Skip to Content

בד"ץ "ממלכת כהנים" במעיני הישועה

במעונו של מרן רשכבה"ג הגר"ח קניבסקי שליט"א הוקם בד"צ 'ממלכת כהנים' בראשות גדולי ההוראה משבט הכהונה שליט"א | ראשי הבד"צ סיירו במרכז הרפואי 'מעייני הישועה' עם הרה"ג רבי יוסף ברוך הופנר שליט"א והתפעלו מהרמה ההלכתית הגבוהה | ואתם תהיו לי ממלכת כהנים 

בד"צ ממלכת כהנים

"מצוה להעדיף בית חולים שיש בו תיקון לעניין טומאת כהנים"

במעמד רב רושם במעונו של רשכבה"ג מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א ובברכת הגאון הגדול רבי שלום כהן שליט"א נשיא מועצת חכמי התורה, הוקם בד"צ "ממלכת כהנים" לפיקוח על ענייני טהרת כהנים בבתי החולים לאחר שנים ארוכות של צער ועוגמת נפש עבור מאות אלפי כהנים ברחבי הארץ.

את המעמד כיבדו בהשתתפותם חברי הבד"צ, גדולי ההוראה משבט הכהונה, דיינים, רבנים ופוסקי הלכה מכל החוגים: הגאון רבי אברהם יצחק הכהן רובין שליט"א חבר בד"צ "שארית ישראל", הגאון רבי בן ציון הכהן קוק שליט"א ראש בית הוראה הכללי ירושלים, הגאון רבי שמאי קהת הכהן גראס שליט"א חבר בד"צ "מחזיקי הדת – בעלזא", הגאון רבי חיים יהודה כהן שליט"א הרב הפוסק בבד"צ 'העדה החרדית', הגאון רבי יעקב חנוך הכהן שבדרון שליט"א מזקני רבני קרלין סטולין והגאון רבי זבדיה כהן שליט"א ראב"ד תל אביב.

יש לכהנים צער גדול, כל פעם שצריכים להגיע לבתי החולים בגלל בעיות של טומאת כהנים. לצערנו, למרות ההתקדמות בכל התחומים, ברוב בתי החולים העניין כלל לא מסודר, וגם בבתי החולים שהעניין מסודר כביכול, הכהנים נאלצים להמתין שעות ארוכות
- הגאון רבי בן ציון הכהן קוק,מראשי הבדצ

הגרב"צ קוק שליט"א הביא את דברי הגמרא אודות רשב"י שטיהר את טבריה להקל על צער הכהנים. "הצער דאז הוא כאין וכאפס לעומת צער הכהנים כיום בבתי חולים. גם הכמות של אז היא כאין וכאפס לעומת כמות הכהנים כיום".

 


מגילת היסוד

מגילת היסוד – להורדה לחצו כאן >

הגרב"צ קוק שליט"א אמר כי אצל מרן שליט"א יש דין קדימה לענייני הכהנים. "אפילו בין אלפי המכתבים המגיעים אל הבית הגדול ברחוב רשב"ם, מרן שליט"א מקדים להשיב על שאלות הכהנים לפני כולם מדין 'וקדשתו'. אם כן, בטוחים אנו שלמרות ה'חובות' בלימוד וטרדות הכל, תינתן 'קדימה' לענייני הבד"צ של הכהנים".

חברי הבד"צ הגישו למרן שליט"א את מגילת היסוד. "כהנים חתומים פה, אני לא כהן", הגיב מרן הגר"ח בענוותנותו. "גדול כתר תורה – מכתר כהונה", נענו הרבנים. מרן איחל ברכה והצלחה וצירף את חתימתו למגילת היסוד. בהמשך הצטרף גם מרן הגר"ש כהן שליט"א, נשיא מועצת חכמי התורה.

לאחר מכן נערך מעמד מרטיט בו ששת חברי הבד"צ, כולם פוסקים, דיינים ורבנים מפורסמים משבט הכהונה, בירכו את מרן בברכת כהנים. קורת רוח נראתה על פני מרן שליט"א שהוסיף ברכתו בעל פה: "שלא תצטרכו לבוא לבתי חולים, רק בשביל לידות ושמחות".

סטנדרטים הלכתיים מעולים לכהנים במרכז הרפואי מעיני הישועה

מיד לאחר כנס היסוד בבית מרן שליט"א, יצאו הגאונים חברי הבד"צ שליט"א לסיור מיוחד במרכז הרפואי 'מעייני הישועה' על ידי רב המרכז הרפואי הרה"ג רבי יוסף הופנר שליט"א. בתום הסיור המפורט הביעו התפעלותם מהסטנדרטים ההלכתיים הגבוהים בכל העניינים, כולל בעניינים הרגישים של טהרת הכהנים והטיפול בנפטרים ר"ל, תחת פיקוח ועד ההלכה בראשות הגאון הגדול רבי יצחק זילברשטיין שליט"א ובהכוונת חברי ועד ההלכה: מרן רשכבה"ג הגר"ח קניבסקי שליט"א, מרן פוסק הדור הגר"נ קרליץ שליט"א, הגאון רבי משה שאול קליין שליט"א והגאון רבי שריאל רוזנברג שליט"א. הרבנים הביעו תקווה כי הלוואי וילמדו בבתי חולים אחרים ברחבי  הארץ מ'מעייני הישועה'.

בימים אלו מתנהלים מגעים עם כלל בתי החולים בארץ לפיקוח והסדרה בנושא טומאת כהנים, וניתן להירשם באמצעות המוקד 0722-133466 שלוחה
- הגאון רבי בן ציון הכהן קוק,מראשי הבדצ

במגילת היסוד, קוראים חברי הבד"צ ובראשם גדולי ישראל שליט"א, לרבני וראשי בתי החולים ומנהלי משרד הבריאות, כמו גם לכלל הציבור, לפעול למציאת פתרונות הלכתיים לצער הכהנים:

"הנה שבט הכהונה בארצנו המונה רבבות כ"י השומרים על קדושת הכהונה נאנקים תחת מציאות בלתי אפשרית ברוב בתי החולים כאשר טומאת מת מונעת מהם רפואה במצבים שאינם פיקוח נפש, ואף במקומות שסידרו "אזהרה לכהנים" בשעה שטומאת מת מצויה, נאלצים להמתין שעות ארוכות מחוץ לבית החולים. זהו גם מכשול גדול לאחינו הכהנים שלצערנו אינם מודעים כלל לאיסורים הנ"ל."

"בזאת התכנסנו בס"ד לייסד בד״צ "ממלכת כהנים" לפיקוח בבתי החולים ובשאר מקומות לענייני טהרת הכהנים ע"פ ההלכה המסורה לנו מדור דור למען דעת מותר או אסור, טהור או טמא."

"הננו קוראים בזה לכל מי שבידו, ובכללם רבני ומנהלי בתי החולים וראשי משרד הבריאות, לפעול ולחזק ידי העוסקים במציאת פתרונות ראויים לטהר מקומות אלו. ובוודאי מצוה על כאו"א להעדיף בתי רפואה אשר יש בהם תיקון להנ"ל. "וכל המסייעים והתומכים, מקיימים מצות עשה "קדושים יהיו" ואף ישראל מצווים להפריש הכהן מטומאה (ויקרא כ"א, ו) ויתברכו בברכה המשולשת בתורה במילוי כל משאלות לבם לטובה".

בד"צ ממלכת הכנים

 

חדשות מרכז נוספות

מגדל לפרוסקופיה גניקולוגית חדיש נרכש ל'מעייני הישועה'

השיח היום בעולם הרפואה באזור גוש דן בקרב רופאים המטפלים בגידולים סרטניים עוסק במכשיר החדיש שרכשו ב'מעייני הישועה' * איך יכול המכשור, שהוא הראשון מסוגו בבתי החולים באזור המרכז לסייע בניתוחים מהירים ויעילים יותר? כל הפרטים קרא עוד >

מערכת חדשה להשמדת נגיף הקורונה במחלקת טיפול נמרץ למונשמי קורונה ובמחלקת האשפוז

לראשונה בעולם: מערכת מיוחדת להשמדת נגיף הקורונה, מופעלת בחדרים עם חולים בחדר לרבות מונשמים המרכז הרפואי התקין מערכת מיוחדת המורכבת ממספר מוצרים מבוססי אור אולטרה סגול בגל אור ייחודי שנמצא כקטלני לנגיף הקורונה. המערכת היא פרי מחקר של איש העסקים אלדד פרי קרא עוד >

חזור למעלה