מכון לגסטרואנטרולוגיה

המכון לגסטרואנטרולוגיה עוסק באבחון, טיפול ומעקב בחולים הלוקים במחלות דרכי העיכול העליונות וכבד. המכון עורך מגוון בדיקות, פולשניות ושאינן פולשניות לצרכי אבחון, טיפול ומניעת מחלות במערכת העיכול העליונה והתחתונה. 

תחומי פעילות המכון

המכון כולל:

 • חדר התאוששות הכולל פינת שתייה
 • חדר טיפולים
 • חדר קבלה רפואית
 • עמדת מזכירות
 • מרחב המתנה בכניסה למכון

המכון מקדם בברכה את הצטרפותם של פרופ' צבי פיירמן ופרופ' שמואל אודס לסגל הרופאים.

רופאים מנהלים

צוות רפואי

 • image description

  גב' גואן קריייצמן

מידע למבקר ולמשפחה

שעות פעילות

א' – ה' 08:00-15:00

 

טלפונים

03-5771178

מיקום

2 קומה

קבלה למרפאה

יש להביא: טופס 17 מקופת חולים , מסמכים רפואיים רלוונטיים * עלות ביקור במרפאה ללא טופס 17 - 50 ש"ח.

קבע תור לרופא >

מערכת זימון תורים

במרכז הרפואי צוות רפואי מקצועי בעל ניסיון רב, עם ציוד וטכנולוגיה מתקדמים. בכל מרפאות החוץ והמכונים פועלת מערכת זימון תורים המאפשרת לקבוע תורים בזמינות גבוהה.

03-5771188

איך מגיעים ?

לשירות המפות של גוגל

הקפדה על כללי בטיחות ומניעת זיהומים היא מרכיב עיקרי בטיפול. כל זאת תוך מתן יחס אישי ומקצועי ועבודה על פי נוהלי משרד הבריאות. בהיותנו מכון השוכן בתוך בית חולים , הטיפול כולל עבודה משותפת עם מחלקת ההרדמה ויעוץ מומחים מהמחלקות השונות. במקרים בהם הבדיקות מצריכות שימוש בהרדמה, הבדיקה נעשית בהשגחת מרדים.

בבי”ח מעיני הישועה עובר המכשור האנדוסקופי חיטוי וניקוי קפדניים בין בדיקה לבדיקה ע”פ קריטריונים בין לאומיים ובכפוף לנוהלי משרד הבריאות.
בנוסף, כל האביזרים הנלווים עוברים עיקור ע”י צוות אספקה סטרילית של ביה”ח, המבוקר ע”י המחלקה למניעת זיהומים.

*המכון נותן שירות לחולים מאושפזים ואמבולטוריים

שאלות נפוצות למרפאה

 • מה עלי להביא?
  לידיעתך: טופס 17 מקופת חולים מסמכים רפואיים רלוונטיים *עלות ביקור במרפאה ללא טופס 17 - 50 ש\"ח.

שאלות ותשובות – שאל את הרופא

הרפואה שלך - שאלות ותשובות >
דלקת בקיבה -תרופת אומפרדקס, האם זה לכל החיים או נרפאים מזה ?
ג' אדר ה' אלפים תשע"ח

שלום, יש לי דלקת בקיבה ואני לוקחת כל בוקר אומפדקס (עשיתי קולונוסקופיה מפי הטבעת ) האם יש תרופה לדלקת או לכל החיים אהיה קשורה לאופרדקס ? כמו כן אני סובלת מריפלוקס כך נאמר לי בבדיקה קולונוסקופיה שנעשתה מהפה.

דלקת בקיבה -תרופת אומפרדקס, האם זה לכל החיים או נרפאים מזה ? - קרא עוד >
גידול גיסט בתריסריון
כ"א שבט ה' אלפים תשע"ח

שלום, בבדיקת גסטרוסקופיה שעשיתי בעקבות ריפלוקס ווישטי התברר ״באקראי״ שהוושט תקין הקיבה תקינה על כל חלקיה, שוער תקין, בצל התריסריון תקין אבל בחלק השני מתחת לפפילה בקביר נגדי ממצא טוב אפיליאלי עגול, מובילי בגודל 3 ס״מ. קיבלתי הפניה לסי טי בטן ואגן בפרוטוקול לבלב. הרופא אמר שהרכות והמוביליות של הגידול עשויים להצביע על שפירות. לא הרחיב מטבע הדברים ואמר שרק אחרי הסי טי נדבר על ההמשך. בהמלצות קבע הרופא גסטרוסקופיה לאחר שנה. אני לחוץ מאוד מאוד! יש בכלל גיסט ללא ממאירות? הרופא אמר לי שאין כל סיבה לפניקה. למה ״פרוטוקול לבלב״? הקליניקה שלי הייתה ריפלוקס. שיעול, קוצר נשימה כיחכוח וכו׳ וכעת לאחר טיפול ב ppi אני מרגיש הרבה יותר טוב. כבדך אגב צצה הבעיה החדשה שנשמעת לי מפחידה ללא כל סימפטום רלוונטי.

גידול גיסט בתריסריון - קרא עוד >
קולונוסקופיה תופעות לוואי – המנעות מקולונוסקופיה
ו' שבט ה' אלפים תשע"ח

שלום, אני סובלת מהתקפים קשים של כאבים בבטן בתחתונה כבר כמה חודשים . מלווים בשלשולים, לפעמים יציאות תקינות ולפעמים עצירות. הפחתתי במוצרי חלב. התחלתי לקחת פרובויוטיקה. כל הבדיקות עד כה יצאו תקינות: דם, צואה, פורפיריה ורק מקולונוסקופיה אני נמנעת מרוב פחד. האם יש עוד בדיקות שאפשר לאתר את הבעיה פרט לקולונוסקופיה?

קולונוסקופיה תופעות לוואי – המנעות מקולונוסקופיה - קרא עוד >
בריחת סידן אוסטאופורוזיס – השפעה של לוסק
ט' ניסן ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני מקבל כבר כמה שנים לוסק בגלל ריפלוקס. בבדיקות הדם שלי רמת הברזל נמוכה ולאחרונה בבדיקת סקר (צילום) התגלה שיש לי אוסטופרוזיס. קראתי ברשת ומצאתי שהלוסק גורם לשתי בעיות אלו. האם יש תרופות שניתן לקחת שאינן גורמות לנזקים אלו ? תודה

בריחת סידן אוסטאופורוזיס – השפעה של לוסק - קרא עוד >
שינה לאחר אכילה – זה נורמלי ?
ח' אדר ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני צעיר בן 24 מהצפון, כבר תקופה ארוכה שאני מרגיש עייפות טוטאלית בגוף שלי ורצון עז לישון אחרי שאני אוכל מנת אוכל, גם אם התעוררתי לפני שעות בודדות מהארוחה, לפני חצי שנה רזיתי במשקל שלי 16 קילו תוך 3 חודשיים, תוך כדי שאני משתמש בכדורי שורף שומן, ועשיתי הרגל לקיבה שאני אוכל מנות קטנות, אבל בגלל תקופת המבחנים חזרתי לאכול בתדירות גבוהה. הבעיה שאני ישן אחרי כל ארוחה גדולה, האם הדבר הזה נורמלי או מסמל למחלה מסויימת ?

שינה לאחר אכילה – זה נורמלי ? - קרא עוד >
גיסט – קשה לי לבלוע – מה זה יכול להיות ?
י"ג כסלו ה' אלפים תשע"ז

לפורום הנכבד שלום רב. רציתי בבקשה לשאול. אבי נפטר מסרטן הושט, בגיל שמונים פלוס, לפני הרבה שנים לצערי. לאחרונה התגלה לאחי שיבדל לחיים בן 65 גיסט. והוא מטפל בזה בעזרת ה'. הגיסט נמצא באותו מצב, מזה שמונה חודשים , אין שינויים ב"ה. מצבו הרפואי לא פשוט, בלי קשר לגיסט, אבל הוא כנראה ינותח בקרוב או יטופל בתרופות בעזרת ה'. רציתי לשאול , אני בת 55, וכבר שנים, כאשר אני בולעת אורז או אטריות זה יורד לי קשה לפעמים. היו פעמים שאפילו לקח כמה דקות עד שזה יורד. וממש נבהלתי. בדרך כלל, זה כאשר אני בלחץ ואוכלת מהר. אבל לפעמים גם לא. האם לפי דעתך, לאור שני המקרים במשפחה זה יכול להיות גם חלילה משהו? אצל אבי לא הגדירו את זה כגיסט, אלא כקרצינומה, אבל זה היה לפני יותר משמונה עשרה שנה, יתכן שעוד לא כל כך ידעו על גיסטים. אני אלך לרופא גסטרו עוד כמה זמן, אבל האם יש לכם איזו שהיא מילת הרגעה, אני מאוד מודאגת מהכל.

גיסט – קשה לי לבלוע – מה זה יכול להיות ? - קרא עוד >
צליאק ותורשה – האם מחלת הצליאק תורשתית ?
ז' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום, האם צליאק-רגישות לגלוטן, היא מחלה תורשתית? תודה

צליאק ותורשה – האם מחלת הצליאק תורשתית ? - קרא עוד >
תרופות לרפלוקס יכולות להשפיע על עיכול המזון ?
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, האם תרופות לרפלוקס שמונעות או מפחיתות את הפרשת החומציות בקיבה כשיש החזר וושטי GERD (אנטגוניסט לרצפטור H2 או PPI) יכולות להשפיע במידה מסוימת על העיכול של המזון בקיבה עצמה אם יש שם פחות חומצה?

תרופות לרפלוקס יכולות להשפיע על עיכול המזון ? - קרא עוד >
תולעים בישבן ללא טיפול – זה מסוכן ?
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אם קיימים תולעים בישבן ולא מטפלים בזה, יכול לקרות משהו?

תולעים בישבן ללא טיפול – זה מסוכן ? - קרא עוד >
קונסיל לטיפול בעצירות וחסימת מעיים
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, יש לי קרוהן ולפני כשנה אושפזתי עם חסימת מעיים. מאוד סובלת מעצירות. האם אני יכולה ומותר לי להשתמש בקונסיל לעצירות ?

קונסיל לטיפול בעצירות וחסימת מעיים - קרא עוד >
צליאק ושינויים הורמונליים – יש סיכוי לריפוי ?
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בני אובחן בעבר - בגיל 9 כ'צליאק' לאחר בדיקת ביופסיה הוא עומד להתחתן בקרוב ואני שוקלת לנסות -לעשות אותי בדיקה מחודשת האם הוא עדיין 'צליאק' או שמא קרה הנס והוא התרפא. רציתי להתייעץ מבחינה רפואית האם מצב בו הוא יאכל תזונה רגילה עלול לגרום לשינויים הורמנליים וכד' כך שלא כדי לעשות את הניסוי בצמידות לחתונה (אציין שאכילת תזונה רגילה לא השפיעה עליו מבחינת יציאות סדירות וכד' גילינו את הצליאק בגלל קומה נמוכה) בתודה מראש

צליאק ושינויים הורמונליים – יש סיכוי לריפוי ? - קרא עוד >
צואה בצבע אדום – גוון אדמדם
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, היום בבוקר הבחנתי כי היציאה שלי היא בגוון אדמדם גם באסלה וגם על גב נייר הטואלט. למעט כך אני מרגיש טוב - אשמח לחוות דעתכם בעניין ?

צואה בצבע אדום – גוון אדמדם - קרא עוד >
פרוביוטיקה סיכונים – האם אמא שלי טועה ?
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, יש לי בטן נפוחה כנראה כתוצאה מפעילות מעיים לא תקינות שגורמות לי גם להמון גזים, זה נראה שיש לי סוג של כרס וזה יורד רק בבוקר אחרי שינה ארוכה של בערך 8 שעות. קראתי שממולץ לקחת פרוביוטיקה ושזה עוזר. רציתי לשאול - האם לקיחת פרוביוטיקה יכולה להזיק איכשהו? אמא שלי לא רוצה בשום פנים ואופן שאני אקח את הפרוביוטיקה, היא נעולה שזה יזיק לי ושאני לא צריך את זה. האם היא טועה וזה דווקא יעזור לי ? תודה רבה.

פרוביוטיקה סיכונים – האם אמא שלי טועה ? - קרא עוד >
עצירות קשה – אני חוששת מבעיות בריאות קשות
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בעלי סובל כבר שנים ארוכות מעצירות קשה, שנגרמת ככל הנראה מפעילות שריר לא נכונה (גם שלשול דליל מאוד, יהיה לו קשה לשחרר), וכמעט לא מוששפעת משינויי תזונה. האם הוא יכול להיעזר בתחום ע"י הרפואה? יש לציין שהוא עבר לפני כ-5 שנים קולונוסוקופיה, ובדיקות אחרות ולא היו תוצאות חשודות או בעייתיות. אני חוששת מהתפתחות של בעיות בריאות קשות כאלו ואחרות, וכן, הוא מתקשה להתרכז וכל יומו נסוב סביב הנושא, כיוון שהוא מסוגל לבלות בשירותים שעתיים ויותר בכל יום. תודה מראש !!

עצירות קשה – אני חוששת מבעיות בריאות קשות - קרא עוד >
מעי רגיז – יציאות מרובות – איך אפשר להפסיק ?
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בזמן האחרון אני עושה צרכים גדולים בתדירות גבוהה. אני מגיע למצב שאני עושה את צרכי הגדולים בין 5-6 פעמים ביום ואפילו כמה פעמים בתוך שעה אחת! אני שואל למה זה קורה ואיך אני יכול להפסיק את זה על מנת שאני אעשה את צרכי בתדירות רגילה? תודה רבה.

מעי רגיז – יציאות מרובות – איך אפשר להפסיק ? - קרא עוד >
שלשולים וכאבי בטן – זיהומים במזרח הרחוק
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני מטיילת במזרח כבר שבועיים וקצת באיזור תיאלנד וקמבודיה, מהיום השני של הטיול החלו לי שלשולים וכאבים בבטן לכמה ימים, וכעת כשאני קמה בבוקר הבטן רכה ובמהלך היום מיד לאחר שאני אוכלת אני מרגישה צורך ללכת לשירותים. ביום יום אינני סובלת מכך לכן רציתי לדעת האם עליי לדאוג ?

שלשולים וכאבי בטן – זיהומים במזרח הרחוק - קרא עוד >
בליעת כדור ללא מים – יש סיכוי שחלקו ידבק לושט ?
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, עד לפני כחודש לקחתי כדור הומיאופתי חלקית (במרשם רופא) המכיל cloimipramin 60 mg, magnesium 25 mg, vridoxine 25 mg. החומר בתוך קפסולות נמסות. לפני כחודש בלעתי פעם אחת ללא מים (עם רוק) ובבדיקת גסטרו התברר בדיעבד שהכדור נדבק לושט ויצר שקע גדול. סבלתי ולא הייתי מסוגל לאכול שבועיים. שאלה ראשונה, האם בבליעה עם מים אין סיכוי שהדבר יקרה שוב? שאלה שניה, במידה ואני מוציא את החומר מהקפסולה ושותה אותו בכף עם מעט מים, יש סיכוי שחלקו ידבק לושט ושוב יגרום לפגיעה?

בליעת כדור ללא מים – יש סיכוי שחלקו ידבק לושט ? - קרא עוד >
בטן נפוחה והרגשת בחילה לאחר האוכל
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, כל יום אחרי הצהרים אני מרגישה בטן נפוחה והרגשת בחילה ולא חשוב מה אני אוכלת. בערב אני לא אוכלת כאילו ואין מקום בבטן אני לא יורדת במשקל והבטן נראית מלאה. מבקשת מאוד תשובה והרבה תודה

בטן נפוחה והרגשת בחילה לאחר האוכל - קרא עוד >
בחילות לאחר האוכל
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני כבר זמן רב סובלת מדופק לב מהיר סחרחורת ובחילות. כל פעם שאני אוכלת אז זה בא פתאום או מתוך שינה. הרופא שלי אמר לי שזה מהקיבה אבל אני במצב הזה כבר יותר מדי זמן מה אתם מציעים לי. זה מפריע לי מאוד בניהול החיים שלי. רוב הזמן לא מרגישה טוב ועייפה ולפעמים מפחדת לצאת מהבית. תודה

בחילות לאחר האוכל - קרא עוד >
בדיקת קולונוסקופיה בגיל 50 – מומלץ לבצע ?
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

אני בגיל 55 ב"ה בריא, אישתי רוצה שאני יעשה בדיקת קולונוסקופיה דרך פי הטבעת לטענתה מעל גיל חמישים צריך לעשות בדיקה זו שלא יהיה פוליפים. מה דעתכם ?

בדיקת קולונוסקופיה בגיל 50 – מומלץ לבצע ? - קרא עוד >

מאמרים רפואים

הרפואה שלך - מאמרים רפואיים >
סיגמואידוסקופיה
כ"ט חשון ה' אלפים תשע"ז

מהות הבדיקה סיגמואידוסקופיה היא בדיקה המאפשרת הסתכלות ישירה אל חלקו הקרוב של המעי הגס. הבדיקה מתבצעת באמצעות אנדוסקופ – צינור דק וגמיש הבנוי מסיב אופטי ומצלמה ומסביבו מעטה פלסטי. עוביו של המכשיר כאצבע והוא מוחדר דרך פי הטבעת. ...

סיגמואידוסקופיה - קרא עוד >
קולונוסקופיה
כ"ט חשון ה' אלפים תשע"ז

מהות הבדיקה קולונוסקופיה היא בדיקה המאפשרת הסתכלות ישירה אל חלל המעי הגס. הבדיקה מתבצעת באמצעות אנדוסקופ – צינור דק וגמיש הבנוי מסיב אופטי ומצלמה ומסביבו מעטה פלסטי. עוביו של המכשיר כאצבע והוא מוחדר דרך פי הטבעת. המכשיר ...

קולונוסקופיה - קרא עוד >
גסטרוסקופיה
כ"ט חשון ה' אלפים תשע"ז

מהות הבדיקה בדיקה זו מבוצעת בעזרת מכשיר אופטי הכולל צינור גמיש שעוביו פחות מעובי הזרת, המוחדר דרך הפה לצורך הסתכלות ישירה לתוך חלל הושט, הקיבה והתריסריון. גסטרוסקופיה מאפשרת אבחון  מחלות כגון כיב פפטי, צליאק ונטילת ביופסיה בעת ...

גסטרוסקופיה - קרא עוד >