מכון לגסטרואנטרולוגיה

המכון לגסטרואנטרולוגיה עוסק באבחון, טיפול ומעקב בחולים הלוקים במחלות דרכי העיכול העליונות וכבד. המכון עורך מגוון בדיקות, פולשניות ושאינן פולשניות לצרכי אבחון, טיפול ומניעת מחלות במערכת העיכול העליונה והתחתונה. 

תחומי פעילות המכון

המכון כולל:

 • חדר התאוששות הכולל פינת שתייה
 • חדר טיפולים
 • חדר קבלה רפואית
 • עמדת מזכירות
 • מרחב המתנה בכניסה למכון

רופאים מנהלים

צוות רפואי

 • image description

  גב' גואן קריייצמן

מידע למבקר ולמשפחה

שעות פעילות

א' – ה' 08:00-15:00

 

טלפונים

03-5771178

מיקום

2 קומה

קבלה למרפאה

יש להביא: על המטופל להגיע עם טופס 17 והפנייה מודפסים, מסמכים רפואיים רלוונטיים - חובה לצרף טופס הפניה למרפאה * עלות ביקור במרפאה ללא טופס 17 - 50 ש"ח.

קבע תור לרופא >

מערכת זימון תורים

במרכז הרפואי צוות רפואי מקצועי בעל ניסיון רב, עם ציוד וטכנולוגיה מתקדמים. בכל מרפאות החוץ והמכונים פועלת מערכת זימון תורים המאפשרת לקבוע תורים בזמינות גבוהה.

03-5771188

איך מגיעים ?

לשירות המפות של גוגל

הקפדה על כללי בטיחות ומניעת זיהומים היא מרכיב עיקרי בטיפול. כל זאת תוך מתן יחס אישי ומקצועי ועבודה על פי נוהלי משרד הבריאות. בהיותנו מכון השוכן בתוך בית חולים , הטיפול כולל עבודה משותפת עם מחלקת ההרדמה ויעוץ מומחים מהמחלקות השונות. במקרים בהם הבדיקות מצריכות שימוש בהרדמה, הבדיקה נעשית בהשגחת מרדים.

בבי”ח מעיני הישועה עובר המכשור האנדוסקופי חיטוי וניקוי קפדניים בין בדיקה לבדיקה ע”פ קריטריונים בין לאומיים ובכפוף לנוהלי משרד הבריאות.
בנוסף, כל האביזרים הנלווים עוברים עיקור ע”י צוות אספקה סטרילית של ביה”ח, המבוקר ע”י המחלקה למניעת זיהומים.

*המכון נותן שירות לחולים מאושפזים ואמבולטוריים

שאלות נפוצות למרפאה

 • מה עלי להביא?
  לידיעתך: יש להביא: על המטופל להגיע עם טופס 17 והפנייה מודפסים, מסמכים רפואיים רלוונטיים - חובה לצרף טופס הפניה למרפאה * עלות ביקור במרפאה ללא טופס 17 - 50 ש\"ח.

שאלות ותשובות – שאל את הרופא

הרפואה שלך - שאלות ותשובות >
קוליטיס כיבית – התלקחות עם קוליטיס
ד' תשרי ה' אלפים תשפ"ג

שלום, יש לי מחלה בשם קוליטיס כיבית אני נמצא כרגע בהתלקחות עם הקוליטיס. כבר כמה חודשים .מה שלא היה לי לפני כן. מזה כמה חודשים אני לוקח חוקנים ראפסל. וחוקנים בנטקול ובנוסף את הכדורים ראפאסל .לאחר בדיקה עם מצלמה נאמר לי שיש לי דלקת . אני הולך לשרותים כ4-5 פעמים ביום. אני מאוד מאוד מיואש מה עלי לעשות? תודה

קוליטיס כיבית – התלקחות עם קוליטיס - קרא עוד >
גרפסים ללא הפסקה ולחץ בוושט – מה הסיבה ?
ט"ו טבת ה' אלפים תשפ"א

שלום. לא פעם מתעוררת משנת לילה מכאבים חזקים מאד באזור החזה והוושט. מרגישה כאילו הוושט מתכווץ ומשתחרר תוך השמעת קולות. בשבוע האחרון לא מפסיקה להוציא גרעפסים ואויר . זה ממש ממש מציק מטריד ומפריע. ממה יכול לנבוע? האם מדאיג? מה ניתן לעשות בבקשה? תודה רבה

גרפסים ללא הפסקה ולחץ בוושט – מה הסיבה ? - קרא עוד >
ניתוח כיס מרה תופעות לוואי
ז' טבת ה' אלפים תשפ"א

שלום רב, בחודש מאי עברתי ניתוח להסרת כיס המרה עקב אבנים. כחודש לאחר הניתוח, היציאות הפכו לנוזליות ומגרות את ההאזור בצורה מכאיבה. התייעצתי עם רופאת משפחה הנתנה לי מרשם ל Olestyr (Antihypercholrdterolemic, Clolestyramine for oral suspension USP אבקה לשתיה למשך חודשיים. אבל ברגע שסיימתי את החודשיים של התרופה התסמינים חזרו לקדמותם. חשוב לציין שאני מקפידה לא לאכול אוכל שומני ומתוק, ושומר על תזונה בריאה ומאוזנת. אשמח להמלצה איך אפשר לטפל בתסימינים באופן כללי ובכאב וגירוי מקומי בפרט. תודה מראש

ניתוח כיס מרה תופעות לוואי - קרא עוד >
בדיקת מעי באמצעות קפסולה
ז' שבט ה' אלפים תש"פ

שלום אני סובלת שנים מכאבי בטן עליונה, נפיחות ושלשול עברתי כריתת כיס מרה לפני שנים, בוצעו מספר בדיקות ללא ממצא משמעותי, הופנתי לבדיקה באמצעות קפסולה שקראתי שבודקת את המעי הדק, האם זו הבדיקה ההגיונית לאיתור? למה לא לבדוק גם את המעי הגס? אודה למענה בהקדם בתודה מראש ושבוע טוב

בדיקת מעי באמצעות קפסולה - קרא עוד >
דיבירטיקוליטס – האם אפשר לעשות בדיקת קולונוסקופיה כשיש דלקת ?
י"ט כסלו ה' אלפים תש"פ

שלום . נותחתי לפני כ-8 שנים במעי הגס (סיגמא) עקב 3 התקפי דיבירטיקוליטס. ומאז נחתי ללא התקפים כ-3 שנים ושוב חזרו ההתקפים. ניסתי כמה פעמים לעשות קולונוסקופיה ללא הצלחה . המעי לא היה נקי למרות שפעלתי לפי ההוראות. ביתר הפעמים חטפתי דלקת וכאבים. "האם לא ניתן לעשות קולונוסקופיה בזמן כאבים ו/או דלקת? היה לי דם בצואה אני נואשת פוחדת מהבדיקה מאוד ובנוסף אני לא מצליחה לבצעה. אבקש את עזרתך הבוקרה נשימה

דיבירטיקוליטס – האם אפשר לעשות בדיקת קולונוסקופיה כשיש דלקת ? - קרא עוד >
פענוח של תשובת ביופסיה מגסטרוסקופיה
י"ד אב ה' אלפים תשע"ט

שלום לצורך שלילת ממאירות נשלחתי לעשות מספר בדיקות, בין היתר גם קולונוסקופיה שתקינה, וגסטרוסקופיה שלקחו ביופסיה לאחר שהרופא ראה ארוזיות באנטרום של הקיבה. בין היתר מספר ימים לפני הבדיקה הזו התחיל ריפלוקס לרינדו שמציק בגרון. הגיע תשובת ביופסיה שנעשתה בבדיקת גסטרוסקופיה, תורים לגסטרולוג רחוקים מאוד, אפשר בבקשה הסבר מה מצאו שם? מה נדרש לעשות? אם יש בעיה וזה גם קשור לריפלוקס? Biopsy from the gastric antrum: Fragments of antral mucosa showing: Focal, mild, foveolar hyperplasia Focal intestinal metaplasia (without dysplasia). Mild atrophic gastritis with scattered eosinophils. Negative for helicobacter pylori by giemsa stain. בנוסף: תאור מיקרוסקופי: צביעה ל chromogranin מדגישה שגשוג לינארי מוקדי של תאי ECL אודה מאוד אם תשיבו לי.

פענוח של תשובת ביופסיה מגסטרוסקופיה - קרא עוד >
כאבים בקיבה בצד שמאל כחצי שנה
כ"ח אייר ה' אלפים תשע"ט

שלום, יש לי כאבים כבר חצי שנה בבטן העליונה השמאלית ,בדיקות דם תקינות,crpקטן מ0.5 הרופא נתן אומפרדקס כי טוען שזה חומציות מהוושט,הכדור לא עושה לי טוב ולכן הפסקתי,הרופא לא מעוניין לבצע גסטרוקופיה בטענה שאין צורך. האם כדאי לבקש c.t בטן? מה זה יכול להיות? תודה

כאבים בקיבה בצד שמאל כחצי שנה - קרא עוד >
צרבת, כאבים בקיבה
כ"ה ניסן ה' אלפים תשע"ט

שלום, אתמול הייתי אצל הרופאת המשפחה וסיפרתי לה שיש לי כאבים חזקים בקיבה ולאחרונה יש לי רפלוקסים וצרבת חזקה במשך כל היום. הרופאה אמרה לי שהכאבים בקיבה נובעים מהצרבת. השאלה שלי היא האם זה הגיוני שבגלל הצרבת כואבת לי הקיבה? הרי הקיבה כואבת לי הרבה לפני תחילת הצרבות. ועוד שאלה יש לי, הרופאה נתנה לי אומפרודקס שיקל לי על הצרבות ובכל פעם שאני נוטל אותם אני מרגיש שהקיבה שלי מתחילה לכאוב יותר מהרגיל ובנוסף אני גם מרגיש מין תחושת שריפות בקיבה. האם זה בסדר או שעדיף לפנות אל הרופאה? תודה רבה!

צרבת, כאבים בקיבה - קרא עוד >
כדורים טבעיים לעצירות
כ"ב טבת ה' אלפים תשע"ט

שלום, בחור בן 15 וחצי שסובל מעצירות שנתיים וחוסר תחושת התרוקנות מליאה. לאחרונה לוקח כדורים טבעיים. זה עוזר אבל עושה שלשול. מה עושים?

כדורים טבעיים לעצירות - קרא עוד >
מעי דליף ותת פעילות בלוטת התריס. מה זה יכול להיות ?
י"ב אב ה' אלפים תשע"ח

שלום, עברתי גסטרוסקופיה וטיפולים לחיידק ועדיין עם כאבי בטן. תת פעילות בלוטת התריס. מה זה יכול להיות ? תודה.

מעי דליף ותת פעילות בלוטת התריס. מה זה יכול להיות ? - קרא עוד >
בחילות והקאות חוזרות – מה כדאי לעשות כי אני כבר מיואשת!!
כ"ה תמוז ה' אלפים תשע"ח

שלום רב, כבר קרוב לשנה אני סובלת מסימפטומים של בחילות והקאות של מיצי קיבה בבוקר לאחר שינה . לאחר ביקור אצל לפחות 4 גסטרואנטרולוגים שונים באיזורי ולאחר כל הבדיקות האפשריות.(גסטרוסקופיה,בדיקות דם,ורנטגן באיזור הבטן) לא מצאו תשובה לתסמינים הללו. זה מפריע לי מאוד בשינה ובשגרת חיים,וגם זה מלווה בחוסר תיאבון קיצוני וירידה במשקל ,שקלתי 59 לפני שנה היום שוקלת 51. רציתי לדעת אם יש הצעה למה כדאי לעשות כי אני כבר מיואשת!!

בחילות והקאות חוזרות – מה כדאי לעשות כי אני כבר מיואשת!! - קרא עוד >
כאבי בטן חשד לאפנדציט
כ"ז סיון ה' אלפים תשע"ח

שלום! הגעתי היום לרופא שלי מהסיבה שאני סובלת מכאבי בטן, שילשולים (לפעמים לאחר האוכל) ובחילות. הקאות- רק כשאני מאוד חולה. בכל אופן, הגעתי אליו עם כאבי בטן תחתונה חזקים והכאב היה יותר בצד ימין. מובן מה הוא חושב- אפנדציט. אותי אישית זה מאוד מלחיץ. שלח אותי מיידית לבדיקות דם ולבדיקת שתן. הוא אמר שעם לא יעבור עד יום רביעי לשוב אליו ואז זה אומר שהמצב לא טוב. האם יכול להיות שזה באמת אפנדציט או משהו אחר ? בעיה רפואית אחרת? בעיקרון הייתי חולה מאוד והייתי מקיאה המון כל חודש והגסטרולוג לא אמר דבר. יש לי תור עוד חודש.... והאם במעייני הישועה ניתן לעשות גסטרוסקופיה באישפוז של יום לפני עד התאוששות לאחר הבדיקה? כנראה יעשו לי את זה ואני מסכימה רק בבית חולים משום ששם משגיחים יותר טוב ויותר קפדני.

כאבי בטן חשד לאפנדציט - קרא עוד >
צליאק בדיקת דם – האם מספיקה בדיקת דם בכדי לאשר צליאק ?
כ"ו ניסן ה' אלפים תשע"ח

שלום, לבני בן השנתיים נמצא בבדיקות דם חשד לציליאק, הרופא הפנה אותנו לבדיקה בבית חולים ללקיחת ביופסיה, אחרי הבדיקה הרופא אישר שמדובר בציליאק וקיבלנו הנחיות לדיאטה מחמירה. רציתי לשאול: 1. האם יש להקפיד על כל חשש אפשרי לגלוטן, כגון להקפיד על מזונות לא מעובדים (עופות קפואים, מוצרים שלא רשום עליהם ללא גלוטן- אף שלא רשום כי הם מכילים גלוטן) 2. האם לא מספיק בדיקת דם כדי לאשר ציליאק - מדוע לעבור בדיקה נוספת בבית חולים? האם קורה שהבדיקה הנוספת סותרת את החשד לציליאק? 2. אם הנזק שנגרם מגלוטן הוא כ"כ גבוה, איך אפשר להמשיך לצרוך גלוטן אחרי שמתברר בבדיקות דם שיש חשד לציליאק, רק בשביל הבדיקה?? אודה לקבלת תשובה.

צליאק בדיקת דם – האם מספיקה בדיקת דם בכדי לאשר צליאק ? - קרא עוד >
כאבי בטן – האם יש קשר לאי ספיקת כליות ?
כ"ו ניסן ה' אלפים תשע"ח

שלום, יש לי חברה אשר סובלת מכאבי בטן אחרי האוכל שמלוה בהקאות והתעלפויות לעיתים קרובות והכאבים הם ממש הרבה מן שמקרין לגב ממה הדבר נובע האם זה יכול להיות אי ספיקת כליות?

כאבי בטן – האם יש קשר לאי ספיקת כליות ? - קרא עוד >
ניתוח לטיפול ברפלוקס קיבתי-ושטי – LINX Procedure
כ"ד אדר ה' אלפים תשע"ח

שלום רב, אני סובל כבר כמה שנים מ GERD ואולי גם LPR, רציתי לדעת אם איפשהו בישראל עושים את ה LINX Procedure במקום ה Nissen fundoplication לטיפול בבעיה? ואם לא, האם יש כוונה להתחיל לבצע את זה בישראל בשנים הקרובות? תודה מראש!

ניתוח לטיפול ברפלוקס קיבתי-ושטי – LINX Procedure - קרא עוד >
דלקת בקיבה -תרופת אומפרדקס, האם זה לכל החיים או נרפאים מזה ?
ג' אדר ה' אלפים תשע"ח

שלום, יש לי דלקת בקיבה ואני לוקחת כל בוקר אומפדקס (עשיתי קולונוסקופיה מפי הטבעת ) האם יש תרופה לדלקת או לכל החיים אהיה קשורה לאופרדקס ? כמו כן אני סובלת מריפלוקס כך נאמר לי בבדיקה קולונוסקופיה שנעשתה מהפה.

דלקת בקיבה -תרופת אומפרדקס, האם זה לכל החיים או נרפאים מזה ? - קרא עוד >
גידול גיסט בתריסריון
כ"א שבט ה' אלפים תשע"ח

שלום, בבדיקת גסטרוסקופיה שעשיתי בעקבות ריפלוקס ווישטי התברר ״באקראי״ שהוושט תקין הקיבה תקינה על כל חלקיה, שוער תקין, בצל התריסריון תקין אבל בחלק השני מתחת לפפילה בקביר נגדי ממצא טוב אפיליאלי עגול, מובילי בגודל 3 ס״מ. קיבלתי הפניה לסי טי בטן ואגן בפרוטוקול לבלב. הרופא אמר שהרכות והמוביליות של הגידול עשויים להצביע על שפירות. לא הרחיב מטבע הדברים ואמר שרק אחרי הסי טי נדבר על ההמשך. בהמלצות קבע הרופא גסטרוסקופיה לאחר שנה. אני לחוץ מאוד מאוד! יש בכלל גיסט ללא ממאירות? הרופא אמר לי שאין כל סיבה לפניקה. למה ״פרוטוקול לבלב״? הקליניקה שלי הייתה ריפלוקס. שיעול, קוצר נשימה כיחכוח וכו׳ וכעת לאחר טיפול ב ppi אני מרגיש הרבה יותר טוב. כבדך אגב צצה הבעיה החדשה שנשמעת לי מפחידה ללא כל סימפטום רלוונטי.

גידול גיסט בתריסריון - קרא עוד >
קולונוסקופיה תופעות לוואי – המנעות מקולונוסקופיה
ו' שבט ה' אלפים תשע"ח

שלום, אני סובלת מהתקפים קשים של כאבים בבטן בתחתונה כבר כמה חודשים . מלווים בשלשולים, לפעמים יציאות תקינות ולפעמים עצירות. הפחתתי במוצרי חלב. התחלתי לקחת פרובויוטיקה. כל הבדיקות עד כה יצאו תקינות: דם, צואה, פורפיריה ורק מקולונוסקופיה אני נמנעת מרוב פחד. האם יש עוד בדיקות שאפשר לאתר את הבעיה פרט לקולונוסקופיה?

קולונוסקופיה תופעות לוואי – המנעות מקולונוסקופיה - קרא עוד >
בריחת סידן אוסטאופורוזיס – השפעה של לוסק
ט' ניסן ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני מקבל כבר כמה שנים לוסק בגלל ריפלוקס. בבדיקות הדם שלי רמת הברזל נמוכה ולאחרונה בבדיקת סקר (צילום) התגלה שיש לי אוסטופרוזיס. קראתי ברשת ומצאתי שהלוסק גורם לשתי בעיות אלו. האם יש תרופות שניתן לקחת שאינן גורמות לנזקים אלו ? תודה

בריחת סידן אוסטאופורוזיס – השפעה של לוסק - קרא עוד >
שינה לאחר אכילה – זה נורמלי ?
ח' אדר ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני צעיר בן 24 מהצפון, כבר תקופה ארוכה שאני מרגיש עייפות טוטאלית בגוף שלי ורצון עז לישון אחרי שאני אוכל מנת אוכל, גם אם התעוררתי לפני שעות בודדות מהארוחה, לפני חצי שנה רזיתי במשקל שלי 16 קילו תוך 3 חודשיים, תוך כדי שאני משתמש בכדורי שורף שומן, ועשיתי הרגל לקיבה שאני אוכל מנות קטנות, אבל בגלל תקופת המבחנים חזרתי לאכול בתדירות גבוהה. הבעיה שאני ישן אחרי כל ארוחה גדולה, האם הדבר הזה נורמלי או מסמל למחלה מסויימת ?

שינה לאחר אכילה – זה נורמלי ? - קרא עוד >

מאמרים רפואים

הרפואה שלך - מאמרים רפואיים >
סיגמואידוסקופיה
כ"ט חשון ה' אלפים תשע"ז

מהות הבדיקה סיגמואידוסקופיה היא בדיקה המאפשרת הסתכלות ישירה אל חלקו הקרוב של המעי הגס. הבדיקה מתבצעת באמצעות אנדוסקופ – צינור דק וגמיש הבנוי מסיב אופטי ומצלמה ומסביבו מעטה פלסטי. עוביו של המכשיר כאצבע והוא מוחדר דרך פי הטבעת. ...

סיגמואידוסקופיה - קרא עוד >
קולונוסקופיה
כ"ט חשון ה' אלפים תשע"ז

מהות הבדיקה קולונוסקופיה היא בדיקה המאפשרת הסתכלות ישירה אל חלל המעי הגס. הבדיקה מתבצעת באמצעות אנדוסקופ – צינור דק וגמיש הבנוי מסיב אופטי ומצלמה ומסביבו מעטה פלסטי. עוביו של המכשיר כאצבע והוא מוחדר דרך פי הטבעת. המכשיר ...

קולונוסקופיה - קרא עוד >
גסטרוסקופיה
כ"ט חשון ה' אלפים תשע"ז

מהות הבדיקה בדיקה זו מבוצעת בעזרת מכשיר אופטי הכולל צינור גמיש שעוביו פחות מעובי הזרת, המוחדר דרך הפה לצורך הסתכלות ישירה לתוך חלל הושט, הקיבה והתריסריון. גסטרוסקופיה מאפשרת אבחון  מחלות כגון כיב פפטי, צליאק ונטילת ביופסיה בעת ...

גסטרוסקופיה - קרא עוד >