Skip to Content

ד”ר פרנסין פרטוש

רופאת א.א.ג בכירה ומומחית לניתוחי ראש וצוואר

ד"ר פרנסין פרטוש
ד”ר פרנסין פרטוש - רופאת א.א.ג בכירה ומומחית לניתוחי ראש וצוואר

שאלות ותשובות

הרפואה שלך - שאלות ותשובות >
ניתוח אדנואידים – כניסה לים או בריכה
כ"א תמוז ה' אלפים תשפ"א

שלום, האם יש הגבלות ים או בריכה לאחר ניתוח אדנואידים שקד שלישי? תודה

ניתוח אדנואידים – כניסה לים או בריכה - קרא עוד >
דם באוזן אצל ילדים – האם זה קשור לעודף ניקוי ?
ו' אדר א' ה' אלפים תשע"ט

שלום וברכה. בנינו סובל מדלקת אוזניים מלווה בהפרשה מהאוזן, כשלושה חודשים ברצף. הוא קיבל טיפות סילוקסן 10 ימים ואזנל דרך הפה 5 ימים ולא הועיל... אנחנו מנקים לו מידי פעם עם מי חמצן. בימים האחרונים ניקינו לו, כי היתה לו הרבה הפרשה. היום היה לו דימום מהאוזן. יכול להיות שהוא נגרם מהמי חמצן? אם כן מדוע? האם צריך ללכת למיון/לקבוע תור לרופא אאג בעוד כמה ימים?

דם באוזן אצל ילדים – האם זה קשור לעודף ניקוי ? - קרא עוד >
ירידה בשמיעה עקב נוזלים באוזניים
ט' טבת ה' אלפים תשע"ח

שלום, בני עבר בגיל 2 ניתוח להסרת והקטנת שקדים ופוליפים במעייני הישועה בשל דום נשימה בלילה, עכשיו בגיל 3.5 הוא סובל בירידה בשמיעה בגלל נוזלים באוזניים, האם נוזלים באוזניים קשור לבעיית שקדים ולפוליפים? והאם יש מה לעשות חוץ מניתוח כפתורים?

ירידה בשמיעה עקב נוזלים באוזניים - קרא עוד >
ניתוח קובלישן בקונכיות האף
ה' אייר ה' אלפים תשע"ז

שלום, רציתי לשאול אם עוברים ניתוח קובלישן בקונכיות האף האם תמיד שני הנחירים פתוחים או שיש מצבים שאחד פתוח אחד סתום ?

ניתוח קובלישן בקונכיות האף - קרא עוד >
אוזן סתומה – כיצד ניתן לשחרר את הסתימה ?
י"ג כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום רב, אני בהריון שבוע 36. אוזן שמאלית סתומה עקב סינוסיטיס. לאחר בדיקה אצל רופא א.א.ג . ללא צילום. רציתי לדעת כיצד ניתן לשחרר את הסתימה זה מאוד מציק?

אוזן סתומה – כיצד ניתן לשחרר את הסתימה ? - קרא עוד >
שמיעה באוזניות בווליום גבוה
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שמעתי באוזניות אתמול העוצמה חזקה אבל לא על פול ווליום ואני גם מצונן היום. הרגשתי שאני לא שומע טוב כל כך האם זה ניגרם מהאוזניות או שבכלל מהצינון ?

שמיעה באוזניות בווליום גבוה - קרא עוד >
צרידות
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום ! יש לי מיתרים רפויים ורוב הזמן אני צרוד רציתי לדעת איך אפשר לטפל בבעיה ?טופלתי אצל קלינאית תקשורת על נשימות וצורת דיבור אך זה לא פתר את הבעיה. רציתי לדעת באיזה אופן אני יכול לטפל בבעיה (אם אפשר באופן עצמאי או שחייב להגיע לטפול אצל רופא) בתודה מראש.

צרידות - קרא עוד >
עיטוש ואלרגיה לחלב
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

ני סובל מליחה שלדעתי מהאף. הפסקתי את דברי החלב אבל אין שיפור. סובל מדי פעם מאלרגיות שמתבטאות בעשרות התעטשוית ולעתים גירוד בגוף. מה אפשר לעשות ?

עיטוש ואלרגיה לחלב - קרא עוד >
סינוסיטיס
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

בעלי יש בעיה קשה בסינוסים, נזלת ואף סתום לחלוטין כבר כמעט שנה. בילדות (גיל 8) הוא עבר ניתוח מחיצת אף. רצינו לברר אם יש במרפאת המומחים טיפול בבעיה מסוג זה, והאם זה במסגרת קופת חולים (כללית). תודה רבה!

סינוסיטיס - קרא עוד >
סיטי סינוסים
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום רב! לפני כמה ימים עשיתי סיטי סינוסיטים . ותוצאות שקיבלתי: אשמח שתסביר לי.. "להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של הסינוסים: סיבת ההפניה: ריניטיס הודגמה סטייה לשמאל של מחיצת האף. היפרטרופיה של הקונכות התחתונות יותר מימין. קונכה מדיה בולוזה בימין. ה-OMC פתוחים. תפיחות רירית קלה במערת הלסת משמאל. איורור תקין מימין. תפיחות רירית קלה בתאים אתמואידלים דו צדדי. איורור תקין של הסינוסים הפרונטאליים. מבנה פוליפואידי בסינוס ספנואידלי לימין מהמחיצה בקוטר 8.1 ס"מ. דפנות הגרמיות שמורות. מלאות רקמת הנזופרינקס. היפרטרופיה של הקונכות כמפורט. ה-OMC פתוחים. ממצאים במערת הלסת משמאל ובסינוס הספנואידלי. "

סיטי סינוסים - קרא עוד >
ניתוח פוליפים באף – אני רוצה פיתרון אמיתי לבעיה
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני סובלת ממחיצה באף ופוליפים דום נשימה קשה , לא מסתדרת עם סיפ רוצה פיתרון אמיתי לבעייה, תמיד מאד עייפה . האם יש טיפול בנוסף לניתוח מחיצה בגרון" ענבל" שיכול להרחיב קנה נשימה ולהקל עליי , בנוסף הלשון שלי נפוחה מאד בתקופה האחרונה האם יכול ליהיות מחוסר חמצן?

ניתוח פוליפים באף – אני רוצה פיתרון אמיתי לבעיה - קרא עוד >
ניתוח סינוסים – ניתוח מחיצות סינוסים
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, לפני חמישה ימים עברתי ניתוח מחיצות סינוסים והתחלתי לעשות שטיפת אף מאז האוזניים שלי בעיקר השמאלי תפוס האם זה טבעי? והאם בליחות שיוצאות לי טבעי שיוצא ליחה עם מלא דם?? אודה על תשובה

ניתוח סינוסים – ניתוח מחיצות סינוסים - קרא עוד >
ניתוח אף ליישור מחיצת האף
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

אני בן 57 וסובל בשלוש שנים אחרונות מאף סתום. בבדיקה רפואית שעברתי לפני שנה באמצעות CT אף וסינוס גילו מחיצת האף נוטה ימינה הכונכות התחתונות גדולות מערות האף מאווררים. השתמשתי בתרסיסים למיניהם זה מעט עוזר באופן זמני ולכן הומלץ על ניתוח להקטנת הכונכות ויישור מחיצת האף אני חושש מהניתוח המצב החמיר והסתימה מלווה לעתים בכאבי ראש והאף אדום וכואב אבקש המלצתך בנדון.

ניתוח אף ליישור מחיצת האף - קרא עוד >
ניקוי האוזן עם מי חמצן – האם מומלץ ?
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, לפני כחודש לערך היה לי כאבים באוזן ימין ולחץ חזק, ניקיתי את האוזן שלי ממש הכנסתי את מקל האוזניים עמוק ויצאו גושים של שעווה. למרות שאני מנקה את האוזניים שלי כל יומיים שלוש, זה היה רק באוזן ימין, ולאחר שניקיתי את האוזניים ממש טוב שמתי מי חמצן לתוך האוזן וסגרתי עם צמר גפן לכ 10 דקות, והיה ממש כואב. עכשיו לאחר שבועיים אותו דבר הרגשתי בלחץ וכאבים באוזן - והפעם כשרציתי לשים מי חמצן כאב לי מאוד פי 10 מהפעם הקודמת כאילו עשו לי חור בתוך הראש. מה זה יכול להיות ? והאם יכול להיות שזו מחלה כי זה רק אוזן ימין ושמאל ממש תקינה? תודה

ניקוי האוזן עם מי חמצן – האם מומלץ ? - קרא עוד >
נחירות בשינה – אני מעירה אותו והוא שוב נרדם!
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום רב! בעלי בן 38 (לא שמן אבל מעשן) התחיל לנחור לפני כשנתיים בשנתו רק כשהוא שכב על הגב. בחודשים האחרונים רעש הנחירות התחזק מאד והוא נוחר גם כשהוא שוכב על זה ממש מפריע לי. ואז אני מעירה אותו והוא נרדם שוב כשהנחירות חלשות יותר. (לפעמים מעוצמת הנחירות הוא מתעורר מעצמו ונרדם שוב). מה עושים? איך מפסיקים את הנחירות? האם זה מסוכן?

נחירות בשינה – אני מעירה אותו והוא שוב נרדם! - קרא עוד >
מיתרי קול רפויים וצרידות מתמשכת
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, מהו הטיפול הניתן במקרה של מיתרי קול רפויים (על פי אבחון של רופאה מומחית לא.א.ג.) וצרידות מתמשכת? בתודה מראש

מיתרי קול רפויים וצרידות מתמשכת - קרא עוד >
מזגן ושיעול בקיץ – השיעול אינו פוסק מה לעשות ?
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

בני בן תשעת החודשים משתעל כל הזמן, כבר מאז שנולד. בתחילה היינו אצל רופא ילדים, והוא טען שזה צינון הקשור לחורף, אחר כך נאמר לנו שזה בגלל המזגן של הקיץ. אבל אנחנו דואגים. מה באמת יכולה להיות הסיבה לשיעול שאינו פוסק? אציין שמכשיר אדים וטיפות מלח הועילו רק מעט ולא שינו את המצב.

מזגן ושיעול בקיץ – השיעול אינו פוסק מה לעשות ? - קרא עוד >
כאב גרון וקושי בבליעה – אני נמצא כרגע בחו"ל
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, שלום רב, אני נמצא כרגע בחו"ל (ויאטנם) ולפני כיומיים התחיל לי כאב גרון וקושי בבליעה, בליווי חום וחולשה. כמו כן, קיימים כתמים לבנים על השקדים. ללא גודש באף או שיעול קשה...עכשיו, למיטב ידיעתי אם מדובר בזיהום חיידקי שלא מטופל באנטיביוטיקה זה עלול להיות מסוכן. הבעיה היא שאיפה שאני נמצא כרגע אין לי ממש אפשרות לראות רופא. שאלתי היא כזאת: מה קורה אם אני נותן למחלה לעבור ללא אנטיביוטיקה? ניתן יהיה לטפל בסיבוך האפשרי גם בעתיד? מה הייתם ממליצים לעשות? תודה!

כאב גרון וקושי בבליעה – אני נמצא כרגע בחו"ל - קרא עוד >
אפטות – כיבים בפה – מה גורם לזה ?
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

אני סובלת מבעיה של אפטות בפה שחוזרות שוב ושוב. לפעמים הפצעים הינם רק מיטרד אבל לפעמים הם ממש כואבים. אני בת 30, עד היום לא סבלתי מהבעיה לזה התחיל רק בשנה האחרונה. רציתי לשאול מה ההגורם שפתאום התחלתי לסבול מאפטות ואיך טוב ביותר לטפל בהן ?

אפטות – כיבים בפה – מה גורם לזה ? - קרא עוד >
חור בעור התוף באוזן
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

יש לי חור בעור התוף באוזן, לעיתים קרובות יש לי הפרשות ודלקות באוזן, מה עלי לעשות?

חור בעור התוף באוזן - קרא עוד >

מאמרים רפואים

הרפואה שלך - מאמרים רפואיים >
דום נשימתי בשינה ונחירות
י"ט חשון ה' אלפים תשע"ז

דום נשימה בשינה הוא מצב של הפסקות נשימה בזמן שינה. בשל חסימת נתיב האוויר. זהו מצב המסכן את הבריאות של האדם. דום נשימה בשינה מעלה שכיחות של יתר לחץ דם, מחלות לב ושבץ מוחי פי 2 ויותר. הסיבות לדום הנשימה הם חולשת שרירי הלוע, ...

דום נשימתי בשינה ונחירות - קרא עוד >
ניתוח סינוסים – כיצד נגרמת סינוסיטיס
י"ג סיון ה' אלפים תשע"ז

דלקת חוזרת של הסינוסים הוא מצב שכיח, כמעט 15% מהאנשים סובלים מזה. הטיפול המומלץ הוא טיפול כירורגי, זעיר, עם אחוזי הצלחה של מעל 90%

ניתוח סינוסים – כיצד נגרמת סינוסיטיס - קרא עוד >
קובליישן- ניתוח להסרת שקדים וטיפול בנזלת אלרגית
ה' כסלו ה' אלפים תשע"ז

במסגרת הניתוח מבוצע קילוף חלק מרירית הקונכייה התחתונה של האף, בשיטת הקובליישן המבוססת על אנרגיה מיוחדת של מוליכות חשמלית ללא חום להסרת רקמות. הטיפול הנעשה בהרדמה כללית קצרה ותחת בקרה אנדוסקופית, נותן מענה לבעיה השכיחה של נזלת ...

קובליישן- ניתוח להסרת שקדים וטיפול בנזלת אלרגית - קרא עוד >
חזור למעלה