Skip to Content

פרופ' מרדכי רביד עונה על שאלותיכם

צינתור דו חדרי

האם אפשר לבצע הולטר לב לאחר קוצר נשימה?

שלום, האם כדאי להתחבר להולטר לב,אם עברתי קוצר נשימה חולף באשפוז ללא הסבר? והאם נטילת פלביס ואספירין בנפרד עדיפה בגלל הקטנת הסיכוי לדימום בקיבה ובמוח? והאם ההפרדה עלולה להקטין יעילות דילול הדם שלהם? תודה שבוע טוב

האם אפשר לבצע הולטר לב לאחר קוצר נשימה? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

יתר לחץ דם – טריטייס או קרדילוק, מה עדיף ?

שלום, יש לי לח"ד מעט גבוה (לפעמים, בסביבות 145/95), בהמלצת קרדיולוג התחלתי לקחת טריטייס במינון נמוך, לאחר כשבועיים-שלוש התחלתי לסבול מטחורים, רופא המשפחה אומר שאין לזה קשר, אל בכל אופן מציע אפשרות לעבור לקרדילוק במינון נמוך, שאלתי היא איזה מבין התרופות עדיפה? אציין שעשיתי את הבדיקות הסטנדרטיות ללב (הולטר ואקו ומאמץ) והיו תקינות ב"ה, הדופק פעמים רבות בסביבות 90 לדקה. תודה רבה!

יתר לחץ דם – טריטייס או קרדילוק, מה עדיף ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

קור ירידה במשקל – אני ממש סובלת מזה ! מה לעשות ?

שלום, אני בגיל 40+עם הרבה עודף משקל ניסיתי ואני עוד מנסה לרדת במשקל . כשאני עושה דיאטה ומתחילה לראות תוצאות אני מקבלת צמרמורות ולא יכולה להתחמם בכל עונות השנה אני ממש סובלת מזה ... מישהוא יכול להגיד לי איך אני יכולה לעזור לעצמי? כששאלתי לרופא משפחה שהוא גם ירד במשקל הוא מראה לי שהוא גם עומד ליד הסקה כל היום והוא לא יכול לעזור .... בתודה מראש ומחכה לתשובה !

קור ירידה במשקל – אני ממש סובלת מזה ! מה לעשות ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

מכונת שיקוף קרינה – האם העברת תרופות במכונת שיקוף מזיקה ?

שלום רב. האם העברת תיק שבתוכו תרופות במכונת שיקוף שנמצאת בכניסה לקניונים וכדומה עלולה להשפיע על התרופות באיזושהי צורה או לגרום לחוסר יעילות התרופות? האם הקרינה יכולה לפגוע בחומרים הכימיים שבתרופות או שאין שום קשר? אם כן האם זה תלוי בסוג התרופה? תודה.

מכונת שיקוף קרינה – האם העברת תרופות במכונת שיקוף מזיקה ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

ניתוח לטיפול ברפלוקס קיבתי-ושטי – LINX Procedure

שלום רב, אני סובל כבר כמה שנים מ GERD ואולי גם LPR, רציתי לדעת אם איפשהו בישראל עושים את ה LINX Procedure במקום ה Nissen fundoplication לטיפול בבעיה? ואם לא, האם יש כוונה להתחיל לבצע את זה בישראל בשנים הקרובות? תודה מראש!

ניתוח לטיפול ברפלוקס קיבתי-ושטי – LINX Procedure - פרופ' מרדכי רביד משיב>

כאבים בחזה – אילו בדיקות קיימות ?

שלום אני בן 30 קרוב לחצי שנה יש לי כאבים בחזה...ביצעתי את כל הבדיקות אקג...אקו לב..צילום חזה...בדיקת מאמץ ..וגסטרוסקופיה...כל התוצאות תקינות אני מיואש הכאב לא עוזב אותי למשך רוב היום מה עליי לעשות איזה בדיקות נוספות יש ? תודה.

כאבים בחזה – אילו בדיקות קיימות ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

פריחה בכפות הידיים לאחר מקלחת

שלום, היום הייתי אצל הרופא משפחה , הראתי לו את הבעיה שלי ואפילו תמונה , הרופא אמר שאין לו מושג מה זה וחשבתי אולי יוכלו לעזור לי פה . הבעיה שלי היא שהחודש האחרון , לאחר כל מקלחת שאני עושה על הידיים שלי מופיע משהו מוזר , אצרף תמונה . מה שמופיע בתמונה קורה אך ורק לאחר מקלחת ארוכה במים חמים , לא בים ולא כשאני שוטפת ידיים . החלפתי פעמיים כבר שמפו , מרכך וסבון לגוף לחברה שונה . הכל נעלם 20 דקות לאחר יצאתי מהמקלחת . מקווה שיוכלו לעזור לי , תודה רבה .

פריחה בכפות הידיים לאחר מקלחת - פרופ' מרדכי רביד משיב>

בלוטות בראש – לאיזה רופא לגשת ?

שלום וברכה. לפני תקופה ארוכה ראיתי כבר שיש לאשתי בליטות בראש. שמעבירים יד על הקרקפת יש בליטות בערך שבע. בליטות גדולות ומורגשות. אינני יודע לאיזה רופא יש לגשת בענין זה. לאיזה תחום זה כירוג או עור ? מקוה מאוד שזה לא דברים מסוכנים יותר לתשובתכם אודה

בלוטות בראש – לאיזה רופא לגשת ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

חיסון שעלת

רופא הנשים שלי המליץ לי לעשות שתי חיסונים: חיסון נגד שפעת, אותו ביצעתי בתחילת החורף וחיסון שני נגד שעלת . שאלתי, האם החיסון ,נגד שעלת כל כך נחוץ ? במיוחד שאינו נגיש כלל לאוכלוסיה . אם כל כך חשוב החיסון היה אמור להיות נגיש במרפאות האם . אשמח לדעת על חשיבות החיסון, תודה מראש.

חיסון שעלת - פרופ' מרדכי רביד משיב>

כתמים בגוף בעיקר ידיים – למי עלי לפנות?

שלום, זה חודש יוצאים לי כתמים בגוף בעיקר ידיים ועכשיו ברגל ומסביב כחול וזה שורף לעיתים. גם הצוואר שורף לי ויש לי בפנים נימול. יש לציין שאני ממתינה לmri רקמות רכות וצוואר. אני חשה את תחושת השריפה בכל הגוף והנוירולוג ממתין לmri בלבד ולא מתייחס לכתמים.. למי עלי לפנות? מה עלי לעשות להמשך בירור?

כתמים בגוף בעיקר ידיים – למי עלי לפנות? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

בריחת סידן אוסטאופורוזיס – השפעה של לוסק

שלום, אני מקבל כבר כמה שנים לוסק בגלל ריפלוקס. בבדיקות הדם שלי רמת הברזל נמוכה ולאחרונה בבדיקת סקר (צילום) התגלה שיש לי אוסטופרוזיס. קראתי ברשת ומצאתי שהלוסק גורם לשתי בעיות אלו. האם יש תרופות שניתן לקחת שאינן גורמות לנזקים אלו ? תודה

בריחת סידן אוסטאופורוזיס – השפעה של לוסק - פרופ' מרדכי רביד משיב>

סטטינים תופעות לוואי ואוכל שומני

שלום אני בת 65 , מטופלת בליפיטור, מאוזנת מבחינת שומנים בדם ורזה מאוד. כיום אני מקפידה על אוכל רזה כמעט ללא שומנים. האם מותר לי לאכול אוכל שמן יותר כגון בשר בקר, גבינה צהובה, גבינה 5% וכד' ולהסתמך על הטיפול בסטטינים שהאיזון לא יופר? בתודה מראש

סטטינים תופעות לוואי ואוכל שומני - פרופ' מרדכי רביד משיב>

ליחה בגרון – אני ממש מיואשת ניסיתי הכל

שלום, אני סובלת ארבעה חודשים מליחה ונזלת אחורית בגרון (כמו גוש בגרון) אני כל הזמן צריכה להשתעל ולהוציא את הליחה. הייתי אצל רופא אא"ג והא נתן לי אנטיביוטיקה למשך שבוע האנטיביוטיקה לא עזרה וחזרתי לרופא (אא"ג) הוא שלח אותי לצילום סינוסים והצילום יצא תקין. חזרתי לרופא עוד פעם והוא עשה לי בדיקה עם סיב אופטי שגם יצאה תקינה. אני ממש ממש מיואשת כי ניסתי הכל כולל תרסיסים לאף כדורים מתמוססים להפחתת הליחה ושום דבר לא עוזר. יכול להיות שמדובר ברפלוקס לרינגאפרינגאלי?

ליחה בגרון – אני ממש מיואשת ניסיתי הכל - פרופ' מרדכי רביד משיב>

קרדילוק ואלטרולט – האם אפשר לקחת את שניהם יחד ?

האם ייתכן ואין ריאקציה נכונה בין כדורי הלחץ אותם אני נוטלת (קרדילוק) לבין האלטרולט? בשעות הערב הראש שלי רועד באזור המוח הקטן ואני מרגישה כאילו חלקי לגו מתרוצצים  בראש. אני רוצה לבקר אצל רופא מומחה ללחץ דם ולא יודעת מה שמו המקצועי של רופא כזה.

קרדילוק ואלטרולט – האם אפשר לקחת את שניהם יחד ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

חום גוף משתנה כל הזמן

מאז שאני זוכר עצמי כל מדידת חום במצב רגיל הראתה 36.6 מעלות. לאחרונה המצב הפך לבילי. אחרי כוסית אלכוהול רגילה יורד עד כדי 35.1 מעלות. אחרי שתייה חמה מטפס לכדי 37.6 מעלות. היום במצב סגרירי יצאתי מבית מוסק לחצר והחום ירד לכדי 35.8 מעלות. האם זה הגיל)קרוב ל90) או שמא מצב טעון תיקון? הרבה תודה

חום גוף משתנה כל הזמן - פרופ' מרדכי רביד משיב>

תוספי מזון – האם אפשר לקחת חופשי ?

שלום, לגבי תוספי מזון, האם אפשר חופשי לקחת? והאם זה מועיל? כרגע אני לוקחת חומצה פולית בהמלצת הרופא. והמליצו לי (לא רופא) לקחת אומגה 3. האם אפשרי לקחת יחד? ובכללי, האם יש תוספי תזונה שאסור או שלא מומלץ לשלב? תודה רבה!

תוספי מזון – האם אפשר לקחת חופשי ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

פעימות לב עם דופק נמוך

שלום ד"ר אימי בת 70 עם פרפור קבוע נוטלת אליקוויס 2.5 פעמיים ביום קרדילוק 5 פעמיים ביום ואנלדקס 10 בערב בשבועים האחרונים בשעות הערב היא מרגישה שוב את הפירפור וכשמודדים במכשיר הביתי מצאנו לחץ דם 153/63 ודופק 48 אציין גם שיש לה בימים האחרונים מידי פעם סחרחורת טישטוש בעניים ורעד בגוף שחולף אחרי כמה שעות היא פוחדת משינוי בתרופות כגון תרופה חדשה אחרת שמצריכה שוב זמן הסתגלות ...במקרה של הורדה במינון של הקרדילוק האם זה לא ישפיע על הפירפור שמורגש לעיתים בקפיצות לא רצוניות המלוות בדפיקות מהירות (אציין שנקבע לה תור לקדיולוג המטפל אך לעוד 3 חודשיים וזה נראה לי רחוק מידיי )אשמח לקבל יעוץ רפואי

פעימות לב עם דופק נמוך - פרופ' מרדכי רביד משיב>

צום לאחר ניתוח שרוול

שלום רב לפני שלשה חדשים עברתי ניתוח שרוול בבית הרפואה בהצלחה רבה. ב"ה אני מרגיש מצוין הבדיקות תקינות ונמצא במעקב אצל דיאטנית. שאלתי האם מותר לי לצום? שאלתי את הגאון הרב זילברשטיין שליט"א ואמר שרוצה לשמוע מה המלצת הרופאים, אשמח לתשובתכם בהקדם.

צום לאחר ניתוח שרוול - פרופ' מרדכי רביד משיב>

התכווצות שרירים ברגליים – מה עושים ולמי פונים ?

אני בת 71. בחודשים האחרונים נתפסים לי השרירים ברגליים -ירך שוק, קרסול ואצבעות-מספר פעמים לפנות בוקר-כמעט כל יום. לוקחת קבוע מגנוקס ואנטי לג. ניסיתי לשתות טוניק(עם כינין). דבר לא עוזר. כאבים נוראיים. מה עושים ולמי פונים ? אנא עזרו לי!!!

התכווצות שרירים ברגליים – מה עושים ולמי פונים ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

דלקת בדרכי השתן – אכילת חמוציות

שלום רב, אני נמצאת בתהליך של בדיקת שתן(חשד לדלקת).קיבלי תשובה חלקית(תשובה של בדיקת תרבית עדיין לא התקבלה)אך נמצאו 500 לאוקוציטים ליח' מדידה(נראה לי מדאיג). רופא המשפחה צייד אותי בשקית מונורול ,אותה אוכל לקחת הערב לפני שינה.האם להתחיל בטיפול לפני קבלת תוצאות התרבית? ידוע לי שרצוי לייצר סביב חומצית בקיבה ובשלפוחית במצב של דלקת-אילו ירקות ופירות מייצרים סביבה כזו? אשמח לקבל תשובה מרופא, והמון תודה מראש

דלקת בדרכי השתן – אכילת חמוציות - פרופ' מרדכי רביד משיב>

בדיקת pet ct

שלום, אני בת 21 ולפני שלושה חודשים התחילו לי כאבים בבטן ימנית אזור חזה תחתון וכן המון גזים ותחושת אי נוחות בבטן עשיתי בדיקת אנדוסקופיה וראו דלקת חריפה בקיבה אבל לא חידק. לקחתי נקסיום ועוד תרופות נוגדות חומציות וזה עבר אבל הכאבים בצד ימין המשיכו והרופא אמר שזה לא קשור לדלקת ... אז עשו לי ct בטן, ct חזה , mri , מיפוי עצמות , כמה אולטראוסאונד והכל הכל תקין!!!! אך הכאב ממשיך בנקודה מאוד מסוימת לפני כשלושה שבועות שמתי לב לנפיחות באזור חזה תחתון שמאלי והרופאה אמרה שזה עושה רושם שמדובר בבליטה גרמית אך כן כאן לא ראו כלום בצילום ובct . רופא אחד אמר שכדאי לעשות pet ct . השאלה שלי זה אם יש עניין לעשות?? אחרי שלא ראו כ ל ו ם בשום בדיקה יש סיכוי שיראו משהו?? כי אני צעירה ולא רוצה סתם קרינה וגם זה מאווודד יקר!!!

בדיקת pet ct - פרופ' מרדכי רביד משיב>

תרופות נגד כאבים

התקופה שאני נוטלת את Arcoxia , Tramadez מתקרבת לסיומה. השאלה: 1- האם הכאבים חוזרים לעוצמה שהיו לפני שלקחתי את התרופות? 2- או הם עוברים לאט- לאט הכאבים האלא והעוצמה של כאבים גם נחלשת? 3- כמה זמן ניתן להמשיך ליטול את הכדורים ? מחכה לתשובתכם.

תרופות נגד כאבים - פרופ' מרדכי רביד משיב>

שאיפת חומרים בעיתיים

שלום רב אני עובד כסופר סת"ם כחלק מעבודתי אני מפזר אבקות של "טלק" ו"גיר" על היריעות שעליהם אני כותב. בנוסף במהלך הכתיבה אני רוכן על היריעה (המלאה גיר וטלק) ופני קרובים מאד ליריעה כך במשך שעות. לאחרונה הבנתי שיש מרכיבים בעיתיים גם בטלק וגם בגיר שאותם אני שואף לריאותיי ללא הרף, אלו יכולים לגרום לי לסרטן או/ו שאר מחלות. שאלותיי: 1. איזה מרכיבים בעיתיים יש בחומרים אלו ? 2. האם יש טלק וגיר ללא (חלק) המרכיבים הבעיתיים ? 3. למה יכולים לגרום המרכיבים הבעיתיים ומה הסבירות ? 4. האם אני יכול להגן על עצמי מחומרים אלה (כמו מכשיר לטיהור אויר או ללבוש משהו על הפה והאף וכו) ? חשוב לי להדגיש שכמוני יש אלפים רבים. אני אישית מחובר לקרוב למאות סופרים (בישומיי המסרים המידיים) ולכן לתשובתכם יהיה משקל רב מאד.

שאיפת חומרים בעיתיים - פרופ' מרדכי רביד משיב>

קוצר נשימה בלילה

שלום, אני בת 33 בריאה בד''כ התחלתי לפני כחצי שנה אימוני כושר פיזיים לחיטוב הגוף. לפני כחודשיים כאשר הלכתי לישון לא הצלחתי להרדם וכך במשך שבוע, רק אחרי שעתיים שלוש במיטה נרדמתי. בנוסף לזה אחרי יומיים נהייתה תופעה של קושי לקחת נשימה מספקת, פיהוקים ותחושת חנק. אחרי התייעצות עם רופא משפחה התחלתי לקחת לוריוון 1 מ''ג וזה אכן עוזר להרדם אבל תחושת החנק קיימת כמעת כל הזמן. כבר חודשיים ! יתכן שהתופעה היא כתוצאה מאימוני כושר אינטנסיביים? יתכן שזאת אסטמה? עשיתי אקג ובדיקת חמצן בדם ע''י מכשיר ששמים על האצבע בחדר אחיות, הכל יצא תקין. כמו כן עשיתי רנטגן ריאות ויצא תקין גם הוא. אני בן אדם שמח, אנרגתי ומלא חיים...השינוי היחיד בחיי זה הספורט. אשמח שתעזרו לי להבין מה קורה איתי. תודה!

קוצר נשימה בלילה - פרופ' מרדכי רביד משיב>

קוצר נשימה לאחר אימון

אני בן 19, ועכשיו אני מתגייס לשירות קרבי. מאז שאני זוכר את עצמי , כשהייתי עושה פעילות גופנית במהלך האימון או בסמוך לסיום האימון הייתי מרגיש שאני חייב לקחת נשימה עמוקה , הבעייה היא שפשוט לא הצלחתי לקחת אותה.. הלכתי לרופא והוא הפנה אותי לצילומי ריאות וא.ק.ג. שיצאו בסדר. בנוסף כואב לי מידי פעם באזור החזה לכמה שניות, מן דקירה כזאת ולאחר כמה שניות הכאב עובר. אם אני רץ למרחקים ארוכים במהירות לא גבוהה הנשימות שלי יחסית בסדר ...אולם אם אני רץ ספרינטים כלומר ריצה בעצימות ממש גבוהה אבל למרחקים קצרים, יש לי את הקושי הזה בנשימה. האם זה אסטמה או איזה משהו מסוכן? תודה רבה ובתקווה להבנה!

קוצר נשימה לאחר אימון - פרופ' מרדכי רביד משיב>

כאבים בעמוד השדרה הצווארי – יש לזה טיפול??

שלום רב! עשיתי צילום רנטגן של עמוד שידרה צוואר. עקב כאבים בצד השמאלי של הצוואר כבר 3 שבועות אני חשבתי שנתפש לי שריר אך הכאב רק מחמיר עשיתי צילום רנטגן ואלה הממצאים:העצמות תקינות הודגם יישור הלורודוזיס. שינויים ניווניים מתנוים במרווח הבין חולייתי בגובה c5-c6 עים הצרות מרווח הבין חולייתי . שינויים ניווניים קשים במפרק הפצאטלי בגובה c3-c4 משמאל. מה משמעות הממצא והאים יש לזה טיפול? אשמח לתשובה בתודה מראש

כאבים בעמוד השדרה הצווארי – יש לזה טיפול?? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

צריבה בלשון – אורטיקריה

שלום דר' מזה הרבה זמן אני סובלת צריבות בלשון שמקרין גם לאף לשפתיים שאני מרגישה שמתנפחות הכאב הוא מאוד חזק ואין לי יותר כוח. הרבה רופאים ביקרתי אף אחד לא פתר את הבעיה ואני מסתובבת בלי תקווה וחשק הכאב לוקח לי הרבה כוחות בבקשה למי לפנות ומה לעשות . תודה מראש אשמח לקבל איזה כיון

צריבה בלשון – אורטיקריה - פרופ' מרדכי רביד משיב>

צמרמורות בגוף – רעידות בגוף

שלום רב, שאלתי היא בעניין רפואי שקרה לאבא שלי לפני יומיים הוא הגיע הביתה עם רעידות פתאומיות בכל פלג גופו הרעידות נמשכו כרבע שעה במהלכן כוסה בשמיכות חמות והחדר חומם עד שהגיע אמבולנס לפינוי לבי"ח חום גופו עלה ל39.20 אבי כבן 76 והתופעה קרתה גם לפני כחצי שנה לא בתקופת החורף בבית החולים בוצעו לו בדיקות כולל צילום חזה ולא נמצא ממצא חריג. מה ניתן לעשות במקרה ותהיה תופעה נוספת שכזו? האם ניתן לדעת מה גורם לתופעה זו ?

צמרמורות בגוף – רעידות בגוף - פרופ' מרדכי רביד משיב>

עישון וחולשה – יש דרך מהירה בכדי להפסיק לעשן?

שלום רב ותודה רבה על האופציה לשאול. אני בן 32 מעשן כבר 15 שנה ויותר. עד הצבא הייתי מאוד פעיל ספורטיבית ומאז הפסקתי.. אבל לעשן המשכתי. ניסיתי בהרבה דרכים להפסיק אבל כנראה שהאופי שלי הוא הרסני ולא חכם.. לצערי. א. האם יש דרך מהירה ואפילו פולשנית בכדי להפסיק לעשן? ב. האם היום יכול להיות שהגוף מתריע על משהו שכן התפתח אצלי? ג. לגביי עניין הספורט יש איזהשהו תהליך שיאפשר לי להתמיד ולהחזיק בדרך קבועה בכדי לשמור על גוף בריא? כל תשובה עצה והארה אשמח לקבל

עישון וחולשה – יש דרך מהירה בכדי להפסיק לעשן? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

עייפות כרונית ועייפות יתר

למומחים שלום. אני בחור בן 22, סובל כבר תקופה ארוכה (כמה שנים לדעתי) מתופעה מוזרה. אני מרגיש עייף רוב הזמן. כשאני שותה העייפות נחלשת, אבל השתייה גורמת לי לגזים, שלשולים והטלת שתן מרובה, ולאחר שאלו קורים אני נהיה שוב עייף בהדרגה. עשיתי בדיקת דם לפני קצת יותר מחצי שנה והתוצאות לא הראו חוסר או עודף משמעותי בשום דבר. יכול להיות שיש לי בעיה בספיגת נוזלים? חיפשתי את זה באינטרנט אבל התוצאות היחידות שהצלחתי למצוא קשורות גם לחוסר בחומרים נוספים. בנוסף לכך, בזמן האחרון הלשון שלי מכוסה במשקע לבן, ולפי מה שהבנתי גם זה יכול להעיד על כל מיני מצבים רפואיים. אשמח אם תוכלו לעזור לי. תודה מראש.

עייפות כרונית ועייפות יתר - פרופ' מרדכי רביד משיב>

סקלרודרמה ממוקמת (מורפיאה)

שלום, בעקבות אבחנה של סקלרודרמה ממוקמת (מורפיאה) נערך בירור לוודא שהמחלה אינה סיסטמית ובעקבות תלונתי על קוצר נשימה במאמץ וחולשה. התברר שבלי קשר למורפיאה יש לי דופק מהיר במאמץ קל (לאחר ירידה ועליה במדרגות מדד הרופא דופק של 190). במבחן מאמץ הדופק הגיע ל197 ולאחר התאוששות ירד ל124. בדיקות אקו לב, צילום חזה, אקג יצאו תקינות. בדיקות הדם תקינות. קרדיולוג המליץ על הליכה של 20 דקות פעמיים ביום, בהתחלה עזר קצת, בהמשך לא עזר. מה עוד ניתן לעשות? הבעיה משבשת את התפקוד בצורה חריפה ביותר (במיוחד כעת שאני בהריון בשבוע 10 והדופק הוא מעל 100 רוב הזמן גם במנוחה). כיום כשאני הולכת על מכשיר הליכה במהירות של 3 קמ"ש אני מגיעה לדופק של 140-150. במאמצים גדולים יותר (שאני משתדלת לא לעשות) כנראה שהדופק הרבה יותר גבוה.

סקלרודרמה ממוקמת (מורפיאה) - פרופ' מרדכי רביד משיב>

כאבים אחרי ניתוח

לפני כ-5 חודשים עברתי ניתוח לכריתת תימומה דרך דופן בית החזה. הסתבר שנפדע עצב בניתוח זה. אני מטופלת כ-4 חודשים בתרופה ליריקה 225 מ"ג ליום. התרופה עוזרת לכאב, כמובן שיש לה תופעות לוואי. שאלתי מה עלי לעשות האם להתחיל להוריד מינון בהדרגה, האם פגיעה כזו עוברת הרי אי אפשר לקחת לאורך זמן תרופות כמו ליריקה. ברצוני לדעת האם קיימים פתרונות אחרים מלבד תרופות. כרגע אני מרגישה בכיסוי של התרופות מעט דקירות וצריבות אבל ביחד עם התרופה אפשר להסתדר. אודה לכם מאד על תשובתכם ועזרתכם

כאבים אחרי ניתוח - פרופ' מרדכי רביד משיב>

יובש בפה

שלום, מעידים עליי שאני נלחצת סתם אבל אשמח לקבל מידע. אמא שלי כבר 10 שנים סובלת מיובש בפה,אשר לא התלוננה עליו, ורק בשנה שנתיים אחרונות החלה להיבדק אצל רופאים.עד כה היא היתה בבדיקה ממש לא נעימה שהזריקו לה יוד לבלוטות הרוק. לאחר מכן, חזרה לרופא, אמר לה שכנראה לא הכל תקין והיא צריכה לבצע ביופסיה בשביל לדעת איפה הבעיה. אני ממש דואגת. האם תוכלו לאמר לי מה יכול להיות מקורות הבעיה?

יובש בפה - פרופ' מרדכי רביד משיב>

ניקוז אבצס בפי הטבעת – אני ממש סובלת

שאלה : שלום, לפני כשנה וחצי עברתי ניתוח לניקוז אבצס שגדל סמוך לפי הטבעת. הפצע עדיין לא החלים ואני ממש סובלת ממנו, הוא מדמם כמעט אחרי כל יציאה וניגוב, לפעמים מפריש מוגלה ויש לו ריח לא טוב. אבקש בכל לשון של בקשה שתמליצו לי על טיפול בפצע ללא בדיקה ע"י רופא. אם מדובר על משחה אנטיביוטית או כל טיפול אחר אוכל לבקש מהרופאה שלי מרשם. תודה !

ניקוז אבצס בפי הטבעת – אני ממש סובלת - פרופ' מרדכי רביד משיב>

התמכרות למשחקי מחשב

שלום, אני לא כל כך יודע למי לפנות בנושא, כיום אני בן 20 מפקד לוחמים בצבא , בעבר בגיל 13 הייתי מכור למשחקי מחשב ובזבזתי 3 שנים מול המחשב בלי הפסקה כל יום אחרי הלימודים, יום אחד בגיל 16 הרגשתי כשקמתי מהמחשב , שהראיה שלי מטושטשת , והראש שלי כאלו מסתובב , הרגשתי שאני לא מרוכז באופן כללי ולא ממוקד בראיה במהלך היום מאותו הרגע ואילו הרגשתי כי אני לא מצליח אפילו להתבטא כמו שאני רוצה , התחושה הזו נשארה איתי עד היום, ואני לא יודע כיצד לפתור אותה. חשבתי שזו בעית עיניים אבל כל המומחים לא מצאו שום דבר חוץ ממספר נורא קטן שיש לי , בכל פעם שאני ניגש למחשב או למסך ומנסה לעבוד בו מספר דק התופעה מחמירה ולוקח לה זמן עד שהיא נרגעת , אבל היא תמיד נמצאת .. כיום הפסקתי לחלוטין עם המחשב במטרה שלא להחמיר את הבעיה אבל למצוא את מוקד הבעיה ופתרון עוד לא מצאתי. תודה !

התמכרות למשחקי מחשב - פרופ' מרדכי רביד משיב>

חשמל סטטי בגוף ברמה קיצונית – מה זה ?

שלום רב , בתקופה של כיותר משנה אני פוגש את החשמל הסטטי בהרבה מקומות כמו רכבים בנוסף בכל פעם שאני מטייל בקניון, החשמל מוגבר ברמה קיצונית וכל נגיעה באדם אחר גורמת לזיק החשמלי. בחדר השינה שלי ישנם לדים מסביב למראה והחשמל הסטטי כל כך חזק שהוא מדליק 2 נורות מבלי שיהיה מחובר לחשמל .. אשמח לעזרה ולהבנה מאין זה מגיע ?

חשמל סטטי בגוף ברמה קיצונית – מה זה ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

חשמל סטטי – מה זה ואיך ניתן למנוע ?

אני בשנות העשרים לחיי, מדי פעם בפרט כשאני יוצא מהרכב לאחר נהיגה וסוגר את דלת המכונית, אני מקבל מין זרם חשמלי לכמה שניות, במקרה ואני נוגע במשהו אחר, החשמל עובר גם לשם. מה זה בדיוק ואיך ניתן למנוע את זה ? תודה מראש.

חשמל סטטי – מה זה ואיך ניתן למנוע ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

חוסר אויר לאחר האוכל – מה הטיפול היעיל לבעיה?

שלום, אני בן 40 יש לי הדגשה של חוסר אוויר לאחר האוכל. עשיתי בדיקות לב וריאות שיצאו תקינות. נשלחתי לעשות בדיקות לב וריאות שיצאו תקינות נשלחתי לעשות בדיקת בריום הכל הודגם תקין, אך שם נאמר רפלוקס קל עד בינוני. הרופא רשם לי אומפרדקס פעמיים ביום. מהי האבחנה והאם הטיפול הניתן יעיל לבעיה זו?

חוסר אויר לאחר האוכל – מה הטיפול היעיל לבעיה? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

חום גוף נמוך

שלום רב! מתחילת השבוע (אולי משבוע שעבר,אז לא בדקתי) חום גוף שלי נע בין 35.1 ל35.8. חום גוף רגיל אצלי הוא קלאסי 36.6 . רציתי לשאול איך לעלות את חום הגוף. אין לי אפשרות לפנות לרופא שכן אני נקרע בין אשתי המאושפזת ברמב"ם, תינוקת, דירה וכולל ואין לי רגע פנוי. אודה מאוד על תשובתכם ! נ.ב. מצונן - נוטל דקסמול קולד מעשן

חום גוף נמוך - פרופ' מרדכי רביד משיב>

בלוטות לימפה מוגדלות

שלום, לפני כמה ימים היה לי כאבים בבית השחי הרופא המשפחה שלי שלח אותי לבצע us של הבית השחי והממצאים הם : מצפו מספר קשרי לימפה המגיעים בציר האורך עד מ 18מ"מ שומרים על מבניהם וצורתם בעלי מראה סונוגרפי תקין מומלץ מעקב קליני דימותי מה הבדיקה מראה שיש לי .תודה וכל טוב.

בלוטות לימפה מוגדלות - פרופ' מרדכי רביד משיב>

תרופת צ'מפיקס – האם התרופה פוגעת בכלי הדם?

שלום בעלי בגיל 57. עבר סגירת מפרצת מוח דרך הסנטר. אסור לו לעשן והוא מנסה להפסיק עישון דרך תרופת צ׳מפיקס. אני רוצה לדעת האם ניתן לקחת את התרופה הזו או לא בגלל שהבעיה נחשבת בעיית כלי דם. נא תשובתכם בבקשה האם התרופה תפגע בכלי דם? המשך יום טוב וחיים בראים

תרופת צ'מפיקס – האם התרופה פוגעת בכלי הדם? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

שומנים בדם – הכולסטרול גבוה בגלל הפסקת אימונים ?

שלום, אני בת 20 ובבדיקה אחרונה גיליתי כי רמת הכולסטרול שלי היא 261 MG/DL, רמת LDL היא 148.40 MG/DL, ורמת טריגליצרידים היא 233 MG/DL. רמת HDL תקינה. אני שוקלת כרגע 54 קילו וגובה 1.60. ממה שהבנתי זה משקל נורמלי לגובה שלי ואני לא אמורה לרדת במשקל. חשוב לציין שכאשר עשיתי את הבדיקה לפני כמה שבועות שקלתי 59.4 קילו. עליתי במשקל מ50 קילו בעקבות תזונה לקויה כי הייתי חולה במשך שלושה חודשים והיה לי סדק באגן ולא היה באפשרותי להכין לעצמי אוכל כהרגלי. בדרך כלל, לפני כן הייתי אוכלת רק קמח מלא ואורז מלא, עדשים, אפונה וקטניות אחרות, אגוזים ושקדים והיייתי אוכלת דברים ללא טיגון וללא סוכר והשתמשתי רק בשמן זית. ללא מתוקים והרבה ירקות ופירות. ביצים רק 3 פעמים שבוע. בנוסף הייתי עושה הליכות 3 פעמים בשבוע במשך 45 דקות ומתאמנת עוד 3 פעמים בשבוע למשך חצי שעה עד שעה כל פעם. כמובן שרמות הכולסטרול וטריגליצרידים היו תקינות לחלוטין. במהלך שלושת החודשים האלו אכלתי אינסוף דברים מטוגנים, פסטות, מתוקים והזמנות אוכל וכמובן שלא יכולתי להתאמן בגלל הסדק באגן. מאז שראיתי את הרמות האלו החלטתי לחזור לתזונה הקודמת שהייתה לי (גם מכיוון שאני לא חולה יותר והסדק כמעט נרפא לחלוטין אז אני יכולה להכין אוכל) ולכן גם ירדתי במשקל 5 קילו. אני עוד לא חזרתי להתאמן כי עדיין לא קיבלתי אישור רפואי אבל אני עומדת לקבל אותו בשבועיים הקרובים ככל הנראה. האם הרמות של הכולסטרול יכלו לעלות לרמה כזו גבוהה בגלל שינויי התזונה והפסקת האימונים? האם זה שחזרתי לתזונה הקודמת ואתחיל להתאמן שוב בקרוב יגרום לחזרה לרמות תקינות של כולסטרול ושומנים או שהגעתי לנקודת אל-חזור כלשהיא? אני בת 20, האם אני צריכה ליטול כדורים כלשהם? האם אוכל לחזור למשקל הקודם של 50 קילו או שזה כבר לא יוכל לקרות? אני נוטלת גלולות, האם אני צריכה להפסיק ליטול אותן או שאוכל להישאר איתן כי הרמות יירדו בזמן הקרוב? אם אעשה בדיקה נוספת אחרי חודש משינוי לתזונה נכונה ואימונים, אראה שינוי משמעותי? מצטערת על כך שזה ארוך, אני אשמח אם תענו בכל זאת. תודה רבה !

שומנים בדם – הכולסטרול גבוה בגלל הפסקת אימונים ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

ריצה לאחר ניתוח מעקפים – לחץ הדם מפחיד אותי

שלום, עברתי ניתוח מעקפים לפני כשנה. ואחרי הניתוח עשיתי שיקום לב וחזרתי לפעילות גופנית ברמה גבוהה - ריצה של 6 ק"מ במהירות 10 קמ"ש 3 פעמים בשבוע ועוד כ-4 ק"מ הליכה כל יום ללא כל קושי. לפני כחודשיים עשיתי בדיקת מאמץ מוצלחת באסותא ב"ש בחודש האחרון הדופק במנוחה ירד מתחת ל-40 . והרופא המטפל המליץ להפסיק לקחת את הקרדילוק (1.25). ואז עלה לחץ הדם הסיסטולי ל-160-170 . הדיאסטולי תקין 81-83. גם בדיקות הדם ובפרט הכולסטרול תקין. המשקל תקין . אני בן 55. אני מרגיש מצויין, אבל הלחץ דם מפחיד קצת. רופא המשפחה רשם תרופה להורדת לחץ דם Losardex 50MG האם זה הפתרון?

ריצה לאחר ניתוח מעקפים – לחץ הדם מפחיד אותי - פרופ' מרדכי רביד משיב>

קרדילוק ודופק לא סדיר – מה עושים ?

אני לוקח כדורי קרדילוק פעמיים ביום כדור של 5 מ"ג.בגלל דופק לא סדיר.אני מבצע מעקב בדיקה של לחץ דם ודופק.הבוקר ביצעתי בדיקה והמכשיר הראה לי דופק מתחת ל-40 חזרתי על הבדיקה ושוב הראה מתחת ל-40. מה עושים??

קרדילוק ודופק לא סדיר – מה עושים ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

סוכרת ודופק מהיר

שלום, הנני חולת סכרת סכרת מזה כ-7 שנים עם עליות ומורדות הכי גבוה שהיה לי לפני 5 שנים היה 14.2 a1c וכרגע אני עומדת על 9.5. איני מאוזנת ומקבלת לנטוס והומולוג. לאחרונה אבחנו אצלי פגיעה בעצבובי הקיבה עקב חוסר האיזון של הסכרת. הפגיעה גורמת לי לחוסר תיאבון, כאבי בטן, בחילות והקאות. ומרוב שאני פונה לבית חולים בגלל הסימפטומים חושבים שאני פסיכית. יש לציין כי עקב צוק איתן אובחנתי כנפגעת חרדה,ובנוסף ירדתי 10 ק"ג ממשקלי בתוך חודש. בגלל כל המצב הדופק שלי מהיר במיוחד מעל 110 ולחץ הדם שלי הוא נמוך. קיבלתי מהרופאה קרדיולוק, 1.25 מ' אולם הוא עושה לי ממש רע. מוריד לי יותר את לחץ הדם שהוא ממילא נמוך בד"כ 90/50 או 86/46, כל הבדיקות של הלב היו תקינות. כולל הולטר..אקו ובדיקה שנקראת טרופונין.. רק הדופק הוא זה שמפריע לי. שאלתי היא האם להפסיק את הכדור? ואיך להתגבר על זה שכל המצב הזה מעיר אותי באמצע הלילה עם דופק מהיר תודה על התשובה ועל ההתעניינות...  

סוכרת ודופק מהיר - פרופ' מרדכי רביד משיב>

סוכרת וגירודים

שלום. יש לי גירוד פנימי בתוך הגוף אחרי השתלה שיניים. השתלה לא תופס. רופה הוציאה בחזרה. כולה טיפול גרם לגירודים וצמרמורות בתוך הגוף שלי. כל הבדיקות יצאו בסדר. אני לא מרגישה טוב. מה יכול להיות. אני אשמח עם תתנו תשובה נכונה. תודה.

סוכרת וגירודים - פרופ' מרדכי רביד משיב>

אינסולין מסוג לנטוס

שלום, ביחס למאמר שנכתב על היתרונות של השימוש באינסולין, קראתי שבוצעו מחקרים שמראים כי אינסולין מסוג לנטוס יכול לסרטן. האם יש אכן ראיות לכך? האם היה או יש חשד כלשהוא ללנטוס כחומר מסרטן? שאלה נוספת: אני עצמי כבת 51 סובלת מסכרת וטופלתי משך מס' שנים לא מבוטל בג'נואט וגלוקופאז. לאחרונה (גם בגלל אי שמירה על דיאטה ואי פעילות גופנית ולחץ) ערכי הסוכר עלו מאוד (H1c הגיע ל 12). רופאה אנדוקרינולוגית המליצה להפסיק את הג'נואט בגלל חשש שזה עלול לגרום לדלקת בלבלב ועומדת על כך שאקח אינסולין לנטוס. אני לא כ"כ משוכנעת ששווה לי לאור תוצאות המחקרים . הורדתי את הג'נואט ונוטלת גלוקופאג עד 3 כדורים ליום. מעדיפה להמשיך לנסות להגיע לאיזון באמצעות דיאטה ופעילות אבל לאור הערכים חוששת שצריכה כדור נוסף. רציתי לדעת איזה כדור יכול להתאים שאין לו תופעות לוואי משמעותיות כמו השמנה, היפו, פגיעה בלבלב. אני בת 51 והסכרת נתגלתה אצלי בגיל 37 . תודה על ההתייחסות בהקדם האפשרי.

אינסולין מסוג לנטוס - פרופ' מרדכי רביד משיב>

הזעה מרובה וגלי חום באזור בית השחי

בן 24 עושה ספורט באופן קבוע ובריא בדרך כלל. לאחרונה לפני כחודש לערך החלו אצלי מצבים של הזעה מרובה וגלי חום באזור בית השחי, בנוסף אני מרגיש קור. ההרגשה היא מוזרה מכיוון שפעמים רבות קר לי מאוד למשל בערב אך אני עדיין מזיע המון. אבקש מרופא מוסמך לייעץ לי בדבר בעיה זאת. תודה רבה!

הזעה מרובה וגלי חום באזור בית השחי - פרופ' מרדכי רביד משיב>

הפסקת תרופות ללחץ דם

בגיל 35, נבדקתי לצורך בטוח חיים ונמצא ערך גבוה של לחץ דם 170/100. הרופא רשם לי טפול, ואני נוטל שני כדורים כל יום מזה עשר שנים. בכל התקופה ערכי לחץ הדם תקינים, בדרך כלל 130/80 או סביב ערך זה. חברים אומרים לי אפשר להפסיק את הטיפול. הרופא שלי טוען שהפסקת הטיפול מסוכנת. מה לעשות?

הפסקת תרופות ללחץ דם - פרופ' מרדכי רביד משיב>

חוסר תחושה בפנים

עברתי תאונת דרכים ב 2008 ונפגעתי בכל מיני חלקים בגוף, האיזור שהכי מדאיג אותי הוא הפנים, נפגעתי מההגה כאשר אני נוהג ותפרו לי את הסנטר והשפה העליונה, אין לי תחושה בחלק מהפנים (סנטר, שפה תחתונה וקצת מהלחי) מה יהיה איתי? אנחנו כבר ב 2015 ואין שינוי, האם זה יעבור לי? האם זה לכל החיים? מה ההשלכות של זה לגבי הפיצוי שמגיע לי?

חוסר תחושה בפנים - פרופ' מרדכי רביד משיב>

עצירות וכדורי ברזל האם זה יעבור?

שלום, התחלתי לפני כמה ימים לקחת כדורי ברזל, ויש לי שתי שאלות: 1. כדורי הברזל עושים לי עצירות, האם זה יעבור? 2. בדרך כלל יש לי חילוף חומרים מהר ואני נמצאת בשירותים 3 פעמים ביום, האם במקרה בו העצירות לא תיגמר, ויהיו פחות יציאות, חילוף החומרים ישתנה ואני אעלה במשקל? תודה רבה!

עצירות וכדורי ברזל האם זה יעבור? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

אלפרליד תופעות לוואי – האם להפסיק או להוריד מינון?

שלום רב, אני בת 26 ובמשך חודש שלם נטלתי את התרופה אלפלריד במינון של 0.25 מ״ג ליום. החלטתי שאני רוצה להפסיק ליטול את התרופה והבנתי שיש להגמל ממנה בהורדת מינון. במשך שבועיים ירדתי למינון של 0.065 (רבע כדור) אני סובלת מבחילות וחוסר שקט. מה עליי לעשות ? להפסיק לקחת את הכדור ותופעות הלוואי יפסיקו מעצמן ?

אלפרליד תופעות לוואי – האם להפסיק או להוריד מינון? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

חיידק בשתן Klebsiella pneumoniae ?

שלום רב, אמי בת 86 ונמצא לה עכשיו חיידק Klebsiella pneumoniae בשתן. לדברי הרופאה מאחר והחיידק עמיד לרוב האניטביוטיקות אין מה לתת לה אלא ערוי בבי"ח אם חלילה תגיע לשם. ( הלוואי ולא) . לאמא יש צניחה של שלפוחית השתן בגג שהרחם הוצאה לפני שנים רבות והיא משתמשת בקוביה להחזיק את השלפוחית. מאז היא סובלת תדיר מדלקות בדרכי השתן, בעיקר של E-COLI ומקבלת הרבה פעמים אנטיביוטיקה מסוג טריביד. אנא מכם, מה אפשר לעשות במקרה דנן של החיידק הזה, האם ניתן לטפל בו חוץ מאשר באנטביוטיקה. מה הסיבה להמצאותו בשתן עכשיו? האם זה מדבק? תודה רבה מכל הלב.

חיידק בשתן Klebsiella pneumoniae ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

עייפות לאחר לידה – אילו בדיקות נדרשות ?

שלום, אני בת 30, כחצי שנה אחרי לידה, ולאחרונה מרגישה חולשה וכבדות וכאשר אני עולה במדרגות אני מתעייפת מהר וחשה קושי בנשימה. יש לציין שמעולם קודם לכן לא חשתי בתחושות כאלה והייתי מסוגלת לצעוד מרחקים שלמים מבלי להתעייף כלל. אלו בדיקות נדרשות כדי לברר את הדבר?

עייפות לאחר לידה – אילו בדיקות נדרשות ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>

סכרת בהריון – סכרת הריונית

הריון ראשון לא היה לי סכרת אבל בהריון שני היה לי סכרת והזרקתי אינסולין 8 יחידות אחרי הלידה חודשיים בהמסת סוכר 75 גרם התוצאה הייתה 149 . אני בת 28, ורציתי לדעת אם יהיה לי מסוכן להכנס להריון עכשיו או שאני צריכה לעשות הפסקה כדי שלא יהיה לי סכרת ?

סכרת בהריון – סכרת הריונית - פרופ' מרדכי רביד משיב>

לחץ דם גבוה בהריון – מה זו התרופה קלרסין ?

שלום וברכה אני בשבוע 13+4 ויש לי לחץ דם גבוה בהריון יכול לבוא ל 175/86 הרופא הביא לי תרופה טרטיינד להורדת לחץ דם. רציתי לשאול התרופה קלרסין מה זה? זה עוזר? אגב בהריון ראשון היה לי רעלת הריון - מה עלי לעשות?

לחץ דם גבוה בהריון – מה זו התרופה קלרסין ? - פרופ' מרדכי רביד משיב>
חזור למעלה