Skip to Content

ד”ר סוזנה הורביץ עונה על שאלותיכם

צינתור דו חדרי

מניסקוס בברך שמאל

שלום, נחבלתי ועשיתי MRI וקיבלתי את התשובה הנ"ל . מודגמת קונטוזיה לשדית באספקט האחורי של המשטח הטיביאלי הלטרלי עם קו שבר אלכסוני תת-קורטיקלי עם אנגולציה מינימלית של הקורטקס. באספקט האחורי של המשטח הטיביאלי הלטרלי מודגמת קונטוזיה לשדית מינימלית בהיקף האספקט האחורי של הקונדיל הפמורלי הלטרלי. מודגמת בצקת סביב השכבה החיצונית של רצועת ה-MCL ,ייתכן כביטוי למתיחה. מודגמת בצקת לשדית מינימלית המתאימה לקונטוזיה בהיקף הקונדיל הפמורלי המדיאלי באזור אחיזת הרצועה. שאר הרצועות וגיד הפופליטאוס מודגמים שמורים. מודגם אות חריג אנכי בהיקף הקרן האחורית של מניסקוס מדיאלי, הממצא מחשיד לקרע פריפרי. המניסקוס הלטרלי מודגם תקין. המנגנון המיישר מודגם תקין. סחוס הפיקה שמור. הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה, ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית . לסיכום: קונטוזיות לשדיות וקרע חלקי של רצועת ה-MCL כמתואר מה הטיפול הרצוי ??.

מניסקוס בברך שמאל - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>

כאבי ברכיים בהתעמלות – זה כואב, מה ניתן לעשות?

שלום וברכה, עשיתי לפני כשלושה חודשים במשך תקופה של כשבועיים התעמלות בעצימות גבוהה (סקוואט - עובד על שרירי הרגליים ועוד כמה תרגילים) ללא הדרכה נכונה ומאז כואבות לי הברכיים ברך ימין ממש כואבת, ברך שמאל קצת פחות זה כואב בד"כ כשהרגל נעולה/ בזמן הליכה/עמידה וגם קצת בישיבה מה ניתן לעשות? תודה מראש!

כאבי ברכיים בהתעמלות – זה כואב, מה ניתן לעשות? - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>

שוק קטנה – שוקיים לא זהות בגודלם

שלום רב! יש לי שחיקת סחוס בברך וכאבים לאורך כל הרגל מזה חמישה חודשים,שמתי לב שהשוק נראה רזה יותר משמעותית מהרגל השניה ,האם זו תופעה מוכרת? אני מאד מודאגת. לטיפול בשחיקה סימתי השבוע את הזריקה השלישית בברך זריקות של כרבולת סינטטית . עדיין אני לא מרגישה הטבה. אשמח לתשובה.

שוק קטנה – שוקיים לא זהות בגודלם - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>

ניתוח שחזור רצועה בברך – קרע של רצועת הACL

שלום, אני בן 22 ונפלתי לפני חודש וחצי במגרש משחקים תוך כדי משחק כדורגל הרגשתי רעש בברך והיו לי כאבים נוראיים מלווים בהתנפחות של הברך, התפנתי לבית חולים שם הם שללו שבר ואמרו לי ללכת לרופא מומחה ברך כשבוע לאחר מכן הייתי אצל הרופא הוא טען שככל הנראה נקרע לי המניסקוס ואני יצטרך ניתוח, לסיכום כתבו לי קרע של רצועת הACL. הלכתי לרופא והוא אמר לי שאני לא יצטרך ניתוח שבנתיים אני אסחוב ככה עם מגן ברך, ופיזותרפיה, רציתי לשאול קודם כל מה עלי לעשות האם כן שווה לי לעשות ניתוח או שזה אפשרי ע"י פיזותרפיה להסתדר, וגם האם יהיו לי כאבים כל הזמן ברגל?

ניתוח שחזור רצועה בברך – קרע של רצועת הACL - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>

פריקה של הפיקה – זה יכול לקרות כשאני מחזיקה ילד?

שלום. אני בת 24. ובגיל 12 קפצתי בחבל. ונפלתי עם כאבים איומים . מתברר לאחר בדיקה שככל הנראה קרעתי את אחת הרצועות בברך, מאז יש לי פריקת ברך אחת לשלושה חודשים בערך, בהריון הראשון שלי זה קרה הרבה פעמים אולי בגלל במשקל שעליתי. אני ממש חוששת שזה יתפוס אותי כשאני מחזיקה את ילדיי... השאלה האם מומלץ ניתוח? מה הסיכונים בניתוח וההשלכות, תודה

פריקה של הפיקה – זה יכול לקרות כשאני מחזיקה ילד? - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>

האם רצועה צולבת שנמתחה תחזור להיות כמו שהייתה

שלום, עברתי ניתוח אורטוסקופיה בברך ימין נמצא כי המיניסקוס היה צריך שיוף והרצועה הצולבת נמחתה (לציין האירוע קרה בחודש 9) ועברתי ניתוח לפני שבועיים וחצי . יש לציין כי בניתוח לא נגעו לי ברצועה . האם הרצועה תחזור לביות כמו שהייתה ולא יהיו לי בריחות ברך ואי יציבות? אשמח לדעת, אני בחור צעיר שאוהב לרוץ וללכת המון ואוהב ספורט.

האם רצועה צולבת שנמתחה תחזור להיות כמו שהייתה - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>

קליקים במפרק הירך – האם להימנע מסיבוב המפרק?

שלום, אני מתעמלת באופן יום יומי. לאחרונה, כאשר אני מבצעת סיבוב של מפרק הירך הימני, יש קליקים ללא כל כאב. טווח התנועה מלא. אני סובלת מאוסטאופוניה ובשנים האחרונות מקבלת סידן וויטמין D. האם להמנע מהתרגיל של סיבוב המפרק? האם יש תרגילים חליפיים להקטנת בריחת סידן במפרק הירך?

קליקים במפרק הירך – האם להימנע מסיבוב המפרק? - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>

קרע במניסקוס ברך – לאחר ניתוח הרגל חוזרת כרגיל?

שלום, עשיתי mri וגילו קרע גדול במניסקוס בברך. הכאבים נוראיים וחייבת ניתוח. מעוניינת לדעת פרטים לגבי הניתוח והאם זו הרדמה מקומית או כללית איזו הרדמה כדאי לעשות? הזריקת הרדמה היא ברגל ? איך ההחלמה כמה זמן החלמה ? והאם המצב של הרגל לאחר ניתוח חוזר לתפקד כרגיל או שתהיה מוגבלות מסויימת ? יש החזר ממכבי ? כמה זמן ניתוח. חשובה לי תשובתכם. תודה מראש !

קרע במניסקוס ברך – לאחר ניתוח הרגל חוזרת כרגיל? - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>

סיבוב ברך – קרע של רצועת ה-LCA

,שלום רב ברצוני להתייעץ על בדיקת MRI שעשיתי לאחר סיבוב ברך ימין במשחק כדורגל להלן התוצאות: הודגמו אותות תקינים ממח העצם, ללא עדות לשברים בצקות או אוסטיאונקרוזיס. מודגם קרע כמעט בעובי מלא במרכז רצועת ה-LCA הנמשך עד קרוב לאזור האחיזה הפמורלית עם מספר סיבי רצועה הנאחזים אל הפמור. האחיזה הטיביאלית של הרצועה מודגמת תקינה. מודגמת תזוזה קדמית של הטיביה. שאר הרצועות וגיד הפופליטאוס מודגמים שמורים. לסיכום: קרע של רצועת ה-LCA כמתואר. בברכה

סיבוב ברך – קרע של רצועת ה-LCA - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>

תוצאות אולטרסאונד ברך – דלקת בברך

שלום, קיבלנו היום פענוח של אולטרסאונד ברך של בעלי. ברך נפוחה. כבר שבוע סובל מכאבים עם כדורי סלקסוס והכאב לא עובר. התשובה שקיבלנו: בורסיטיס בבורסה הסופראפטלרית. זה אומר שיש דלקת בברך? ואם כן מה הטיפול?

תוצאות אולטרסאונד ברך – דלקת בברך - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>

כאב בברך – שחיקה של הסחוס

שלום, לפני שבוע הרגשתי כאבים בברך רגל שמאל . ונפיחות נשלחתי למיון ועשו לי צילום הרופא אמר שיש שחיקה של הסחוס . קיבלתי אוטופן פעמיים ביום ורוקסט לכאבים , ומשחה. מיום ראשון אני עם הכדורים והיום יום חמישי ואין הקלה . בכאבים , האם הגיוני ?? ברגעים מסויימים יש התעצמות דל הכאב ואיני יכולה לישר או לקפל את הברך . מה עושים ?

כאב בברך – שחיקה של הסחוס - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>

כאב לאחר ניתוח שחזור רצועה צולבת

עברתי לפני 3 ימים ניתוח שחזור רצועה צולבת בברך. עדיין יש לי כאבים חזקים ולמרות שאמרו לי להתחיל לכופף הברך, אינני מצליח. הכאבים עדיין חזקים ואני נזקק למשככי כאבים. מה אפשר לעשות כדי להקל על הכאבים? האם זה מצב נורמלי אחרי הניתוח או שאולי יש לי בעיה בעקבות הניתוח?

כאב לאחר ניתוח שחזור רצועה צולבת - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>

נפילה על הברך – כאבי תופת בברך והקרנה למטה

שלום, לפני שבועיים בטיול נפלתי חזק על משטח סלע מגובה על הברכיים. ברך שמאל לאחר יום התחילה להיות בצבעים אדום שחור סגול . הצבעים האלה עברו. אתמול בלילה פעם ראשונה הופיעו כאבי תופת בברך עם הקרנה למטה ולמעלה. ללא יכולת לישון. מה קרה ומה הטיפול?

נפילה על הברך – כאבי תופת בברך והקרנה למטה - ד”ר סוזנה הורביץ משיב>
חזור למעלה