Skip to Content

מיון קדמי חדש מחוץ לבית החולים, על מנת למנוע הדבקה

בנוסף, נפתחה מחלקת כתר 2 – המחלקה השניה לחולי קורונה, בה מיטות אשפוז נוספות לחולים וכמו כן יחידה לטפול נמרץ נשימתי | פרופ׳ מרדכי רביד המנהל הרפואי של מעייני הישועה אומר: "כל מקרה שמגיע לביה"ח מופנה למיון הקדמי לבירור ראשוני, כדי לשמור על בטיחות המטופלים והצוות" | פרופ' אליהו סורקין מנהל טיפול נמרץ כללי ואשר מנהל בימים אלו את מחלקות 'כתר' לטיפול בקורונה: "נקטנו בצעדים מחמירים ביותר, על מנת לשמור על הצוות ועל המטופלים" |  במסגרת האזהרות לציבור פרסם המרכז הרפואי ׳מעייני הישועה׳ באמצעות מערכות כריזה לכל תושבי העיר את אזהרות משרד הבריאות והוראתו הנחרצת של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי

חדר מיון קדמי קורונה מעיני הישועה

המרכז הרפואי 'מעיני הישועה' הקים  מיון קדמי חדש  מחוץ לבית החולים, על מנת למנוע הדבקה, לשמור על הצוות ולתת למטופלים את הטיפול הבטוח היותר

אנו עושים הכל כדי להיטיב עם החולים ולהעניק להם טיפול מסור ובטוח. צוות ביה"ח ערוך ומוכן להמשיך לתת מענה גם בשלב זה.  על מנת לשמור על בטיחות המטופלים והצוות, הקמנו חדר מיון קדמי מתקדם מחוץ לביה"ח, בחניון הקדמי, כאשר כל מקרה שמגיע לביה"ח מופנה למיון החדש לבירור ראשוני במקביל להתפשטות נגיף הקורונה, ממשיך המרכז הרפואי מעיני הישועה להעניק שירותי רפואה כבשגרה, אולם כדי למנוע חשיפת אנשי צוות ומטופלים לנגיף, ואחר כך לשלחם לבידוד, הוקם חדר מיון מחוץ לכניסה ברחבה החיצונית.
- פרופ מרדכי רביד,המנהל הרפואי

כחלק מההערכות הכוללת של מערכת הבריאות בישראל לקליטת חולי קורונה ומונשמים רבים, מרחיבים במרכז הרפואי "מעייני הישועה" את מחלקת הקורונה. בבית החולים נפתחה 'מחלקת כתר 2' -המחלקה השניה  לחולי קורונה עם 8 עמדות נוספות לחולים מונשמים. עם פתיחת המחלקה הנוספת יהיו בבית החולים  16 עמדות טפול נמרץ נשימתי. בנוסף יחידה של 9 מיטות לחולי קורונה קלים ובינוניים. לקראת סוף השבוע אנו נערכים לפתוח עוד 18 מיטות עבור חולים קלים ובינוניים. בסה"כ יהיו בביה"ח למעלה מ 50 מיטות אשפוז לחולי קורונה. כל מחלקות ויחידות הקורונה מרוכזות בקומה הראשונה של בניין האשפוז החדש, והוא יעודי רק לחולים אלו.

פרופ׳ מרדכי רביד מנהל המרכז הרפואי מעייני הישועה אומר: "אנו עושים הכל כדי להיטיב עם החולים ולהעניק להם טיפול מסור ובטוח. צוות ביה"ח ערוך ומוכן להמשיך לתת מענה גם בשלב זה.  על מנת לשמור על בטיחות המטופלים והצוות, הקמנו חדר מיון קדמי מתקדם מחוץ לביה"ח, בחניון הקדמי, כאשר כל מקרה שמגיע לביה"ח מופנה למיון החדש לבירור ראשוני במקביל להתפשטות נגיף הקורונה, ממשיך המרכז הרפואי מעיני הישועה להעניק שירותי רפואה כבשגרה, אולם כדי למנוע חשיפת אנשי צוות ומטופלים לנגיף, ואחר כך לשלחם לבידוד, הוקם חדר מיון מחוץ לכניסה ברחבה החיצונית.

כל מטופל, בכל תחום רפואי, אשר יגיע לשערי בית החולים, יופנה תחילה לבדיקה במיון הקדמי החדש שנפתח, ורק לאחר שישללו תסמיני נגיף הקורונה, יועבר המטופל להמשך טיפול במיון הכללי הרגיל ובמחלקות בית החולים. במקרה של חשד קורונה, תילקח בדיקת קורונה -ותישלח למעבדה שהקימו במיוחד במעיני הישועה. המעבדה המקצועית שהוקמה בזמן קצר ביותר, תוך התגייסות מלאה של הצוות, של משאבים וכד,  תעזור לנו לקצר את ההליך של קבלת תוצאות, כידוע בימים אלו, בכלל העומסים, היא ארוכה ומותחת במיוחד.

בתוך 12 שעות מאז הוחלט בהנהלת המרכז הרפואי על ההקמה, כבר עמד האוהל הקדמי על תילו כשהוא מצויד באבזור החיוני ומאויש ע"י צוות רפואי מורחב.

יצוין, כי כחלק מבטיחות החולים והמטפלים נאסרה כבר לפני מספר ימים, כניסת מבקרים לכלל במחלקות בית החולים, ועתה, נוסף נדבך משמעותי לאמצעי הבטיחות הקפדניים הננקטים במרכז הרפואי.

חשוב לציין כי מחלקת היולדות וכל מערך האשפוז עובד באופן מלא , נעשו כל הפעולות על מנת לאפשר בטיחות מלאה. ליולדות החולות בקורונה דאגו בבית החולים למתחם חדרי לידה מבודד עם מערך אשפוז ייעודי במחלקת כתר הכולל את כל השירות המפנק הניתן כרגיל בבית החולים.

חשוב לציין כי מחלקת היולדות וכל מערך האשפוז עובד באופן מלא , נעשו כל הפעולות על מנת לאפשר בטיחות מלאה. ליולדות החולות בקורונה דאגו בבית החולים למתחם חדרי לידה מבודד עם מערך אשפוז ייעודי במחלקת כתר הכולל את כל השירות המפנק הניתן כרגיל בבית החולים.
- פרופ מרדכי רביד,המנהל הרפואי

מלבד הבטיחות המקצועית, מקיים מעייני הישועה על ידי אימוץ הכללים החדשים, הלכה למעשה, את הוראות מרנן ורבנן גדולי ישראל ובראשם מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שהורה לקיים את ההנחיות המועברות על ידי גורמי הרפואה, עד כדי ביטול מניינים ותפילה ביחידות ומסירת מידע על מפרי הבידוד לשלטונות.

פרופ' אליהו סורקין מנהל טיפול נמרץ כללי ואשר מנהל בימים אלה גם את מחלקות "כתר" לטיפול בקורונה אומר: "נושא הבטיחות עומד בראש מעיינינו, ועל כן נקטנו בצעדים מחמירים ביותר, על מנת לשמור על הצוות ועל המטופלים".

בנוסף, במסגרת האזהרות לציבור שלא לצאת מן הבית שלא לצורך דחוף ממש, המרכז הרפואי ׳מעייני הישועה׳ ומשרד הבריאות פרסמו באמצעות מערכות כריזה לכל תושבי בני ברק את הקריאה הבאה: "תושבים יקרים, זוהי הודעת חרום. המרכז הרפואי ׳מעייני הישועה׳ ומשרד הבריאות מבקשים להזהיר את הציבור: אנחנו במצב חרום. אסור לצאת מהבית! מי שיוצא מפתח ביתו שלא לצורך דחוף כפי שהוגדר בחוק, מסכן את חייו ואת משפחתו! הקורונה מדבקת וגוררת אחריה מאות חולים חדשים בכל יום! בכל העולם יש אלפי אנשים שלא נזהרו ול"ע שילמו על כך בחייהם! מרן שר התורה פסק היום: "מי שמזלזל בהנחיות הוא מוגדר כרודף". אנו דורשים מהציבור: תישארו בבית! נשארים בבית – נשארים בחיים!".

 

 

 

חדשות מרכז נוספות

מגדל לפרוסקופיה גניקולוגית חדיש נרכש ל'מעייני הישועה'

השיח היום בעולם הרפואה באזור גוש דן בקרב רופאים המטפלים בגידולים סרטניים עוסק במכשיר החדיש שרכשו ב'מעייני הישועה' * איך יכול המכשור, שהוא הראשון מסוגו בבתי החולים באזור המרכז לסייע בניתוחים מהירים ויעילים יותר? כל הפרטים קרא עוד >

מערכת חדשה להשמדת נגיף הקורונה במחלקת טיפול נמרץ למונשמי קורונה ובמחלקת האשפוז

לראשונה בעולם: מערכת מיוחדת להשמדת נגיף הקורונה, מופעלת בחדרים עם חולים בחדר לרבות מונשמים המרכז הרפואי התקין מערכת מיוחדת המורכבת ממספר מוצרים מבוססי אור אולטרה סגול בגל אור ייחודי שנמצא כקטלני לנגיף הקורונה. המערכת היא פרי מחקר של איש העסקים אלדד פרי קרא עוד >

חזור למעלה