Skip to Content

הישגים רפואיים יוצאי דופן לפגייה של המרכז הרפואי מעיני הישועה

מספר הפגים מהגבוהים בישראל | אפס היפגעות מוחית בשנה החולפת | העתק מודל העבודה לכלל בתי החולים בישראל | לידה בשבוע 23 ללא נזק | כל אלה ועוד הם רק חלק מההצלחה האדירה בס"ד של הפגיה ב'מעיני הישועה' שמומחים רבים עומדים נפעמים בפניה 

פגיה

בפגייה במרכז הרפואי 'מעייני הישועה' מסכמים שנה מוצלחת ומצילת חיים

ש לנו ב"ה הצלחה גדולה, עד כדי כך שעל סמך בקרות שהתקיימו אצלנו ע"י ראשי מערכת הבריאות, הומלץ להעתיק את הטיפול כפי שהצוות שלנו פיתח בכל הפגיות בישראל. את השנה שעברה, סיימנו בסייעתא דשמיא גדולה עם הישגים מדהימים כגון לידה בשבוע ה-23, שזה דבר שנקרא בעולם הרפואי 'גבול החיוּת'  וכן שבוע 24 במשקל 520 גר' עד כדי כך שיש מרכזים רפואיים שאומרים שזה חסר סיכוי. בלידות הללו התינוקות שוחררו לביתם בריאים ושלמים ללא דימום בראש שזה יוצא דופן במונחים רפואיים
- דר יעקב הרצליך,מעיני הישועה

בפגייה במרכז הרפואי 'מעייני הישועה' מסכמים שנה מוצלחת ומצילת חיים, בס"ד, הכוללת שבירת שיאים ארציים. בפגייה עוברים מידי שנה בין 300 ל-400 תינוקות, בהם עד כ-90 פגים מתחת למשקל של 1.750 גרם – הנחשבים לקטנים במיוחד. ביניהם יש לנו גם קטנים במיוחד פחות מקילו.

הד"ר ר' יעקב הרצליך, רופא בכיר בפגייה – אחד מתוך 3 ניאונטולוגים – מתגורר בבני ברק. הוא למד בישיבות נחשבות, בהן 'חברון גאולה' ואחר כך למד רפואה במשך 14.5 שנים, כולל רפואת ילדים ורפואת פגים.

בשיחה איתו השבוע הוא לא פסק מלהודות לקב"ה על ההצלחות הגדולות במחלקה: "יש לנו ב"ה הצלחה גדולה, עד כדי כך שעל סמך בקרות שהתקיימו אצלנו ע"י ראשי מערכת הבריאות, הומלץ להעתיק את הטיפול כפי שהצוות שלנו פיתח בכל הפגיות בישראל. את השנה שעברה, סיימנו בסייעתא דשמיא גדולה עם הישגים מדהימים כגון לידה בשבוע ה-23, שזה דבר שנקרא בעולם הרפואי 'גבול החיוּת'  וכן שבוע 24 במשקל 520 גר' עד כדי כך שיש מרכזים רפואיים שאומרים שזה חסר סיכוי. בלידות הללו התינוקות שוחררו לביתם בריאים ושלמים ללא דימום בראש שזה יוצא דופן במונחים רפואיים".

לדברי ד"ר הרצליך, "אחת הבעיות הנפוצות בקרב פגים היא דימום במוח, בגלל שהכלי דם רגישים ומועדים לפורענות – ואחד הנזקים הוא דימום שמתחלק ל-4 סוגים: דרגה 1-2 זה נחשב 'קל' ו-3-4 הן דרגות קשות. בשנה החולפת סיימנו עם 0 מקרים של דרגה 3-4. אין אף מרכז רפואי באזורנו שהגיע למצב כל כך טוב".

ד"ר הרצליך - פגיה מעיני הישועה

שלוחי המקום, מלאכים בלבן, שעושים עבודה נכונה

אבל לא מדובר רק סייעתא דשמיא אלא גם בשלוחי המקום, מלאכים בלבן, שעושים עבודה נכונה: כדי לקבל פג חדש לפגייה יש צורך בעבודה שכוללת הגנה. בהתאם לכך, כל מי שנולד מתחת לשבוע 30 ב'מעייני הישועה' מתקבל בידי "צוות בכיר", כולל רופא. בנוסף, הוא מוכנס לשקית ייעודית מיוחדת שתשמור על חום גוף, משתמשים עבורו במזרן חימום חד פעמי ולא מטלטלים את התינוקות במשך 72 שעות.

"נמצא כי פגים שמגיעים עם חום גוף נמוך מדממים בראש ופגים מאבדים את חום הגוף בצורה מאוד מהירה ומשמעותית. בעבר היינו מקבלים לפגייה תינוקות עם חום של 34.9-35, היום ב"ה אנחנו מקבלים אותם לפגיה עם חום של 36.5 שזה הסטנדרט – וכל זאת בזכות העבודה לשמירת חום הגוף שהוא דבר חשוב וקריטי".

בנוסף, הפגייה ב'מעייני הישועה' מוחשכת באופן קבוע כדי למנוע גירוי מהתינוקות מאחר והגירוי פוגע במוח הפג. כרופאי ילדים בקהילה אנחנו רואים ילדים בוגרי פגייה שלנו לעומת בוגרי פגייה אחרות ואת ההבדלים בתוצאות בנינו לאחרים".

עם זאת, הד"ר מדגיש כי "אנחנו לא יודעים לטפל בבעיות מורכבות בלב ובמערכת העצבים ולכן במקרים שידוע שיש בעיה של מום, הפרעות קצב או ראש גדול מאוד וכו' אנו מעבירים את המקרה לבית חולים מתאים אחר".

בכל מקרה הפגייה ב'מעייני הישועה' מוערכת מאוד, "בחודש האחרון הפגייה הייתה בתפוסה מלאה, עם 13 פגים קטנים ( פחות מ 1750 גר') חדשים – שזה ממוצע שנתי לפעמים אצל בתי חולים אחרים. עם זאת, אנחנו שואפים להגדיל אותה עוד כדי להציל נפשות בישראל"

 

חדשות מרכז נוספות

מחלקות כירורגיה ואורתופדיה חדישות נפתחו במשכנם המפואר בבנין האשפוז החדש

במבצע רפואי מיוחד ומורכב הועברו אמש המחלקה לכירורגיה כללית, א.א.ג, בריאטריה, אורולוגיה והמחלקה לאורתופדיה במרכז הרפואי מעיני הישועה, ממשכנם הקודם בבנין הישן המרכזי, למשכנם המרווח והמפואר בבנין האשפוז החדש שהושק במעיני הישועה לפני מספר חודשים. במחלקות החדשות עשרות מיטות אשפוז עם מיטב הציוד המתקדם... קרא עוד >

מרפאות מורחבות חדשות לאורולוגיה, כירורגיית נשים וצילומי רחם

במסגרת הרחבת הפעילות נוספו רופאים מומחים בעלי שם בתחומם במטרה להנגיש את הרפואה המקצועית לקהילה. במרפאת אורולוגיה (למבוגרים) פועלים הרופאים החדשים – פרופ' עמי סידי וד"ר בנימין שלווה, מבכירי האורולוגים בישראל. בנוסף, פועלת במעיני הישועה המרפאה והיחידה הוותיקה לאורולוגיה ילדים. קרא עוד >

בד"ץ "ממלכת כהנים" במעיני הישועה

"מצוה להעדיף בית חולים שיש בו תיקון לעניין טומאת כהנים" במעמד רב רושם במעונו של רשכבה"ג מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א ובברכת הגאון הגדול רבי שלום כהן שליט"א נשיא מועצת חכמי התורה, הוקם בד"צ "ממלכת כהנים" לפיקוח על ענייני טהרת כהנים בבתי החולים לאחר שנים ארוכות של צער ועוגמת נפש עבור מאות... קרא עוד >

חזור למעלה