Skip to Content

הישגים רפואיים יוצאי דופן לפגייה של המרכז הרפואי מעיני הישועה

מספר הפגים מהגבוהים בישראל | אפס היפגעות מוחית בשנה החולפת | העתק מודל העבודה לכלל בתי החולים בישראל | לידה בשבוע 23 ללא נזק | כל אלה ועוד הם רק חלק מההצלחה האדירה בס"ד של הפגיה ב'מעיני הישועה' שמומחים רבים עומדים נפעמים בפניה 

פגיה

בפגייה במרכז הרפואי 'מעייני הישועה' מסכמים שנה מוצלחת ומצילת חיים

ש לנו ב"ה הצלחה גדולה, עד כדי כך שעל סמך בקרות שהתקיימו אצלנו ע"י ראשי מערכת הבריאות, הומלץ להעתיק את הטיפול כפי שהצוות שלנו פיתח בכל הפגיות בישראל. את השנה שעברה, סיימנו בסייעתא דשמיא גדולה עם הישגים מדהימים כגון לידה בשבוע ה-23, שזה דבר שנקרא בעולם הרפואי 'גבול החיוּת'  וכן שבוע 24 במשקל 520 גר' עד כדי כך שיש מרכזים רפואיים שאומרים שזה חסר סיכוי. בלידות הללו התינוקות שוחררו לביתם בריאים ושלמים ללא דימום בראש שזה יוצא דופן במונחים רפואיים
- דר יעקב הרצליך,מעיני הישועה

בפגייה במרכז הרפואי 'מעייני הישועה' מסכמים שנה מוצלחת ומצילת חיים, בס"ד, הכוללת שבירת שיאים ארציים. בפגייה עוברים מידי שנה בין 300 ל-400 תינוקות, בהם עד כ-90 פגים מתחת למשקל של 1.750 גרם – הנחשבים לקטנים במיוחד. ביניהם יש לנו גם קטנים במיוחד פחות מקילו.

הד"ר ר' יעקב הרצליך, רופא בכיר בפגייה – אחד מתוך 3 ניאונטולוגים – מתגורר בבני ברק. הוא למד בישיבות נחשבות, בהן 'חברון גאולה' ואחר כך למד רפואה במשך 14.5 שנים, כולל רפואת ילדים ורפואת פגים.

בשיחה איתו השבוע הוא לא פסק מלהודות לקב"ה על ההצלחות הגדולות במחלקה: "יש לנו ב"ה הצלחה גדולה, עד כדי כך שעל סמך בקרות שהתקיימו אצלנו ע"י ראשי מערכת הבריאות, הומלץ להעתיק את הטיפול כפי שהצוות שלנו פיתח בכל הפגיות בישראל. את השנה שעברה, סיימנו בסייעתא דשמיא גדולה עם הישגים מדהימים כגון לידה בשבוע ה-23, שזה דבר שנקרא בעולם הרפואי 'גבול החיוּת'  וכן שבוע 24 במשקל 520 גר' עד כדי כך שיש מרכזים רפואיים שאומרים שזה חסר סיכוי. בלידות הללו התינוקות שוחררו לביתם בריאים ושלמים ללא דימום בראש שזה יוצא דופן במונחים רפואיים".

לדברי ד"ר הרצליך, "אחת הבעיות הנפוצות בקרב פגים היא דימום במוח, בגלל שהכלי דם רגישים ומועדים לפורענות – ואחד הנזקים הוא דימום שמתחלק ל-4 סוגים: דרגה 1-2 זה נחשב 'קל' ו-3-4 הן דרגות קשות. בשנה החולפת סיימנו עם 0 מקרים של דרגה 3-4. אין אף מרכז רפואי באזורנו שהגיע למצב כל כך טוב".

ד"ר הרצליך - פגיה מעיני הישועה

שלוחי המקום, מלאכים בלבן, שעושים עבודה נכונה

אבל לא מדובר רק סייעתא דשמיא אלא גם בשלוחי המקום, מלאכים בלבן, שעושים עבודה נכונה: כדי לקבל פג חדש לפגייה יש צורך בעבודה שכוללת הגנה. בהתאם לכך, כל מי שנולד מתחת לשבוע 30 ב'מעייני הישועה' מתקבל בידי "צוות בכיר", כולל רופא. בנוסף, הוא מוכנס לשקית ייעודית מיוחדת שתשמור על חום גוף, משתמשים עבורו במזרן חימום חד פעמי ולא מטלטלים את התינוקות במשך 72 שעות.

"נמצא כי פגים שמגיעים עם חום גוף נמוך מדממים בראש ופגים מאבדים את חום הגוף בצורה מאוד מהירה ומשמעותית. בעבר היינו מקבלים לפגייה תינוקות עם חום של 34.9-35, היום ב"ה אנחנו מקבלים אותם לפגיה עם חום של 36.5 שזה הסטנדרט – וכל זאת בזכות העבודה לשמירת חום הגוף שהוא דבר חשוב וקריטי".

בנוסף, הפגייה ב'מעייני הישועה' מוחשכת באופן קבוע כדי למנוע גירוי מהתינוקות מאחר והגירוי פוגע במוח הפג. כרופאי ילדים בקהילה אנחנו רואים ילדים בוגרי פגייה שלנו לעומת בוגרי פגייה אחרות ואת ההבדלים בתוצאות בנינו לאחרים".

עם זאת, הד"ר מדגיש כי "אנחנו לא יודעים לטפל בבעיות מורכבות בלב ובמערכת העצבים ולכן במקרים שידוע שיש בעיה של מום, הפרעות קצב או ראש גדול מאוד וכו' אנו מעבירים את המקרה לבית חולים מתאים אחר".

בכל מקרה הפגייה ב'מעייני הישועה' מוערכת מאוד, "בחודש האחרון הפגייה הייתה בתפוסה מלאה, עם 13 פגים קטנים ( פחות מ 1750 גר') חדשים – שזה ממוצע שנתי לפעמים אצל בתי חולים אחרים. עם זאת, אנחנו שואפים להגדיל אותה עוד כדי להציל נפשות בישראל"

 

חדשות מרכז נוספות

8 כיתות בית הספר שבמעיני הישועה פתחו הבוקר את שנת הלימודים תש"פ!

במעיני הישועה פועל בית ספר של משרד החינוך, בהנהלת הגב' טובה אופנהיימר, בו 8 כיתות לימוד לכל הגילאים, 2 כיתות לנערות במחלקה להפרעות אכילה , 2 כיתות נוער (בנים ובנות) במחלקה הפסיכיאטרית, 2 כיתות במחלקת פסיכיאטריה מבוגרים לגילאי 18-21 | כיתה במחלקה לאשפוז יום בפסיכיאטריה, וכיתה במחלקת ילדים לגילאי... קרא עוד >

לראשונה בישראל: אחות מתאמת שירות קלינית במחלקה הפנימית במעיני הישועה

לראשונה במעיני הישועה ולראשונה בישראל בכלל, מונתה אחות מתאמת שירות קלינית במחלקה הפנימית. תפקיד מתאמת השרות לתאם בין המטופלים ובני משפחותיהם לצוות המטפל ולשם כך אישרה ההנהלה תקן חדש במחלקה. זוהי פריצה דרך משמעותית וחדשה המקדמת את חזון מתן שירות רפואה מקצועית עם נשמה. קרא עוד >

התינוק שניצל ממות לחיים ב'מעיני הישועה'

יוסף יצחק בינשטוק בן החודשיים משמיע קולות של התלהבות כשמבטו נתקל בתמונותיהם של שלשלת אדמו"רי חב"ד המונחים סביב ראשו בלול שבביתו. הוא תינוק עירני, מתלהב, סקרן, מעבר לגילו - אבל העובדה שהוא חי ונושם היא נס: יוסף יצחק נולד ללא רוח חיים. קרא עוד >

חזור למעלה