Skip to Content

שר הבריאות הנכנס יולי אדלשטיין בביקור פותח במרכז הרפואי מעיני הישועה

ביקור פורץ דרך: כשהוא מלווה ביו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש, והסגל הניהולי הבכיר של משרד הבריאות, בחר שר הבריאות הנכנס מר יולי יואל אדלשטיין לפתוח את ביקורו דווקא בבית החולים הקהילתי – המרכז הרפואי מעיני הישועה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין

כשהוא מלווה ביו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני והסגל הניהולי הבכיר של משרד הבריאות:

שר הבריאות הנכנס יולי אדלשטיין בביקור פותח במרכז הרפואי מעיני הישועה

לאחר שמקיימים סיור בתוך מחלקות בית החולים מקבלים זווית הסתכלות שונה לחלוטין על כל מרחב הפעילות של מעיני הישועה. מי שחושב שמדובר באיזה בית יולדות בבני ברק, שיבוא לביקור ויראה שמדובר במשהו אחר לגמרי
- שר הבריאות,מר יולי אדלשטיין

ביקור פורץ דרך: כשהוא מלווה ביו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש, והסגל הניהולי הבכיר של משרד הבריאות, בחר שר הבריאות הנכנס מר יולי יואל אדלשטיין לפתוח את ביקורו דווקא בבית החולים הקהילתי – המרכז הרפואי מעיני הישועה.

את פניו של שר הבריאות קיבלו במרכז הרפואי מנכ"ל בית החולים שלמה רוטשילד, המנהל הרפואי פרופ' רביד וחברי הנהלת בית החולים. הביקור נפתח במרכז לבריאות הנפש "מרבה דעת" בהנחייתם של מנהל המערך פרופ' ישראל שטראוס והמנהלת האדמיניסטרטיבית הגב' ציפי בורנשטיין.

פרופ' שטראוס אשר לו ניסיון עשיר של עשרות שנים בניהול וטיפול במחלקות פסיכיאטריות בארץ ובעולם, ציין כי זה לראשונה בעולם במעיני הישועה בית חולים פסיכיאטרי שונה מבחינה טיפולית וחזותית כאחד. המדובר בבית חולים ללא כפייה, ללא קשירות, עם חזות של בית מלון מפואר והכניסה אליו בלובי יוקרתי היא דוגמא ראשונה לגישה הטיפולית השונה בתוך הבנין פנימה.

"אם בדרך כלל בתי חולים פסיכיאטריים נראים מוזנחים, באזורים כפריים שוליים ועם תנאים סניטריים ירודים, כמו מקלחת אחת ל-40 מטופלים וכדומה, כאן התנאים שונים לגמרי באופן קיצוני. המטופלים משוכנים בחדרים מפוארים עם חדרי נוחיות צמודות ומטופחות. סדר יום פעיל ומחלקה בעלת מוטיבים חווייתיים המסייעים להחזיר את המטופל לאחר טיפול קצר מועד חזרה לתוך הקהילה", הסביר פרופ' שטראוס.

השר ואנשי פמלייתו נכנסו לסיור במחלקה החדשה להרעות אכילה שע"י המחלקה הפסיכיאטרית לנוער.

הסיפוק הרב אותו אנו חשים מכך ששר הבריאות החליט לפתוח את ביקוריו בבתי החולים בישראל – דווקא כאן אצלנו במעיני הישועה
- שלמה רוטשילד,מנכל

לאחר מכן ביקר שר הבריאות במחלקה לאשפוז גברים, שמע על הפעילות וסדר היום המגוון, על האווירה השונה המייתרת את הצורך בכל פעילות של כפייה, מורידה את כל המאפיינים האלימים והאובדות הקיימת במקומות אחרים. השר אדלשטיין הביע התפעלות מכך שלמרות שהמחלקה היתה מלאה בעשרות מאושפזים, שרר שקט ואווירת רגיעה. הוא שוחח עם מטופלים במסדרון, צפה בתעסוקה, בחדר כושר, פינת חי, ואף שיחק עם אחד המטופלים במשחק טניס שולחן – "פינג פונג".

המשלחת ביקרה בבניין האשפוז החדש – 'מרכז היידן לקרדיולוגיה', מחלקות טיפול נמרץ כללי בניהולו של פרופ' פטריק סורקין, המנהל גם את מחלקת ה"כתר" לחולי קורנה, ובמערך הקרדיולוגי והיחידה לטיפול נמרץ לב בניהולו של ד"ר אורן אגרנט.

בתום הביקור התקיימה ישיבת עבודה ראשונה של שר הבריאות וצוותו יחד עם הנהלת בית החולים ובהשתתפות יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב גפני במהלכו נידונו צרכי בית החולים בדגש על צרכי השעה והזמן.

את הישיבה פתח מנכ"ל המרכז הרפואי שלמה רוטשילד, שציין בהתרגשות ניכרת את "הסיפוק הרב אותו אנו חשים מכך ששר הבריאות החליט לפתוח את ביקוריו בבתי החולים בישראל – דווקא כאן אצלנו במעיני הישועה". הוא ציין את נחישותו ואישיותו המיוחדת של הבריאות בהיותו "אסיר ציון" שנלחם על חירותו של העם היהודי בברית המועצות.

המנהל הרפואי פרופ' מוטי רביד סקר את פעילות בית החולים, את היותו בית חולים קהילתי, ללא משענת של המדינה או קופות חולים, בית החולים אשר נדרש לכלכל את צעדיו והתפתחותו בהדרגה, תוך שמירה על יכולת התמודדות כלכלית במצבים מורכבים.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, המלווה את בית החולים עוד טרם הקמתו, סקר את ההיסטוריה שהובילה את הד"ר משה רוטשילד להקמת בית החולים, את התפתחותו ההדרגתית עד להיותו כיום מודל לחיקוי לבתי חולים רבים בארץ ובעולם. בפנייתו לשר אדלשטיין אמר הרב גפני:  "שר הבריאות הוא איש של מהפכות. הגיע הזמן לשנות את יחס המדינה בתקצוב בתי החולים הציבוריים לעומת הממשלתיים. אין שום סיבה שבתי החולים הממשלתיים יתוקצבו באופן מלא לעומת תקציב מזערי וגרעוני המוקצב לבתי החולים הציבוריים שאינם בבעלות המדינה, אך עושים את אותה עבודה בדיוק ולעיתים אף טובה יותר".

עוד אמר הרב גפני כי נעשה עוול לציבור החרדי בכך שעשו סגר על בני ברק, זה יצר תדמית לא נכונה, עד כדי כך שהיו כאלה שסירבו לטפל במטופלים מבני ברק. "אני מבקש ממך השר אדלשטיין, ביכולת שלך – את הסטיגמה הזאת להוריד מהציבור החרדי, זה פשוט לא נכון!. אני מזמין אותך לסייר ולראות את השמירה הקפדנית של הציבור החרדי בהוראת הרבנים על כללי משרד הבריאות".

שר הבריאות הציג בנאום מסכם את מדיניותו הכללית כלפי בתי החולים הלא ממשלתיים ואת התרשמותו המיוחדת מהמרכז הרפואי מעיני הישועה. "לאחר שמקיימים סיור בתוך מחלקות בית החולים מקבלים זווית הסתכלות שונה לחלוטין על כל מרחב הפעילות של מעיני הישועה. מי שחושב שמדובר באיזה בית יולדות בבני ברק, שיבוא לביקור ויראה שמדובר במשהו אחר לגמרי", אמר.

הוא התחייב באופן פומבי בפני כל הנוכחים כי משרד הבריאות בהנהגתו יתייחס למעיני הישועה ולכל שאר בתי החולים הציבוריים – באופן שוויוני ומלא ביחד לכלל בתי החולים בישראל.

 

חדשות מרכז נוספות

שמחים וגאים להמשיך ולהוביל את השירות במחלקות היולדות בישראל

הבוקר הוכרזו הזוכים בפרסי השירות לשנת 2021 על ידי מדד בראבו להצטיינות בשירות. על פי תוצאות המחקר מחלקות היולדות במעיני הישועה הוכתרו כמצטיינות השירות בפער גדול אל מול כל שאר המתחרים בקטגוריה זו. קרא עוד >

הגיבורים שלנו – האחים והאחיות המצטיינים והמצטיינות ביותר

בשנה החולפת בצל האתגרים האדירים שניצבו לפתחנו גילינו את הגבורה ותעצומות הנפש של האחים והאחיות שנעמדו בחזית ומסרו את עצמם הרבה מעבר לנדרש. הם היו שם בשבילנו בשגרה ובחירום וגילו כוחות על של התמודדות, אנחנו בחרנו עבורכם מהמחלקות השונות את המצטיינים והמצטיינות ביותר - את הגיבורים שלנו שראויים לכל הערכה קרא עוד >

אסון מירון – קו חם ומידע לציבור 5265*

בעקבות האסון הכבד שפקד אותנו, להלן מידע בנוגע להתמודדות נפשית של מבוגרים וילדים. זכרו שאתם גם חשובים, נסו להיות סבלניים ככל הניתן כלפי הילדים, אך דאגו גם לעצמכם. אנו ערוכים לסייע לכלל האוכלוסייה, גם מי שאינו מוכר בבריאות הנפש. הצוות המקצועי שלנו מיומן לטפל בכל הגילאים, החל מינקות וכלה בקשישים קרא עוד >

חזור למעלה