Skip to Content

כנס מומחים אזורי ראשון מסוגו בנושא יולדות בסיכון – יולדת ולדנית

במרכז הרפואי 'מעייני הישועה' שנחשב למנוסה בתחומו עבור "יולדת ולדנית" התקיים יום עיון מיוחד בהשתתפות מומחים מהשורה הראשונה מבין כלל קופות החולים | | בנוסף לסקירות ולהרצאות בנושא נרקמו קשרים חדשים לטובת היולדות – כשב'מעייני הישועה' מבטיחים לסייע לגופים האחרים בכל בעיה מקצועית בתחום

פגיה

"יולדת ולדנית" ויולדות עם נטייה סכרתית

ב'מעייני הישועה' התקיים כנס מקצועי ראשון מסוגו בנושא "יולדת ולדנית" ויולדות עם נטייה סכרתית. את יום העיון ניהל פרופסור יוסי לסינג, מנהל אגף נשים ויולדות ב'מעייני הישועה'.

"יולדת ולדנית" הוא הכינוי למי שילדה יותר מ-10 תינוקות וממילא הסיכונים הרפואיים בהריונות מעין אלה גבוהים יותר. גם הסיכונים לנשים הרות הסובלות מסכרת גבוהים יותר.

הכנס התקיים כאמור ב'מעייני הישועה' ונטלו בו חלק כלל רופאי מחוז גוש-דן מטעם 4 קופות החולים: 'מכבי', 'מאוחדת', 'לאומית' ו'כללית'. מרבית הרופאים הללו עובדים בתחום הרפואה הנשית בבתי החולים באזור המרכז ולכן החשיבות בקיומו של הכנס הייתה גדולה עוד יותר.

יולדת ולדנית הוא הכינוי למי שילדה יותר מ-10 תינוקות וממילא הסיכונים הרפואיים בהריונות מעין אלה גבוהים יותר. גם הסיכונים לנשים הרות הסובלות מסכרת גבוהים יותר.
- פרופסור יוסי לסינג,מנהל אגף נשים ויולדות

בין היתר נשאו דברים המנהל הרפואי ב'מעייני הישועה' הפרופ' מוטי רביד בנושא "שינוי אורח חיים כמניעה שניונית להתפתחות סכרת"; פרופ' שרון מסלוביץ, מנהל מיון נשים ויולדות בבית חולים 'ליס' איכילוב ונציג קופת חולים 'מכבי', בנושא "איזון סכרת בעזרת משאבה"; פרופ' יוסף פרדו מקופת חולים 'כללית' על "ניתוחים קיסריים חוזרים" ועוד.

הכנס היה מוגש ליולדת הוולדנית והשתתפו בו מיטב רופאי בית החולים ומיטב הרופאים והאחיות מקופות החולים

"יצאו שיתופי פעולה יפים מאוד", נמסר מהנהלת האגף, "יצרנו קשרים אישיים עם מנהלי המחוז של 4 קופות החולים ויש החלטות לשתף פעולה גם בעתיד. אחרי הכול, 'מעייני הישועה' הגיע למקום ה-3 בכמות הלידות מכלל בתי החולים ברחבי הארץ – והראשון באזור המרכז".

ד"ר יוהנה אולטיאנה, מנהלת חדרי לידה, סיפרה כי "הכנס היה מוגש ליולדת הוולדנית והשתתפו בו מיטב רופאי בית החולים ומיטב הרופאים והאחיות מקופות החולים. במהלך יום העיון ניתנו הרצאות אורח לצד הרצאות של עובדי המחלקה ונרקמו קשרים חשובים לתועלת היולדות גם אצלנו וגם במרכזים הרפואיים האחרים באזור. יצרנו קבוצה שבה רופאי הקופות יכולים להתעדכן, ולהתייעץ כאשר יש להם התלבטות לגבי מטופלת מסוימת. יצרנו קשרים כדי להדק את שיתוף הפעולה והמעקב אחר מטופלים.

"אין ספק שהייתה בכנס בשורה גדולה גם ל'יולדת הולדנית' וגם ליולדת הסכרתית המתמודדת עם סכרת הריונית. בנוסף, בהתאם לסטטיסטיקה, 'מעייני הישועה' מיתג את עצמו שוב כמוביל ב-2 תתי התחומים הללו".

חדשות מרכז נוספות

המרכז הרפואי מעיני הישועה ממשיך לעמוד בחזית הטיפול בחולי הקורונה

פרופ' מוטי רביד מצהיר: בית החולים שלנו מוגן ובטוח, ואין כל חשש לקבל טיפול רפואי מתריע: ישנם אנשים שזקוקים לטיפול רפואי שלא בתחום הקורונה, ולא מגיעים לבית החולים לקבל טיפול בשל חשש שגוי לחלוטין. הנתונים הרשמיים שמתפרסמים ע"י משרד הבריאות מראים שבבני ברק מספר החולים הגבוה בארץ, באופן יחסי לאוכלוסייה. קרא עוד >

דווקא בימים אלו: המקום הבטוח ביותר ליולדות הוא המרכז הרפואי מעייני הישועה בבני ברק

במעייני הישועה הציבו את בטיחות המטופלים ואנשי הצוות בראש סדרי העדיפויות "יולדת, וכל מטופל אחר, לא תשהה יחד עם חולת קורונה ואנו עושים את כל הצעדים המניעתיים ברמה הגבוהה ביותר לכך" אומר המנכ"ל שלמה רוטשילד קרא עוד >

סגר בבני ברק – פרופ' אייל וינקלר

קראו את טורו הנוקב של פרופסור וינקלר חילוני מבית החולים מעייני הישועה.קצת ארוך. אבל זה הדבר הכי טוב שתקראו היום! "אתמול צלצלו אליי חברים קרובים ומודאגים מכל רחבי הארץ ושאלו, האם בימים טרופי הקורונה אני עדיין ממשיך לעבוד כרגיל בבית החולים מעיני הישועה בבני ברק. ״אתה לא מפחד להידבק מהם?״ נשאלתי, ״הם... קרא עוד >

חזור למעלה