Skip to Content

מקימים מחלקת טיפול נמרץ ילדים – הצטרפו ותשפיעו

"הגענו לפצוע תוך 45 שניות ובסוף עמדנו בפקק לתל השומר חצי שעה" ! 
זמן זה חיים – חייבים טיפול נמרץ ילדים בבני ברק!!
קמפיין טיפול נמרץ ילדים

למה צריך טיפול נמרץ ילדים בבני ברק ? תשאלו את אנשי ההצלה 

"כארגון הצלה שנותן מענה תוך שתי דקות", אומר גם אושי שלומוביץ, יו"ר ארגון 'הצלה', "אין הרבה משמעות למהירות התגובה שלנו אם בסופו של דבר נשרף זמן יקר על נסיעה לבית חולים רחוק. או בית חולים שהופך להיות רחוק בגלל פקק ביציאה מבני ברק ובהמשך הדרכים. האמבולנסים רחוקים מלתת את המענה שנותנים רופאים ואחיות בחדרי טיפול נמרץ בבתי החולים, כך שקיים צורך בסיסי בטיפול נמרץ ילדים שישרת את תושבי העיר. האוכלוסייה גדלה באחוזים ניכרים, אנחנו מטפלים מדי יום במקרים של תינוקות שזקוקים בדחיפות למענה מקצועי של טיפול נמרץ, אבל כרגע לוקח זמן מיותר עד שמגיעים לבית החולים. להקמת טיפול נמרץ ילדים במעייני הישועה יש ערך אמיתי לציבור, ערך שמדבר על הצלת חיים.
כשיש חלילה מצב של פרכוס אצל תינוק זה לא מפסיק עד שהוא יקבל טיפול רפואי הולם. לעיתים זה עניין של דקות ספורות, או אפילו שניות ספורות, עד שהוא חייב לקבל את הטיפול בבית החולים. כל שניה יכולה להכריע את המצב לנזק מוחי בלתי הפיך, או לחילופין, לתינוק בריא ללא כל נזק. אסור שהעיכוב יהיה בגלל שאין טיפול נמרץ לילדים במעייני הישועה. חייבים לתת מענה, בדיוק כפי שיש במעיני הישועה טיפול נמרץ כללי וטיפול נמרץ לב – למבוגרים".
– אושי שלומוביץ, יו"ר הצלה

"אנו נתקלים לא אחת במקרים דחופים שדורשים העברה מידית לטיפול נמרץ", הוא אומר. "אם לומר זאת בצורה הברורה ביותר, הקמה של מחלקה לטיפול נמרץ ילדים ברמה גבוהה שישרתו את הציבור בבני ברק, פירושו של דבר למנוע מאיתנו עבודה. זה שכרגע אין היום מענה ראוי לילדים שזקוקים לטיפול נמרץ, גורם לצערי שתהיה לזק"א יותר עבודה. זה מעלה את מקרי התמותה והפגיעות הקשות. לעיתים הדקות הבודדות של הנסיעה מבני ברק לתל השומר עולות בחיי אדם, או בנכות ופגיעה מוחית".
צבי חסיד, מנכ"ל זק"א תל אביב

"אני יכול להעיד על רשימה ארוכה של מקרים שבהם פשוט לא יכולנו לפנות ילדים למעייני הישועה, למרות שמאוד רצינו ושזה היה הכרחי. זה דבר נורא. מצד אחד יש בית חולים בתוך העיר שיכול לתת מענה למרבית הבעיות הרפואיות והניתוחים הנדרשים בקהילה באופן שוטף, אבל מצד שני הוא כרגע לא מסוגל להעניק את רפואת החרום הנדרשת בשל העדר טיפול נמרץ ילדים. לכן, אין דבר יותר חשוב מלפתוח טיפול נמרץ שיענה על הצורך הבסיסי הזה. בשנים האחרונות, מההיכרות שלי עם מעייני הישועה, אני יכול לומר שהמצב משתפר מאד וכל הזמן נפתחות מחלקות חדשות. עכשיו חייבים לשים את הדגש והמשאבים בעיקר על הקמת טיפול נמרץ ילדים".
אפי פלדמן, איחוד הצלה

לתרומה לחצו כאן >>>

"מקרים רבים של קשיי נשימה, ברונכיוליטיס קשה, מחלות זיהומיות, דלקת קרום המוח, תאונות דרכים וחבלות קשות, מצריכים פינוי מידי לטיפול נמרץ שיש לו את היכולת להגיש את הטיפול היעיל ביותר למקרים הללו. כרופא ילדים אני נתקל לא אחת במקרים קשים שדורשים טיפול נמרץ לילדים, אולם אין לי אפשרות לשלוח את הילד למעייני הישועה משום שאין שם מחלקה ייעודית המטפלת בתחום. המצב האופטימלי היה אם במעייני הישועה היה טיפול נמרץ לילדים שיחסוך זמן יקר ויאפשר אשפוז של תושבים מקומיים הזקוקים לכך".
ד"ר משולם הרט, מומחה לרפואת ילדים בבני ברק

לתרומה לחצו כאן >>>

"רק עכשיו הגיע אלי מקרה של ילד שסבל ממקרה חמור של קושי נשימה, היה לי ברור שאני לא שולח אותו למעייני הישועה למרות המיקום הקרוב. הילד הזה נזקק בדחיפות לטיפול נמרץ שיידע להגיש לו את הטיפול הנחוץ ביותר, ולכן שלחתי אותו לבית חולים אחר שנמצא במרחק נסיעה של רבע שעה עד עשרים דקות. אין ספק שהמצב הטוב ביותר היה לשלוח אותו למעייני הישועה שהוא המקום הקרוב ביותר, אבל בהיעדר כלים רפואיים מתאימים אני נאלץ לא אחת להפנות למקומות אחרים שגובים מחיר יקר"
ד"ר יוסף כץ, מומחה לרפואת ילדים בבני ברק

לתרומה לחצו כאן >> 

לתרומה טלפונית חייגו 3780* / 03-308-7000

חזור למעלה