Skip to Content

המרכז הרפואי מעיני הישועה ממשיך לעמוד בחזית הטיפול בחולי הקורונה

פרופ' מוטי רביד מצהיר: בית החולים שלנו מוגן ובטוח, ואין כל חשש לקבל טיפול רפואי | מתריע: ישנם אנשים שזקוקים לטיפול רפואי שלא בתחום הקורונה, ולא מגיעים לבית החולים לקבל טיפול בשל חשש שגוי לחלוטין. הנתונים הרשמיים שמתפרסמים ע"י משרד הבריאות מראים שבבני ברק מספר החולים הגבוה בארץ, באופן יחסי לאוכלוסייה | יו"ר ועד ההלכה של המרכז הרפואי מעיני הישועה הגאון הרב יצחק זילברשטיין שליט"א בקריאה לתושבי בני ברק לשתף פעולה באופן מלא ומוחלט עם הרשויות.

מרדכי רביד

המרכז הרפואי מעיני הישועה ממשיך לעמוד בחזית הטיפול בחולי הקורונה, לצד הטיפול השגרתי והמלא בכל שאר החולים במחלקות השונות, תוך הפרדה מוחלטת ושמירה מירבית על בטיחות החולים והצוות הרפואי.

בבית החולים מאושפזים ב2 מחלקות כתר (קורונה) שבמעיני הישועה, בניהולו של פרופ' אליהו (פטריק) סורקין , 9 חולי קורונה במצב קשה , ועוד חולים במצב בינוני וקל ב 2 מחלקות כתר וביחידת המונשמים שבתוך מחלקת כתר 2 שנפתחה השבוע.

אמש שוחררו מבית החולים 9 חולי קורונה שמצבם קל מאד והועברו באמבולנס מד"א להמשך החלמה והתאוששות במלון ניר עציון שהוסב כמלונית מטעם המדינה למען חולי קורונה שומרי תורה ומצוות. הפינוי התקיים בשיתוף קופות החולים ופיקוד העורף ונעשה על מנת  לאפשר למרכז הרפואי להמשיך ולהיערך לקליטת חולים נוספים שזקוקים לטיפול.

בני ברק היא עיר צעירה ולכן הרוב המכריע, 97%, יעברו את המחלה בצורה קלה מאד ובלי סיכון. הבעיה היא שהאנשים האלה אם הם יוצאים הם מדביקים אחרים ולכן הממשלה החליטה להגביל את היציאה מהעיר ובכך להגן על אוכלוסיות סביב בני ברק.
- פרופ' מרדכי רביד,המנהל הרפואי במרכז הרפואי מעיני הישועה

המנהל הרפואי פרופ' מוטי רביד אומר כי "הנתונים הרשמיים שמתפרסמים ע"י משרד הבריאות מראים שבבני ברק מספר החולים הגבוה בארץ באופן יחסי לאוכלוסייה. מה שמדאיג הוא קצב ההדבקה והעלייה במספר החולים שהוא גבוה פי 4 מאשר הממוצע במדינת ישראל. זה נובע מהצפיפות בעיר ומריבוי האוכלוסין בעיר. בני ברק היא עיר צעירה ולכן הרוב המכריע, 97%, יעברו את המחלה בצורה קלה מאד ובלי סיכון. הבעיה היא שהאנשים האלה אם הם יוצאים הם מדביקים אחרים ולכן הממשלה החליטה להגביל את היציאה מהעיר ובכך להגן על אוכלוסיות סביב בני ברק".

עוד מוסיף פרופ' רביד ומתריע מפני התופעה שאנשים שנזקקים לטיפול רפואי בכל מקרה אחר שאינו קשור לקורונה, חוששים מלהגיע לבתי החולים וזאת מחשש להידבקות בקורונה והתוצאה היא נזק בריאותי גדול להרבה אנשים.  פרופ' רביד מדגיש כי במעייני הישועה קיימת הפרדה מוחלטת בין מחלקת כתר המטפלת בחולי קורונה לבין שאר המחלקות, ויתירה מכך, כחלק מאמצעי הבטיחות, הוקם השבוע חדר מיון מחוץ לבית החולים, ורק כאשר נשללים תסמיני קורונה, מועברים החולים להמשך טיפול בבניין בית החולים, וגם אז כל אחד מחויב להישאר עם מסכה על הפנים בכל משך השהות במרחב בית החולים.

גם כל מערך הנשים והיולדות על כל אגפיו עובד ופעיל כרגיל בימים אלו לתת מענה מקצועי ובטוח. המערך פועל בהפרדה מוחלטת בבניין אחר ממתחם הקורונה, ובימים אלו המקום הבטוח ביותר ללדת בו הוא במעיני הישועה , אשר החליט להציב את נושא בטיחות המטופלים ובטיחות הצוות בראש סדר העדיפויות.

בתוך כך יצא רב המרכז הרפואי הגאון הרב יצחק זילברשטיין  בקריאה לתושבי בני ברק.  "אנו נמצאים בתקופה קשה וכולנו זקוקים לרחמי שמיים מרובים. במצב כזה יש לנו זכות לקיים מצוות ונשמרתם מאד לנפשותיכם" אמר הרב והוסיף את בקשתו מהתושבים לשתף פעולה באופן מלא ומוחלט עם הרשויות "זהו חלק ממצוות ונשמרתם". הדגיש.

 

 

 

חדשות מרכז נוספות

מגדל לפרוסקופיה גניקולוגית חדיש נרכש ל'מעייני הישועה'

השיח היום בעולם הרפואה באזור גוש דן בקרב רופאים המטפלים בגידולים סרטניים עוסק במכשיר החדיש שרכשו ב'מעייני הישועה' * איך יכול המכשור, שהוא הראשון מסוגו בבתי החולים באזור המרכז לסייע בניתוחים מהירים ויעילים יותר? כל הפרטים קרא עוד >

מערכת חדשה להשמדת נגיף הקורונה במחלקת טיפול נמרץ למונשמי קורונה ובמחלקת האשפוז

לראשונה בעולם: מערכת מיוחדת להשמדת נגיף הקורונה, מופעלת בחדרים עם חולים בחדר לרבות מונשמים המרכז הרפואי התקין מערכת מיוחדת המורכבת ממספר מוצרים מבוססי אור אולטרה סגול בגל אור ייחודי שנמצא כקטלני לנגיף הקורונה. המערכת היא פרי מחקר של איש העסקים אלדד פרי קרא עוד >

חזור למעלה