Skip to Content

בשנת 2011 קיבלו כ 12.000 ילדים טיפול במיון מהם כ 2500 נותרו לאשפוז במחלקה בכ- 7500 ימי אשפוז

"לא בכדי נפלה לידנו הזכות ליטול חלק בהקמת חדר מיון לילדי ישראל בפרשה שבה מכריז בכור שבטי ישראל: 'אל תחטאו בילד' – מונח המלווה את העם היהודי בכל הדורות. כאן מכריזה הנהלת 'מעיני הישועה' על הקמה מחדש של מערך מיון ילדים ברמה רפואית מהטובות בתחום. לשמחתנו אנו יכולים היום לבשר כי נמשיך לעשות הכול לרווחתם ולבריאותם של ילדים ותינוקות יהודים הממשיכים את המורשת ומבטיחים את עתידו של עם ישראל. לצערי, ראיתי ילדים מזי רעב. מוכים. חבולים. יתומים. חולים ונדכאים תחת מגף הצורר הנאצי. אני נרגש ליטול חלק ולראות בתפארתם של הילדים הזוכים למירב שניתן כיום להעניק להם. זו גם הנקמה האיכותית ביותר בצורר האכזר שהתעלל בנפשותינו וברוחנו ואיים להכרית שם ישראל – כך אמר הרה"ר הגאון רבי ישראל מאיר לאו שליט"א בטקס פתיחת חדר מיון ילדים חדש במרכז הרפואי 'מעיני הישועה'. בחדר המיון החדש 3 חדרי טיפולים והוא צויד במיטב הטכנולוגיה והאבזור לרפואת חירום.

בטקס המרגש השתתפו. נשיא ביה"ח, הרב ד"ר משה רוטשילד. המנכ"ל – הרב גרשון לידר. המנהל הרפואי, פרופ' מוטי רביד. סגן המנהל הרפואי והממונה על רפואה והלכה מטעם וועד ההלכה, הרב ד"ר מנחם חיים ברייר. הסגל הרפואי הבכיר של ביה"ח ובהם; מנהלי מחלקת הילדים; פרופ' יצחק ורסנו, ממייסדי אשפוז היום לילדים בישראל, וד"ר חנה אופיר  וידידי ביה"ח; הנגיד מר דיויד כץ, שבתרומתו האחרונה עם גיסו המנוח הוקמה מרפאת הפריון, והנגיד מר יונה דילמני.

הרב ד"ר רוטשילד אמר כי תפקידו של בית חולים מלבד הטיפול הרפואי הוא הסעד הנפשי לילדים ולמשפחתם והסביבה הרוחנית בה הם נמצאים. זה הד.נ.א. של 'מעיני הישועה' הטבוע בנשמתם המקצועית של סגל הרופאים ואנשי הצוות. "מזוזה אנו מציבים מימין ונר חנוכה אנו מדליקים משמאל. לאמור; כשאנו נכנסים ניצבת המזוזה מימיננו, לשמירה. וכשאנו יוצאים. ניצב לו נר חנוכה המסמל את ה'פרסומא ניסא', לשמירה. שוב מימיננו". לתשומת לב המשתתפים – אמר ד"ר רוטשילד ; 'וישמרך' בגימטריא 'מעיני הישועה'.

הרב גרשון לידר אמר בטקס כי בשנה שחלפה – 2010 טופלו במיון ב'מעיני הישועה' כ 12.000 ילדים ותינוקות. "גם בשנה זו טופלו מספר זהה של ילדים, מהם נותרו באשפוז יותר מ- 2500 ילדים בכ- 7500 ימי אשפוז". הרב לידר שיבח את הצוות הרפואי של מחלקת הילדים שנוסד לפני 12 שנים. "מחלקה זו הנה מצוינת הנסמכת בראש ובראשונה על צוות רופאי ילדים מומחים ומנוסים וצוות סיעודי מיומן ולבבי אשר דואג לטפל בחולים הקטנים במידת רגישות ותשומת הלב הראויה. מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א תמיד אומר לי כי ל'מעייני הישועה' יש סייעתא דשמיא מיוחדת ואנו חשים זאת יום יום, שעה שעה… ולוואי שלא תיוותר להם עבודה".
בתום הטקס סייר הגרי"מ לאו במחלקות ושוחח עם המאושפזים ובני המשפחות. הגרי"מ לאו עמד מקרוב על התפתחות המחלקות הקיימות והביע את התרשמותו מתנופת הפיתוח והבנייה של מחלקות חדשות המתבצע כיום ביה"ח.

 

חדשות מרכז נוספות

למעלה מ-14 מיליון שקלים גויסו למרכז הרפואי 'מעיני הישועה' בתוך 36 שעות

למעלה מ-20 אלף איש נענו לקריאתם של מרנן ורבנן גדולי וצדיקי הדור ופתחו את ליבם למען הקמת מחלקה לטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי 'מעיני הישועה' בבני ברק. התגייסות אדירה של עמך ישראל מכל החוגים והעדות, הביאה בתום 36 שעות להיקף תרומות של יותר מ-14 מיליון שקל. המבצע האדיר נפתח ביום רביעי בשעה 12... קרא עוד >

מרכז היידן לקרדיולוגיה' ובנין האשפוז החדש בבית החולים – חנוכת הבית

גדולי ישראל בחנוכת 'מרכז היידן לקרדיולוגיה' ב"מעיני הישועה" את המעמד הגדול וההיסטורי כיבדו בהשתתפותם הגאון רבי חיים קנייבסקי, הגאון רבי גרשון אידלשטין, הגאון רבי דב לנדא, הגאון רבי משה הלל הירש, האדמו"רים מויזניץ, מסדיגורא, ממודזיץ, מדאראג, מבוהוש, מפרמישלאן, מאלכסנדר, מטשערנביל, ממכנובקא-בעלזא,... קרא עוד >

היערכות לקראת גיוס ההמונים להקמת יחידה לטיפול נמרץ ילדים

תחת הכותרת "מקדימים רפואה" ולאור הכוונתם של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, נערכים במרכז הרפואי 'מעייני הישועה' לפתוח מחלקות חדשות להצלת חיי אדם ונערך בימים אלו בקמפיין גיוס המונים שיתקיים לטובת הפרויקט המבורך. היערכות זו נעשית סמוך לפטירת הוגה ומחולל 'מעייני הישועה', ד"ר משה רוטשילד זצ"ל, שנלב"ע... קרא עוד >

חזור למעלה