מרפאה אורולוגיה ילדים

אורולוגיה ילדים היא מומחיות רפואית העוסקת במערכת השתן הכוללת את הכליות, השופכנים, השלפוחית והשופכה וכן את איברי הרבייה בזכר.

רופאים מנהלים

ד"ר בצלאל סיון

ד”ר בצלאל סיון

מנהל מרפאת כירורגיה אורולוגית

קרא עוד ...

מידע למבקר ולמשפחה

טלפונים

03-5770535

מיקום

1 קומה

הסדרי תשלום

חברי קופ"ח מאוחדת ומכבי (עד סוף 2024) מתקבלים למרפאה בהצגת הפניה בלבד או טופס 17 או בתשלום לפי מחירון בית החולים. חברי קופ"ח כללית ולאומית מתקבלים למרפאה בהצגת טופס 17 או בתשלום לפי מחירון בית החולים. (על המטופל להגיע עם טופס 17 והפנייה מודפסים)

קבע תור לרופא >

זימון תורים

במרכז הרפואי צוות רפואי מקצועי בעל ניסיון רב, עם ציוד וטכנולוגיה מתקדמים. בכל מרפאות החוץ והמכונים פועלת מערכת זימון תורים המאפשרת לקבוע תורים בזמינות גבוהה.

03-5771188

איך מגיעים ?

לשירות המפות של גוגל

במרפאה לאורולוגית ילדים במרכז הרפואי מעיני הישועה ניתן יעוץ וטיפול לבנים ובנות הסובלים מבעיות במערכת השתן. ההערכה במרפאה כוללת שיחה עם הרופא, בדיקה גופנית, בדיקות הדמיה ברנטגן ובאולטרסאונד ובדיקות פיסיולוגיות של מערכת השתן. בהתאם לתוצאות הבדיקות יותאם לכל פונה הטיפול המתאים לבעייתו/תה, תרופתי או ניתוחי.

תחומי הטיפול

מומים מולדים של מערכת השתן

מרבית המומים המולדים במערכת השתן מאובחנים בבדיקת אולטראסאונד המבוצעת לעובר במהלך ההריון ( סקירת מערכות ). המומים המולדים השכיחים במערכת השתן כוללים:

  • הרחבת אגני כליה, החולפת מעצמה במרבית המקרים אולם לעיתים יש היצרות במוצא הכליה או בכניסה לכיס השתן או הרחבה בשל חזרה של שתן (רפלוקס) ועל כן דרוש המשך בירור ומעקב לאחר הלידה.
  • פתח שופכה שאינו בקצה האיבר ( HYPOSPADIAS ) מלווה לעיתים גם בעקמת של האיבר. מרבית המקרים מלווים בחסר של עור הערלה ועל כן מאובחנים במחלקת ילודים. במקרים אלה מומלץ להיבדק על ידי אורולוג
    ילדים לפני ביצוע ברית המילה.
  • אשך טמיר – אשך אחד או שניים שאינם בשק האשכים. מצב זה מאובחן לרוב בבדיקת הרופא במחלקת ילודים ודורש מעקב.

 

דלקות בדרכי השתן

הבירור הראשוני הוא על ידי רופא הילדים. אם נמצא מום מבני במערכת השתן, צלקות בכליה או דלקות חוזרות דרוש מעקב אורולוגי. לעיתים יש חסימה או חזרה של שתן לכליות  (VESICOURETERAL REFLUX ) לעיתים נדרש ניתוח לתיקון הבעיה.

בעיות אחרי מילה

היצרות של פתח השופכה MEATAL STENOSIS , מצב זה שכיח יחסית וגורם לסטייה של זרם השתן ולעיתים לכאב או דמם בזמן מתן השתן. חסר עור יכול לגרום לעיוות – במקרים קשים יש צורך בתיקון כירורגי. סיבוב של האיבר הוא לרוב מצב שהיה קיים עוד לפני הברית אך בולט לעין רק אחרי הברית, במקרים של סיבוב משמעותי שגורם לסטייה הצידה של זרם השתן מומלץ תיקון כירורגי.

ניתוחים אמבולטוריים באורולוגית ילדים

במידה ולאחר הבדיקה נמצא צורך בניתוח, יופנה המטופל לניתוח המתאים.

ניתוחים המבוצעים באשפוז יום יבוצעו במרכז הרפואי מעיני הישועה.

שאלות נפוצות למרפאה

  • מה עלי להביא?
    לידיעתך: מסמכים רפואיים רלוונטים, כולל בדיקות שבוצעו בעבר

וידאו- הרופאים לשירותך

ד”ר בוריס אורקין
  • נובמבר 2016

המחלקה לכירורגית ילדים מטפלת במגוון רחב של מקרים המחייבים התערבות...

שאלות ותשובות – שאל את הרופא

הרפואה שלך - שאלות ותשובות >
אי הרגשה על צורך להתפנות – ילדים
ב' אלול ה' אלפים תשע"ז

שלום, בני עבר לפני מס' שנים ניתוח בבית החולים אצל ד"ר סיון כיון שהשתן לא יצא בצורה ישירה אלא לכיוון מעלה. כעת לאחר מס' שנים והוא כעת בגיל 9 הוא סובל הרבה מהרטבות. לטענתו הוא לא מרגיש שום צורך להוציא שתן ולפתע יוצא לו תוך מס' שניות. רציתי לשאול האם יתכן ויש לזה קשר לניתוח ומה ניתן לעשות ? תודה

אי הרגשה על צורך להתפנות – ילדים - קרא עוד >
הרטבה בילדים – בת שש וחצי ועדיין מרטיבה?
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בתי בת שש וחצי ועדיין מרטיבה בזמן השינה. המצב מבייש אותה מאוד , בעיקר כשאנחנו ישנים מחוץ לבית. אני חוששת שזה גורם לה לחוסר בטחון עצמי . המצב מתסכל מאוד אותה ואותנו ההורים. מה עלינו לעשות ? לאיזה גורמים עלינו לפנות?

הרטבה בילדים – בת שש וחצי ועדיין מרטיבה? - קרא עוד >
גודל אשכים
ו' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, רציתי לדעת - מה צריך להיות גודל האשכים בגיל 3 ? תודה.

גודל אשכים - קרא עוד >
הרטבה בלילה ילדים
ו' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בתי בת שש וחצי ועדיין מרטיבה בזמן השינה. המצב מבייש אותה מאוד , בעיקר כשאנחנו ישנים מחוץ לבית. אני חוששת שזה גורם לה לחוסר בטחון עצמי . המצב מתסכל מאוד אותה ואותנו ההורים. מה עלינו לעשות ? לאיזה גורמים עלינו לפנות?

הרטבה בלילה ילדים - קרא עוד >
בעיות במתן שתן אצל ילדים
ו' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, כאשר בני בן ה 4 עושה שתן, זרם השתן יוצא כמעט בזוית ישרה. הוא אינו מתלונן על כאב, אך הדבר גורם לאי נוחות מכיוון והוא נדרש להתכופף קדימה כדי שהזרם יגיע לאסלה. האם הדבר ניתן לתיקון? מה הפרוצדורה שיש לבצע לפני ההגעה למרפאה. תודה

בעיות במתן שתן אצל ילדים - קרא עוד >
ילד לא הולך לשירותים – התאפקות אצל ילדים
ו' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בתי בת שלוש, התחילה גן עירוני. על פי בירור שערכתי מסתבר שהיא לא הולכת לשירותים במשך כל היום (מגיעה הביתה רק בשעה שתיים וחצי!) והיא מתאפקת המון זמן. האם יכול להיגרם נזק גופני מהתאפקות כה ממושכת אצל ילדים? אציין שהילדה גמולה היטב כבר מגיל שנתיים וחצי.

ילד לא הולך לשירותים – התאפקות אצל ילדים - קרא עוד >