מחלקת רפואה דחופה מיון

המחלקה לרפואה דחופה מיועדת לתת מענה ראשוני למקרים הדחופים והפחות דחופים המופנים מהקהילה, 24 שעות ביממה, כל ימות השנה.

המחלקה מספקת את האבחון והטיפול הראשוניים ואחראית על ניתובם של המטופלים המיועדים לאשפוז בין מחלקות בית החולים השונות או להשבתם להמשך הטיפול מחוץ לכותלי ביה"ח.

נהלי קליטת מטופלים

תהליך הבדיקה והטיפול במחלקה מורכב ממספר שלבים:

בדיקת אחות ממיינת (המסווגת את הפונים על פי רמת הדחיפות).
בדיקת רופא. הזמנת בדיקות מעבדה ודימות על פי הצורך. הזמנת יעוץ של רופאים מתחומים ספציפיים כמו: קרדיולוג, נוירולוג, רופא א.א.ג., אורולוג, טיפול בכאב ועוד. סיכום הממצאים לצורך החלטה על אשפוז המטופל בביה"ח או שחרורו לביתו .

במקרים הדורשים התערבות דחופה כגון: צינתור לבבי, דיאליזה, ניתוח, החולה יועבר ישירות מן המלר"ד לטיפול ביחידה המתאימה. חולה המשתחרר לביתו ישוחרר עם המלצות להמשך ברור/טיפול בקהילה, במידת הצורך. סדר הטיפול בחולים במלר"ד אינו בהכרח על פי סדר הגעתם למיון, אלא על פי רמת הדחיפות, כפי שהוחלט ע"י האחות הממיינת והצוות המטפל. רמת הדחיפות עשויה להשתנות בזמן שהותו של החולה במחלקה ולפי זה גם תשתנה קדימות הטיפול בו.

 

רופאים מנהלים

ד”ר רונן ליבסטר

מנהל המחלקה לרפואה דחופה

קרא עוד ...

אחיות

  • michal ofan

    גב' מיכל אופן

    אחות אחראית מיון כללי ומיון נשים

טלפונים

03-5771130

03-5771120

מיקום

0 קומה

איך מגיעים ?

הרב פוברסקי 17 בני ברק

צוות המחלקה
רופאים צוות המחלקה כולל רופאים מומחים לרפואה דחופה, לרפואה פנימית, כירורגים, אורתופדים. אחיות  הצוות הסיעודי כולל אחיות מוסמכות, מיומנות ומנוסות, רובן בוגרות קורס על-בסיסי ברפואה דחופה.
ציוד לרשות המחלקה עומד ציוד חדיש בתחום הניטור, ההחייאה וכן ציוד אבחנתי (מעבדה והדמייה) מהמתקדמים בסוגם.

כללים חשובים לחולים המגיעים לחדר מיון רצוי מאד להביא מכתב הפניה מפורט מהרופא המטפל. מומלץ להביא מסמכים רפואיים עדכניים ככל שניתן, כולל תרשימי א.ק.ג. ובדיקות הדמיה. להביא רשימת תרופות מעודכנת.
מומלץ להגיע למלר"ד עם מעט מלווים, רצוי עם מלווה אחד בלבד.

חשוב לדעת
צוות המלר"ד מתחייב להעניק טיפול איכותי תוך שמירה על כבוד האדם (משפחתו ואמונתו) ולפעול ככל שנדרש כדי להקל על מחלה ומכאוב, תוך שימוש בכלים מקצועיים עדכניים ובשילוב רוח המקום והכללים ההלכתיים הנוהגים בו.

וידאו- הרופאים לשירותך