מכון למחלות ריאה

המכון למחלות ריאה בבית החולים מעיני הישועה מעניק מגוון שירותים בתחום רפואת הריאות. ביחידות השונות במכון ניתנים שירותי אשפוז יום ובדיקות מתקדמות ע"י צוות רופאים מקצועיים בראשותו של ד"ר טיבריו שולימזון – מומחה בכיר ברפואת ריאות

רופאים מנהלים

ד"ר טיבריו שולימזון

ד”ר טיבריו שולימזון

מומחה בכיר ברפואת ריאות

קרא עוד ...

מידע למבקר ולמשפחה

שעות פעילות

 

 

טלפונים

זימון תורים 03-5771188

מיקום

0 קומה

מה עלי להביא למכון?

• בכל פנייה למכון נדרשת הפניה מרופא • כאשר נעשו בדיקות קודמות או הדמיות (רנטגן, CT וכו') יש להציג אותן בנוסף לתוצאות הפענוח • טופס 17 • ת.ז. על מטופלים ששוחררו מאשפוז בבי"ח אחר להביא עמם גם את מכתב השחרור

קבע תור לרופא >

מערכת זימון תורים

במרכז הרפואי צוות רפואי מקצועי בעל ניסיון רב, עם ציוד וטכנולוגיה מתקדמים. בכל מרפאות החוץ והמכונים פועלת מערכת זימון תורים המאפשרת לקבוע תורים בזמינות גבוהה.

03-5771188

איך מגיעים ?

לשירות המפות של גוגל

תחום הריאות משיק לתחומי רפואה נוספים רבים ודורש מענה מהיר באופן שוטף גם עבור מטופלים במחלקות שונות בבית החולים עצמו, כמו גם עבור תושבי האזור מכל קופות החולים. הבדיקות והשירותים הניתנים במכון כלולים בסל הבריאות ואינם דורשים דבר מלבד הפניה מרופא והתחייבות רפואית. כך, המטופלים יכולים לקבל את כלל השירותים במקום אחד, בנוחות מרבית.

הנהלת המכון והצוות המקצועי עוסקים גם בפיתוח שירותים נוספים שיצטרפו לשירותים הקיימים, בתחומי הרפואה המניעתית, חיזוק המודעּות בקהילה וטיפולים מתקדמים נוספים.
בין הבעיות הנבדקות במכון

  • קוצר נשימה
  • כאבים בחזה
  • שיעול כרוני
  • מחלות שונות בדרכי האוויר
  • זיהומים שונים בדרכי האוויר
  • מחלות רקמת הריאה
  • מחלות בכלי הדם הקשורים לריאות
  • מחלות נוספות הקשורות למערכת הנשימה

בדיקת תפקודי ריאות

על הבדיקה
בדיקת תפקודי ריאות מתבצעת במטרה לאתר ולאבחן מחלות חסימתיות בדרכי הנשימה (כמו אסתמה, למשל) ומחלות נוספות הגורמות לקשיים בנשימה. אל הבדיקה יופנו בדרך כלל מטופלים הסובלים מקוצר נשימה או מתסמינים אחרים העלולים להעיד על מחלות ריאה, וכן מטופלים שנמצאים בסיכון גבוה יותר לחלות במחלות ריאה (למשל, עקב עבודה בסביבת חומרים מסוכנים). לפעמים יופנו עפ"י שיקול דעת רפואי גם מועמדים לניתוח בהרדמה מלאה.

הבדיקה הינה פשוטה, אך דורשת שיתוף פעולה מלא עם הטכנאי המבצע ואינה כרוכה בסיכון. נבדקים מספר פרמטרים בריאות – נפח, זרימת אוויר וכושר הדיפוזיה . הבדיקה כוללת חלק המתבצע במנוחה, ובנוסף מבחן הליכה של 6 דקות (מאמץ פיזי) שבודק יכולת החמצון של המטופל(אוקסימטריה).
זמן הבדיקה בממוצע 30 דקות.

ברונכוסקופיה

על הבדיקה
ברונכוסקופיה הינה בדיקה פולשנית אנדוסקופית המאפשרת לראות את דרכי הנשימה ממיתרי הקול דרך קנה הנשימה ועד לסמפונות הריאות. ברונכוסקופיה משמשת לאבחון מחלות ממאירות, זיהומיות או דלקתיות בריאה, ובמהלכה ניתן לבצע פעולות טיפוליות כמו הוצאת גוף זר, שאיבת הפרשות, פתיחה או הרחבה של סמפון חסום או מוצר, והכנסת תומכן לסמפון.

הבדיקה נערכת באמצעות ברונכוסקופ – צינור דק וגמיש המכיל מצלמת וידיאו זעירה או סיבים אופטיים, ו"תעלה" שדרכה מועבר מכשיר לאיסוף הדגימות מהסמפון או מהריאה. הברונכוסקופ מוכנס למערכת הנשימה דרך האף או דרך הפה.

הנשמה לא פולשנית

על השירות
השירות מיועד לחולים הזקוקים לסיוע מתמשך בנשימה עקב מחלות ריאה שונות, בהן:
דום נשימה, אי ספיקה נשימתית, מחלת ריאות כרונית ועוד. צוות המכון יתאים את המכשיר הייעודי למטופל (מעין מסיכת נשימה) וינחה אותו כיצד להשתמש בו באופן שוטף בביתו. הנשמה לא פולשנית בעזרת המסיכה משפרת את איכות השינה של המטופל בלילה, ואת הריכוז והערנות במהלך היום