Skip to Content

רקע על המרכז הרפואי

30 שנה שהמרכז הרפואי מעיני הישועה משלב בין רפואה מודרנית בטכנולוגיה מתקדמת לבין שמירת הצביון של ההלכה. מקצועיות הצוות של המרכז הרפואי, יחד עם הרצון המתמיד למצוינות, הקנו למעיני הישועה מוניטין וביקוש רב בקרב הקהילה הדתית בישראל.

למעלה מ- 1000 אנשי מקצוע מעולים עומדים לשרותכם. הצוותים הרפואיים וצוותי הסיעוד מונים קרוב ל- 200 רופאים, בינהם פרופסורים ומומחים רבים מהשורה הראשונה בתחומם, 350 עובדי סיעוד וכ–100 אנשי צוות פרה-רפואיים, וכן מתנדבים רבים המשתלבים במגוון שירותי תמיכה ועושים ימים כלילות על מנת לשרת את מטופלי המרכז בצורה הטובה ביותר.

מרכז רפואי בצמיחה מתמדת

המרכז הרפואי "מעיני הישועה" שילש את היקף פעולתו בשנים האחרונות, דבר המהווה תקדים בקרב בתי החולים בארץ והוא משרת כיום מעל 200,000 מטופלים בשנה.

במטרה לענות על מספר הפניות ההולך וגדל, נמצא המרכז הרפואי "מעייני הישועה" בתהליך פיתוח מואץ של מחלקות, מרפאות ושירותים חדשים בסטנדרט גבוה לרווחת המטופלים.
כיום, ניתן למצוא במרכז הרפואי למעלה מ 15- מחלקות ו 42- מרפאות חוץ ומכונים. כ 1,000- אנשי מקצוע מעניקים שירות איכותי ומקצועי עם כל הנשמה, יחד עם מאות המתנדבים והמתנדבות המשתלבים במגוון שירותי תמיכה.

"מעיני הישועה" מדורג במקום השלישי בישראל במספר הלידות לשנה עם גידול מתמיד בילודה. הגידול המשמעותי של אוכלוסיית היעד וצרכיה הייחודיים, כמו גם המחוייבות של המרכז לתת מענה הולם מבלי להתפשר על מקצועיות ושירות, הם המאיצים אותנו לתכנן את המחר.

כאן בונים את העתיד:

 • בנין קרדיולוגיה חדש
 • בנין פסיכיאטריה חדש
 • מחלקת ילדים חדשה
 • מחלקת יולדות חדשה
 • שדרוג המכון לגסטרואנטרולוגיה
 • הרחבת מכון הדימות – שדרוג CT והכנסת MRI

אוקטובר 2012, חשון תשע"ג.
תנופת פיתוח, קמפוס בנין קרדיולוגיה ע"ש היידן ובית החולים לבריאות הנפש חיב"ה בבניה אינטנסיבית

אוקטובר 2015, חשון תשע"ו.
תנופת פיתוח, קמפוס בנין קרדיולוגיה ע"ש היידן בבניה אינטנסיבית

מאי 2016, אייר תשע"ו.
תנופת פיתוח, קמפוס בנין קרדיולוגיה ע"ש היידן בבניה אינטנסיבית

יחס אישי לכל אורך הדרך

תשומת לב רבה ניתנת למתן יחס אישי לכל מטופל תוך שמירה על כבודו וצניעותו. הנהלת המרכז הרפואי מקפידה על בחינה מתמדת של איכות הרפואה והסיעוד ושל רמת השירות וההיענות לצרכים וציפיות המטופלים. מרגע שנכנסתם בשעריו של המרכז ועד שחרורכם הביתה תזכו למתן מענה מקצועי ואוזן קשבת לכל בעיה העלולה להתעורר.

טיפולים בטכנולוגיה מתקדמת

במעיני הישועה חלה התקדמות מרשימה בתקופה האחרונה, לא רק מבחינה מבנית ואסטתית, אלא בראש ובראשונה במקצוענות, בשירות ובקידמה הטכנולוגית. המכשירים והציוד הרפואי עימו משתמשים במרכז עובר שדרוג וחידוש תמידי וכתוצאה מכך גדל מכלול הטיפולים אותו הוא מעניק מידי שנה.

הקו המנחה את הנהלת המרכז הרפואי "מעיני הישועה" הוא לשמור על רמת טכנולוגיה גבוהה של הציוד הרפואי וזאת כדי שנוכל לתת את המענה הרפואי הטוב והמדויק ביותר למטופלים. ב"מעיני הישועה" משקיעים משאבים רבים ברכישת טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות ביותר.
מערכות המחשוב והמידע ב"מעיני הישועה" הינן מהמתקדמות ביותר, צוות הרופאים והאחיות משתתף באופן קבוע בקורסים מקצועיים וכנסים אקדמאים בינלאומיים על מנת להתעדכן באופן שוטף בחידושים הרבים בעולם הרפואה.
הציוד המשוכלל בחדרי הניתוח מאפשר לבצע את כל הניתוחים בשיטה הקונבנציונלית והאנדוסקופית.

 • מגדל לפרוסקופי
  ביה"ח רכש לאחרונה מגדל לפרוסקופי נוסף המהווה את אחד מסימני הקידמה בתחום הניתוחים הכירורגיים.
 • מכשיר ממוגרפיה דיגיטאלי
  בימים אלו רכש המרכז הרפואי מכשיר ממוגרפיה דיגיטאלי מהמשוכללים בעולם. המכשיר מאפשר פענוח צילומים ברמה גבוהה וחוסך 30% בכמות הקרינה בזמן ביצוע הבדיקה. מכשיר זה מעלה את רמת האבחון הרפואי לעומת הקיים- ומאפשר גילוי מוקדם של מחלות ממאירות בקרב נשים.
 • מיחשוב התיק הרפואי
  פרוייקט מיחשוב התיק הרפואי ב"מעיני הישועה" הוא מהחלוצים בתחום זה בארץ ובעולם. טכנולוגיה זו מאפשרת העברת מידע רפואי ישירות לגיליון הממוחשב של החולה ממחלקות המרכז הרפואי ומחוצה לו. השיטה מקטינה את מספר הטעויות ומאפשרת ריכוז של כל נתוני החולה בתיק ממוחשב אחד וכן איסוף מידע לצרכי מחקר. בעתיד ישתלב ביה"ח בתכנית הארצית של ממשק המידע הרפואי עם שאר בתי החולים וקופות החולים בהם עדיין לא קיים פרוייקט זה.
 • האייפד בשירות הרפואה
  האייפד בשירות הרפואה – "מעיני הישועה" הינו המרכז הרפואי הראשון שפיתח יישומים רפואיים ייחודיים עבור מכשיר האייפד ( iPad ). פיתוח זה מאפשר לצוות הרפואי שלנו לעקוב בכל זמן ומכל מקום באמצעות האייפד אחר מצבו הרפואי של החולה, כולל קבלת תוצאות בדיקות ומאפשר קבלת החלטות להמשך טיפול מקצועי ומיידי.

שירותי רפואה מקיפים

המערך הרפואי של מעיני הישועה נבנה בדומה לבתי החולים המובילים בארץ ובעולם והוא כולל מספר מחלקות ומכונים המספקים מענה רפואי ספציפי ומפעילים גם כן מרפאות חוץ. במרכז ניתן לקבל שירות רפואה פרטי (שר"פ) הכולל ניתוחים, לידות ופעולות רפואיות ע"י רופאים מומחים .

הניתוחים והטיפולים אינם כרוכים בתשלום, אלא בהתחייבות מצד קופות החולים בלבד.

 

נוסף על כל אלו, עומדים לרשות מעיני הישועה חמישה חדרי ניתוח, חדר התאוששות, שתי יחידות לטיפול נמרץ, יחידת צנתורים חדשנית וכמו כן מעבדות משוכללות ובנק דם.
המרכז הרפואי מעיני הישועה מחוייב להתמיד ברוח המצויינות, לטפח ולשפר באופן מתמיד את איכות הטיפול הרפואי, השרות ותנאי האשפוז.

חזור למעלה