הנהלת המרכז הרפואי

30 שנות מצויינות

הרב ד"ר משה רוטשילד ז"ל

מייסד המרכז הרפואי

תשנ"ב-תשע"ט
ד"ר משה רוטשילד

יליד שוויץ ורופא ילדים במקצועו. למד רפואה בציריך, בפריז ובמקומות נוספים. התמחה ברפואת ילדים במספר בתי חולים בפריז. עם סיום לימודיו עבד כרופא ילדים בציריך ובמקביל ניהל מכון דימות כרופא וכאיש עסקים. בד בבד פנה לתחום היזמות והעסקים בתחום הנדל”ן בשוויץ. בנוסף, עבד לפרקים בבי”ח שערי צדק עם ד”ר וולך.

עם עלייתו לארץ בשנת 1972 , קבע את מקום מושבו בבני ברק ועבד כרופא ילדים ומוהל. לאחר שנות עמל רבות, בקיץ תש"נ – 1990 הגשים את חזונו בפתיחת המרכז הרפואי ‘מעיני הישועה’ וזכה לברכתם ועידודם של גדולי הדור שנתנו בו את אמונם. כן זכה לשמש כרופאם האישי של גדולי ישראל רבים.

בתחילת קיץ תשע"ו – יוני 2016 הגשים ד”ר רוטשילד חזון נוסף בהקמת המרכז הפסיכיאטרי הראשון מסוגו בעולם לטיפול בחולים תשושי נפש, המותאם לצרכי הקהילה. מרכז בריאות הנפש 'מרבה דעת' (חיב"ה) נועד לתת מענה למכלול של צרכי נפש לנשים, גברים וילדים, במסגרת מרפאות, טיפול יום ואשפוז.

הקמת המרכז הפסיכיאטרי מגובה בתמיכה נלהבת של הרבנים ושל ראשי מערכת הבריאות בישראל. המרכז מתפרס על שטח של 11,500 מ”ר ב-7 קומות.

ד"ר רוטשילד היה פורץ דרך ומניף הדגל למיזוג עולם הרפואה וההלכה השלובים זה בזה ותורמים להשבחת הטיפול הרפואי ע"י הנגשת הרפואה הציבורית בקהילה, במתן רפואה מקצועית עם נשמה ברוח היהדות ומסורת ישראל. יהי זכרו ברוך.

שלמה רוטשילד

מנכ"ל

שלמה רוטשילד - מנכ"ל

מר שלמה רוטשילד ליווה את כל תהליכי הבניה והפיתוח של המרכז הרפואי מעיני הישועה עוד משלבי טרום ההקמה, עד להתמנותו לתפקידים שונים בביה"ח. את זאת עשה לצד אביו – ד"ר משה רוטשילד – נשיא ומייסד המרכז הרפואי.
החל משנת 2004 שימש כמנהל האדמיניסטרטיבי של המערך הפסיכיאטרי (חיב"ה), זאת לצד עבודה אינטנסיבית בתחום גיוס משאבים בחו"ל לצד אביו.

בשנת 2011 מונה לשמש כעוזר המנכ"ל ובשנת 2013 מונה לתפקיד המשנה למנכ"ל – תוך שהוא אחראי לניהול כל הפן הכלכלי של ביה"ח, הסכמי הרכש, בניית וניהול תקציבי פיתוח ובנוסף אחריות על הבינוי המואץ.

כל זאת במקביל לעיסוקו העצמאי במגזר העסקי והפרטי בארץ ובחו"ל. התנדב ופעל במשך שנים בעמותות שונות המסייעות לחולים ולבני משפחותיהם.  בוגר ישיבה גבוהה בית מתתיהו וכפר חסידים. בוגר לימודי כלכלת בריאות וניהול מערכות בריאות.

בשנת 2015 מונה לשמש כמנכ"ל המרכז הרפואי.

ד״ר דורית טקס-מנובה

מנהלת רפואית

ד״ר דורית טקס-מנובה - מנהלת רפואית

ד״ר דורית טקס-מנובה, בוגרת ביה"ס לרפואה באוניברסיטת ת"א במסגרת העתודה האקדמאית. מומחית ברפואה פנימית (פנימית א׳ שיבא), בעלת תואר שני במנהל מערכות בריאות (MHA) מאוניברסיטת בן-גוריון, ובעלת התמחות-על במנהל רפואי.
בעלת נסיון רב בניהול מערכות בריאות. כיהנה כסגנית מנהלת ביה״ח הכללי בשיבא תל-השומר ובהמשך כמנהלת ביה״ח בפועל, ובשנים האחרונות כמנהלת בית החולים אסותא ברמת החיל. הנסיון הניהולי העשיר של ד״ר טקס-מנובה מצטרף למנהיגות אותנטית ולניהול בגובה העיניים, בעטיים זכתה להערכה רבה.

דר' דבורה פיקל

סגנית מנהלת בית החולים

ד"ר דבורה פיקל - סגנית מנהלת בית החולים מעיני הישועה

דר' דבורה פיקל, נשואה ואמא לשלושה ילדים.
בעלת תואר ראשון באגרונומיה עם התמחות בבעלי חיים באוניברסיטה העברית בירושלים.

למדה רפואה בטכניון שבחיפה והוסמכה כבעלת תואר דוקטור לרפואת שיניים מאוניברסיטת תל אביב.

במשך 20 שנה ניהלה מרפאת שיניים גדולה בפרדס חנה.

לאחר מכן, סיימה לימודי דוקטורט (תואר (PhD בניהול סיכונים באוניברסיטת טילבורג בהולנד.

הקימה וניהלה את היחידה לניהול סיכונים בחברת שילה,  חברת בת של קופת חולים כללית ובהמשך כיהנה כמנהלת היחידה לניהול סיכונים בבית החולים אסותא רמת החייל.

בחמש השנים האחרונות שימשה כסגנית בכירה למנהלת בית החולים אסותא רמת החייל.

דר' פיקל מאמינה בחתירה למקצוענות ולמצוינות תוך אמפתיה למטופלים ולמטפלים באשר הם.

דוגלת בשקיפות ובעבודת צוות רב מקצועית.

מר יוסקוביץ יהושע

מנהל אדמניסטרטיבי – סמנכ"ל

יהושע יוסקוביץ

בוגר ישיבה גבוהה 'בית ישראל' אשדוד.

בעל תואר ראשון BA במנהל עסקים מהקריה האקדמית אונו.

בוגר קורסי ניהול בכיר ותפעול – מאוניברסיטת תל אביב.

שימש בתפקידי ניהול בכירים ברשתות קמעוניות ובעל ניסיון עשיר בניהול, תכנון ויזמות.

בתפקידו האחרון, היה שותף לתכנון והקמת רשת מזון ארצית למגזר החרדי – רשת 'יש', כחברת בת של שופרסל – ושימש בה במשך 4 שנים כמנהל התפעול.

תפקיד זה כלל תכנון, הקמה ותפעול שוטף של מעל 60 סניפי רשת 'יש' בכל הארץ.

במסגרת תפקיד זה עסק בתפעול מערכות לוגיסטיקה מורכבות, תיאום מול ממשקיים מנהליים, ממשלתיים ועסקיים, הרחבת הרשת תוך ניהול ובקרת תקציב יומיומית.

בשנת 2012 החל את תפקידו במרכז הרפואי מעיני הישועה והוא משמש כסמנכ"ל.

מאמין בחדשנות טכנולוגית כמסייעת ומקדמת יעילות רפואית, תחת ניהולו במרכז הרפואי חלה תנופת פיתוח אדירה במישור האדמיניסטרטיבי: נבנו בנין פסיכיאטריה ומרכז היידן לקרדיולוגיה, שודרג המבנה הקיים בציוד מודרני ונהלי עבודה מותאמים, נחנכו מחלקות ומכונים משוכללים ומתקדמים, כולל מכון MRI עם ציוד מהמתקדמים בעולם.

הוטמעה חדשנות טכנולוגית בכל תחומי הפעילות של המערך לטובת המטופלים והצוותות.

גב' שרון אייזר

מנהלת הסיעוד

שרון אייזר

גב' אייזר בוגרת בית הספר לסיעוד של הדסה והאוניברסיטה העברית בירושלים BSN.RN. בעלת תואר שני בניהול מערכות בריאות ובריאות הציבור MPHA מאוניברסיטת בר אילן.
בוגרת קורס על בסיסי בטיפול נמרץ פגים וילדים.
משנת 1993 אחות במחלקת פגים בשיבא, תפקדה כראש צוות, סגנית אחות אחראית ומ"מ אחות אחראית.
בין השנים 2008-2010 ניהלה את תחום אגף פגים וילודים במרכז הרפואי מעיני הישועה.
בשנים 2010-2014 תפקדה כסגנית מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי מעיני הישועה

פיתוח מבחן הרישום הממשלתי בסימולציה בתחום טיפול נמרץ פגים ובוחנת בתחום

ד"ר מנחם חיים ברייר

סגן מנהל רפואי ונציג הרבנים לאתיקה רפואית

התחיל לימודי רפואה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת "לאיק " בריסל בלגיה והמשיך בפקולטה לרפואה באוניברסיטת בולוניה איטליה היכן שקיבל תואר M.D ברפואה.

עבד במרכז הרפואי בת"א (איכילוב) במחלקות פנימית , גריאטריה ובמחלקה לטיפול בית וגריאטריה קהילתית.

זכה בפרס רוטרי לרפואה בת"א על עבודתו במרכז הרפואי בת"א .

היה הרופא האחראי כ- 10 שנים במרכז הגריאטרי "גבעת השלושה" פתח תקוה של עירית ת"א.

חבר בועדה הממשלתית לחקיקת "חוק החולה הנוטה למות" .

מתמחה באתיקה רפואה והלכה, כפוף לדעת תורה.

מר שמואל בן חיים

סמנכ"ל משאבי אנוש

שמואל בן חיים סמנכ"ל

שמואל בן חיים, בוגר ישיבת צאנז בקרית צאנז בנתניה.
בעל תואר BA במנהל עסקים – התמחות במנהל ציבורי ובעל תואר MBA במנהל עסקים – התמחות בניהול משאבי אנוש.
שירות צבאי- חיל רפואה, פיקוד דרום.
שימש במשך 10 שנים במגוון תפקידים במרכז הרפואי לניאדו בנתניה, בין השאר כעוזר מנכ"ל וכגזבר, והיה שותף לפיתוחו והרחבתו של המרכז הרפואי.
כיהן 10 שנים כסמנכ"ל חברת גז והיה אחראי לביסוסה והרחבת פעילותה תוך הובלת קידום הרפורמה בענף במסגרת הובלת תהליכים ציבוריים ומשפטיים.
במהלך שנים אלו, כיהן כנציג מעסיקים בביה"ד האזורי לעבודה בת"א, מסגרת התפקיד כללה גם ישיבה במותב שיפוטי, פישור, גישור ובוררויות.
עד לאחרונה, כיהן כדירקטור מטעם משרד האוצר בקרן השתלמויות למהנדסים ואדריכלים- חבר ועדת הכספים ויו"ר ועדת הביקורת.
בעל תעודה של חונך עיסקי של מט"י והתמ"ת ותורם רבות בתחום לקהילה בתחום.
בתפקידו הנוכחי, כסמנכ"ל המרכז הרפואי מעיני הישועה, ממונה בין השאר על קליטתם והעסקתם של כלל עובדי בית החולים. בהם רופאים, צוותי הסיעוד, פרא-רפואיים, מנהל ומשק.

רו"ח דוד הורביץ

סמנכ"ל כספים

דוד הורביץ רואה חשבון

מר הורביץ הינו רו"ח, בעל תואר ראשון בכלכלה חשבונאות מורחב, בעל ניסיון וותק של 25 שנים בתחום הפיננסיים והחשבות. בעל ניסיון במעורבות ושותפות מלאים בקבלת החלטות ברמת ההנהלה והדירקטוריון בנושאים מהותיים בתחומי הניהול, החשבות והשיווק בחברות ותאגידים פיננסים.
מר הורביץ כיהן כחבר הנהלה, סמנכ"ל בכיר, ראש אגף פיננסים ומשאבים בבנק פועלי אגודת ישראל. בתוקף תפקידו היה אחראי מקצועית על תחום החשבות כולל דוחות כספיים, ניהול תקציב, דיווחים שוטפים לרשויות ולהנהלה. לפני כן, כיהן כחבר הנהלה וסמנכ"ל כספים בבנק הספנות לישראל ובבנק כרמל למשכנתאות והשקעות.
את השכלתו רכש הורביץ באוניברסיטת בר אילן בו קיבל את התואר הראשון בכלכלה וחשבונאות מורחב, לרבות לימודי השלמה בראיית חשבון, וקיבל רישיון לעסוק בראיית חשבון מטעם משרד המשפטים ולשכת רואי החשבון בישראל, בנוסף, באוניברסיטה העברית בירושלים, השתלם בנושא ניהול סיכונים.

גב' טובי גליק

מנהלת מטה ופיתוח

גב' טובי גליק - מנהלת מטה ופיתוח

גב' טובי גליק, יועצת ארגונית בהכשרתה, בעלת תואר ראשון בניהול, ובעלת ניסיון רב בניהול, פרויקטים ואדמיניסטרציה. החלה את דרכה בבית החולים בתפקיד מנהלת לשכת מנכ"ל, והובילה את לשכתם של שלושה מנכ"לי המרכז הרפואי. לצד תפקידה בניהול לשכת המנכ"ל, קידמה פרויקטים מורכבים, חוצי-ארגון וכן הפיקה וניהלה את האירועים הגדולים של ביה"ח.

במהלך כל תפקידיה, משמשת כרכזת דירקטוריון בית החולים. ליוותה את עבודתם של 3 דירקטוריונים שונים ומלווה גם כיום את עבודת הדירקטוריון באופן שוטף.

ב2015 מונתה למנהלת פרויקטים, תוך שהיא מובילה ומקדמת פרויקטים רחבי היקף בתחומי פיתוח, בינוי והרחבת שירותים.

רבקה שלזינגר

ראש מינהל כלכלה

גב' רבקה שליזנגר - אחריות על כלכלת בריאות, תמחור, ניהול מכוון אסטרטגיה, חוזי מכר וקשרי קופות חולים ומבטחים

אחריות על כלכלת בריאות, תמחור, ניהול מכוון אסטרטגיה, חוזי מכר וקשרי קופות חולים ומבטחים.

  • MA מדיניות ציבורית, האוניברסיטה העברית
  • BA כלכלה ומדעי החברה, האוניברסיטה הפתוחה והקריה האקדמית קריית אונו
  • הנדסאית תוכנה, הטכניון

חדשות ואירועים

Especially-for-you!-The-array-for-gynecological-surgery-in-the-womens-wing
במיוחד בשבילך! המערך לכירורגיה גניקולוגית באגף הנשים במעיני הישועה

מענה בכל תחומי רפואת הנשים, שפירה או ממאירה, כולל טיפול בדימומים, ממצאים ברחם, שחלות, חצוצרות, צניחת אגן, בריחת שתן, אנגומיטריוזיס, רפואת גיל המעבר ורפואת נערות ומתבגרות. הטיפול ניתן ע"י רופאות ורופאים מומחים.

מרכז רפואי מעיני הישועה - רפואת נשים בכל גיל
"מעיני הישועה": רפואת נשים בכל גיל

"הזיהוי המהיר הציל למעשה את השחלה, ובכך מנע פגיעה עתידית בפוריות," ציינה ד"ר טמיר יניב והודתה לצוות המיון על הטיפול היעיל והאיכותי.

כנסים

מעיני הישועה - כנס יולדות שומרון - עדן הראל ועודד שחר

הכנסים המדוברים של המרכז הרפואי 'מעיני הישועה' מגיעים לשומרון! ואתן מוזמנות לערב שכולו חויה והעשרה לקראת הלידה עם פאנל מקצועי של צוות בית החולים ובהשתתפות עדן הראל ועודד מנשה