מרפאת אף אוזן גרון

חדש ! – ניתוחי שקדים ופוליפים באמצעות המכשיר המהפכני 'קובליישן' | כירורגיה אנדוסקופית של האוזן בטכניקה חדשנית ומהפכנית בניתוחי האוזניים

רופאים מנהלים

פרופ' מיכאל וולף

מנהל מרפאת אף אוזן וגרון

קרא עוד ...
רופא בבית החולים מעיני הישועה

ד”ר פיינמהסר רפאל

מנהל מרפאת אף אוזן וגרון

קרא עוד ...
ד"ר פרנסין פרטוש

ד”ר פרנסין פרטוש

רופאת א.א.ג בכירה ומומחית לניתוחי ראש וצוואר

קרא עוד ...
ד"ר פטר פרידמן

ד”ר פטר פרידמן

רופא ומנתח אף אוזן גרון בכיר

קרא עוד ...

מידע למבקר ולמשפחה

שעות פעילות

ימים א', ב', ה'

טלפונים

03-5770535

03-5771188

מיקום

1 קומה

הסדר תשלום

המרפאה מיועדת לחברי כל קופות החולים - בהצגת טופס 17 מקופת חולים. ללא טופס 17 - 100 ש"ח

קבע תור לרופא >

זימון תורים

במרכז הרפואי צוות רפואי מקצועי בעל ניסיון רב, עם ציוד וטכנולוגיה מתקדמים. בכל מרפאות החוץ והמכונים פועלת מערכת זימון תורים המאפשרת לקבוע תורים בזמינות גבוהה.

03-5771188

איך מגיעים ?

Center map
לשירות המפות של גוגל

ניתוחי א.א.ג. לילדים

רבים מהילדים סובלים מנחירות, אף סתום ונזלת סמיכה. חלק מילדים אלה סובלים גם מהפסקות נשימה בלילה.

חשוב מאוד לאבחן ולטפל בהקדם בילדים אלה.

הטיפול:

הטיפול היעיל ביותר הוא טיפול כירורגי בו כורתים את האדנואידים (שקד שלישי). הניתוח נמשך כ- 10 דקות. באותו יום הילד חוזר לפעילות רגילה כך שמדובר בפעולה קצרה באישפוז יום וחזרה מהירה לשיגרה.

מספר ימים לאחר הניתוח ההורים יכולים להבחין בשיפור ניכר באיכות השינה של ילדם, ובשיפור
הנשימה דרך האף ובכמות הנזלת.

 

ניתוחי אוזניים

בעיה נפוצה נוספת אצל הילדים היא ירידה בשמיעה. הדבר נובע מחוסר התפתחות מערכת הניקוז  של האוזן התיכונה ולכן מצטברים נוזלים באוזן.

לתופעה זו יש השלכות שליליות, כמו: חוסר התפתחות השפה, פגיעה מתמשכת בעור התוף וכמובן אין להמעיט בחשיבות שמיעה תקינה בגיל צעיר כאשר המידע הנקלט ע"י הילד עוזר לו בהתפתחותו הכללית.

צורת הטיפול מתחלקת לשניים:

  • טיפול תרופתי שמטרתו ליבש את הנוזלים הכולל תרופות אנטי היסטמיניות.
  • במידה והטיפול נכשל יש מקום להחדרת צינוריות איוורור (כפתורים), שמטרתם לאוורר את האוזר התיכונה.

מדובר בניתוח קצר ללא תופעות לוואי אך לאחר הניתוח אסור להכניס מים לאוזניים במשך כשנה עד שהכפתורים יוצאים בעצמם באופן ספונטני.

וידאו- הרופאים לשירותך

שאלות ותשובות – שאל את הרופא

הרפואה שלך - שאלות ותשובות >
פצעים בלשון וציסטה ואפטות בלשון
ז' שבט ה' אלפים תש"פ

שלום רב. היה לי לפני כשנה ציסטה ענקית בלשון מתחת היא עברה לבד ומאז כל כמה זמן מופיעות לי בועות ופצעים כואבים באותו מקום מה זה אומר?

פצעים בלשון וציסטה ואפטות בלשון - קרא עוד >
איבוד שמיעה פתאומית – ירידה פתאומית בשמיעה
ז' שבט ה' אלפים תש"פ

שלום רב דר" לפני 5 ימים אחרי תספורת ומקלחת חמה יצאתי לחדר פתאום ירדה לי השמיעה באוזן שמאל .ופחדתי מזה חשבתי שנכנסו לי מים אך לא היו מים רק מרגיש כאילו אוזן שמאל שומע מרחוק רצתי למחרת לרופא אף אוזן גרון הוא לא מצא כלום ושלח אותי לבדיקת שמעיה שם מצאו שיש לי ירידה בשמיעה באוזן שמאל ,אני מרגיש שהבן הקטן שלי מדבר זה מצפצף לי באוזן שמאל .יש לציון שנתנו לי פרדניזון 20 מג 3 כדורים ביום. אני משתגע מזה מתי זה יגמר האם יש פתרון לבעיה שלי ? תודה רבה תומר

איבוד שמיעה פתאומית – ירידה פתאומית בשמיעה - קרא עוד >
דם באוזן אצל ילדים – האם זה קשור לעודף ניקוי ?
ו' אדר א' ה' אלפים תשע"ט

שלום וברכה. בנינו סובל מדלקת אוזניים מלווה בהפרשה מהאוזן, כשלושה חודשים ברצף. הוא קיבל טיפות סילוקסן 10 ימים ואזנל דרך הפה 5 ימים ולא הועיל... אנחנו מנקים לו מידי פעם עם מי חמצן. בימים האחרונים ניקינו לו, כי היתה לו הרבה הפרשה. היום היה לו דימום מהאוזן. יכול להיות שהוא נגרם מהמי חמצן? אם כן מדוע? האם צריך ללכת למיון/לקבוע תור לרופא אאג בעוד כמה ימים?

דם באוזן אצל ילדים – האם זה קשור לעודף ניקוי ? - קרא עוד >
ניתוח באף, יש לי נחיר סתום, האם הניתוח עוזר לטווח ארוך?
ב' שבט ה' אלפים תשע"ט

שלום, יש לי נחיר אחד סתום כמעט לגמרי. בבדיקות שנעשו לי התברר שאני צריך ניתוח. רציתי לשאול: מה התועלת של ניתוח זה, והאם הוא עוזר לטווח ארוך, או שזה יכול לחזור? ו... האם במעייני הישועה אפשר לעשות את הניתוח הזה?

ניתוח באף, יש לי נחיר סתום, האם הניתוח עוזר לטווח ארוך? - קרא עוד >
שריקה באוזן בהריון – האם זה קשור להריון ויחלוף בלידה ?
כ"ז סיון ה' אלפים תשע"ח

שלום, במהלך ההיריון התחלתי לחוש מעין צפצוף/שריקה באוזן ימין, בעיקר בשכיבה. בחודש התשיעי זה התגבר וגורם לי לפחדים חזקים מאוד. האם זה קשור להריון ויחלוף בלידה או שמא עליי לסור לקבלת טיפול?

שריקה באוזן בהריון – האם זה קשור להריון ויחלוף בלידה ? - קרא עוד >
נזלת – האם תוכלו לעזור לי להבין מה קורה וכיצד אוכל לעזור לעצמי?
כ"ו ניסן ה' אלפים תשע"ח

שלום, כל השנה האחרונה סובלת מנזלת שקופה שנתקעת באף לא יוצאת החוצה כאלו אין נזלת, יורדת לגרון מפריעה לדרכי העיכול אני מרגישה לחץ בגולגולת התחתונה(אוקסיפטילית) לחץ מתחת לאזניים בחיבור עם הגולגולת עיקצוץ ותחושת לא נעימות בפנים. צרידות. כאב כמו שפעתי בשרירי הגב העליון אי נעימות בגרון. רגישות גבוהה בצידי הצוואר וקושי לפתוח את העיניים(פותחת אבל חצי ממה שיכולות להפתח) רגישות לאור ולרעש. לחץ ורגישות. משתמשת במשפך לניקוי הסינוסים ואני מאמינה שזה מונע מהחמרה של הלחץ אבל לא משנה את המצב. תרסיסים למיניהם, תרופות אנטי אלרגניות וספריים נוסו ולא הוכחו כעוזרים. נמשך שנה שלמה ומפריע לתפקוד היום-יומי עד לחוסר תפקוד מוחלט. האם תוכלו לעזור לי להבין מה קורה וכיצד אוכל לעזור לעצמי? תודה,

נזלת – האם תוכלו לעזור לי להבין מה קורה וכיצד אוכל לעזור לעצמי? - קרא עוד >
ניתוח כפתורים – כפתור באוזן שלא נפל
י"א אדר ה' אלפים תשע"ח

שלום, לבתי תמר בת ה-9 לא נפל הכפתור באוזן השניה יש לציין שהיא עברה את הניתוח לפני 4שנים היא בטראומה מניתוחים קודמים מפטוזיס בעין ולא מוכנה לעבור ניתוח נוסף אי לכך אני שואלת אם יש דרך להוציא את הכפתור דרך הרדמה מקומית? או שחייבת רק הרדמה כללית אודה לכם מאד לתשובתכם.

ניתוח כפתורים – כפתור באוזן שלא נפל - קרא עוד >
דום נשימה בלילה – האם זה מסוכן – עלול לגרום למוות ח"ו ?
י"א אדר ה' אלפים תשע"ח

שלום רב, יש לי תינוקת בת 6 חודשים, לאחרונה שמתי לב שהיא סובלת מדום נשימה בשינה, ביום ובלילה, בשכיבה וגם בישיבה בעגלה. (אני רואה פעם ביום - יומיים) האם זה מסוכן - עלול לגרום למוות ח"ו ? אם כן מה ניתן לעשות? יש לציין כי יש לי ילד שסבל מדום נשימה קשה ועבר ניתוח פוליפים ושקדים בגיל שנתיים. תודה רבה.

דום נשימה בלילה – האם זה מסוכן – עלול לגרום למוות ח"ו ? - קרא עוד >
הכנה לניתוח ילדים – איך להפיג חרדות לפני ניתוח ?
ג' אדר ה' אלפים תשע"ח

שלום, ביתי בת 4.5 אמורה לעבור ניתוח כפתורים אצלכם בפעם השלישית מכיוון שעור התוף שלה חלש היא בחרדות מבית החולים עוד מהניתוח הקודם שהיה לפני 4 חודשים. מה ניתן לעשות כדי להפחית לה את החששות? והאם קיימת בבית החולים מרפאת טרום ניתוח בה מכינים אותה לכך?

הכנה לניתוח ילדים – איך להפיג חרדות לפני ניתוח ? - קרא עוד >
ירידה בשמיעה עקב נוזלים באוזניים
ט' טבת ה' אלפים תשע"ח

שלום, בני עבר בגיל 2 ניתוח להסרת והקטנת שקדים ופוליפים במעייני הישועה בשל דום נשימה בלילה, עכשיו בגיל 3.5 הוא סובל בירידה בשמיעה בגלל נוזלים באוזניים, האם נוזלים באוזניים קשור לבעיית שקדים ולפוליפים? והאם יש מה לעשות חוץ מניתוח כפתורים?

ירידה בשמיעה עקב נוזלים באוזניים - קרא עוד >
תחושה מוזרה באוזן – מה זה ?
ח' אלול ה' אלפים תשע"ז

אני מרגיש באזור האוזן למעלה תוך כדי שאני נוקש כמין תחושה של קרש חלול ועוד כשאני מדבר בטון טיפה גבוהה אז האוזן בולמת את אותה הרגשה לתשומת ליבכם אני כעת נמצא בחו"ל וזה מתשכל אותי אבקש את היתיחסותכם בנידון ככל שיתאפשר לכם אני מודה לכם מקרב לב ושוב תודה רבה.

תחושה מוזרה באוזן – מה זה ? - קרא עוד >
ניתוח כפתורים הפרשות ופיטריה באוזן
י"ח אב ה' אלפים תשע"ז

שלום, הבן שלי עבר ניתוח כפתורים באוזניים ומאז הניתוח בעיקר באוזן ימין יש בעיות פטרייה בעקבות הכפתור כל הזמן הרופא א.א.גרון שואב לו מהאוזן לכלוך הילד מגרד הרבה את האוזן מה לעשות לפנות למומחה?? אשמח לתשובתך תודה

ניתוח כפתורים הפרשות ופיטריה באוזן - קרא עוד >
לוקופלקיה במיתרי הקול – צרידות ומיתרי הקול
א' אב ה' אלפים תשע"ז

שלום, ממצא בדיקת אאג: פיב אופטי-צאוור ללא גושים,אף קדמי תקין,פה ולוע תקין אפיגלוטים תקין,מיתר הקול עם לזיה לבנה בשליש הקדמי של מיתר קול ימנית,ותנועות תקינות, אודם קל מעל הארנאוידים, ללא הצתברות נוזלים בסינוס פיריפורמים שאלתי היא האם במעיני הישועה מבצעים ניתוחים להסרת הכתם האמור? יש לציין שאני סובל הרבה שנים מ gerd בכבוד רב ,המקווה לבשורות טובות

לוקופלקיה במיתרי הקול – צרידות ומיתרי הקול - קרא עוד >
ניתוח כפתורים – כפתורים באוזניים שלא נפלו
י"ח תמוז ה' אלפים תשע"ז

שלום, הילדה שלי עברה לפני שנה וחצי ניתוח כפתורים עד היום הכפתורים עדין באוזנים כמה זמן צריך עוד לחכות לכפתורים שיצאו ?? איך האפשרויות להוציא את הכפתורים?? האם שוב ניתוח?? האם הורדת הכפתורים לילדה בת 4 נצרכת עם הרדמה?? יום טוב

ניתוח כפתורים – כפתורים באוזניים שלא נפלו - קרא עוד >
האם יש קשר בין נזלת ומוצרי חלב?
ב' תמוז ה' אלפים תשע"ז

שלום וברכה, לבני, בן שבע, יש נזלת קבועה, ירוקה ובעלת ריח רע. הבחנו שבעת שאנחנו מונעים ממנו שתיית חלב הנזלת מתמעטת. האם יש לכך בסיס? או שזה סתם במקרה? לא הייתי רוצה למנוע ממנו שתיית חלב לחינם, החיוני להתפתחותו. בכבוד רב

האם יש קשר בין נזלת ומוצרי חלב? - קרא עוד >
קשיים בהנקה – לשון קשורה לחלק העליון בפה
כ"ד סיון ה' אלפים תשע"ז

היי, בני בן שלושה וחצי חודשים עם קשיים בהנקה נאמר לי כי יתכן ויש לו לשון ושפה עליונה מעט קשורים האם הנך מטפל בעניין זה?

קשיים בהנקה – לשון קשורה לחלק העליון בפה - קרא עוד >
דלקת סינוסים כרונית – כיצד ניתן לטפל ?
י"ג סיון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני בן 25,בשנים האחרונות כל הצטננות מלווה אצלי בכאבי ראש באזור המצח וסביב העיניים. ואני חייב לקחת אנטיביוטיקה כדי להחלים. המצב הזה פוגע מאוד באיכות החיים שלי. כיצד ניתן לטפל בבעיה זו ?  

דלקת סינוסים כרונית – כיצד ניתן לטפל ? - קרא עוד >
שקע בעור התוף לאחר ניתוח כפתורים
ז' אייר ה' אלפים תשע"ז

שלום, ביתי בת ה-5.5 עברה לפני שנה וחצי ניתוח כפתורים בשני האוזניים. כפתור אחד עדיין קיים וכפתור שני נפל טרם עת, מה שגרם להצטברות נוזלים מחודשת ושקע בעור התוף. הרופא ממליץ על ניתוח כפתורים לשני האוזניים. האם זה נכון לעשות זאת שנית? אציין כי בינתיים בהמלצת רפואה אלטרנטיבית הפסקתי לה סוכרים ומוצרי חלב ואני נותנת לה פורמולה של צמחי באך פלוס חליטת צמחים מדי יום. הילדה ב"ה שומעת נפלא גם לחשושים מרחוק. האם אפשר לדחות את הניתוח ופשוט לשמור על אוזניים יבשות כך כך שזה לא יכביד על עור התוף וגם הקרום בינתיים יימתח עם גדילת האוזן. כמובן שאמשיך להיות במעקב אצל הרופא. אשמח למענה.

שקע בעור התוף לאחר ניתוח כפתורים - קרא עוד >
אף סתום מי מלח
ז' אייר ה' אלפים תשע"ז

שלום, ביתי בת ה7 סובלת מיובש באף כבר מספר חודשים. כאשר היא נמסה לקנח את האף, האוזניים נסתמות לה ולפעמים יוצא נוזל מוצק צהבהב ולפעמים כלום. היא ממש סובלת מזה ובכל פעם שהיא מושכת באף נהיה לה יותר לחץ. ניסינו טיפות,ספריי מלח למיניהם. . אשמח לשמוע המלצות. תודה

אף סתום מי מלח - קרא עוד >
רירית אף אדומה ובליטה באוזן
ז' אייר ה' אלפים תשע"ז

שלום.. אני מרגיש הרגשה של אוזניים שבקושי נפתחות ללא נוזלים באוזניים. בבדיקת רופא אמר יש בליטה קלה באוזן שמאל ותופיות דקות ושהכניס מצלמה זעירה לתוך האף ראה אודם קשה בריריות האף ללא הפרשה ומעט p.n.d ואטלקטאזיה קלה מימין. ייתר בדיקות אף אוזן גרון בגדר הנורמה. היה לי גם צינון קשה עם נזלת ירוקה צהובה שעבר. הרגשה שקשה לפתוח אוזניים והרגשת ירידה בשמיעה. הרופא נתן כדורים נוגדי גודש אף והתופיות שלי דקות בלי קשר בבדיקה. האם המצב הפיך ושמיעתי תחזור לנורמה?

רירית אף אדומה ובליטה באוזן - קרא עוד >

מאמרים רפואים

הרפואה שלך - מאמרים רפואיים >
ניתוח סינוסים – כיצד נגרמת סינוסיטיס
י"ג סיון ה' אלפים תשע"ז

דלקת חוזרת של הסינוסים הוא מצב שכיח, כמעט 15% מהאנשים סובלים מזה. הטיפול המומלץ הוא טיפול כירורגי, זעיר, עם אחוזי הצלחה של מעל 90%

ניתוח סינוסים – כיצד נגרמת סינוסיטיס - קרא עוד >
קובליישן- ניתוח להסרת שקדים וטיפול בנזלת אלרגית
ה' כסלו ה' אלפים תשע"ז

במסגרת הניתוח מבוצע קילוף חלק מרירית הקונכייה התחתונה של האף, בשיטת הקובליישן המבוססת על אנרגיה מיוחדת של מוליכות חשמלית ללא חום להסרת רקמות. הטיפול הנעשה בהרדמה כללית קצרה ותחת בקרה אנדוסקופית, נותן מענה לבעיה השכיחה של נזלת ...

קובליישן- ניתוח להסרת שקדים וטיפול בנזלת אלרגית - קרא עוד >
ניתוח קובליישן להסרת שקדים
ה' כסלו ה' אלפים תשע"ז

מכשיר ה'קובליישן' שפותח בארה"ב נמצא בשימוש מזה כמה שנים במרכזים מתקדמים בארה"ב, קנדה ובאירופה כטיפול ציבורי שבשגרה. בישראל מבוצעים ניתוחים דומים באמצעות מכשיר זה רק בבתי החולים הפרטיים. מנהל מרפאת אף אוזן גרון ב"מעיני הישועה', ...

ניתוח קובליישן להסרת שקדים - קרא עוד >