מרפאת אף אוזן גרון

חדש ! – ניתוחי שקדים ופוליפים באמצעות המכשיר המהפכני 'קובליישן' | כירורגיה אנדוסקופית של האוזן בטכניקה חדשנית ומהפכנית בניתוחי האוזניים

רופאים מנהלים

ד"ר פרנסין פרטוש

ד”ר פרנסין פרטוש

רופאת א.א.ג בכירה ומומחית לניתוחי ראש וצוואר

קרא עוד ...
ד"ר פטר פרידמן

ד”ר פטר פרידמן

רופא ומנתח אף אוזן גרון בכיר

קרא עוד ...

מידע למבקר ולמשפחה

שעות פעילות

יום א', ה'
8:00-11:00
יום ב'
15:00-17:30

טלפונים

03-5770535

03-5771188

מיקום

1 קומה

הסדר תשלום

חברי קופ"ח מאוחדת ומכבי (עד סוף 2024) מתקבלים למרפאה בהצגת הפניה בלבד או טופס 17 או בתשלום לפי מחירון בית החולים. חברי קופ"ח כללית ולאומית מתקבלים למרפאה בהצגת טופס 17 או בתשלום לפי מחירון בית החולים. (על המטופל להגיע עם טופס 17 והפנייה מודפסים)

קבע תור לרופא >

זימון תורים

במרכז הרפואי צוות רפואי מקצועי בעל ניסיון רב, עם ציוד וטכנולוגיה מתקדמים. בכל מרפאות החוץ והמכונים פועלת מערכת זימון תורים המאפשרת לקבוע תורים בזמינות גבוהה.

03-5771188

איך מגיעים ?

לשירות המפות של גוגל

ניתוחי א.א.ג. לילדים

רבים מהילדים סובלים מנחירות, אף סתום ונזלת סמיכה. חלק מילדים אלה סובלים גם מהפסקות נשימה בלילה.

חשוב מאוד לאבחן ולטפל בהקדם בילדים אלה.

הטיפול:

הטיפול היעיל ביותר הוא טיפול כירורגי בו כורתים את האדנואידים (שקד שלישי). הניתוח נמשך כ- 10 דקות. באותו יום הילד חוזר לפעילות רגילה כך שמדובר בפעולה קצרה באישפוז יום וחזרה מהירה לשיגרה.

מספר ימים לאחר הניתוח ההורים יכולים להבחין בשיפור ניכר באיכות השינה של ילדם, ובשיפור
הנשימה דרך האף ובכמות הנזלת.

 

ניתוחי אוזניים

בעיה נפוצה נוספת אצל הילדים היא ירידה בשמיעה. הדבר נובע מחוסר התפתחות מערכת הניקוז  של האוזן התיכונה ולכן מצטברים נוזלים באוזן.

לתופעה זו יש השלכות שליליות, כמו: חוסר התפתחות השפה, פגיעה מתמשכת בעור התוף וכמובן אין להמעיט בחשיבות שמיעה תקינה בגיל צעיר כאשר המידע הנקלט ע"י הילד עוזר לו בהתפתחותו הכללית.

צורת הטיפול מתחלקת לשניים:

  • טיפול תרופתי שמטרתו ליבש את הנוזלים הכולל תרופות אנטי היסטמיניות.
  • במידה והטיפול נכשל יש מקום להחדרת צינוריות איוורור (כפתורים), שמטרתם לאוורר את האוזר התיכונה.

מדובר בניתוח קצר ללא תופעות לוואי אך לאחר הניתוח אסור להכניס מים לאוזניים במשך כשנה עד שהכפתורים יוצאים בעצמם באופן ספונטני.

וידאו- הרופאים לשירותך

שאלות ותשובות – שאל את הרופא

הרפואה שלך - שאלות ותשובות >
חשד לטימפנוסקלרוזיס
ד' תשרי ה' אלפים תשפ"ג

שלום, מה אפשר לעשות בחשד לטימפאנוסקלרוזיס לאישה בת 42 יש משהו דחוף שצריכים לעשות? תודה

חשד לטימפנוסקלרוזיס - קרא עוד >
ניתוח אדנואידים – כניסה לים או בריכה
כ"א תמוז ה' אלפים תשפ"א

שלום, האם יש הגבלות ים או בריכה לאחר ניתוח אדנואידים שקד שלישי? תודה

ניתוח אדנואידים – כניסה לים או בריכה - קרא עוד >
נשימות רעשניות אצל תינוק בן חודשיים
ב' אדר ה' אלפים תשפ"א

שלום אני לא בטוחה אם זה קשור לאאג או ריאות אבל אין ספק שיש בעיה נשימתית אצל הבן שלי בן חודשיים הנשימות שלו רועשות די מהירות לא ראו כלום בצילום חזה עשו אקו לב נמצא חור בחדרים עליונים 5 ממ אבל אמרו שאין קשר היה פולט המון לא ריפלוקס אך בכל זאת הוחלף לתחליף חלב איי אר מקל על הפליטות אבל הנשימות אותו דבר הרגשה שלי שיש קשר לאף אוזן גרון אולי משהו חסום אולי מעבר צר? אובדת עצות - אשמח לדעתך !  

נשימות רעשניות אצל תינוק בן חודשיים - קרא עוד >
קול דק – יש דרכי טיפול ?
כ"ח שבט ה' אלפים תשפ"א

שלום ד"ר פטר פרידמן מעוניין לברר כרגע יש לי קול דק באיזה צורה כדאי לטפל שיהפוך לי לקול עבה

קול דק – יש דרכי טיפול ? - קרא עוד >
כאב גרון כרוני
י"ח שבט ה' אלפים תשפ"א

שלום, אני בן 35 מעשן מגיל 18 ולאחרונה החלפתי בסיגריה אלקטרונית. התמכרות רעה לצערי. יש לי כאב גרון כרוני שאני סוחב כבר חצי שנה. כאילו גוש תקוע בגרון. כאב משתנה בבית הבליעה, הלסת ומוקרן לאוזניים לעיתים קרובות. כשאני אוכל חריף כל הוושט שורפת לי. רופא המשפחה טוען שאין דלקת או חיידק ושהוא לא רואה כלום מלבד אדמומיות שיכולה להעיד על וירוס מה שלא הגיוני שישרוד כל כך הרבה חודשים. אני מתלבט מה זה יכול להיות קנדידה,פטריה, ריפלוקס פשוט לא יודע מה זה יכול להיות. עשיתי בדיקת דם והכל בסדר אך אני סובל בכל יום וחושש שמדובר במחלה. מה זה יכול להיות?

כאב גרון כרוני - קרא עוד >
שטף דיבור
ה' שבט ה' אלפים תשפ"א

שלום, אני מרגישה שלא נשלפות לי המילים בשעת הדיבור. פניתי לנוירולוג ועשו לי MRI בראש ללא ממצא האם השתלות השיניים שעשיתי יכולות לגרום לתופעה של חוסר דיבור רציף? עלי לציין שלאחר ההשתלות לא הרגשתי איזון בין הצדדים בפה

שטף דיבור - קרא עוד >
פצעים בלשון וציסטה ואפטות בלשון
ז' שבט ה' אלפים תש"פ

שלום רב. היה לי לפני כשנה ציסטה ענקית בלשון מתחת היא עברה לבד ומאז כל כמה זמן מופיעות לי בועות ופצעים כואבים באותו מקום מה זה אומר?

פצעים בלשון וציסטה ואפטות בלשון - קרא עוד >
איבוד שמיעה פתאומית – ירידה פתאומית בשמיעה
ז' שבט ה' אלפים תש"פ

שלום רב דר" לפני 5 ימים אחרי תספורת ומקלחת חמה יצאתי לחדר פתאום ירדה לי השמיעה באוזן שמאל .ופחדתי מזה חשבתי שנכנסו לי מים אך לא היו מים רק מרגיש כאילו אוזן שמאל שומע מרחוק רצתי למחרת לרופא אף אוזן גרון הוא לא מצא כלום ושלח אותי לבדיקת שמעיה שם מצאו שיש לי ירידה בשמיעה באוזן שמאל ,אני מרגיש שהבן הקטן שלי מדבר זה מצפצף לי באוזן שמאל .יש לציון שנתנו לי פרדניזון 20 מג 3 כדורים ביום. אני משתגע מזה מתי זה יגמר האם יש פתרון לבעיה שלי ? תודה רבה תומר

איבוד שמיעה פתאומית – ירידה פתאומית בשמיעה - קרא עוד >
דם באוזן אצל ילדים – האם זה קשור לעודף ניקוי ?
ו' אדר א' ה' אלפים תשע"ט

שלום וברכה. בנינו סובל מדלקת אוזניים מלווה בהפרשה מהאוזן, כשלושה חודשים ברצף. הוא קיבל טיפות סילוקסן 10 ימים ואזנל דרך הפה 5 ימים ולא הועיל... אנחנו מנקים לו מידי פעם עם מי חמצן. בימים האחרונים ניקינו לו, כי היתה לו הרבה הפרשה. היום היה לו דימום מהאוזן. יכול להיות שהוא נגרם מהמי חמצן? אם כן מדוע? האם צריך ללכת למיון/לקבוע תור לרופא אאג בעוד כמה ימים?

דם באוזן אצל ילדים – האם זה קשור לעודף ניקוי ? - קרא עוד >
ניתוח באף, יש לי נחיר סתום, האם הניתוח עוזר לטווח ארוך?
ב' שבט ה' אלפים תשע"ט

שלום, יש לי נחיר אחד סתום כמעט לגמרי. בבדיקות שנעשו לי התברר שאני צריך ניתוח. רציתי לשאול: מה התועלת של ניתוח זה, והאם הוא עוזר לטווח ארוך, או שזה יכול לחזור? ו... האם במעייני הישועה אפשר לעשות את הניתוח הזה?

ניתוח באף, יש לי נחיר סתום, האם הניתוח עוזר לטווח ארוך? - קרא עוד >
שריקה באוזן בהריון – האם זה קשור להריון ויחלוף בלידה ?
כ"ז סיון ה' אלפים תשע"ח

שלום, במהלך ההיריון התחלתי לחוש מעין צפצוף/שריקה באוזן ימין, בעיקר בשכיבה. בחודש התשיעי זה התגבר וגורם לי לפחדים חזקים מאוד. האם זה קשור להריון ויחלוף בלידה או שמא עליי לסור לקבלת טיפול?

שריקה באוזן בהריון – האם זה קשור להריון ויחלוף בלידה ? - קרא עוד >
נזלת – האם תוכלו לעזור לי להבין מה קורה וכיצד אוכל לעזור לעצמי?
כ"ו ניסן ה' אלפים תשע"ח

שלום, כל השנה האחרונה סובלת מנזלת שקופה שנתקעת באף לא יוצאת החוצה כאלו אין נזלת, יורדת לגרון מפריעה לדרכי העיכול אני מרגישה לחץ בגולגולת התחתונה(אוקסיפטילית) לחץ מתחת לאזניים בחיבור עם הגולגולת עיקצוץ ותחושת לא נעימות בפנים. צרידות. כאב כמו שפעתי בשרירי הגב העליון אי נעימות בגרון. רגישות גבוהה בצידי הצוואר וקושי לפתוח את העיניים(פותחת אבל חצי ממה שיכולות להפתח) רגישות לאור ולרעש. לחץ ורגישות. משתמשת במשפך לניקוי הסינוסים ואני מאמינה שזה מונע מהחמרה של הלחץ אבל לא משנה את המצב. תרסיסים למיניהם, תרופות אנטי אלרגניות וספריים נוסו ולא הוכחו כעוזרים. נמשך שנה שלמה ומפריע לתפקוד היום-יומי עד לחוסר תפקוד מוחלט. האם תוכלו לעזור לי להבין מה קורה וכיצד אוכל לעזור לעצמי? תודה,

נזלת – האם תוכלו לעזור לי להבין מה קורה וכיצד אוכל לעזור לעצמי? - קרא עוד >
ניתוח כפתורים – כפתור באוזן שלא נפל
י"א אדר ה' אלפים תשע"ח

שלום, לבתי תמר בת ה-9 לא נפל הכפתור באוזן השניה יש לציין שהיא עברה את הניתוח לפני 4שנים היא בטראומה מניתוחים קודמים מפטוזיס בעין ולא מוכנה לעבור ניתוח נוסף אי לכך אני שואלת אם יש דרך להוציא את הכפתור דרך הרדמה מקומית? או שחייבת רק הרדמה כללית אודה לכם מאד לתשובתכם.

ניתוח כפתורים – כפתור באוזן שלא נפל - קרא עוד >
דום נשימה בלילה – האם זה מסוכן – עלול לגרום למוות ח"ו ?
י"א אדר ה' אלפים תשע"ח

שלום רב, יש לי תינוקת בת 6 חודשים, לאחרונה שמתי לב שהיא סובלת מדום נשימה בשינה, ביום ובלילה, בשכיבה וגם בישיבה בעגלה. (אני רואה פעם ביום - יומיים) האם זה מסוכן - עלול לגרום למוות ח"ו ? אם כן מה ניתן לעשות? יש לציין כי יש לי ילד שסבל מדום נשימה קשה ועבר ניתוח פוליפים ושקדים בגיל שנתיים. תודה רבה.

דום נשימה בלילה – האם זה מסוכן – עלול לגרום למוות ח"ו ? - קרא עוד >
הכנה לניתוח ילדים – איך להפיג חרדות לפני ניתוח ?
ג' אדר ה' אלפים תשע"ח

שלום, ביתי בת 4.5 אמורה לעבור ניתוח כפתורים אצלכם בפעם השלישית מכיוון שעור התוף שלה חלש היא בחרדות מבית החולים עוד מהניתוח הקודם שהיה לפני 4 חודשים. מה ניתן לעשות כדי להפחית לה את החששות? והאם קיימת בבית החולים מרפאת טרום ניתוח בה מכינים אותה לכך?

הכנה לניתוח ילדים – איך להפיג חרדות לפני ניתוח ? - קרא עוד >
ירידה בשמיעה עקב נוזלים באוזניים
ט' טבת ה' אלפים תשע"ח

שלום, בני עבר בגיל 2 ניתוח להסרת והקטנת שקדים ופוליפים במעייני הישועה בשל דום נשימה בלילה, עכשיו בגיל 3.5 הוא סובל בירידה בשמיעה בגלל נוזלים באוזניים, האם נוזלים באוזניים קשור לבעיית שקדים ולפוליפים? והאם יש מה לעשות חוץ מניתוח כפתורים?

ירידה בשמיעה עקב נוזלים באוזניים - קרא עוד >
תחושה מוזרה באוזן – מה זה ?
ח' אלול ה' אלפים תשע"ז

אני מרגיש באזור האוזן למעלה תוך כדי שאני נוקש כמין תחושה של קרש חלול ועוד כשאני מדבר בטון טיפה גבוהה אז האוזן בולמת את אותה הרגשה לתשומת ליבכם אני כעת נמצא בחו"ל וזה מתשכל אותי אבקש את היתיחסותכם בנידון ככל שיתאפשר לכם אני מודה לכם מקרב לב ושוב תודה רבה.

תחושה מוזרה באוזן – מה זה ? - קרא עוד >
ניתוח כפתורים הפרשות ופיטריה באוזן
י"ח אב ה' אלפים תשע"ז

שלום, הבן שלי עבר ניתוח כפתורים באוזניים ומאז הניתוח בעיקר באוזן ימין יש בעיות פטרייה בעקבות הכפתור כל הזמן הרופא א.א.גרון שואב לו מהאוזן לכלוך הילד מגרד הרבה את האוזן מה לעשות לפנות למומחה?? אשמח לתשובתך תודה

ניתוח כפתורים הפרשות ופיטריה באוזן - קרא עוד >
לוקופלקיה במיתרי הקול – צרידות ומיתרי הקול
א' אב ה' אלפים תשע"ז

שלום, ממצא בדיקת אאג: פיב אופטי-צאוור ללא גושים,אף קדמי תקין,פה ולוע תקין אפיגלוטים תקין,מיתר הקול עם לזיה לבנה בשליש הקדמי של מיתר קול ימנית,ותנועות תקינות, אודם קל מעל הארנאוידים, ללא הצתברות נוזלים בסינוס פיריפורמים שאלתי היא האם במעיני הישועה מבצעים ניתוחים להסרת הכתם האמור? יש לציין שאני סובל הרבה שנים מ gerd בכבוד רב ,המקווה לבשורות טובות

לוקופלקיה במיתרי הקול – צרידות ומיתרי הקול - קרא עוד >
ניתוח כפתורים – כפתורים באוזניים שלא נפלו
י"ח תמוז ה' אלפים תשע"ז

שלום, הילדה שלי עברה לפני שנה וחצי ניתוח כפתורים עד היום הכפתורים עדין באוזנים כמה זמן צריך עוד לחכות לכפתורים שיצאו ?? איך האפשרויות להוציא את הכפתורים?? האם שוב ניתוח?? האם הורדת הכפתורים לילדה בת 4 נצרכת עם הרדמה?? יום טוב

ניתוח כפתורים – כפתורים באוזניים שלא נפלו - קרא עוד >

מאמרים רפואים

הרפואה שלך - מאמרים רפואיים >
ניתוח סינוסים – כיצד נגרמת סינוסיטיס
י"ג סיון ה' אלפים תשע"ז

דלקת חוזרת של הסינוסים הוא מצב שכיח, כמעט 15% מהאנשים סובלים מזה. הטיפול המומלץ הוא טיפול כירורגי, זעיר, עם אחוזי הצלחה של מעל 90%

ניתוח סינוסים – כיצד נגרמת סינוסיטיס - קרא עוד >
קובליישן- ניתוח להסרת שקדים וטיפול בנזלת אלרגית
ה' כסלו ה' אלפים תשע"ז

במסגרת הניתוח מבוצע קילוף חלק מרירית הקונכייה התחתונה של האף, בשיטת הקובליישן המבוססת על אנרגיה מיוחדת של מוליכות חשמלית ללא חום להסרת רקמות. הטיפול הנעשה בהרדמה כללית קצרה ותחת בקרה אנדוסקופית, נותן מענה לבעיה השכיחה של נזלת ...

קובליישן- ניתוח להסרת שקדים וטיפול בנזלת אלרגית - קרא עוד >
ניתוח קובליישן להסרת שקדים
ה' כסלו ה' אלפים תשע"ז

מכשיר ה'קובליישן' שפותח בארה"ב נמצא בשימוש מזה כמה שנים במרכזים מתקדמים בארה"ב, קנדה ובאירופה כטיפול ציבורי שבשגרה. בישראל מבוצעים ניתוחים דומים באמצעות מכשיר זה רק בבתי החולים הפרטיים. מנהל מרפאת אף אוזן גרון ב"מעיני הישועה', ...

ניתוח קובליישן להסרת שקדים - קרא עוד >