מחלקת תזונה ודיאטה

הדיאטניות במרכז הרפואי מעורבות במכלול פעילויות ונושאים בתחום הרחב של התזונה והדיאטה במצבי חולי להתעדכן בחידושים האחרונים מעולם התזונה ובכך לתת את הטיפול הטוב ביותר עבור המטופלים ובמצבי בריאות שונים הדיאטניות הן בעלות התמחויות שונות. הן נוטלות חלק בימי עיון, בכנסים מקצועיים ובהשתלמויות שונות במטרה מייעצות לכל המחלקות ומעורבות בטיפול התזונתי של כלל המטופלים במרכז הרפואי

רופאים מנהלים

שרון אברמצי'ק

גב' שרון אברמצ'יק

מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה

קרא עוד ...

טלפונים

03-5771111

מיקום

0 קומה

איך מגיעים ?

לשירות המפות של גוגל

מטרות היחידה

התפיסה ביחידה היא שהטיפול התזונתי הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול הרפואי הכולל בחולה. המטרה היא להביא את המטופל למצב התזונתי האופטימלי עבורו ובכך לשפר את סיכויי המטופל להתמודד עם מצבו הרפואי ולזרז את החלמתו.

הטיפול התזונתי מתחיל באשפוז וממשיך בשחרור המטופל וחזרתו לשגרה, לכן רואה היחידה לתזונה ודיאטה חשיבות רבה במתן הכלים (דפי הנחיות והמלצות כלליות) למטופל ולמשפחתו בעת האשפוז ולקראת השחרור.

פעילות מקצועית במחלקות האשפוז

פנימית

טיפול תזונתי והתאמת תפריט למטופלים הסובלים מקשיי בליעה, חסרים תזונתיים, תת תזונה ופצעי לחץ. מתן הזנות פומיות ואינטראליות, יעוץ ליתר לחץ דם, סכרת, היפרליפידמיה, אנמיה, בעיות במערכת העיכול והשמנה.

מונשמים וטיפול נמרץ

התאמת כלכלה אינטראלית או פומית למצב המטופל ולפעולת ההנשמה.

כירורגיה

  • מתן הנחיות תזונתיות לחולים לפני ואחרי ניתוחים במערכת העיכול, דיברטיקוליטס וכיס מרה.
    ייעוץ לצורות הזנה שונות (אינטראליות ופאראינטרליות).

נשים

הדרכה תזונתית לנשים בהריון בסיכון גבוה, נשים הרות סוכרתיות, יתר לחץ דם, היפרליפדמיה, אנמיה ובעיות במערכת העיכול.

ילדים

טיפול ב-FTT , השמנה ובעיות במערכת העיכול.

שאלות ותשובות – שאל את הרופא

הרפואה שלך - שאלות ותשובות >
התקפי זלילה – איך מתמודדים איתם ?
ח' טבת ה' אלפים תש"פ

יש לי שאלה חשובה ביום חמישי בערב נשקלתי במשקל 61.5 וביום שישי שבת אכלתי כמויות עצומות של אוכל. היום נשקלתי בבוקר 65.5 האם נגרם לי נזק בלתי הפיך מהזלילה בשישי שבת? בדיוק 4 קילו עליתי האם זה אומר שאכלתי שישי שבת מעל 20 אלף קלוריות? איך אני אוריד את ה 4 קילו שעליתי בשישי שבת?

התקפי זלילה – איך מתמודדים איתם ? - קרא עוד >
הפרעת אכילה מסוג בולימיה נורבוזה – יעוץ פרטני
כ"ט שבט ה' אלפים תשע"ט

שלום.רציתי להתייעץ לגבי סוג הטיפול שאני צריכה והאופן בו זה יתבצע.אני שנתיים וחצי לאחר סיום של טיפול של שנה וחצי בהפרעת אכילה מסוג בולימיה נורבוזה(לא בטוחה שזאת האבחנה המדוייקת כי בזמנו לא כל כך התעניינתי בכותרת, אבל נדמה לי שזאת הייתה האבחנה. לא סיימתי לגמרי את התהליך אבל מסיבות שונות הוא הסתיים בכל זאת) בכל מקרה, במשך שנתיים וחצי התמודדתי בהצלחה עם הסימפטומים וכן עם כל הפן הרגשי והנפשי של זה, אבל בחודשים האחרונים יש לי רגרסיה בשני הדברים ( תופעות של ההפרעה(בולמוסים,צומות, פעילות מפצה אבל ב"ה ללא הקאות)+ הצפה רגשית חזקה של דברים מהעבר בשילוב עם דברים מההווה שלפעמים מובילה לפגיעה עצמית שאינה מסכנת חיים) ודברים חדשים שמופיעים כגון: קוצרי נשימה, חרדות, הזעת יתר, ומשהו שאני לא יודעת להגדיר אותו- מעין ניתוקים כאלה מהמציאות לכמה שניות. רציתי לשאול כמה דברים:

הפרעת אכילה מסוג בולימיה נורבוזה – יעוץ פרטני - קרא עוד >
הרעלת מים – שתייה מופרזת של מים
כ"ד אלול ה' אלפים תשע"ח

שלום, יש אפשרות לאבחן הרעלת מים בבדיקת שתן שגרתית (לא בתרבית שנשלחת למעבדה)? תודה,

הרעלת מים – שתייה מופרזת של מים - קרא עוד >
קור ירידה במשקל – אני ממש סובלת מזה ! מה לעשות ?
י"ד תמוז ה' אלפים תשע"ח

שלום, אני בגיל 40+עם הרבה עודף משקל ניסיתי ואני עוד מנסה לרדת במשקל . כשאני עושה דיאטה ומתחילה לראות תוצאות אני מקבלת צמרמורות ולא יכולה להתחמם בכל עונות השנה אני ממש סובלת מזה ... מישהוא יכול להגיד לי איך אני יכולה לעזור לעצמי? כששאלתי לרופא משפחה שהוא גם ירד במשקל הוא מראה לי שהוא גם עומד ליד הסקה כל היום והוא לא יכול לעזור .... בתודה מראש ומחכה לתשובה !

קור ירידה במשקל – אני ממש סובלת מזה ! מה לעשות ? - קרא עוד >
תוספי מזון – האם אפשר לקחת חופשי ?
ז' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום, לגבי תוספי מזון, האם אפשר חופשי לקחת? והאם זה מועיל? כרגע אני לוקחת חומצה פולית בהמלצת הרופא. והמליצו לי (לא רופא) לקחת אומגה 3. האם אפשרי לקחת יחד? ובכללי, האם יש תוספי תזונה שאסור או שלא מומלץ לשלב? תודה רבה!

תוספי מזון – האם אפשר לקחת חופשי ? - קרא עוד >
תזונה לילדים בקיץ – האם יש המלצות מיוחדות?
י"ד חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, כאם לשישה ילדים שמשתדלת במידת האפשר להתאים את הארוחות שלהם לדרישות הבריאות, האם יש המלצות מיוחדות לתזונה בקיץ עבור הילדים?

תזונה לילדים בקיץ – האם יש המלצות מיוחדות? - קרא עוד >
מים שתיה מרובה – אכילת קרח
י"ד חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני אוכלת קרח בכמויות גדולות האם זה מזיק לבריאות? אני בת 65. תודה.

מים שתיה מרובה – אכילת קרח - קרא עוד >
שתיה ילדים – כמה מים ילד צריך לשתות בקיץ?
י"ד חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, יש שפע של מידע לגבי הצורך להרבות בשתייה בקיץ, כתבות הנחיות וכו' כאשר חלק ממנו מתפרסם (לפעמים בלי שמציינים זאת, אבל זה שקוף) על ידי חברות שמשווקות מים לסוגיהם בבקבוקים או במתקנים. לכן אשמח להמלצה מפי רופא (שאינו בעל אינטרסים) כמה מים אדם צריך לשתות בקיץ? האם כמות המים המומלצת בקיץ צריכה להיות רבה יותר מאשר בחורף? האם צריך לדאוג להזכיר לילדים לשתות או שניתן לסמוך על תחושת הצמא שלהם? כמו כן לגבי תינוק בימים ממש חמים, האם מומלץ להוסיף שתייה לתינוק בן מספר חודשים, מלבד המזון הרגיל (הנקה או תחליף חלב)? אם לתאומים

שתיה ילדים – כמה מים ילד צריך לשתות בקיץ? - קרא עוד >
שמן זית בריאות – שתיית שמן זית האם מועילה או מזיקה ?
י"ד חשון ה' אלפים תשע"ז

ובאשר לשאלתך האם כדאי לשתות שמן זית, התשובה היא ששמן זית כמו כל שמן אחר הוא בעל ערך קלורי גבוה, ועל כן מומלץ לשלב אותו במתינות ובהיגיון בתפריט היומי ולא לצרוך כמויות מופרזות.

שמן זית בריאות – שתיית שמן זית האם מועילה או מזיקה ? - קרא עוד >
פירות קיץ לחולי סוכרת – מחקר חדש!
י"ד חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, עונת פרות הקיץ בפתח. לאחרונה שמעתי שיש מחקר חדש שמצא שחולי סוכרת לא צריכים להגביל את צריכת הפירות שלהם. אני בן 64 ולפני כשנתיים איבחנו אצלי סוכרת מסוג מאוד קשה לי עם הדיאטה, וכמי שאוהב ואוכל הרבה פירות קשה לי במיוחד לגבי הגבלת הפירות. האם בעקבות המחקר החדש אנו הסוכרתיים יכולים לאכול יותר פרות?

פירות קיץ לחולי סוכרת – מחקר חדש! - קרא עוד >
ארוחת בוקר – האם אפשר לוותר על ארוחת הבוקר?
י"ד חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, האם ארוחת בוקר היא באמת כה הכרחית? תמיד מדגישים את החשיבות של ארוחת בוקר, לבריאות בכלל וגם לחיוניות ולשובע ולמניעת השמנה. מטבעי אני טיפוס שלא זקוק לאוכל בבוקר, וארוחת הבוקר ממש מיותרת מבחינתי. אני יכולה להסתדר מעולה עד הצהרים עם קפה ופרי או חטיף (דלי קלוריות). הבעיות שלי עם אוכל הן בעיקר בשעות אחה״צ כשאני חוזרת מהעבודה, ובערב. אני סובלת מעודף משקל ומבחינתי הקלוריות של ארוחת הבוקר ממש מיותרות וחבל. אז האם אפשר לוותר על ארוחת הבוקר?

ארוחת בוקר – האם אפשר לוותר על ארוחת הבוקר? - קרא עוד >
דלקת בדרכי השתן – אכילת חמוציות
י"ד חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום רב, אני נמצאת בתהליך של בדיקת שתן(חשד לדלקת).קיבלי תשובה חלקית(תשובה של בדיקת תרבית עדיין לא התקבלה)אך נמצאו 500 לאוקוציטים ליח' מדידה(נראה לי מדאיג). רופא המשפחה צייד אותי בשקית מונורול ,אותה אוכל לקחת הערב לפני שינה.האם להתחיל בטיפול לפני קבלת תוצאות התרבית? ידוע לי שרצוי לייצר סביב חומצית בקיבה ובשלפוחית במצב של דלקת-אילו ירקות ופירות מייצרים סביבה כזו? אשמח לקבל תשובה מרופא, והמון תודה מראש

דלקת בדרכי השתן – אכילת חמוציות - קרא עוד >
ילד מסרב לאכול – אין לי כבר כוח !!!
י"ד חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני אמא ל-9 ילדים ב"ה יש לי ילד שיהיה בעוד חודשיים בן 4 – שלא אוכל שום אוכל מבושל מאז שהפסקתי לטחון לו, לפעמים הוא כן מסכים לאכול פסטה עם שניצל תירס או שניצל עוף אבל רק לפעמים! יש ימים שהוא לא אוכל ממש כלום וכל אחר הצהריים הוא עצבני ומכל דבר בוכה וכל הזמן מחפש תחליפים מה לאכול כגון וופלים בסקוויטים וכו' אין לי כבר כוח !!! מה עושים ?

ילד מסרב לאכול – אין לי כבר כוח !!! - קרא עוד >
דיאטת HCG מסוכנת לגברים ?
י"ד חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, האם דיאטת HCG באמת עובדת ובמידה וכן האם היא מסוכנת לגברים תודה!!!

דיאטת HCG מסוכנת לגברים ? - קרא עוד >
פירות וירקות לילדים – איך משכנעים אותם לאכול?
י"ד חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בני בן ה 5 אינו אכלן גדול בלשון המעטה אך בעיקר מדאיגה אותי העובדה שאינו מוכן להתקרב לכל מה שקשור לפירות או ירקות (אף לא לגלידה עם חתיכות פרי, מרקים או מיצי פירות שניכר בהם הפרי וכו') הדבר הגיע לידי כך שינו מוכן לשבת ליד השולחן בקרבת צלחת עם פרי או ירק או אפילו לגעת בפרי חתוך. ההתנזרות הזו החלה מגיל קטן מאד ולא נראה כל שיפור עם הגיל במהלך השנים ניסיתי לגרום לו גם בטוב וגם ברע לטעום לפחות חלק מסוגי הפירות (כגון פירות קיץ) אך הדבר לא הועיל כלל. יש לציין שהאחים שמעליו ומתחתיו כן אוהבים פירות וירקות ויש מודעות גבוהה בבית לתזונה נכונה ובריאה. שאלתי היא האם לפנות לעזרה מקצועית, או להמתין בסבלנות שהתופעה תחלוף עם הגיל?

פירות וירקות לילדים – איך משכנעים אותם לאכול? - קרא עוד >
"לאכול בשביל שניים"? – על תזונה בהריון
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

מה מומלץ לאכול בהריון? מאילו מזונות יש להימנע ?מהי תוספת המשקל הרצויה ואילו תוספי תזונה כדאי ליטול?

"לאכול בשביל שניים"? – על תזונה בהריון - קרא עוד >
הנקה עד איזה גיל
ו' חשון ה' אלפים תשע"ז

בתי בת כמעט שנה. ועדין יונקת ברוך ה', עד מתי כדי להניק ? איך אפשר לעזור לה לישון כל הלילה ברציפות (היא מתעוררת לפחות פעם אחת בלילה) - אשמח אם תענו לי על שאלותי. תודה רבה !

הנקה עד איזה גיל - קרא עוד >
הרעלת מזון בפיקניק בקיץ – כיצד אפשר למנוע ?
כ' סיון ה' אלפים תשע"ו

שלום וברכה, בעקבות סאגה לא נעימה של הקאות ושלשולים שחוויינו בקיץ שעבר, אני ובני משפחתי, זאת לאחר שקיימנו 'פיקניק' בחיק הטבע, רציתי לדעת כיצד אפשר להיערך מראש עם המזון (המבושל והחי) לפני שיוצאים אל החום והטבע, כדי למנוע הרעלת מזון או בעיות במערכת העיכול? לתשובתכם אודה מאד.

הרעלת מזון בפיקניק בקיץ – כיצד אפשר למנוע ? - קרא עוד >
סוכרת פצעים ברגליים – האם הפצע ניתן לטיפול ?
כ"ה תמוז ה' אלפים תשע"ח

שלום, אני חולה סוכרת וסובל מפצע בכף הרגל כבר חצי שנה. קיבלתי טיפול במשחות ובתחבושות, ואין שיפור במצב. האם אפשר לרפא את הפצע? תוך כמה זמן? תודה,

סוכרת פצעים ברגליים – האם הפצע ניתן לטיפול ? - קרא עוד >
נשירת שיער ובעיות שינה – אילו בדיקות ניתן לעשות ?
ט"ו אייר ה' אלפים תשע"ח

שלום, במשך תקופה ארוכה שיש לי מספר סימפטומים שמפריעים לי מאד, שמחריפים בחודשים האחרונים: חם לי (מזיעה מחום שלאחרים קר), נשירת שיער ובעיות שינה(קושי להרדם, התעורוריות ,איכות שינה ועייפות). הלכתי בעבר לרופא (משפחה ואנדרוקולוג) דרך הקופה לאומית -ולא נמצאו ממצאים בבדיקות דם, עשיתי גם בדיקות הורמונאליות שנמצאו תקינות, אך הסימפטומים ממשיכים ברמה, שפוגעת באיכות חיים שלי. אמא שלי טופלה אצלך והציעה אולי תוכל לעזור, אולי יש בדיקות נוספות שאפשר לעשות מלבד בדיקות הדם, ואם יעזור להגיע לתור-אילו בדיקות כדאי לעשות לפני. (לאמא שלי היה היפר בלוטת הטריס שאיבחנו בשנות ה20) בתודה מראש,

נשירת שיער ובעיות שינה – אילו בדיקות ניתן לעשות ? - קרא עוד >
כריתת כף רגל בשל זיהום לחולה סוכרת
ח' אלול ה' אלפים תשע"ז

שלום רב, אבא שלי חולה מורכב (סוכרת, לב ריאות ועוד). הוא מאושפז כשבוע בבית חולים לאחר שזיהום בקרסול הגיע עד לעצם. הרופאים הגיעו להחלטה שיש לכרות את כף הרגל (מתחת לברך). היום שאלו אותנו הרופאים האם הוא בר שיקום לאחר הניתוח (כלומר האם הוא ישתמש בפרוטזה). לאחר שענינו שלא (מתקשה בניידות בחודשים האחרונים ואף סיעודי), הרופא הסביר שינתחו אותו וכירתו את הרגל מעל הברך והסבירו שקיים סיכון שאם ישאירו את הגדם מתחת לברך- ייתכן וזה יזדהם וכנראה יוביל לניתוח נוסף. אבא שלי חושש מכך ולא מעוניין שיורידו מהרגל כל כך הרבה (במיוחד שככל הנראה ישנן רקמות בריאות ברגל, חוץ מאשר הקרסול -שם, כאמור,הזיהום הגיע עד לעצם). אודה לעזרה בנושא

כריתת כף רגל בשל זיהום לחולה סוכרת - קרא עוד >
ערכי סוכר נמוכים אצל תינוקות – סוכרת תינוקות
כ"ה אב ה' אלפים תשע"ז

שלום, ערכי סוכר נמוכים אצל תינוקת בת 3 ימים שנולדה לאמא סוכרתית. מקבלת עירוי של גלוקזה יום אחד אבל הערכים נישארים נמוכים. מה זה אומר וכיצד מטפלים?

ערכי סוכר נמוכים אצל תינוקות – סוכרת תינוקות - קרא עוד >
סחרחורות פתאומיות – תזונה וסוכרת
כ"ב תמוז ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני בת 43 בריאה בכללי. מנהלת אורח חיים תזונתי בריא מאוד. ללא סוכר בכלל, עשיר בירקות, מעט מאוד פחמימות, עשיר בחלבונים, כמעט ללא שומן. מתאמנת בחדר כושר על בסיס יומי. זה ארבע שנים אני סובלת מסחרחורות בשם ורטיגו ולאחרונה זה התגבר לעתים קרובות יותר וחוויתי נפילה אחת. הופניתי לבדיקות : גלוקוז והמוגלובין A1C והתוצאות כדלהלן : גלוקוז יצא : 97 וההמוגלובין יצא : 5.6 . האם יש קשר בין תוצאות הבדיקות לסחרחורות ? האם אורח החיים שאני מנהלת שהוא ללא סוכר ומעט פחמימות ובכל זאת הגלוקוז הוא 97 (הבדיקה נעשתה בצום ) האם זו אינה סיבה לדאגה ולמעקב היותו על הגבול הגבוה קרוב ל 100 ? והאם זו יכולה להיות הסיבה לסחרחורות ? נ.ב. יצויין שהופניתי גם לאבחון אצל נוירולוג ואף אוזן גרון.

סחרחורות פתאומיות – תזונה וסוכרת - קרא עוד >
סכרת הריון וצום ביום כיפור
ח' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום וברכה! אני בהריון שבוע 24 עם סכרת הריונית מאוזנת על ידי דיאטה בלבד.האם מותר לי לצום ביום כיפור? הרופא שלי אמר לי שלא מומלץ לצום ואם כן אז לפחות רק לשתות. הרב אמר לי לשאול רופא דתי שמבין את חשיבות הצום.

סכרת הריון וצום ביום כיפור - קרא עוד >
לידה וסוכרת – יולדת עם סוכרת המטופלת באינסולין
ח' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום רב, יש לי מספר שאלות לגבי לידה אצלכם לאישה עם סוכרת שמאוזנת עם אינסולין (לבמיר) משקל עובר תקין (חציון). שאלותיי הן: טרום לידה - האם נהוג אצלכם זירוז (השראת לידה)? אם כן באיזה שבוע ? אם אין אינדיקציה למצוקת עובר מאפשרים להגיע לשבוע 40 ++ ולהתפתחות תנאי לידה עצמיים ? מהלך הלידה- האם יש חובת חיבור לעירוי אינסולין/גלוקוז ? לאחר הלידה- האם מאפשרים לדחות את בדיקות הסוכר ליילוד עד להנקה ראשונה? האם מאפשרים אפס הפרדה ? אודה למענה או להפנות אותי לגורם המתאים, אני לא מבקשת ייעוץ רפואי פרטני אלא להבין את הגישה והנוהל הכללי הנהוג אצלכם ליולדת עם סוכרת המטופלת באינסולין. תודה,

לידה וסוכרת – יולדת עם סוכרת המטופלת באינסולין - קרא עוד >
לידה עם סוכרת – מה הערכים הרצויים ?
ז' כסלו ה' אלפים תשע"ז

הי, במהלך לידה של אישה עם סוכרת המאוזנת באינסולין נאמר לי כי בלידה נעשה ניטור רציף של רמות הסוכר בדם. השימוש בגלוקוז/אינסולין תלוי בערכים המתקבלים במהלך המעקב. אבקש לדעת מה הערכים הרצויים? מעל איזה ערך מחייב גלוקוז/אינסולין בשעת הלידה. תודה

לידה עם סוכרת – מה הערכים הרצויים ? - קרא עוד >
שתיה ושתן מרובים
ד' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום רב, בני בן 20. שותה הרבה מים ויוצא המון לשירותים. תחושה של קצת יותר מהרגיל. כמו כן מרגיש הרבה פעמים יובש בפה. (מדבר הרבה) האם זה יכול להראות על משהו? יש קשר לסוכרת? אודה לתשובה.

שתיה ושתן מרובים - קרא עוד >
איזון סוכרת – פשוט יצאתי מאיזון מה עושים ?
ט"ז חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני חולה בסוכרת 2 כ-6שנים. בזמן הזה קיבלתי glucomin והייתי מאוזן. בזמן האחרון יצאתי מאיזון, קיבלתי januet שגם לא עוזר לי.מה ליטול? תודה,

איזון סוכרת – פשוט יצאתי מאיזון מה עושים ? - קרא עוד >
תרופות שונות בסכרת
ט"ז חשון ה' אלפים תשע"ז

מעבר לתחושה שאני מין בית מרקחת מהלך הבוקר קמתי ומדדתי קפיצה די גבוהה ברמות הסוכר 160 בבוקר, עליה בלחץ הדם ולכל התלווה כמובן חשש די גדול של שיבושים. האם יש קשר בין הרמות הבלתי רגילות של הערכים האלה ושל כמות התרופות שאני לוקחת בימים האחרונים? מה ניתן לעשות אחרת כדי לשפר ובמיוחד לעזור במצבים האקוטיים?.

תרופות שונות בסכרת - קרא עוד >
סוכרת ויובש בעניים
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני חולה בסוכרת נעורים 9 שנים עם סכרת לא מאוזנת. אני מטופל באינסולין. בשבוע האחרון התחיל להיות לי לכלוך בעיניים בבוקר. מה שלפני לא היה. בנוסף בלילה אני מרגיש קצת יובש בעיניים כאילו הם מנסות להיסגר. זה מראה על בעייה? ואיך זה שזה התחיל רק בשבוע האחרון?

סוכרת ויובש בעניים - קרא עוד >
סוכרת ודופק מהיר
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, הנני חולת סכרת סכרת מזה כ-7 שנים עם עליות ומורדות הכי גבוה שהיה לי לפני 5 שנים היה 14.2 a1c וכרגע אני עומדת על 9.5. איני מאוזנת ומקבלת לנטוס והומולוג. לאחרונה אבחנו אצלי פגיעה בעצבובי הקיבה עקב חוסר האיזון של הסכרת. הפגיעה גורמת לי לחוסר תיאבון, כאבי בטן, בחילות והקאות. ומרוב שאני פונה לבית חולים בגלל הסימפטומים חושבים שאני פסיכית. יש לציין כי עקב צוק איתן אובחנתי כנפגעת חרדה,ובנוסף ירדתי 10 ק"ג ממשקלי בתוך חודש. בגלל כל המצב הדופק שלי מהיר במיוחד מעל 110 ולחץ הדם שלי הוא נמוך. קיבלתי מהרופאה קרדיולוק, 1.25 מ' אולם הוא עושה לי ממש רע. מוריד לי יותר את לחץ הדם שהוא ממילא נמוך בד"כ 90/50 או 86/46, כל הבדיקות של הלב היו תקינות. כולל הולטר..אקו ובדיקה שנקראת טרופונין.. רק הדופק הוא זה שמפריע לי. שאלתי היא האם להפסיק את הכדור? ואיך להתגבר על זה שכל המצב הזה מעיר אותי באמצע הלילה עם דופק מהיר תודה על התשובה ועל ההתעניינות...  

סוכרת ודופק מהיר - קרא עוד >
סוכרת ונטיה להרדם
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

אחותי אורחת שלי אני גרה בניו יורק היא בת 62 ויש לה סכרת היא לוקחת כדור ביום. הבעיה שהיא כל הזמן בחברה מדברים היא נירדמת היא אוכלת מאד מאט היא שומרת לא לאכול והסוכר מאוזן. רציתי רק לדעת האם זה נורמלי להירדם ?

סוכרת ונטיה להרדם - קרא עוד >
סכרת הריונית
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, למה אם יש לי סוכרת הריונית, אני גם נוטה יותר לפתח בעתיד סוכרת מהסוג 2?

סכרת הריונית - קרא עוד >
סוכרת ערכי סוכר בדם
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום , לפני כשבועיים עשיתי בדיקת דם והיום קיבלתי את התוצאות שם נרשם שערך הגלוקוז שלי 101, את התוצאות קיבלתי בעצמי ולק כל כך הייתי מודאגת מהעניין הזה, אבל אז אמי התקשרה עליי ( לאחר שראתה את הבדיקות) ואמרה שאצטרך לשנות את התזונה שלי ולא לאכול סוכר, אני בריאה וכמעט לעולם חולה ולא בעודף או תת משקל. לפני הבדיקה הייתי בצום של כשמונה שעות והבדיקה נעשתה ביום חמישי כלום נבדקה רק שלושה ימים לאחר מכן ביום ראשון. עצם הבשורה והתוצאה מאד מכאיבה לי ומפחידה אותי, קראתי קצת באינטרנט שם היה כתוב שאני חולה בטרום סוכרת ושרוב הסיכויים שיהיה לי את המחלה. שכעת עליי לשנות כמעט לחלוטין את התזונה שלי (נאמר שפירות ומיצים לא כדאי לאכול ) . הדבר מאד מפחיד אותי אמנם סבתי סובלת מסכרת אבל היא ניהלה אורח חיים מאד לא בריא והיא מאד שמנה. האם המשמעות של ערך 101 שיצאה לי היא באמת כמו שכתוב באינטרנט? האם אפשרי שהתוצאות בבדיקה היו חד פעמיות? תודה רבה

סוכרת ערכי סוכר בדם - קרא עוד >
השפעת אינסולין על העובר
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני בהריון ראשון שבוע 29 והתגלה בבדיקות סכרת הריון. הערכים במדידה בשעות היום אחרי אוכל עד 110 אבל בבוקר במדידה בסביבות 110. אחד הרופאים בהתייעצות המליץ על זריקת אינסולין בבוקר. האם זה לא מוקדם והאם יש השפעה על העובר ומהם הסיכונים האפשריים ?

השפעת אינסולין על העובר - קרא עוד >
סוכרת וגירודים
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום. יש לי גירוד פנימי בתוך הגוף אחרי השתלה שיניים. השתלה לא תופס. רופה הוציאה בחזרה. כולה טיפול גרם לגירודים וצמרמורות בתוך הגוף שלי. כל הבדיקות יצאו בסדר. אני לא מרגישה טוב. מה יכול להיות. אני אשמח עם תתנו תשובה נכונה. תודה.

סוכרת וגירודים - קרא עוד >
אינסולין מסוג לנטוס
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, ביחס למאמר שנכתב על היתרונות של השימוש באינסולין, קראתי שבוצעו מחקרים שמראים כי אינסולין מסוג לנטוס יכול לסרטן. האם יש אכן ראיות לכך? האם היה או יש חשד כלשהוא ללנטוס כחומר מסרטן? שאלה נוספת: אני עצמי כבת 51 סובלת מסכרת וטופלתי משך מס' שנים לא מבוטל בג'נואט וגלוקופאז. לאחרונה (גם בגלל אי שמירה על דיאטה ואי פעילות גופנית ולחץ) ערכי הסוכר עלו מאוד (H1c הגיע ל 12). רופאה אנדוקרינולוגית המליצה להפסיק את הג'נואט בגלל חשש שזה עלול לגרום לדלקת בלבלב ועומדת על כך שאקח אינסולין לנטוס. אני לא כ"כ משוכנעת ששווה לי לאור תוצאות המחקרים . הורדתי את הג'נואט ונוטלת גלוקופאג עד 3 כדורים ליום. מעדיפה להמשיך לנסות להגיע לאיזון באמצעות דיאטה ופעילות אבל לאור הערכים חוששת שצריכה כדור נוסף. רציתי לדעת איזה כדור יכול להתאים שאין לו תופעות לוואי משמעותיות כמו השמנה, היפו, פגיעה בלבלב. אני בת 51 והסכרת נתגלתה אצלי בגיל 37 . תודה על ההתייחסות בהקדם האפשרי.

אינסולין מסוג לנטוס - קרא עוד >
אינסולין והשמנה
י"א אלול ה' אלפים תשע"ו

בלידה רגילה לאחר ניתוח קיסרי יש סכנה שבזמן הצירים, כשיש לחץ על אזור הצלקת ברחם, הרחם ייקרע באזור הצלקת

אינסולין והשמנה - קרא עוד >

מאמרים רפואים

הרפואה שלך - מאמרים רפואיים >
ערך קלורי של מאכלי פסח
ב' ניסן ה' אלפים תשע"ט

המלצות לתזונה בריאה בסעודות החג גם בארוחות החג, מומלץ להשקיע מחשבה בבחירות המזון שלנו. זוהי הזדמנות טובה להתרגל ולאכול יותר מזון שהוכן בבית, מחומרי גלם טבעיים שעברו כמה שפחות עיבוד. כדאי לצרוך מזונות ברוח התזונה היום ...

ערך קלורי של מאכלי פסח - קרא עוד >
תזונה וחג פורים
כ"ב חשון ה' אלפים תשע"ז

חג פורים הקרב ובא מביא עמו את בשורת הממתקים, משלוחי המנות, סעודות כיד המלך ושאר חגיגות. כל אלו יחדיו מהווים אתגר לא פשוט כלל למקפידים על תזונה מאוזנת ושמירה על המשקל. האם ניתן לשמוח וליהנות מבלי לפגוע במשקל או בבריאות? לפניכם ...

תזונה וחג פורים - קרא עוד >
תזונה לראש השנה
כ"ב חשון ה' אלפים תשע"ז

ראש השנה בפתח, ובאוויר תחושה של הזדמנות להתחלה חדשה. ימים אלו טומנים בחובם מוטיבציה לשינויים, להתחדשות, להתרעננות ולעשייה. על- פי המסורת היהודית הימים שלפני ראש השנה הינם עת להרהורים,עריכת מאזניים וחשבונות וכן ימים המתאימים ...

תזונה לראש השנה - קרא עוד >
המערך הסוציאלי, מתוך שאיפה למצוינות מקסימלית של הצוות בכל תחומי הפעילות, מתעדכן כל העת בשיטות טיפול חדשניות וכלים מקצועיים לטובת המטופלים ולאיכות הטיפול.

מחלקה לעבודה סוציאלית

השירות הסוציאלי חרט על דגלו את ערכי השמירה על כבוד האדם וקדושת החיים, שאיפה למצוינות ומקצועיות ודאגה לבריאות מיטבית ואיכות חיים עבור המטופלים. השירות מיועד לחולים ובני משפחותיהם, מתוך היכרות עם מגוון הצרכים והמענים המתאימים לאוכלוסיות השונות ולמקרי סיכון. תוך ריאת כל מטופל כאינדיבידואל, הטיפול ניתן ...