מכון הלב

הבדיקות שמבוצעות במכון הלב

רופאים מנהלים

ד"ר אורן אגרנט

ד”ר אורן אגרנט

מנהל אגף קרדיולוגיה

קרא עוד ...

מידע למבקר ולמשפחה

ימי פעילות

א,ג,ד,ה
משעה 9-12,

יום ב'
יעוץ ע"י דר' אגרנט 9-11.30

מיקום

3 קומה

קבלה למכון

מה עלי להביא? טופס 17 מקופת חולים, מסמכים רפואיים רלוונטים

קבע תור לרופא >

מערכת זימון תורים

במרכז הרפואי צוות רפואי מקצועי בעל ניסיון רב, עם ציוד וטכנולוגיה מתקדמים. בכל מרפאות החוץ והמכונים פועלת מערכת זימון תורים המאפשרת לקבוע תורים בזמינות גבוהה.

03-5771188

איך מגיעים ?

הבדיקות שמבוצעות במכון הלב

  • יעוץ קרדיולוגי
  • ארגומטריה (בדיקת מאמץ)
  • אקו לב
  • אקוקרדיוגרפיה במאמץ
  • הולטר לב
  • ניטור לחץ דם 24 שעות

מהי בדיקת אקו לב?
בדיקת אקו לב היא בדיקת על קול (U.S) של הלב. הבדיקה מאפשרת הערכת תפקוד ומבנה הלב. נותנת מידע על מומי לב מלידה ועל תפקוד המסתמים, עובי בהתכווצות שריר הלב.

מהי בדיקת אקוקרדיוגרפיה במאמץ?
בדיקה זו היא בדיקת מאמץ בשילוב בדיקת אקו במנוחה ובמאמץ. בעזרת הבדיקה ניתן להעריך את תפקוד שריר הלב במנוחה ובמאמץ ולאבחן מצבים של חוסר הספקת חמצן לשריר הלב. איכות ההבחנה של הבדיקה מקבילה למיפוי לב ויתרונה הוא שהיא ללא קרינה.

מהי בדיקת הולטר לב?
בדיקת הולטר לב היא בדיקה לניטור קצב הלב למשך 24 שעות. למטופל מוצמד מכשיר נייד זעיר המבצע תיעוד של הא.ק.ג. לפרק זמן זה, דבר המאפשר מעקב של יממה על רישום הא.ק.ג ואבחון הפרעות בקצב הלב במשך היממה.

מהי בדיקת ניטור לחץ דם 24 שעות?
בדיקת ניטור לחץ דם היא בדיקה הנמשכת 24 שעות. בבדיקה זו מצמידים למטופל מכשיר נייד זעיר המאפשר מעקב של לחץ הדם לפרק זמן זה.
נדרש צום של שעתיים לפני הבדיקה (אפשר לשתות מים ולקחת תרופות בהתאם לצורך) כפי שצוין בהזמנה.

מהי בדיקת ארגומטריה?
בדיקה ארגומטריה היא בדיקת מאמץ המתעדת את פעילות הלב ולחץ הדם תוך ניטר א.ק.ג הבדיקה נותנת מידע על: כושר הלב, חוסר חמצן ללב, הפרעות בקצב הלב ותגובת לחץ הדם למאמץ.
במידה והוזמנתם לבדיקת אקוקרדיוגרפיה במאמץ הבדיקה מתבצעת כדלקמן:

בדיקת אקוקרדיוגרפיה רגילה
מבחן מאמץ ע"י מסלול ממוחשב
הדמיית אקוקרדיוגרפיה נוספת תתבצע מייד בתום המאמץ
משך הבדיקה כחצי שעה

בדיקה זו מאפשרת הערכת התכווצות שריר הלב ופועלת במנוחה ובמאמץ וכן אבחון והערכת מחלת העורקים הכליליים, ומעניקה לרופא המטפל את הכלים המתאימים לקבלת החלטה לגבי המשך הטיפול.

הוראות למטופל המוזמן לבדיקת ארגומטריה או בדיקת אקוקרדיוגרפיה במאמץ:
יש להקפיד על הפסקת התרופות הבאות על מנת לאפשר ביצוע בדיקה בתנאים אופטימאליים בהתאם לרשימה המצורפת.
במקרים של יתר לחץ דם משמעותי או לפי הוראת הרופא המטפל, אין להפסיק את הטיפול התרופתי.
שימו לב – יש תרופות שיש להפסיק 48 שעות לפני הבדיקה ויש תרופות שיש להפסיק 24 שעות לפני הבדיקה. תרופות שאינן ברשימה אין צורך להפסיק.
תרופות שיש להפסיק 48 שעות לפני הבדיקה:

CONCOR, CARDILOC, ATENI, PROLOL, TRASICOR, DERALIN, NORMITEN
,NORMALOL, LOPPESSOR, METOPRESS, NEOBLOC, DIMITONE
,TEVOZEM, DILATAM, IIKACOR, DILAPRESS, VERAPRESS, VERACOR

תרופות שיש להפסיק 24 שעות לפני הבדיקה:

MONONIT, ISOTARD, ISORDIL, NITRODRM, DEPONIT MONOLONG
,MONOCORD, NITROVIS, ADLALAT, MEGALAT, OSMOADALAT
ISOCARDID, PENEDIL, NORVASC

חובה לצום שעתיים לפני הבדיקה (אפשר לשתות מים ולקחת תרופות בהתאם לצורך) כפי שצוין בהזמנה.

צוות מכון הלב מודה לך על שבחרת לבצע את הבדיקה אצלנו.

וידאו- הרופאים לשירותך

שאלות ותשובות – שאל את הרופא

הרפואה שלך - שאלות ותשובות >
כאבים בחזה – אילו בדיקות קיימות ?
ו' שבט ה' אלפים תשע"ח

שלום אני בן 30 קרוב לחצי שנה יש לי כאבים בחזה...ביצעתי את כל הבדיקות אקג...אקו לב..צילום חזה...בדיקת מאמץ ..וגסטרוסקופיה...כל התוצאות תקינות אני מיואש הכאב לא עוזב אותי למשך רוב היום מה עליי לעשות איזה בדיקות נוספות יש ? תודה.

כאבים בחזה – אילו בדיקות קיימות ? - קרא עוד >
קימה מישיבה,חוסר שיווי משקל. קוצר נשימה
כ"ז תשרי ה' אלפים תשע"ח

שלום רב. בימים האחרונים יש לי הופעות של קוצר נשימה בעת פעילות (אם אני רק מנסה לרוץ) אני חשה שאני לא מצליחה לנשום. (לא למותר לציין כי אני מעשנת כמה חודשים) בנוסף כל פעם שאני קמה מישיבה, גם שאני קמה לאט אני מרגישה מין נימול בראש עם חוסר איזון בגוף (לא יודעת איך להסביר את זה כאילו יש לי פחות שיווי משקל) ולפעמים גם רואה שחור ואחרי יש לי דפיקות בראש, כמו דפיקות לב. אני לא חושבת שיש לי לחץ דם נמוך (תמיד הוא תקין אצלי). יש צורך בבדיקה רפואית או לחכות שיעבור? האם שני הדברים קשורים? אני בת 23 גובה 160 משקל 50 בערך...

קימה מישיבה,חוסר שיווי משקל. קוצר נשימה - קרא עוד >
האם קרדילוק היא תרופה שמרפאה או רק מתחזקת ?
כ"ז תשרי ה' אלפים תשע"ח

שלום, האם קרדילוק היא תרופה מרפאה או רק מסייעת? השאלה אם ביום שאפסיק יחזרו ההפרעות או שהכדור אמור להעלים ולסייע ללב לדפוק בלי הפרעות תודה

האם קרדילוק היא תרופה שמרפאה או רק מתחזקת ? - קרא עוד >
אמיודקור עם מוטיליום בעקבות אירוע לבבי
כ"ז תשרי ה' אלפים תשע"ח

שלום, אני בן 90, לאחר אירועי לב, הכוללות הפרעות קצב. עברתי אירוע לפני כשבועיים, ובמהלכו הרופא הוסיף לי אמיודקור 5 200 מג. זאת בנוסף ל אליקוויס 2.5 מג * 2, ול קרדילוק 5 מג. הרופא הנחה אותי להpסיק לקחת מוטיליום, 10 מג * 2, אותו אני לוקח למניעת רה-פלוקס כבר כ 40 שנה בתגובה חזרה לי מיידית הצרבת וכן רה-פלוקס, ואני סובל. אני לוקח לנטון 15 מג * 3, ונעזר בסוכריות TAMS זה לא עוזר. האם יש לכם כיוון לאפשרות אחרת להקלה?

אמיודקור עם מוטיליום בעקבות אירוע לבבי - קרא עוד >
עובר עם מום בלב
י"ד אייר ה' אלפים תשע"ז

שלום. בביקורי בפעם הראשונה בשבוע שבע בהריון זה הפנו את תשומת ליבי על סבירות למום בלב העובר. ניתן לציין שאני בעודי בת שנה עברתי ניתוח לב מפאת מום לבבי מולד מסוג VSD. ובאשר למום זה הרופאה טענה שישנה סבירות שגם לעובר יהיה מום זה. וכמו כן היא טענה שזה מום גנטי ועל כן טענה מה שטענה לעיל. האם טענה זו נכונה? בעלי גם עבר ניתוח לב בשל בעיה מסוימת בקרום הלב, יכולה גם להוות סבירות למומים בלב בילודים שלנו? ניתן לציין שזה הריון שני אחרי הפלה בשבוע 7 כיום אני בהריון שני בשבוע 11 ב"ה.

עובר עם מום בלב - קרא עוד >
סטטינים תופעות לוואי ואוכל שומני
כ"ו כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום אני בת 65 , מטופלת בליפיטור, מאוזנת מבחינת שומנים בדם ורזה מאוד. כיום אני מקפידה על אוכל רזה כמעט ללא שומנים. האם מותר לי לאכול אוכל שמן יותר כגון בשר בקר, גבינה צהובה, גבינה 5% וכד' ולהסתמך על הטיפול בסטטינים שהאיזון לא יופר? בתודה מראש

סטטינים תופעות לוואי ואוכל שומני - קרא עוד >
בעיות בקצב הלב
כ"ו כסלו ה' אלפים תשע"ז

אני בת 69. סובלת מיתר לחץ דם במצבי מתח (בימים אלה אני שרויה במתח עקב עזיבת מקום עבודתי). בדרך כלל לחץ הדם שלי מעט גבוה מהממוצע במצב של רגיעה. טופלתי באנלדקס, חצי כדור של 5 מ"ג. לאחרונה הרגשתי דופק מאד מהיר והפסקתי את התרופה. מבקשת לציין שאני מדממת עקב טחורים. האם חוסר הדם יכול לגרום להפרעות קצב? האם הורדת לחץ הדם במצב של ל.ד. רגיל יכול לגרום לכך? האם צריכת קפה (כ-5 כוסות ליום) או עישון (10 סיגריות ליום) יכול לגרום לזה? אודה מאד על תשובתכם.

בעיות בקצב הלב - קרא עוד >
כאבים בחזה – זה סתם מתיחת שריר ?
ז' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום, בזמן האחרון התחלתי לשתות קפה, איני בטוחה שזה קשור אבל יכול להיות שזה באמת לא עושה לי טוב,היום ואתמול התחילו לי כאבים לא חזקים בחזה שמאל שגמרו לי לאי נוחות,עשיתי לעצמי עיסוי בחזה ולחיצות קטנות וזה אכן מאוד עזר,אשמח לדעת האם זה קשור לקפה או שזה סתם מתיחת שריר?

כאבים בחזה – זה סתם מתיחת שריר ? - קרא עוד >
כאב בבית החזה
ו' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני נתקפתי פעם בחודש בכאב נוראי בבית החזה. הכאב זה בלילה כשאני ישנה ולא מצליחה לישון עד למחרת. הכאב זה של שרוף . שאלה: מה גורם לשרוף? ואיזה המשך טיפול?

כאב בבית החזה - קרא עוד >
פעימות לב עם דופק נמוך
א' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום ד"ר אימי בת 70 עם פרפור קבוע נוטלת אליקוויס 2.5 פעמיים ביום קרדילוק 5 פעמיים ביום ואנלדקס 10 בערב בשבועים האחרונים בשעות הערב היא מרגישה שוב את הפירפור וכשמודדים במכשיר הביתי מצאנו לחץ דם 153/63 ודופק 48 אציין גם שיש לה בימים האחרונים מידי פעם סחרחורת טישטוש בעניים ורעד בגוף שחולף אחרי כמה שעות היא פוחדת משינוי בתרופות כגון תרופה חדשה אחרת שמצריכה שוב זמן הסתגלות ...במקרה של הורדה במינון של הקרדילוק האם זה לא ישפיע על הפירפור שמורגש לעיתים בקפיצות לא רצוניות המלוות בדפיקות מהירות (אציין שנקבע לה תור לקדיולוג המטפל אך לעוד 3 חודשיים וזה נראה לי רחוק מידיי )אשמח לקבל יעוץ רפואי

פעימות לב עם דופק נמוך - קרא עוד >
עייפות בהליכה – קושי בסוף ההליכה
י"ב חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני בשנות הארבעים לחיי ומקפיד על הליכה קבועה במשך חצי שעה ביום. לאחרונה התחלתי לחוש בקושי אמיתי לקראת סוף ההליכה וקשה לי לסיים את המסלול מה יכולה להיות הסיבה לכך ? אני ממש מרגיש תשישות.

עייפות בהליכה – קושי בסוף ההליכה - קרא עוד >
סקלרודרמה ממוקמת (מורפיאה)
י"ב חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בעקבות אבחנה של סקלרודרמה ממוקמת (מורפיאה) נערך בירור לוודא שהמחלה אינה סיסטמית ובעקבות תלונתי על קוצר נשימה במאמץ וחולשה. התברר שבלי קשר למורפיאה יש לי דופק מהיר במאמץ קל (לאחר ירידה ועליה במדרגות מדד הרופא דופק של 190). במבחן מאמץ הדופק הגיע ל197 ולאחר התאוששות ירד ל124. בדיקות אקו לב, צילום חזה, אקג יצאו תקינות. בדיקות הדם תקינות. קרדיולוג המליץ על הליכה של 20 דקות פעמיים ביום, בהתחלה עזר קצת, בהמשך לא עזר. מה עוד ניתן לעשות? הבעיה משבשת את התפקוד בצורה חריפה ביותר (במיוחד כעת שאני בהריון בשבוע 10 והדופק הוא מעל 100 רוב הזמן גם במנוחה). כיום כשאני הולכת על מכשיר הליכה במהירות של 3 קמ"ש אני מגיעה לדופק של 140-150. במאמצים גדולים יותר (שאני משתדלת לא לעשות) כנראה שהדופק הרבה יותר גבוה.

סקלרודרמה ממוקמת (מורפיאה) - קרא עוד >
כאבים בחזה – מה זה יכול להיות ?
י"ב חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום אני בן 40 סובל מכאבים בחזה כ 12 שנה. עשיתי עשרות בדיקות בלב ובקיבה. מרוב בדיקות מצאו שיש דלקת בוושט ודופק לא סדיר אך אין קשר לכאבים בחזה. עוד טענו שיכול להיות בעיה פסיכיאטרית. מ י ו א ש!!!!

כאבים בחזה – מה זה יכול להיות ? - קרא עוד >
תרופת צ'מפיקס – האם התרופה פוגעת בכלי הדם?
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום בעלי בגיל 57. עבר סגירת מפרצת מוח דרך הסנטר. אסור לו לעשן והוא מנסה להפסיק עישון דרך תרופת צ׳מפיקס. אני רוצה לדעת האם ניתן לקחת את התרופה הזו או לא בגלל שהבעיה נחשבת בעיית כלי דם. נא תשובתכם בבקשה האם התרופה תפגע בכלי דם? המשך יום טוב וחיים בראים

תרופת צ'מפיקס – האם התרופה פוגעת בכלי הדם? - קרא עוד >
שומנים בדם – הכולסטרול גבוה בגלל הפסקת אימונים ?
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני בת 20 ובבדיקה אחרונה גיליתי כי רמת הכולסטרול שלי היא 261 MG/DL, רמת LDL היא 148.40 MG/DL, ורמת טריגליצרידים היא 233 MG/DL. רמת HDL תקינה. אני שוקלת כרגע 54 קילו וגובה 1.60. ממה שהבנתי זה משקל נורמלי לגובה שלי ואני לא אמורה לרדת במשקל. חשוב לציין שכאשר עשיתי את הבדיקה לפני כמה שבועות שקלתי 59.4 קילו. עליתי במשקל מ50 קילו בעקבות תזונה לקויה כי הייתי חולה במשך שלושה חודשים והיה לי סדק באגן ולא היה באפשרותי להכין לעצמי אוכל כהרגלי. בדרך כלל, לפני כן הייתי אוכלת רק קמח מלא ואורז מלא, עדשים, אפונה וקטניות אחרות, אגוזים ושקדים והיייתי אוכלת דברים ללא טיגון וללא סוכר והשתמשתי רק בשמן זית. ללא מתוקים והרבה ירקות ופירות. ביצים רק 3 פעמים שבוע. בנוסף הייתי עושה הליכות 3 פעמים בשבוע במשך 45 דקות ומתאמנת עוד 3 פעמים בשבוע למשך חצי שעה עד שעה כל פעם. כמובן שרמות הכולסטרול וטריגליצרידים היו תקינות לחלוטין. במהלך שלושת החודשים האלו אכלתי אינסוף דברים מטוגנים, פסטות, מתוקים והזמנות אוכל וכמובן שלא יכולתי להתאמן בגלל הסדק באגן. מאז שראיתי את הרמות האלו החלטתי לחזור לתזונה הקודמת שהייתה לי (גם מכיוון שאני לא חולה יותר והסדק כמעט נרפא לחלוטין אז אני יכולה להכין אוכל) ולכן גם ירדתי במשקל 5 קילו. אני עוד לא חזרתי להתאמן כי עדיין לא קיבלתי אישור רפואי אבל אני עומדת לקבל אותו בשבועיים הקרובים ככל הנראה. האם הרמות של הכולסטרול יכלו לעלות לרמה כזו גבוהה בגלל שינויי התזונה והפסקת האימונים? האם זה שחזרתי לתזונה הקודמת ואתחיל להתאמן שוב בקרוב יגרום לחזרה לרמות תקינות של כולסטרול ושומנים או שהגעתי לנקודת אל-חזור כלשהיא? אני בת 20, האם אני צריכה ליטול כדורים כלשהם? האם אוכל לחזור למשקל הקודם של 50 קילו או שזה כבר לא יוכל לקרות? אני נוטלת גלולות, האם אני צריכה להפסיק ליטול אותן או שאוכל להישאר איתן כי הרמות יירדו בזמן הקרוב? אם אעשה בדיקה נוספת אחרי חודש משינוי לתזונה נכונה ואימונים, אראה שינוי משמעותי? מצטערת על כך שזה ארוך, אני אשמח אם תענו בכל זאת. תודה רבה !

שומנים בדם – הכולסטרול גבוה בגלל הפסקת אימונים ? - קרא עוד >
ריצה לאחר ניתוח מעקפים – לחץ הדם מפחיד אותי
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, עברתי ניתוח מעקפים לפני כשנה. ואחרי הניתוח עשיתי שיקום לב וחזרתי לפעילות גופנית ברמה גבוהה - ריצה של 6 ק"מ במהירות 10 קמ"ש 3 פעמים בשבוע ועוד כ-4 ק"מ הליכה כל יום ללא כל קושי. לפני כחודשיים עשיתי בדיקת מאמץ מוצלחת באסותא ב"ש בחודש האחרון הדופק במנוחה ירד מתחת ל-40 . והרופא המטפל המליץ להפסיק לקחת את הקרדילוק (1.25). ואז עלה לחץ הדם הסיסטולי ל-160-170 . הדיאסטולי תקין 81-83. גם בדיקות הדם ובפרט הכולסטרול תקין. המשקל תקין . אני בן 55. אני מרגיש מצויין, אבל הלחץ דם מפחיד קצת. רופא המשפחה רשם תרופה להורדת לחץ דם Losardex 50MG האם זה הפתרון?

ריצה לאחר ניתוח מעקפים – לחץ הדם מפחיד אותי - קרא עוד >
קרדילוק ודופק לא סדיר – מה עושים ?
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

אני לוקח כדורי קרדילוק פעמיים ביום כדור של 5 מ"ג.בגלל דופק לא סדיר.אני מבצע מעקב בדיקה של לחץ דם ודופק.הבוקר ביצעתי בדיקה והמכשיר הראה לי דופק מתחת ל-40 חזרתי על הבדיקה ושוב הראה מתחת ל-40. מה עושים??

קרדילוק ודופק לא סדיר – מה עושים ? - קרא עוד >
פעימות מוקדמות
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

אני בן 40 ללא עבר רפואי מיוחד. רופא המשפחה שלח אותי לעשות בדיקת אקו לב והולטר 48 שעות עקב ריבוי מקרים לאחרונה של פעימות מוקדמות. רציתי לברר מה פשר המושג "פעימות מוקדמות" וממה הן יכולות לנבוע.

פעימות מוקדמות - קרא עוד >
פגם במחיצה הבין חדרית VSD
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בת 56 סובלת מל.ד.סכרת ושומנים בדם. בבדיקת אקו לב ישנה הגדלה במחיצה הבין חדרית 11 מ"מ . האם עלי לעשות בדיקות נוספות ולמה להתיחס ? תודה.

פגם במחיצה הבין חדרית VSD - קרא עוד >
מפרצת באבי העורקים
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום בעקבות מקרה של מפרצת במשפחה ביקש הרופא שנבדוק את מצב האורטה . רציתי לדעת איזה רופא מטפל בזה ולמי פונים? תודה מראש

מפרצת באבי העורקים - קרא עוד >
כאבים בחזה – אילו בדיקות קיימות ?
ו' שבט ה' אלפים תשע"ח

שלום אני בן 30 קרוב לחצי שנה יש לי כאבים בחזה...ביצעתי את כל הבדיקות אקג...אקו לב..צילום חזה...בדיקת מאמץ ..וגסטרוסקופיה...כל התוצאות תקינות אני מיואש הכאב לא עוזב אותי למשך רוב היום מה עליי לעשות איזה בדיקות נוספות יש ? תודה.

כאבים בחזה – אילו בדיקות קיימות ? - קרא עוד >
קימה מישיבה,חוסר שיווי משקל. קוצר נשימה
כ"ז תשרי ה' אלפים תשע"ח

שלום רב. בימים האחרונים יש לי הופעות של קוצר נשימה בעת פעילות (אם אני רק מנסה לרוץ) אני חשה שאני לא מצליחה לנשום. (לא למותר לציין כי אני מעשנת כמה חודשים) בנוסף כל פעם שאני קמה מישיבה, גם שאני קמה לאט אני מרגישה מין נימול בראש עם חוסר איזון בגוף (לא יודעת איך להסביר את זה כאילו יש לי פחות שיווי משקל) ולפעמים גם רואה שחור ואחרי יש לי דפיקות בראש, כמו דפיקות לב. אני לא חושבת שיש לי לחץ דם נמוך (תמיד הוא תקין אצלי). יש צורך בבדיקה רפואית או לחכות שיעבור? האם שני הדברים קשורים? אני בת 23 גובה 160 משקל 50 בערך...

קימה מישיבה,חוסר שיווי משקל. קוצר נשימה - קרא עוד >
האם קרדילוק היא תרופה שמרפאה או רק מתחזקת ?
כ"ז תשרי ה' אלפים תשע"ח

שלום, האם קרדילוק היא תרופה מרפאה או רק מסייעת? השאלה אם ביום שאפסיק יחזרו ההפרעות או שהכדור אמור להעלים ולסייע ללב לדפוק בלי הפרעות תודה

האם קרדילוק היא תרופה שמרפאה או רק מתחזקת ? - קרא עוד >
אמיודקור עם מוטיליום בעקבות אירוע לבבי
כ"ז תשרי ה' אלפים תשע"ח

שלום, אני בן 90, לאחר אירועי לב, הכוללות הפרעות קצב. עברתי אירוע לפני כשבועיים, ובמהלכו הרופא הוסיף לי אמיודקור 5 200 מג. זאת בנוסף ל אליקוויס 2.5 מג * 2, ול קרדילוק 5 מג. הרופא הנחה אותי להpסיק לקחת מוטיליום, 10 מג * 2, אותו אני לוקח למניעת רה-פלוקס כבר כ 40 שנה בתגובה חזרה לי מיידית הצרבת וכן רה-פלוקס, ואני סובל. אני לוקח לנטון 15 מג * 3, ונעזר בסוכריות TAMS זה לא עוזר. האם יש לכם כיוון לאפשרות אחרת להקלה?

אמיודקור עם מוטיליום בעקבות אירוע לבבי - קרא עוד >
עובר עם מום בלב
י"ד אייר ה' אלפים תשע"ז

שלום. בביקורי בפעם הראשונה בשבוע שבע בהריון זה הפנו את תשומת ליבי על סבירות למום בלב העובר. ניתן לציין שאני בעודי בת שנה עברתי ניתוח לב מפאת מום לבבי מולד מסוג VSD. ובאשר למום זה הרופאה טענה שישנה סבירות שגם לעובר יהיה מום זה. וכמו כן היא טענה שזה מום גנטי ועל כן טענה מה שטענה לעיל. האם טענה זו נכונה? בעלי גם עבר ניתוח לב בשל בעיה מסוימת בקרום הלב, יכולה גם להוות סבירות למומים בלב בילודים שלנו? ניתן לציין שזה הריון שני אחרי הפלה בשבוע 7 כיום אני בהריון שני בשבוע 11 ב"ה.

עובר עם מום בלב - קרא עוד >
סטטינים תופעות לוואי ואוכל שומני
כ"ו כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום אני בת 65 , מטופלת בליפיטור, מאוזנת מבחינת שומנים בדם ורזה מאוד. כיום אני מקפידה על אוכל רזה כמעט ללא שומנים. האם מותר לי לאכול אוכל שמן יותר כגון בשר בקר, גבינה צהובה, גבינה 5% וכד' ולהסתמך על הטיפול בסטטינים שהאיזון לא יופר? בתודה מראש

סטטינים תופעות לוואי ואוכל שומני - קרא עוד >
בעיות בקצב הלב
כ"ו כסלו ה' אלפים תשע"ז

אני בת 69. סובלת מיתר לחץ דם במצבי מתח (בימים אלה אני שרויה במתח עקב עזיבת מקום עבודתי). בדרך כלל לחץ הדם שלי מעט גבוה מהממוצע במצב של רגיעה. טופלתי באנלדקס, חצי כדור של 5 מ"ג. לאחרונה הרגשתי דופק מאד מהיר והפסקתי את התרופה. מבקשת לציין שאני מדממת עקב טחורים. האם חוסר הדם יכול לגרום להפרעות קצב? האם הורדת לחץ הדם במצב של ל.ד. רגיל יכול לגרום לכך? האם צריכת קפה (כ-5 כוסות ליום) או עישון (10 סיגריות ליום) יכול לגרום לזה? אודה מאד על תשובתכם.

בעיות בקצב הלב - קרא עוד >
כאבים בחזה – זה סתם מתיחת שריר ?
ז' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום, בזמן האחרון התחלתי לשתות קפה, איני בטוחה שזה קשור אבל יכול להיות שזה באמת לא עושה לי טוב,היום ואתמול התחילו לי כאבים לא חזקים בחזה שמאל שגמרו לי לאי נוחות,עשיתי לעצמי עיסוי בחזה ולחיצות קטנות וזה אכן מאוד עזר,אשמח לדעת האם זה קשור לקפה או שזה סתם מתיחת שריר?

כאבים בחזה – זה סתם מתיחת שריר ? - קרא עוד >
כאב בבית החזה
ו' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני נתקפתי פעם בחודש בכאב נוראי בבית החזה. הכאב זה בלילה כשאני ישנה ולא מצליחה לישון עד למחרת. הכאב זה של שרוף . שאלה: מה גורם לשרוף? ואיזה המשך טיפול?

כאב בבית החזה - קרא עוד >
פעימות לב עם דופק נמוך
א' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום ד"ר אימי בת 70 עם פרפור קבוע נוטלת אליקוויס 2.5 פעמיים ביום קרדילוק 5 פעמיים ביום ואנלדקס 10 בערב בשבועים האחרונים בשעות הערב היא מרגישה שוב את הפירפור וכשמודדים במכשיר הביתי מצאנו לחץ דם 153/63 ודופק 48 אציין גם שיש לה בימים האחרונים מידי פעם סחרחורת טישטוש בעניים ורעד בגוף שחולף אחרי כמה שעות היא פוחדת משינוי בתרופות כגון תרופה חדשה אחרת שמצריכה שוב זמן הסתגלות ...במקרה של הורדה במינון של הקרדילוק האם זה לא ישפיע על הפירפור שמורגש לעיתים בקפיצות לא רצוניות המלוות בדפיקות מהירות (אציין שנקבע לה תור לקדיולוג המטפל אך לעוד 3 חודשיים וזה נראה לי רחוק מידיי )אשמח לקבל יעוץ רפואי

פעימות לב עם דופק נמוך - קרא עוד >
עייפות בהליכה – קושי בסוף ההליכה
י"ב חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני בשנות הארבעים לחיי ומקפיד על הליכה קבועה במשך חצי שעה ביום. לאחרונה התחלתי לחוש בקושי אמיתי לקראת סוף ההליכה וקשה לי לסיים את המסלול מה יכולה להיות הסיבה לכך ? אני ממש מרגיש תשישות.

עייפות בהליכה – קושי בסוף ההליכה - קרא עוד >
סקלרודרמה ממוקמת (מורפיאה)
י"ב חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בעקבות אבחנה של סקלרודרמה ממוקמת (מורפיאה) נערך בירור לוודא שהמחלה אינה סיסטמית ובעקבות תלונתי על קוצר נשימה במאמץ וחולשה. התברר שבלי קשר למורפיאה יש לי דופק מהיר במאמץ קל (לאחר ירידה ועליה במדרגות מדד הרופא דופק של 190). במבחן מאמץ הדופק הגיע ל197 ולאחר התאוששות ירד ל124. בדיקות אקו לב, צילום חזה, אקג יצאו תקינות. בדיקות הדם תקינות. קרדיולוג המליץ על הליכה של 20 דקות פעמיים ביום, בהתחלה עזר קצת, בהמשך לא עזר. מה עוד ניתן לעשות? הבעיה משבשת את התפקוד בצורה חריפה ביותר (במיוחד כעת שאני בהריון בשבוע 10 והדופק הוא מעל 100 רוב הזמן גם במנוחה). כיום כשאני הולכת על מכשיר הליכה במהירות של 3 קמ"ש אני מגיעה לדופק של 140-150. במאמצים גדולים יותר (שאני משתדלת לא לעשות) כנראה שהדופק הרבה יותר גבוה.

סקלרודרמה ממוקמת (מורפיאה) - קרא עוד >
כאבים בחזה – מה זה יכול להיות ?
י"ב חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום אני בן 40 סובל מכאבים בחזה כ 12 שנה. עשיתי עשרות בדיקות בלב ובקיבה. מרוב בדיקות מצאו שיש דלקת בוושט ודופק לא סדיר אך אין קשר לכאבים בחזה. עוד טענו שיכול להיות בעיה פסיכיאטרית. מ י ו א ש!!!!

כאבים בחזה – מה זה יכול להיות ? - קרא עוד >
תרופת צ'מפיקס – האם התרופה פוגעת בכלי הדם?
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום בעלי בגיל 57. עבר סגירת מפרצת מוח דרך הסנטר. אסור לו לעשן והוא מנסה להפסיק עישון דרך תרופת צ׳מפיקס. אני רוצה לדעת האם ניתן לקחת את התרופה הזו או לא בגלל שהבעיה נחשבת בעיית כלי דם. נא תשובתכם בבקשה האם התרופה תפגע בכלי דם? המשך יום טוב וחיים בראים

תרופת צ'מפיקס – האם התרופה פוגעת בכלי הדם? - קרא עוד >
שומנים בדם – הכולסטרול גבוה בגלל הפסקת אימונים ?
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני בת 20 ובבדיקה אחרונה גיליתי כי רמת הכולסטרול שלי היא 261 MG/DL, רמת LDL היא 148.40 MG/DL, ורמת טריגליצרידים היא 233 MG/DL. רמת HDL תקינה. אני שוקלת כרגע 54 קילו וגובה 1.60. ממה שהבנתי זה משקל נורמלי לגובה שלי ואני לא אמורה לרדת במשקל. חשוב לציין שכאשר עשיתי את הבדיקה לפני כמה שבועות שקלתי 59.4 קילו. עליתי במשקל מ50 קילו בעקבות תזונה לקויה כי הייתי חולה במשך שלושה חודשים והיה לי סדק באגן ולא היה באפשרותי להכין לעצמי אוכל כהרגלי. בדרך כלל, לפני כן הייתי אוכלת רק קמח מלא ואורז מלא, עדשים, אפונה וקטניות אחרות, אגוזים ושקדים והיייתי אוכלת דברים ללא טיגון וללא סוכר והשתמשתי רק בשמן זית. ללא מתוקים והרבה ירקות ופירות. ביצים רק 3 פעמים שבוע. בנוסף הייתי עושה הליכות 3 פעמים בשבוע במשך 45 דקות ומתאמנת עוד 3 פעמים בשבוע למשך חצי שעה עד שעה כל פעם. כמובן שרמות הכולסטרול וטריגליצרידים היו תקינות לחלוטין. במהלך שלושת החודשים האלו אכלתי אינסוף דברים מטוגנים, פסטות, מתוקים והזמנות אוכל וכמובן שלא יכולתי להתאמן בגלל הסדק באגן. מאז שראיתי את הרמות האלו החלטתי לחזור לתזונה הקודמת שהייתה לי (גם מכיוון שאני לא חולה יותר והסדק כמעט נרפא לחלוטין אז אני יכולה להכין אוכל) ולכן גם ירדתי במשקל 5 קילו. אני עוד לא חזרתי להתאמן כי עדיין לא קיבלתי אישור רפואי אבל אני עומדת לקבל אותו בשבועיים הקרובים ככל הנראה. האם הרמות של הכולסטרול יכלו לעלות לרמה כזו גבוהה בגלל שינויי התזונה והפסקת האימונים? האם זה שחזרתי לתזונה הקודמת ואתחיל להתאמן שוב בקרוב יגרום לחזרה לרמות תקינות של כולסטרול ושומנים או שהגעתי לנקודת אל-חזור כלשהיא? אני בת 20, האם אני צריכה ליטול כדורים כלשהם? האם אוכל לחזור למשקל הקודם של 50 קילו או שזה כבר לא יוכל לקרות? אני נוטלת גלולות, האם אני צריכה להפסיק ליטול אותן או שאוכל להישאר איתן כי הרמות יירדו בזמן הקרוב? אם אעשה בדיקה נוספת אחרי חודש משינוי לתזונה נכונה ואימונים, אראה שינוי משמעותי? מצטערת על כך שזה ארוך, אני אשמח אם תענו בכל זאת. תודה רבה !

שומנים בדם – הכולסטרול גבוה בגלל הפסקת אימונים ? - קרא עוד >
ריצה לאחר ניתוח מעקפים – לחץ הדם מפחיד אותי
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, עברתי ניתוח מעקפים לפני כשנה. ואחרי הניתוח עשיתי שיקום לב וחזרתי לפעילות גופנית ברמה גבוהה - ריצה של 6 ק"מ במהירות 10 קמ"ש 3 פעמים בשבוע ועוד כ-4 ק"מ הליכה כל יום ללא כל קושי. לפני כחודשיים עשיתי בדיקת מאמץ מוצלחת באסותא ב"ש בחודש האחרון הדופק במנוחה ירד מתחת ל-40 . והרופא המטפל המליץ להפסיק לקחת את הקרדילוק (1.25). ואז עלה לחץ הדם הסיסטולי ל-160-170 . הדיאסטולי תקין 81-83. גם בדיקות הדם ובפרט הכולסטרול תקין. המשקל תקין . אני בן 55. אני מרגיש מצויין, אבל הלחץ דם מפחיד קצת. רופא המשפחה רשם תרופה להורדת לחץ דם Losardex 50MG האם זה הפתרון?

ריצה לאחר ניתוח מעקפים – לחץ הדם מפחיד אותי - קרא עוד >
קרדילוק ודופק לא סדיר – מה עושים ?
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

אני לוקח כדורי קרדילוק פעמיים ביום כדור של 5 מ"ג.בגלל דופק לא סדיר.אני מבצע מעקב בדיקה של לחץ דם ודופק.הבוקר ביצעתי בדיקה והמכשיר הראה לי דופק מתחת ל-40 חזרתי על הבדיקה ושוב הראה מתחת ל-40. מה עושים??

קרדילוק ודופק לא סדיר – מה עושים ? - קרא עוד >
פעימות מוקדמות
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

אני בן 40 ללא עבר רפואי מיוחד. רופא המשפחה שלח אותי לעשות בדיקת אקו לב והולטר 48 שעות עקב ריבוי מקרים לאחרונה של פעימות מוקדמות. רציתי לברר מה פשר המושג "פעימות מוקדמות" וממה הן יכולות לנבוע.

פעימות מוקדמות - קרא עוד >
פגם במחיצה הבין חדרית VSD
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בת 56 סובלת מל.ד.סכרת ושומנים בדם. בבדיקת אקו לב ישנה הגדלה במחיצה הבין חדרית 11 מ"מ . האם עלי לעשות בדיקות נוספות ולמה להתיחס ? תודה.

פגם במחיצה הבין חדרית VSD - קרא עוד >
מפרצת באבי העורקים
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום בעקבות מקרה של מפרצת במשפחה ביקש הרופא שנבדוק את מצב האורטה . רציתי לדעת איזה רופא מטפל בזה ולמי פונים? תודה מראש

מפרצת באבי העורקים - קרא עוד >

מאמרים רפואים

הרפואה שלך - מאמרים רפואיים >
אי ספיקת לב
י"ז אב ה' אלפים תשע"ז

לטיפול מהיר ככל האפשר באוטם שריר הלב קיימת חשיבות אדירה. הטיפול נעשה על ידי צנתור מיידי, ושחרור החסימה בעורק, באמצעות שאיבת הקריש (בחלק מהמקרים) והרחבת האזור באמצעות תומך (סטנט).

אי ספיקת לב - קרא עוד >
מחלות לב והטיפול בהן – חידושים בטיפול בבעיות לב
ט' אב ה' אלפים תשע"ז

אי ספיקת לב מהווה את הסיבה השכיחה ביותר לאשפוזים חוזרים של חולי לב בבתי החולים, והתקפי לב הם הסיבה העיקרית לתחלואה ותמותה במחלות לב בעולם המערבי. ממה נובעות המחלות האלו?

מחלות לב והטיפול בהן – חידושים בטיפול בבעיות לב - קרא עוד >
מבנה הלב ופעולתו
ד' כסלו ה' אלפים תשע"ז

מבנה הלב ופעולתו: הלב הוא איבר חלול שגודלו כגודל האגרוף של בעליו. הוא מצוי בחלל החזה בצד שמאל מאחורי עצם החזה. דופנותיו עשויות שריר חזק המסוגל להתכווץ ויש בו ארבעה חללים - שניים קטנים הנקראים עליות או פרוזדורים ושניים גדולים ...

מבנה הלב ופעולתו - קרא עוד >