מכון ממוגרפיה – הבריאות בידיים שלך

סרטן השד הוא הסרטן השכיח ביותר נשים. גילוי מוקדם של סרטן השד מעלה את סיכויי הריפוי לכ-90%. בדיקת ממוגרפיה ובדיקה קלינית של השד על ידי רופא הן השיטות הנפוצות לגילוי מוקדם של סרטן השד.

מחקרים מראים כי סריקות ממוגרפיה מצמצמות את התמותה מסרטן השד, בייחוד בקרב נשים בגילאי 69-50.

רופאים מנהלים

ד”ר אילונה סובוצקי

מנהל מכון ממוגרפיה

קרא עוד ...

מידע למבקר ולמשפחה

שעות פעילות

 ימים א' ג' ד'
19:00- 16:00

 

יום ה' 15:00
– 08:30

יום ב'
19:00- 08:30

פעילות אולטרה-סאונד שד כהשלמה לממוגרפיה
לפי הצורך: א' – ד' 15:00-19:00

טלפונים

03-5770502

03-5771297

מה עלי להביא לבדיקה ?

אם בוצעו בדיקות ממוגרפיה, אולטראסאונד שד או MRI בעבר להביא צילומים קודמים להשוואה. טופס 17- חברות כל קופות החולים למעט מבוטחות מכבי וכללית בקבוצת סיכון. ת.ז.

קבע תור לרופא >

מערכת זימון תורים

במרכז הרפואי צוות רפואי מקצועי בעל ניסיון רב, עם ציוד וטכנולוגיה מתקדמים. בכל מרפאות החוץ והמכונים פועלת מערכת זימון תורים המאפשרת לקבוע תורים בזמינות גבוהה.

03-5771188

איך מגיעים ?

לשירות המפות של גוגל

בדיקת ממוגרפיה

מהי בדיקת ממוגרפיה?

בדיקה לאבחון מוקדם באמצעות מכשיר ממוגרפיה, הינה בדיקת רנטגן מהירה של השדיים.
בדיקת הממוגרפיה מיועדת לנשים ללא סימפטומים מוקדמים ומטרתה לגלות את סרטן השד בשלביו המוקדמים, בהם יש שינויים ממאירים התחלתיים בשד כגון גושים קטנים שאינם ניתנים למישוש. זהו תהליך פשוט האורך מס' דקות. לעיתים קרובות, ניתן באמעות הבדיקה לזהות גידול עוד לפני שניתן להרגישו באמצעות בדיקה ידנית.

האם הבדיקה כלולה בסל?

הבדיקה כלולה בסל השירותים במסגרת חוק ביטוח הבריאות הממלכתי, ונשים בנות 74-50 זכאיות לבדיקה אחת לשנתיים ללא תשלום. נשים הנמצאות בקבוצות סיכון זכאיות לבדיקה מגיל מוקדם יותר, אחת לשנה.
ביזמת האגודה למלחמה בסרטן פועלת משנת 1996 תכנית לאומית להגברת ההיענות לממוגרפיה. את התכנית מפעיל משרד הבריאות בשיתוף עם ארבע קופות החולים. בתכנית זו זימון יזום של נשים בקבוצת הגיל המתאימה לבדיקת ממוגרפיה (במכתב) ומעקב אחר היענותן לבוא להיבדק.


כנסי מודעות אודות סרטן השד
 הקרן לידידות טורונטוהמרכז כרפואי מקיים מעת לעת כנסי מודעות בשנה לציבור הנשים על החשיבות להיבדק במכשיר הממוגרפיה כאבחון לגילוי מוקדם של המחלה. הכנסים נערכים בתמיכת עמותת ידידות טורונטו – קרן פרידברג

וידאו- הרופאים לשירותך

באגף הדימות במרכז הרפואי מעיני הישועה מתבצעות מגוון רחב של בדיקות אבחנתיות, טיפוליות, חודרניים המונחות הדמיה.

מכון דימות – רנטגן, C.T., אולטרסאונד

המכון משרת את מחלקות המרכז הרפואי, מאושפזים, מיון, מרפאות החוץ, נבדקים המופנים מן הקהילה, ובאופן פרטי. השילוב של צוות מיומן, מקצועי וטכנולוגיות חדישות, מאפשר הענקת שירות רפואי ברמה גבוהה, שירות מהיר, אנושי ואדיב. ברוח ההלכה תוך הקפדה על אוירה חמה ואישית העוטפת את המטופל ואת בני משפחתו.

לתשובת לבך! לכל בקשה לקביעת תור חובה לצרף הפניה מהרופא המטפל

מכון MRI ע"ש רייזמן

MRI- דימות תהודה מגנטית (magnetic resonance imaging) הוא סוג של סריקה לא פולשנית המשמשת להמחשת איברים פנימיים בגוף ללא חשיפה לקרינה מייננת למטרות אבחון רפואי.