רדיולוגיה פולשנית

השיטה, שפועלת מזה מספר שנים בארה"ב ובאירופה, מבוססת על התפיסה כי הכאב בעמוד השדרה והמפרקים נובע מתהליך דלקתי המלווה את המחלה ולאו דווקא מעצם השינויים המבניים. נושא זה הוכח במחקר שבוצע בארה"ב ודגם באופן אקראי 100 אנשים בריאים שלא סבלו מכאבים, אך בבדיקת CT אובחנה פריצת דיסק בקרב 30% מהם שלא הסבה כאב, כי לא נוצרה דלקת סביבה.

רדיולוגיה פולשנית

טיפול מונחה הדמייה בכאבי עמוד שדרה ומפרקים, ע"י ד"ר סטפן בן שושן, רדיולוג פולשני. השיטה מתאימה למגוון רחב של בעיות כמו: פריצת דיסק, שחיקת סחוס, הצרות התעלה, כאבי גב, כאבים אונקולוגיים.

 

רופאים מנהלים

ד"ר סטפן בן שושן

ד”ר סטפן בן שושן

מנהל מרפאת רדיולוגיה פולשנית

קרא עוד ...

מידע למבקר ולמשפחה

טלפונים

03-5771175

03-5771188

מיקום

0 קומה

מה עלי להביא לבדיקה ?

מה עלי להביא לבדיקה? אם בוצעו בדיקות C.T או MRI יש להביאם. מכתב מהרופא המטפל - אם יש. תעודה מזהה.

קבע תור לרופא >

מערכת זימון תורים

במרכז הרפואי צוות רפואי מקצועי בעל ניסיון רב, עם ציוד וטכנולוגיה מתקדמים. בכל מרפאות החוץ והמכונים פועלת מערכת זימון תורים המאפשרת לקבוע תורים בזמינות גבוהה.

03-5771188

איך מגיעים ?

לשירות המפות של גוגל

השירות החדש בבית החולים מעייני הישועה מיועד לסובלים מכאבי גב ומפרקים שלא נמצאה פתרון לבעייתם באמצעות תרופות לשיכוך כאבים, כירופרקטיקה, הזרקות, ועם זאת לא מעוניינים בניתוח, בשל תהליך ההחלמה הארוך, האשפוז והסיכונים הרבים הכרוכים בכל ניתוח.

כמו כן, השירות מיועד לאלה שאינם יכולים לעבור ניתוח בשל מחלות רקע כגון: מחלות לב, נשימה, שימוש במדללי דם וכו', ו/או מיקום הכאב באזורים בעייתיים לביצוע ניתוח כמו עמוד שדרה צווארי בשל הקרבה לכלי הדם של המוח.

ההזרקה תחת אמצעי דימות מבטיחה דיוק מרבי בזמן ההזרקה לאזור הנגע ומאפשרת פגיעה ישירה בו. חומר ההרדמה המוזרק משכך מיידית את הכאב והשפעת הסטרואידים ניכרת כעבור 24 שעות ועד לתקופה של שבועיים.

שיטה זו נבדלת מקודמותיה מבחינת רמת הדיוק שהיא מבטיחה ולרוב מספיקה הזרקה אחת על מנת להקל באופן משמעותי על תחושת הכאב. הטיפול אורך כ- 20 דקות.

לאחר הפעולה, המטופל נשאר להשגחה לחצי שעה, במהלכה נבדקים ערכי לחץ דם ודופק והוא משתחרר לביתו ללא תופעות לוואי עם הוראות מנוחה ליומיים. ב- 70% מהמקרים, המטופל לא ירגיש יותר כאב, וב- 30% הנותרים יזדקק להזרקה אחת או שתיים נוספות.

השירות מציע גם פתרון לא ניתוחי לאנשים הסובלים מספיינל סטנוניס, היצרות של תעלת עמוד השדרה הגבי או הצווארי. היצרות זו, הנפוצה בקרב בני 60 ומעלה, מתבטאת בכאבים הקורנים לרגליים או לידיים ומקשים על התפקוד. במהלך הטיפול לתיקון החוליה השבורה אותו עובר המטופל בערות מלאה ובהרדמה מקומית בלבד, מוחדר בלון לתוך המרווח הבין חולייתי, על מנת לשחזר אותו, לאחר קבלת הצורה המקורית מוצא הבלון ומוחדר חומר מיוחד (צמנט) לתוך החוליה על מנת לקבע ולשמר את המבנה שלה.

השירות מציע גם הזרקת סטרואידים למפרקים כגון: ברך וירך. בפעולה זו מוחדרת המחט תחת תצפית רציפה של השיקוף אל תוך המפרק במדויק. לאחר מיקום מדויק של המחט, מוזרק חומר ניגודי לווידוא מיקום אופטימלי. רק אז מוזרקים חומרי האלחוש והסטרואידים. הפעולה בהנחיית שיקוף, מאפשרת הזרקה מדויקת ומשפרת את סיכויי ההצלחה של הטיפול.