Skip to Content

קרע במניסקוס – טיפול אפוסתרפיה

לפני חודש זה קרא שוב לאחר בלימה פתאומית באופניים עם הרגל המנותחת נשלחתי לmri שוב

2017 מרץ 21 / כ"ג אדר ה' אלפים תשע"ז

שאלה

שלום,

לפני כשנתיים בעקבות משחק כדורגל קרעתי את המניסקוס בצעתי ניתוח ותפרו לי את המניסקוס בחזרה. לפני חודש זה קרא שוב לאחר בלימה פתאומית באופניים עם הרגל המנותחת נשלחתי לmri שוב ואלו הממצאים: מודגמת בצקת לשדית החשודה לקונטוזיה באספקט האחורי והתיכון של המשטח הטיביאלי הלטרלי.מודגמת אנגולציה מינימאלית של הקורטקס האחורי של המשטח.מודגמת קונטוזיה לשדית באספקט האחורי של הקודיל הפמורלי הלטרלי.מודגמים אותות חריגים בין סיבי רצועת ה_lca באזור אחיזתה הטיביאלי,ייתכן כביטוי לקרע חלקי אינטרסטיציאלי.שאר נרצועות וגיד הפופליטאוס מודגמים שמורים.
מודגמים קרעים במספר מישורים לרוחב הקרן הקדמית של המנסקוס הלטרלי.מודגם קרע רדיאלי בשפה החופשית של גוף המינסקוס .מאחורי הקרן הקדמית של המניסקוס מודגם שבב מניסקיאלי מנותק בקוטר 8 מ"מ בציר הסגיטלי(חתך9סדרה3) ובקוטר1.3ס"מ במישור הצדדי פנימי(חתך16סדרה4).
המניסקוס המדיאלי מודגם תקין.
המנגנון המיישר מודגם תקין.
סחוס הפיקה שמור.
הודגם נוזל פירקי בכמות מתונה עד גדולה,ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית.
לסיכום:קרע מורכב במניסקוס הלטרלי כמתואר.
א. הייתי רוצה לבקש פרוט לגבי הממצאים והשלכות
ב.האם יש אפשרות אחרת מלבד ניתוח (שמעתי אל טיפול אפוסתרפיה) עלמנת שאכל לחזור לפעילות ספורטיבית
אגב אני בן 38 .
תודה !

תשובה

ראשית כל תודה על השאלה
לגבי הממצאים של הקונטוזיה הרי שהם מעידים על מנגנון ועוצמת הפגיעה בדומה ל" מכה יבשה" אבל לעצם.
בעניין המניסקוס מצטאר קרע מורכב עם ניתוק של חלק מהמניסקוס דבר המעיד על נזק נרחב וכן חאור הימיאות גוף חופשי במפרק יכול להוביל לאירועים של נעילת הברך.
קרע חלקי בצולבת הקדמית אשר מתוארת אינה מעידה על כמות הסיבים אשר נקרעו ומצריך בדיקה גופנית מדוקדקת.
אפוסטרפיה יכול לעזור לחלק מהכאבים וניתן לשקול נסיון טיפולי זה גם במידה ויהיה צורך בניתוח בהמשך לאור העובדה שטיפול זה מחזק את השרירים סביב הברך ויאפשר שיקום מהיר יוצר לאחר ניתוח.
השמח להמשיך את הבדיקה במסגרת מרפאותינו

טלפון זימון תורים: 03-5771188

יש לזכור כי ייעוץ בהתכתבות מבלי לבדוק את המטופל מתייחס תמיד למקרה ממוצע. אסור לעשות שינויים בטיפול מבלי להיוועץ ברופא המטפל. צוות הרופאים המומחים והמקצוענים שלנו במרפאות החוץ והמכונים פועלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות בזמינות תורים גבוהה במיוחד. אתם יכולים להיות רגועים, אנו עושים הכל לבטיחותכם ולבריאותכם! אמצעי הגנה למטופלים ולצוות הרפואי, שמירת מרחק מבוקרת בחדרי ההמתנה, מרווחי זמן בין התורים למניעת עומס ממתינים והפרדה מוחלטת בין המרכז הרפואי למחלקת הקורונה.

מרפאות החוץ שלנו שודרגו בכל כך הרבה מומחים,
לכל גיל, לכל אחד וכמובן לכל המשפחה. לבריאות!
 מענה רפואי איכותי בתחומי האורתופדיה, בכל הגילאים כולל מיון אורתופדי כללי ועוד שלוש מרפאות ספציפיות (מבוגרים, ילדים, מרפאת כתף ומרפק, מרפאת כף רגל ואורתופדיה כללית)

כירורגיה אורתופדית

המרפאות מצוידות במכשור רפואי מתקדם ומאופיינות בזמינות תורים גבוהה. את פני המטופלים במרפאות יקבל צוות מנוסה של רופאים, אחיות וטכנאים, אשר מעבר לטיפול עצמו ישמחו לשמוע ולהעניק ייעוץ רפואי מקצועי ביותר. ...

קומה
1
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה חופשית במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

ארתרוסקופיה של הברך, שחזור ארתרוסקופי של רצועה צולבת קדמית בברך ACL, שחזור ארתרוסקופי של רצועה צולבת אחורית בברך PCL ועוד

מרפאה לפגיעות ספורט וכירורגיה ארתרוסקופית

היחידה לכירורגיה ארתרוסקופית ופגיעות ספורט, מטפלת בחולים הסובלים מפגיעות וממחלות במפרקי הרגלים, מפרק הירך, הברך והקרסול. מה זה כירורגיה ארתרוסקופית ? יתרונות הטיפול הארתרוסקופי להבדיל מניתוחים "פתוחים" שבהם מבוצע בעור חתך הגורם לפגיעה ברקמות, ניתוחי ארתרוסקופיה דורשים התערבות ...

קומה
1
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה חופשית במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

דרכי הגעה

מענה טלפוני לאפשרויות ההגעה מופעל לשירותכם בטל\'- 03-5775435

ניתוחים ארטרוסקופיים, ניתוחי החלפות מפרקים, ניתוחי טראומה ילדים ומבוגרים

מחלקת אורתופדיה

במחלקה לכירורגיה אורתופדית במרכז הרפואי מעיני הישועה מומחים לכירורגיה אורתופדית דחופה (שברים) ואלקטיבית, כגון: מחלות מפרקים, כפות ידיים, ברכיים, כתפיים, גב ועוד. במחלקה מיטות אשפוז ייעודיות, שולחן ניתוחים מודרני, אמצעי שיקוף וציוד ניתוחי מחד וכוח אדם מיומן המוביל בתחומו בכדי לתת מענה לבעיות ...

קומה
1
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

חזור למעלה