Skip to Content

מחזור לא סדיר לאחר לידה

2017 אוגוסט 3 / י"א אב ה' אלפים תשע"ז

שאלה

שלום,

אשתי נמצאת כמעט 3 חודשים לאחר לידתה השניה ומניקה באופן מלא.

כ6 שבועות לאחר הלידה קיבלה מחזור, המחזור ארך כ10 ימים במקום 6-7 כיון שבימים הראשונים היו רק טפטופים בודדים, לאחר כ10 ימים בלבד (!) מזמן סיום המחזור קיבלה שוב מחזור, המחזור ארך כ3 ימים בלבד (חצי מהזמן הרגיל!) וכלל לא נזל דם אלא רק טפטף ובקושי היה צורך להחליף פדים. 7 ימים בלבד (!!!) לאחר סיום המחזור קיבלה שוב מחזור וגם הפעם רק טפטופים וכמעט ואין צורך ללבוש פדים וכאן אנו אוחזים.

יש לציין כי כ8 שבועות לאחר הלידה היתה אצל רופאה ואף עברה בדיקת אולטרא סאונד והכל היה תקין. גם יש לציין כי לאחר הלידה הקודמת היא סבלה ג"כ ממחזורים צפופים של כל 3 שבועות (אך שם היה מדובר במחזורים רגילים) עד שלאחר 6 חודשים הפסיקה להניק ואחר כחודשיים שלושה המחזור חזר לעצמו והיא נכנסה להריון ב"ה.

הנושא אינו מפריע לנו מבחינה רפואית אלא שמבחינה הלכתית מאוד קשה לחיות כך כפי שאתם ודאי יודעים, על כן הייתי רוצה לקבל את חוות דעתכם המקצועית בנוגע לנקודות הבאות:

א) מהו פשר התופעה הזו
ב) האם יש איזו דרך עם סיכויים טובים להחזיר את המצב לנורמליזציה
ג) במידה ולא, האם סביר להניח כי הפסקת או הפחתת הנקה תשפר את המצב

בתודה מראש

תשובה

זאת תופעה הורמונלית,

ניתן בעזרת טיפול הורמונלי לשפר את המצב,

הפסקת הנקה עוזרת.

יש לזכור כי ייעוץ בהתכתבות מבלי לבדוק את המטופל מתייחס תמיד למקרה ממוצע. אסור לעשות שינויים בטיפול מבלי להיוועץ ברופא המטפל.

שאלה

היום בשעה 12:00 קיבלתי מענה מד"ר רוית נחום (על שאלה ששאלתי ביום ראשון בבוקר, אתם בוודאי יכולים לצפות בה במאגר שלכם) כי "זאת תופעה הורמונלית" ו"ניתן בעזרת טיפול הורמונלי לשפר את המצב".

רציתי אם אפשר לקבל יותר פירוט באיזה סוג של טיפול הורמונלי מדובר, מהם סיכויי ההצלחה שלו ומה הם תופעות הלוואי שלו.
בתודה מראש

נ.ב. התפעלתי מאוד מהמענה המהיר והיעיל, תודה רבה!

תשובה

יש לפנות לרופא נשים בקופה.

יש לבצע בדיקות דם הורמונליות ואולטרסאונד להערכת אגן כולל רירית רחם ושחלות וזקיקים 

קרוב לוודאי שקיים דיכוי חלקי של הצער ההורמונלי ללא  ביוצים. עקב ההנקה.   ולכן ישנם דימומים בלתי סדירים.  חסרי משמעות רפואית ברוב המקרים אך אני מבינה לליבך. שהם בעלי משמעות הלכתית.

יש לזכור כי ייעוץ בהתכתבות מבלי לבדוק את המטופל מתייחס תמיד למקרה ממוצע. אסור לעשות שינויים בטיפול מבלי להיוועץ ברופא המטפל.

מרפאות החוץ שלנו שודרגו בכל כך הרבה מומחים
לכל גיל, לכל אחד וכמובן לכל המשפחה. לבריאות.

מרפאה לרפואת האם והעובר

הריון הוא תהליך טבעי. רוב ההריונות מתנהלים ללא סיבוכים ומסתיימים בלידה במועד. בחלק מההריונות קיימים סיכונים, חלקם עקב מצבה הבריאותי של האשה עוד לפני ההריון וחלקם מתפתחים במהלך ההריון. סיבוכים אלה יכולים להגיע לדרגה בה קיימת סכנה לחייה של האם או העובר. ביחידה להריון בסיכון במרכז הרפואי מעיני הישועה ...

קומה
1
טיפול בנשים הסובלות מבעיות ברצפת האגן והפרינאום

מרפאת פרינאום ורצפת אגן

במסגרת המרפאה החדשה מטופלות נשים הסובלות מבעיות ברצפת האגן והפרינאום. המרפאה מטפלת גם בנשים הסובלות מכאבים ברצפת האגן ומכאבים ביחסי אישות.

קומה
1
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה חופשית במתחם בית החולים בכל שעות היממה, ללא תשלום .

מקום אחד לכל קשת הפעולות הכירורגיות כולל ניתוחים פתוחים, וגינאליים ולפרוסקופיים

מחלקת נשים

צוות המחלקה רגיש לצינעת הפרט ומבין את הצורך לשמור על דיסקרטיות מלאה בכל הקשור לטיפול בנשים. אנחנו מקווים שלא תצטרכי אותנו, אבל במידה שכן, אצלנו תקבלי את הטיפול הרפואי המיטבי במסגרת שהולמת את אורח חייך.

קומה
0
מידע למבקר
חניה

חניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

חזור למעלה