Skip to Content

ריפלוקס סמוי לבת חודש – האם שמן אתרי לימון יעיל למניעה ?

2018 נובמבר 28 / כ' כסלו ה' אלפים תשע"ט

שאלה

שלום,

נכדתי בת חודש יונקת ויש לה ריפלוקס סמוי , מקשתת את גבה ובוכה מכאב . נטורופטית ליהי מכ יונה המליצה לתת לה טיפת שמן אתרי לימון וגם המליצה להתייעץ עימך.
אשמח אם תאשרי את שמן אתרי לימון להקלה על הריפלוקס או רעיון אחר לתופעה.

מודה לך מאד

תשובה

כמה נעים לראות את דאגתך לנכדה היקרה, ואשתדל לכוון אותכן.

חשוב לי לציין , שבכל מקרה של חשד לרפלוקס, יש כמובן לפנות לרופא גסטרואנטרולוג ילדים מומחה, עמ לאבחן נכון את התופעה ובכדי לקבל את המענה המדויק והמתאים לכל תינוק באופן אישי.

רפלוקס בתינוקות , המאופיין בריפיון של השריר הסוגר את הכיבה ועקב כך עולה תוכן הכיבה , שכבר נחשף לחומצות הכיבה, בחזרה לכיוון הגרון/ לוע. חזרת תוכן הכיבה החומצי עלול ליצור תחושת שרפה כגון צרבת ולגרום לאי נוחות ברורה בתינוקות.

אחד הניסים והנפלאות של חלב אם , הוא שהוא מתעכל במהירות ולכן הרבה פחות תוכן ישאר בכיבה ויעלה ליצור גירוי ושנית ישנם מרכיבים חיסוניים ואנטי דלקתיים מוכרים אשר קיימים רק בחלב אם והם מטפלים ברקמה שנחשפה לחומצות הכיבה. חוקרים רבים מציינים שמומלץ ומצופה מתינוק יונק את חלב אימו שיפלוט ע"מ שהחלב ינקה את מערכת הבליעה והנשימה ועל ידי המרכיב האנטי דלקתי בחלב אם גם יוריד את הבצקת שעלולה להקשות על המעברים הצרים של תינוקות קטנים.

לכן, אם מדובר במקרה רפלוקס שאובחן נכון, ישנה משמעות עצומה להמשך הנקה ומתן חלב אם.

בנוסף, תנוחת הנקה בה ראש התינוקת מוגבה, כמו בתנוחת ישיבה, תעזור מפני חזרת תוכן הכיבה במהלך ההנקה וכמובן הגבהת הקטנטנה לאחר כל ארוחה מאוד מומלצת. בעיקר =D7ומלץ מנשא עומד. לשם כך אני ממליצה שהאם המניקה והמעניקה תפגש עם יועצת הנקה לגבי תנוחות אשר יקלו על התופעה.

לגבי הטיפול התרופתי שהנוטרופתית המליצה, לצערי אינני מוסמכת לענות על שאלה זו בעיקר לאור העובדה שאינני ראיתי את התינוקת ואת ההנקה.

לגבי כל מידע על מתן תרופה פרמקולוגית או נוטרותית יש לפנות רק למרכז מידע תרופי באסף הרופא 08-9779309 לשם קבלת מענה נכון ,עדכני ,מקצועי ומותאם ספציפית לזוג היונק מניק.

בברכת חורף בריא, שרון אחות ויועצת הנקה

יש לזכור כי ייעוץ בהתכתבות מבלי לבדוק את המטופל מתייחס תמיד למקרה ממוצע. אסור לעשות שינויים בטיפול מבלי להיוועץ ברופא המטפל. הפנייה לאתר אינה מהווה תחליף לייעוץ רפואי מיידי בעת הצורך. צוות הרופאים המומחים והמקצוענים שלנו במרפאות החוץ והמכונים פועלים בזמינות תורים גבוהה במיוחד!

מרפאות החוץ שלנו שודרגו בכל כך הרבה מומחים,
לכל גיל, לכל אחד וכמובן לכל המשפחה. לבריאות!

מחלקת ילודים

במרכז הרפואי מעיני הישועה, מטופלים באהבה למעלה – 12,000 תינוקות בשנה. אנו רואים בכך זכות גדולה אשר מחייבת אותנו לפעול במיומנות ובסטנדרטים גבוהים. המחלקה מטפלת בתינוקות ומכשירה את האם להמשך הטיפול בתינוק בביתו. הצוות הרפואי והסיעודי זמין להורים במהלך האשפוז ונותן מענה לפי הצורך גם לאחר שחרור התינוק.

קומה
3 5
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

מזל טוב וברוכה הבאה למחלקת יולדות! המרכז הרפואי שם לו למטרה להיות דוגמא ומופת למצוינות במתן שירות רפואי וסיעודי, תוך שמירה על כבוד האדם, בהתאם לרוח ההלכה.

מחלקת יולדות

בזכות ההצלחה והמוניטין שרכשה במשך השנים, הורחבה המחלקה בשנת 2006 והוקם בה אגף נוסף לטיפול ואשפוז של יולדות הנקרא "מחלקה ראשונה", בזכות העיצוב המיוחד. בשנת 2016 הורחבה המחלקה שוב והוקם בה אגף נוסף מחלקת יולדות ג', מהמשוכללים והנוחים בארץ.

קומה
2 5
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

קפיטריה

הלובי הממוזג והקפיטריה בקומה 3 פתוחים לשירותכם בין השעות 23:00 – 10:00 רצוף.
במוצ\"ש ומוצאי חג הכניסה ללובי עד השעה 22:45 בדיוק.
* הציבור מתבקש לא להכניס אוכל מבושל לשטח המרכז הרפואי מטעמי כשרות.

מחלקת פגים – פגיה

היחידה לטיפול מיוחד בילוד במרכז הרפואי מעיני הישועה מטפלת בכל שנה בלמעלה מ-350 פגים, כולל בפגים במשקל הנמוך מ- 500 גרם. המחלקה נועדה לספק תנאים אופטימאליים להתפתחות בריאה ותקינה של פגים וילודים לאחר לידתם. צוות המחלקה כולל רופאים מומחים בתחום הניאונטולוגיה, צוות סיעוד מקצועי, עובדת סוציאלית, ...

קומה
3
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

שעות ביקור
חווית לידה בטוחה! בחדרי הלידה של המרכז הרפואי מעיני הישועה

חדרי לידה

חדרי הלידה של המרכז הרפואי מעיני הישועה החדישים והמאובזרים בציוד מודרני ביותר, כיאה למקום המקבל לעולם את פניהם של למעלה מ-12,000 תינוקות בשנה. כל אחד עשר החדרים מצוידים בשירותים ומקלחת, מיטת לידה משוכללת, פינת טיפול בילוד, אוירה נינוחה וליווי צמוד של מיילדת וצוות רפואי לאורך הלידה.

קומה
כניסה
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

חדר טיפולים וחדר אולטרסאונד עם מיטב הציוד עומדים לרשות המטופלות. מחשבה רבה הושקעה ביופי ובאסטטיקה של המחלקה אשר ללא ספק משרים אוירה נעימה ונינוחה על המטופלות ועל המבקרים.

הריון בר סיכון – רפואת האם והעובר

קומה
1
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

חזור למעלה