Skip to Content

הגברת חלב אם – האם מוטיליום להגברת החלב עוזר ?

2018 נובמבר 21 / י"ג כסלו ה' אלפים תשע"ט

שאלה

שלום,

אני 8 שבועות אחרי לידה ואני חוששת שהחלב שלי מתמעט שמעתי על מוטיליום ל הגברת חלב אם הייתי שמחה לקבל ייעוץ לגבי זה ומהם ההמלצות לגבי זה ?

תשובה

ראשית אני ממש מודה לך ושמחה שפנית לקבלת מענה ועזרה בכל הקשור להנקה ולא נשארת עם סימני שאלה ללא מענה ושנית אשתדל להיות לך לעזר.

לעיתים סביב 6-8 שבועות לאחר לידה ישנה תופעה הנקראת מקפצת גדילה / או מקפצת משקל. זוהי תופעה יפה בה התינוקי המשגשג רוצה לעבור לשלב ההתפתחותי הבא ולשם כך עליו לקבל עוד מה"מן מין השמיים שלך", החלב שאת מעניקה לו ולכן הוא מגביר את מספר ההנקות על מנת להגביר לך את תפוקת החלב. נפלאות הבריאה !

רוב האמהות שלא לימדו אותן על התופעה המיוחדת, רואות בזה סימן שלילי או חוששות שהקטנצי דורש הרבה מזון כי אין לאמא מספיק, אך לרוב המצב הוא פשוט שהוא מגביר לך את התפוקה כיון שיש לך מספיק והוא ראה "כי טוב" ורוצה עוד מהטוב שאת מעניקה לו. נסי בימים האלו להניק לפי דרישה ומשתי השדיים. תהני מלהיות הרבה עור לעור עם תינוקך, מומלץ לדחוס את השד במהלך ההנקה ולהנות מהקרבה המיוחדת. זהו תהליך טבעי שחולף לרוב לאחר מספר ימים.

את צודקת שישנן תרופות שניתנות להגברת חלב אך הן עם תופעות לוואי שיש צורך בבדיקת רופא מקיפה והבנה על התופעות לוואי שלהן לפני שנלקחות. ויותר חשוב , אם זה מקרה של ירידה בתפוקת חלב, אזי יש כל כך הרבה לעשות על מנת להגביר את תפקת החלב ולהעניק ולהניק את הטוב ביותר לתינוקך, מבלי להעזר באמצעים תרופתיים.

ראשית עלייך להפגש בהקדם עם יועצת הנקה . לכל קופות החולים בארץ הקודש ישנן יועצות הנקה בעלות סימלית.

ושנית בגלל שלצערי לא זכיתי לראותך מניקה ואת תינוקך אוכל רק לומר שבאופן כללי לכל אם אשר רוצה להגביר את תפוקת החלב עליה להקפיד על 8-10 הנקות יעילות או שאיבות ביממה.

לאם מניקה ניתן להוסיף 3-4 שאיבות ישר עם סיום ההנקות , שתמיד העדיפות היא למשאבה דו צדדית חשמלית, ולאחר השאיבה לסחוט עם ידך את השארית בשד. את החלב ששאבת מומלץ לתת בהזנה קצובה ואיטית כך שהבקבוק מקביל לרצפה, לפני שהתינוקי מתחיל את ההנקה הבאה.

את שאר ההמלצות הרבות שיש תקבל כל אם לפי המקרה שלה ובהתאם לה ולתינוקה.

בברכת חווית הנקה מוצלחת ומאמינה שעם פגשתך עם יועצת הנקה תקבלי את כל התמיכה שתקדם בעזרת השם את ההנקה שלכם לעוד הרבה שנות הנקה מבורכת,

בברכה רבה,

 

יש לזכור כי ייעוץ בהתכתבות מבלי לבדוק את המטופל מתייחס תמיד למקרה ממוצע. אסור לעשות שינויים בטיפול מבלי להיוועץ ברופא המטפל. צוות הרופאים המומחים והמקצוענים שלנו במרפאות החוץ והמכונים פועלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות בזמינות תורים גבוהה במיוחד. אתם יכולים להיות רגועים, אנו עושים הכל לבטיחותכם ולבריאותכם! אמצעי הגנה למטופלים ולצוות הרפואי, שמירת מרחק מבוקרת בחדרי ההמתנה, מרווחי זמן בין התורים למניעת עומס ממתינים והפרדה מוחלטת באגפים השונים.

מרפאות החוץ שלנו שודרגו בכל כך הרבה מומחים,
לכל גיל, לכל אחד וכמובן לכל המשפחה. לבריאות!

מחלקת ילודים

במרכז הרפואי מעיני הישועה, מטופלים באהבה למעלה – 12,000 תינוקות בשנה. אנו רואים בכך זכות גדולה אשר מחייבת אותנו לפעול במיומנות ובסטנדרטים גבוהים. המחלקה מטפלת בתינוקות ומכשירה את האם להמשך הטיפול בתינוק בביתו. הצוות הרפואי והסיעודי זמין להורים במהלך האשפוז ונותן מענה לפי הצורך גם לאחר שחרור התינוק.

קומה
3 5
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

מזל טוב וברוכה הבאה למחלקת יולדות! המרכז הרפואי שם לו למטרה להיות דוגמא ומופת למצוינות במתן שירות רפואי וסיעודי, תוך שמירה על כבוד האדם, בהתאם לרוח ההלכה.

מחלקת יולדות

בזכות ההצלחה והמוניטין שרכשה במשך השנים, הורחבה המחלקה בשנת 2006 והוקם בה אגף נוסף לטיפול ואשפוז של יולדות הנקרא "מחלקה ראשונה", בזכות העיצוב המיוחד. בשנת 2016 הורחבה המחלקה שוב והוקם בה אגף נוסף מחלקת יולדות ג', מהמשוכללים והנוחים בארץ.

קומה
3 5
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

מענה טלפוני לאפשרויות ההגעה מופעל לשירותכם בטל\'- 03-5775435

קפיטריה

הלובי הממוזג והקפיטריה בקומה 3 פתוחים לשירותכם בין השעות 23:00 – 10:00 רצוף.
במוצ\"ש ומוצאי חג הכניסה ללובי עד השעה 22:45 בדיוק.
* הציבור מתבקש לא להכניס אוכל מבושל לשטח המרכז הרפואי מטעמי כשרות.

מחלקת פגים – פגיה

היחידה לטיפול מיוחד בילוד במרכז הרפואי מעיני הישועה מטפלת בכל שנה בלמעלה מ-350 פגים, כולל בפגים במשקל הנמוך מ- 500 גרם. המחלקה נועדה לספק תנאים אופטימאליים להתפתחות בריאה ותקינה של פגים וילודים לאחר לידתם. צוות המחלקה כולל רופאים מומחים בתחום הניאונטולוגיה, צוות סיעוד מקצועי, עובדת סוציאלית, ...

קומה
3
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

מענה טלפוני לדרכי הגעה

מענה טלפוני לאפשרויות ההגעה מופעל לשירותכם בטל\'- 03-5775435

שעות ביקור
חווית לידה בטוחה! בחדרי הלידה של המרכז הרפואי מעיני הישועה

חדרי לידה

חדרי הלידה של המרכז הרפואי מעיני הישועה החדישים והמאובזרים בציוד מודרני ביותר, כיאה למקום המקבל לעולם את פניהם של למעלה מ-12,000 תינוקות בשנה. כל אחד עשר החדרים מצוידים בשירותים ומקלחת, מיטת לידה משוכללת, פינת טיפול בילוד, אוירה נינוחה וליווי צמוד של מיילדת וצוות רפואי לאורך הלידה.

קומה
0
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

חדר טיפולים וחדר אולטרסאונד עם מיטב הציוד עומדים לרשות המטופלות. מחשבה רבה הושקעה ביופי ובאסטטיקה של המחלקה אשר ללא ספק משרים אוירה נעימה ונינוחה על המטופלות ועל המבקרים.

הריון בר סיכון – רפואת האם והעובר

הריון הוא תהליך טבעי. רוב ההריונות מתנהלים ללא סיבוכים ומסתיימים בלידה במועד. בחלק מההריונות קיימים סיכונים, חלקם עקב מצבה הבריאותי של האשה עוד לפני ההריון וחלקם מתפתחים במהלך ההריון. סיבוכים אלה יכולים להגיע לדרגה בה קיימת סכנה לחייה של האם או העובר. ...

חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

מענה טלפוני לאפשרויות ההגעה מופעל לשירותכם בטל\'- 03-5775435

חזור למעלה