Skip to Content

ברך חלופית בגלל משחיקה של שתי הברכיים

2016 נובמבר 14 / י"ג חשון ה' אלפים תשע"ז

שאלה

שלום,

אני בת 67 ולפני כעשר שנים אובחנתי כסובלת משחיקה של שתי הברכיים. ניסיתי טיפולים פיזיותרפיים ועברתי הזרקה לברך שמאל שהקלה עלי למשך מספר חודשים. בחצי השנה האחרונה אני סובלת מכאבים עזים גם במנוחה ולא יודעת מה לעשות. ניתוח יכול לעזור לי? האם איני מבוגרת מידיי בשביל ניתוח כזה?

תשובה

הבעיה הרפואית ממנה את סובלת – דלקת ניוונית של מפרק הברך, משותפת לאנשים רבים בגיל המבוגר.

 

בלשון שאינה מקצועית ניתן להסביר שהברך הנושאת לאורך החיים את משקל גופנו בפעילויות השונות (הליכה, ריצה, קפיצה), עוברת שחיקה כמו מכונה שמתבלה עם השנים.

 

הנפגעים במידה זו או אחרת הם כל מרכיבי הברך השונים: שרירים, רצועות, מעטפת הברך והסחוס המפרקי. בשלבים המוקדמים של המחלה ניתן להציע מגוון טיפולים לא ניתוחיים: פיזיותרפיה, משככי כאבים, נוגדי דלקת, זריקות תוך מפרקיות ותוספי מזון.
במצבים מתקדמים של המחלה טווחי התנועה של הברך מצטמצמים והנעתה כרוכה בכאבים עזים. בהמשך הכאב מופיע גם במנוחה. בעת הליכה יש תחושת חוסר יציבות כאילו הברך עומדת 'לברוח' או 'לקרוס'. הפעלת הברך לאחר פרק זמן ללא תנועה (ישיבה לדוגמא) נעשית קשה יותר ויותר וירידת מדרגות הופכת למשימה כמעט בלתי אפשרית.

 

בשלב זה, כפי שבא לידי ביטוי במקרה שלך, לא ניתן עוד להשיג הקלה מספקת באמצעות הטיפולים שהוזכרו לעיל והטיפול היחיד שניתן להציע הוא ניתוח להחלפה של הברך.
החלפת ברך הינה ניתוח בגודל בינוני
החלפת ברך הינה ניתוח בגודל בינוני במהלכו מחליפים את קצוות העצם והסחוס הפגועים, בחלקי מתכת ופלסטיק מורכבים. חומרים אלו המיוצרים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר, עומדים בתקנים מחמירים לגבי עמידותם והתאמתם לגוף האדם. בעולם המערבי מזה עשורים.

 

מאות אלפים של אנשים עברו ועוברים אותו בהצלחה. כמו כל ניתוח גם ניתוח זה כרוך בסיכונים (אמנם בשיעור נמוך) והצלחתו תלויה בתהליך שיקומי, המחייב שיתוף פעולה של המנותח.

 

לאחר הניתוח יש צורך בפיזיותרפיה ותהליך שיקום המושלם לרוב לאחר מספר חודשים בודדים.

 
רפואה שלמה.

יש לזכור כי ייעוץ בהתכתבות מבלי לבדוק את המטופל מתייחס תמיד למקרה ממוצע. אסור לעשות שינויים בטיפול מבלי להיוועץ ברופא המטפל. הפנייה לאתר אינה מהווה תחליף לייעוץ רפואי מיידי בעת הצורך. צוות הרופאים המומחים והמקצוענים שלנו במרפאות החוץ והמכונים פועלים בזמינות תורים גבוהה במיוחד!

מרפאות החוץ שלנו שודרגו בכל כך הרבה מומחים,
לכל גיל, לכל אחד וכמובן לכל המשפחה. לבריאות!
 מענה רפואי איכותי בתחומי האורתופדיה, בכל הגילאים כולל מיון אורתופדי כללי ועוד שלוש מרפאות ספציפיות (מבוגרים, ילדים, מרפאת כתף ומרפק, מרפאת כף רגל ואורתופדיה כללית)

כירורגיה אורתופדית

קומה
1
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

ארתרוסקופיה של הברך, שחזור ארתרוסקופי של רצועה צולבת קדמית בברך ACL, שחזור ארתרוסקופי של רצועה צולבת אחורית בברך PCL ועוד

מרפאת ארטרוסקופיה – פציעות וכירורגיה ארתרוסקופית

קומה
1
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

דרכי הגעה

מענה טלפוני לאפשרויות ההגעה מופעל לשירותכם בטל\'- 03-5775435

אורתופדיה כף יד

המרפאה מטפלת במטופלים עם בעיות הקשורות לכף היד: משורש כף היד ועד לקצות האצבעות – שברים, חתכים, ודלקות בגידים.

קומה
1
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

 

ניתוחים ארטרוסקופיים, ניתוחי החלפות מפרקים, ניתוחי טראומה ילדים ומבוגרים

מחלקת אורתופדיה

במחלקה לכירורגיה אורתופדית במרכז הרפואי מעיני הישועה מומחים לכירורגיה אורתופדית דחופה (שברים) ואלקטיבית, כגון: מחלות מפרקים, כפות ידיים, ברכיים, כתפיים, גב ועוד. במחלקה מיטות אשפוז ייעודיות, שולחן ניתוחים מודרני, אמצעי שיקוף וציוד ניתוחי מחד וכוח אדם מיומן המוביל בתחומו בכדי לתת מענה לבעיות ...

קומה
2
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

חזור למעלה