Skip to Content

הנקה נכונה – הנקה כשהפטמות שקועות

2017 יוני 19 / כ"ה סיון ה' אלפים תשע"ז

שאלה

היי
רציתי לשאול שאלה אישית לגבי הנקה, יש לי פטמות שקועות.
עכשיו זה לידה רביעית. הראשונה והשניה לא הצליחו לתפוס את הפטמה אז כל הזמן הייתי שואבת.
השלישי כן הצליח לתפוס והנקתי אותו מלא 10 חודשים…
עכשיו אחרי לידה רביעית… התינוקת יצאה קטנה 2500 ולא הייתה מתעוררת בכלל להנקות, אז היועצת הנקה בבית חולים אמרה להעיר בכוח ולתת בקבוק כשהיא ישנונית.
וביומיים האחרונים היא כבר לא יונקת, רוצה רק בקבוק… מה עושים?? היא כל הזמן בוכה עד שהיא מרגישה את הבקבוק ונרגעת… מחר היא תיהיה בת שבוע

תשובה

איזו השתדלות מרשימה!!! את מספרת כאן מצב מיוחד ואת אמא מיוחדת שעשתה המון להצלחת הנקה ודאגה לתינוקה!

הנקה עם פטמות שקועות היא בהחלט אתגר ואני גאה בך על שהצלחת כבר להתגבר עליו ומאמינה שבעז"ה גם כאן השם יתן לך את הכוחות.

ראשית כל ישנה הקטנטונת שעוד לא בת שבוע עם משקל לידה מתחת לשלוש קילוגרם שאנו בהחלט צריכים לוודא לפחות 8 האכלות ביממה עם 5-6 טיטולי שתן ו3 יציאות במהלך היממה וחזרה למשקל לידה עד גיל 10 ימים. ושנית ישנה הסוגיה של ללמד קטנטונת על הנקה לאחר שההית צריכה להעזר בבקבוק . שני דברים אלו דורשים התייחסות, אך מנסיוני הם ממש לטווח הקצר ומסתדרים בעז"ה רק עם התנהלות נכונה ומעט הכוונה! כיוון שלצערי לא זכיתי לראותך ולא את ההנקה שלכן לא אוכל לייעץ איך ומה אלא רק על להתראות עם יועצת הנקה מוסמכת בהקדם האפשרי. האתגרים שאת עמדת מולם בהחלט מזכים אותך לעזרה מקצועית. אל תתמודדי עם קושי לבדך כי הוא דורש עזרה וליווי.

עד שתפגשי עם יועצת מוסמכת תמשיכי עם העשייה המבורכת שלך. 

מאמינה שעם הצלחות העבר שלך ובעז"ה תצליחי ותזכי לחווית הנקה מעצימה לשתיכן!

בהצלחה רבה ויישר כוח, שרון זלמנוביץ, אחות ויועצת הנקה מוסמכת IBCLC

 

יש לזכור כי ייעוץ בהתכתבות מבלי לבדוק את המטופל מתייחס תמיד למקרה ממוצע. אסור לעשות שינויים בטיפול מבלי להיוועץ ברופא המטפל. צוות הרופאים המומחים והמקצוענים שלנו במרפאות החוץ והמכונים פועלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות בזמינות תורים גבוהה במיוחד. אתם יכולים להיות רגועים, אנו עושים הכל לבטיחותכם ולבריאותכם! אמצעי הגנה למטופלים ולצוות הרפואי, שמירת מרחק מבוקרת בחדרי ההמתנה, מרווחי זמן בין התורים למניעת עומס ממתינים והפרדה מוחלטת באגפים השונים.

מרפאות החוץ שלנו שודרגו בכל כך הרבה מומחים,
לכל גיל, לכל אחד וכמובן לכל המשפחה. לבריאות!
מזל טוב וברוכה הבאה למחלקת יולדות! המרכז הרפואי שם לו למטרה להיות דוגמא ומופת למצוינות במתן שירות רפואי וסיעודי, תוך שמירה על כבוד האדם, בהתאם לרוח ההלכה.

מחלקת יולדות

בזכות ההצלחה והמוניטין שרכשה במשך השנים, הורחבה המחלקה בשנת 2006 והוקם בה אגף נוסף לטיפול ואשפוז של יולדות הנקרא "מחלקה ראשונה", בזכות העיצוב המיוחד. בשנת 2016 הורחבה המחלקה שוב והוקם בה אגף נוסף מחלקת יולדות ג', מהמשוכללים והנוחים בארץ.

קומה
3 5
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

מענה טלפוני לאפשרויות ההגעה מופעל לשירותכם בטל\'- 03-5775435

קפיטריה

הלובי הממוזג והקפיטריה בקומה 3 פתוחים לשירותכם בין השעות 23:00 – 10:00 רצוף.
במוצ\"ש ומוצאי חג הכניסה ללובי עד השעה 22:45 בדיוק.
* הציבור מתבקש לא להכניס אוכל מבושל לשטח המרכז הרפואי מטעמי כשרות.

חווית לידה בטוחה! בחדרי הלידה של המרכז הרפואי מעיני הישועה

חדרי לידה

חדרי הלידה של המרכז הרפואי מעיני הישועה החדישים והמאובזרים בציוד מודרני ביותר, כיאה למקום המקבל לעולם את פניהם של למעלה מ-12,000 תינוקות בשנה. כל אחד עשר החדרים מצוידים בשירותים ומקלחת, מיטת לידה משוכללת, פינת טיפול בילוד, אוירה נינוחה וליווי צמוד של מיילדת וצוות רפואי לאורך הלידה.

קומה
0
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

חזור למעלה