Skip to Content

האם לעבור ניתוח בכתף עם קרע מסיבי בגידים ?

2018 יולי 24 / י"ב אב ה' אלפים תשע"ח

שאלה

בס"ד

שלום וברכה כבוד הרופא

הוספתי את המסמכים הרלווטים בתחתית המקרה

לפני חצי שנה נחבלתי ברגל וכתף שמאל…בברך עשו ניתוח חיבור פיקה בשיבא  ובכתף בימים אלא מתכננים לחיבור גידים.

רציתי לשאול… האורתופד בקופת כללית כשראה את הmri אמר שהקרע מסיבי מדי ולא מאמין שירצו לנתח.

אך דר' פוגל משיבא גם ראה את הmri ובדק אותי ממליץ לניתוח אך רשם רשימת סיכונים גדולה לצידה. רופא השפחה אומר שאם ארצה לתקן את החיבור בכתף ..זה הדרך לעשות בניתוח.

מה כבודו ממליץ?

 

 

תשובה

המקרה שלך אינו פשוט, מכיוון שאתה גבר צעיר יחסית עם פגיעה קשה בגידים בכתף. אינני יודע מהי רמת הפעילות והדרישות היומיומיות שלך, אם הנך עוסק בספורט כלשהו או רק יושב וקורא ספרים כל היום… זה משנה מאוד.

אינך חייב לעשות את הניתוח, ועליך לשקול היטב את צעדיך, כי אם הלכת לכיוון ניתוחי הרי שזה מחייב אותך לעבור את כל תהליך השיקום.

למרות הנתונים החסרים אני יכול לומר שעומדות בפניך אפשרויות של טיפול שמרני אל מול טיפול ניתוחי.

טיפול שמרני הווה אומר להשלים עם הנכות שלך ולעבוד על חיזוק של שרירים "חליפיים" בכתף. חלק מהתנועות תהיינה חסרות והכתף תהייה תמיד חלשה. לפעמים התוצאות משביעות רצון בעיקר אם אין לך הרבה דרישות מהכתף.

אם הנך אדם פעיל סביר שלא תוכל לחזור לרמת הפעילות הקודמת.

האפשרות שנייה היא ניתוחית. היה פשוט יותר לו היית מבוגר בעשר או עשרים שנה… הייתי מרגיש נוח יותר להציע לך פתרון ניתוחי מצויין עם שיקום לא ארוך במיוחד (ברוב המקרים) שהוא החלפת כתף בגיאומטריה הפוכה (Reverse Total Shoulder Replacement).

אך אתה אדם צעיר. ולכן איני שש לכתוב בשורת ההצעות לניתוח "החלפת כתף" עבורך.

עם זאת הקרע שלך מסיבי! קשה ומאתגר. לכך קיימים היום פתרונות ביניים המביאים לתוצאות לא רעות, אם כי לא מושלמות. המטרה של הטיפולים הללו היא להפחית כאב ולשפר תפקוד. ד"ר פוגל יפה כתב את כל ההסברים של מה שהוא מתכנן לך בניתוח אם לא יצליח לתקן את הקרע. אני חושב שהוא סיכם זאת נאמנה לפי הספרות העדכנית במקצוע הכתף.

בוא לבדיקה אם תרצה, אל תמהר להחליט. כל החלטה שתיקח צריכה להתאים לאישיות שלך ולדרישות שלך, לכן רק אתה יכול להחליט בעניין.

בהצלחה

יש לזכור כי ייעוץ בהתכתבות מבלי לבדוק את המטופל מתייחס תמיד למקרה ממוצע. אסור לעשות שינויים בטיפול מבלי להיוועץ ברופא המטפל. הפנייה לאתר אינה מהווה תחליף לייעוץ רפואי מיידי בעת הצורך. צוות הרופאים המומחים והמקצוענים שלנו במרפאות החוץ והמכונים פועלים בזמינות תורים גבוהה במיוחד!

מרפאות החוץ שלנו שודרגו בכל כך הרבה מומחים,
לכל גיל, לכל אחד וכמובן לכל המשפחה. לבריאות!
ארתרוסקופיה של הברך, שחזור ארתרוסקופי של רצועה צולבת קדמית בברך ACL, שחזור ארתרוסקופי של רצועה צולבת אחורית בברך PCL ועוד

מרפאת ארטרוסקופיה – פציעות וכירורגיה ארתרוסקופית

קומה
1
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

דרכי הגעה

מענה טלפוני לאפשרויות ההגעה מופעל לשירותכם בטל\'- 03-5775435

אורתופדיה כף יד

המרפאה מטפלת במטופלים עם בעיות הקשורות לכף היד: משורש כף היד ועד לקצות האצבעות – שברים, חתכים, ודלקות בגידים.

קומה
1
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

 

ניתוחים ארטרוסקופיים, ניתוחי החלפות מפרקים, ניתוחי טראומה ילדים ומבוגרים

מחלקת אורתופדיה

במחלקה לכירורגיה אורתופדית במרכז הרפואי מעיני הישועה מומחים לכירורגיה אורתופדית דחופה (שברים) ואלקטיבית, כגון: מחלות מפרקים, כפות ידיים, ברכיים, כתפיים, גב ועוד. במחלקה מיטות אשפוז ייעודיות, שולחן ניתוחים מודרני, אמצעי שיקוף וציוד ניתוחי מחד וכוח אדם מיומן המוביל בתחומו בכדי לתת מענה לבעיות ...

קומה
2
חניה

לנוחיותכם, מגרש לחניה במתחם בית החולים בכל שעות היממה.

חזור למעלה