הריון בר סיכון – רפואת האם והעובר

המחלקה לרפואת האם והעובר (הריון בר סיכון) הינה אחת המחלקות הפעילות במרכז הרפואי מעיני הישועה. המחלקה החדשה מכילה 34 מיטות לרווחת המטופלות.

רופאים מנהלים

ד"ר עוז גביש - מומחה לכירורגיה גינקולוגית

ד”ר עוז גביש

מנהל המערך לכירורגיה גניקולוגית משנה למנהל אגף נשים ויולדות

קרא עוד ...

אחיות

  • image description

    גב' סימה זיו

    אחות אחראית מחלקת נשים והריון בסיכון

מידע למבקר ולמשפחה

שעות ביקור

ללא הגבלה
ביקור עם ילדים:
16:00-17:00

טלפונים

03-5771192

03-5771188

מיקום

1 קומה

איך מגיעים ?

לשירות המפות של גוגל

תכנון רב בשיפור תנאי האשפוז, הפחתת הצפיפות ואפשרות שמירה על פרטיות המטופלות

הריון הוא תהליך טבעי. רוב ההריונות מתנהלים ללא סיבוכים ומסתיימים בלידה במועד. בחלק מההריונות קיימים סיכונים, חלקם עקב מצבה הבריאותי של האשה עוד לפני ההריון וחלקם מתפתחים במהלך ההריון. סיבוכים אלה יכולים להגיע לדרגה בה קיימת סכנה לחייה של האם או העובר.

לרווחת המטופלות הושקע תכנון רב בשיפור תנאי האשפוז, הפחתת הצפיפות ואפשרות שמירה על פרטיות המטופלות. תנאי האשפוז במחלקה החדשה יקלו על שהותן של המטופלות ועל משפחותיהן וכן על הצוות המטפל. המאושפזות תמשכנה לקבל טיפול רפואי וסיעודי ברמה הגבוהה ביותר.

צוות הסיעודי במחלקה מונה כ-20 אחיות בעלות תואר ראשון. מתוכם 6 מיילדות המיישמות את הידע המקצועי שלהן במחלקה. גב' זיו עצמה המשמשת כאחות אחראית המחלקה הינה מיילדת ובעלת וותק של 22 שנה במחלקה.

חדר טיפולים וחדר אולטרסאונד עם מיטב הציוד עומדים לרשות המטופלות

המחלקה החדשה כוללת ציוד רפואי וסיעודי מתקדם ביותר, הכוללים, מיטות חשמליות מתכווננות ומזרונים חדשים, אשר ללא ספק יקלו על האשפוז במחלקה שלעיתים קרובות הינו אשפוז ארוך הנמשך שבועות רבים – חדשים. חדר טיפולים וחדר אולטרסאונד עם מיטב הציוד עומדים לרשות המטופלות. מחשבה רבה הושקעה ביופי ובאסתטיקה של המחלקה אשר ללא ספק משרים אוירה נעימה ונינוחה על המטופלות ועל המבקרים.

פעילויות מגוונות במחלקת הריון בר סיכון לנשים המאושפזות לשהות ממושכת

סדנת אמנות
 סדנת איפור
מסיבות ראש חודש ועוד

"אני כאחראית מחלקה וכיועצת זוגית מתכננת הרצאות שונות על ההתמודדות עם אשפוז ארוך במחלקה על כל היבטיו השונים. ישנה ראייה אישית ויחס נפלא מעודד וחם של האחיות העובדות במחלקה וזאת יעידו אלפי מכתבי התודה של המאושפזות במשך כל השנים. נשים שהיו מאושפזות במחלקה לאורך זמן שומרות על קשר מתמשך ובאות לבקר. חלקם אפילו הופכות להיות כבנות משפחה קרובה לצוות ומזמינים אותם לאירועים ושמחות משפחתיות"
– גב' סימה זיו, אחות אחראית ויועצת זוגית

 

 

וידאו- הרופאים לשירותך

טיפול במגוון רחב של סיבוכי הריון

מרפאה לרפואת האם והעובר והריון בסיכון

הריון הוא תהליך טבעי. רוב ההריונות מתנהלים ללא סיבוכים ומסתיימים בלידה במועד. בחלק מההריונות קיימים סיכונים, חלקם עקב מצבה הבריאותי של האשה עוד לפני ההריון וחלקם מתפתחים במהלך ההריון סיבוכים אלה יכולים להגיע לדרגה בה קיימת סכנה לחייה של האם או העובר.

מזל טוב וברוכה הבאה למחלקת יולדות! המרכז הרפואי שם לו למטרה להיות דוגמא ומופת למצוינות במתן שירות רפואי וסיעודי, תוך שמירה על כבוד האדם, בהתאם לרוח ההלכה.

מחלקת יולדות

בזכות ההצלחה והמוניטין שרכשה במשך השנים, הורחבה המחלקה בשנת 2006 והוקם בה אגף נוסף לטיפול ואשפוז של יולדות הנקרא "מחלקה ראשונה", בזכות העיצוב המיוחד. בשנת 2016 הורחבה המחלקה שוב והוקם בה אגף נוסף מחלקת יולדות ג', מהמשוכללים והנוחים בארץ.

מחלקת פגים – פגיה

היחידה לטיפול מיוחד בילוד במרכז הרפואי מעיני הישועה מטפלת בכל שנה בלמעלה מ-350 פגים, כולל בפגים במשקל הנמוך מ- 500 גרם. המחלקה נועדה לספק תנאים אופטימאליים להתפתחות בריאה ותקינה של פגים וילודים לאחר לידתם. צוות המחלקה כולל רופאים מומחים בתחום הניאונטולוגיה, צוות סיעוד מקצועי, עובדת סוציאלית, ...

חווית לידה בטוחה! בחדרי הלידה של המרכז הרפואי מעיני הישועה

חדרי לידה

חדרי הלידה של המרכז הרפואי מעיני הישועה החדישים והמאובזרים בציוד מודרני ביותר, כיאה למקום המקבל לעולם את פניהם של למעלה מ-12,000 תינוקות בשנה. כל אחד עשר החדרים מצוידים בשירותים ומקלחת, מיטת לידה משוכללת, פינת טיפול בילוד, אוירה נינוחה וליווי צמוד של מיילדת וצוות רפואי לאורך הלידה.