פסיכיאטריה ילדים

צוות בריאות הנפש

המרפאה לבריאות הנפש לילדים  כוללת אנשי צוות מומחים מהתחומים הבאים:

פסיכיאטרים
פסיכולוגים
עובדים סוציאליים
מטפלים באמצעות בעלי חיים
תרפיסטיות באומנות
תרפיה במוזיקה
מטפלים בפסיכודרמה
תרפיה בתנועה
ריפוי בעיסוק
אחות
גינון טיפולי
חוג קונג-פו
מטפלת באומנות וכו'.
למקסום תוצאות הטיפול מקיים צוות המרפאות פגישות עדכון קבועות עם אנשי חינוך, רבנים ומנהלי המוסדות גורמים נוספים רלבנטיים מהקהילה.

רופאים מנהלים

ד"ר מיכאל בונצל

ד”ר בונצל מיכאל

מנהל מרפאות בריאות הנפש למבוגרים וילדים

קרא עוד ...

מידע למבקר ולמשפחה

טלפונים

073-3398035

פקס- 073-3398045

מיקום

1 קומה

קבלה למרפאה

לבירורים בנושא מתן התחייבות מקופ"ח, ניתן לפנות ליחידת הגביה: 03-5771171

קבע תור לרופא >

מערכת זימון תורים

במרכז הרפואי צוות רפואי מקצועי בעל ניסיון רב, עם ציוד וטכנולוגיה מתקדמים. בכל מרפאות החוץ והמכונים פועלת מערכת זימון תורים המאפשרת לקבוע תורים בזמינות גבוהה.

03-5771188

איך מגיעים ?

לשירות המפות של גוגל

וידאו- הרופאים לשירותך

שאלות ותשובות – שאל את הרופא

הרפואה שלך - שאלות ותשובות >
הפרעת אכילה מסוג בולימיה נורבוזה – יעוץ פרטני
כ"ט שבט ה' אלפים תשע"ט

שלום. רציתי להתייעץ לגבי סוג הטיפול שאני צריכה והאופן בו זה יתבצע. אני שנתיים וחצי לאחר סיום של טיפול של שנה וחצי בהפרעת אכילה מסוג בולימיה נורבוזה(לא בטוחה שזאת האבחנה המדוייקת כי בזמנו לא כל כך התעניינתי בכותרת, אבל נדמה לי שזאת הייתה האבחנה. לא סיימתי לגמרי את התהליך אבל מסיבות שונות הוא הסתיים בכל זאת) בכל מקרה, במשך שנתיים וחצי התמודדתי בהצלחה עם הסימפטומים וכן עם כל הפן הרגשי והנפשי של זה, אבל בחודשים האחרונים יש לי רגרסיה בשני הדברים ( תופעות של ההפרעה(בולמוסים,צומות, פעילות מפצה אבל ב"ה ללא הקאות)+ הצפה רגשית חזקה של דברים מהעבר בשילוב עם דברים מההווה שלפעמים מובילה לפגיעה עצמית שאינה מסכנת חיים) ודברים חדשים שמופיעים כגון: קוצרי נשימה, חרדות, הזעת יתר, ומשהו שאני לא יודעת להגדיר אותו- מעין ניתוקים כאלה מהמציאות לכמה שניות. רציתי לשאול כמה דברים: א. האם הדברים הנוספים קשורים או שזה עניין אחר לגמרי? האם יכול להיות שאני מגזימה ולא מדובר בחזרה להפרעה אלא בסתם הרגלים לא טובים כמו שיש לכל אחד לפעמים? האם ליחס להם חשיבות או שאני סתם לחוצה כי זה מופיע כל הדברים יחד? ב. האם הטיפול הנכון הוא שוב מרפאה או שבגיל ובמצב הנוכחי כדאי לפנות לאפיק אחר? ג. אם הפתרון הוא מרפאה- האם יש אפשרות לפנות ישירות למרפאה בלי קופ"ח? אנחנו גרים במקום קטן ואני רוצה שכמה שפחות אנשים ידעו על כך. ד. האם בגיל 21 עדיין מחייבים שההורים יהיו חלק מהתהליל או שאפשר לעשות את זה לבד? ה. הטיפול בגיל הזה הוא במרפאה להפרעות אכילה או במרפאה להפרעות נפשיות? ו. מהו אופן הטיפול? טיפול מסוג אחד או כמה? איזה סוגי טיפול? כמה זה עולה? באיזה ימים אפשר להגיע? האם אפשר להגיע אחה"צ/ ערב? מה יקרה אם לא אטפל בזה? יכול להיות שזאת פשוט תקופה לא טובה שתעבור מעצמה? האם יש *רופא* שניתן להתייעץ איתו לפני החלטה על טיפול/ לא טיפול? (לא פקידת קבלה) האם יש המלצות מקדימות לדברים שניתן לעשות בינתיים כדי לאזן את המצב? (הבנתי שתהליך הקליטה לטיפול לוקח הרבה זמן ואני חוששת מהתדרדרות למצב הקודם) האם יש אפשרות לשלם במחיר של הקופה אבל לא דרך הקופה כדי שהורי לא ידעו על הטיפול? תודה רבה וסליחה על כל השאלות. מקווה שזה באמת המקום המתאים ושלא בזבזתי את הזמן שלכם. מאוד מתנצלת אם כן.

הפרעת אכילה מסוג בולימיה נורבוזה – יעוץ פרטני - קרא עוד >
יש לכם מחלקה לאשפוז נפגעות תקיפה מינית ?
ב' שבט ה' אלפים תשע"ט

שלום רב, האם יש לכם מחלקה שמיועדת לאשפוז קצר של נפגעות תקיפה מינית? תודה!

יש לכם מחלקה לאשפוז נפגעות תקיפה מינית ? - קרא עוד >
תרופות פסוקואטור – האם ההורים יכולים לשחק קצת עם המינונים?
כ"ד אלול ה' אלפים תשע"ח

  היי, יש לי בן עם סכיזופרניה מנותקת, מאובחן כ- VEOS, הוא נשלח הביתה מדי שבוע, וזה מאוד קשה למשפחה. לאחרונה הוא קיבל מנה מוגברת של LAPRONEX מ -300 מ"ג ל -350 מ"ג ליום, המצב הולך ומחמיר. עם זאת, כאשר הוא נמצא יותר איתנו, ההתנהגות שלו קשה מאוד, אני רוצה להקטין את LAPRONEX בחזרה עד 300mg ליום, כך שהוא יהיה יותר רגוע וכך נוכל להקל על המשפחה. האם זה בסדר עבור ההורים שלו לשחק קצת עם המינונים כפי שהצעתי? תודה,

תרופות פסוקואטור – האם ההורים יכולים לשחק קצת עם המינונים? - קרא עוד >
דיכאון וחרדה – אני לא מוכנה לשתף את משפחתי – מה עושים?
ט' טבת ה' אלפים תשע"ח

שלום, אני בת 16 ולאחרונה אני שומעת בעיקר בלילה בחושך קולות מדמיינת דברים מפחידים כמו נוכחות נוספת לידי וחולמת על מוות בעיקר של האנשים שחשובים לי ושמתו כבר. בעקבות זאת אני לא נרדמת בלילה וגם כשאני נרדמת השינה שלי לא רציפה. הדבר הזה מפריע לי בחיי היום-יום ואני לא מתפקדת מספיק טוב. יש לי תחושה שאלו התקפי חרדה ואני גם מרגישה עצובה ומדוכאת.. אני לא מוכנה לשתף את משפחתי. אפשר הערכה למצב בבקשה? מה עלי לעשות..

דיכאון וחרדה – אני לא מוכנה לשתף את משפחתי – מה עושים? - קרא עוד >
דודתי סובלת ממחלת סכיזורפניה – איך ניתן לעזור לה ?
ח' תשרי ה' אלפים תשע"ח

שלום, דודתי סובלת ממחלת הסכיזורפניה היא מטופלת בכדורים וכן מעקב אצל פסיכיאטר ועובדת סוציאלית. הבעיה שהיא גרה לבד, שכנים מתלוננים שהיא צועקת וכן איתנו היא מדברת על הרצון למות. ניסינו לפנות לגורמים המקצועיים אך הם אינם מוכנים לשמוע אותנו ללא הנציגות שלה. והיא אינה מוכנה לספר להם את האמת מהחשש לאישפוז. יש באפשרותכם לייעץ לנו איך ניתן לעזור לה? תודה !

דודתי סובלת ממחלת סכיזורפניה – איך ניתן לעזור לה ? - קרא עוד >
טיפול בחרדה
ה' אייר ה' אלפים תשע"ז

שלום, בעלי כבר במשך שנה מטופל ע"י כדורים לחרדות ודיכאון כרגע הוא אושפז מרצון בביה"ח ברזילי במחלקה הפסיכיאטרית הפתוחה. אך הוא מרגיש שאינו מקבל מענה מתאים כמו שיחות עם פסיכולוגים או עזרה לחזור לשיגרה ובנוסף אנו משפחה חרדית והסביבה לא מתאימה נודה לכם אם תוכלו לעזור לנו. המצב בבית קשה ללא בעל ואבא שמתפקד.

טיפול בחרדה - קרא עוד >
אביליפיי דיכאון – אביליפיי לחרדה
ב' ניסן ה' אלפים תשע"ז

שלום ד"ר יקר ! אביליפיי לחרדה , משהו כזה... למה נועדה וכיצד היא משפיעה ? מה המינון המקסימלי של הכדור ובכמה אפשרי להישאר. תודה על התשובה

אביליפיי דיכאון – אביליפיי לחרדה - קרא עוד >
קרדילוק ואלטרולט – האם אפשר לקחת את שניהם יחד ?
ז' כסלו ה' אלפים תשע"ז

האם ייתכן ואין ריאקציה נכונה בין כדורי הלחץ אותם אני נוטלת (קרדילוק) לבין האלטרולט? בשעות הערב הראש שלי רועד באזור המוח הקטן ואני מרגישה כאילו חלקי לגו מתרוצצים  בראש. אני רוצה לבקר אצל רופא מומחה ללחץ דם ולא יודעת מה שמו המקצועי של רופא כזה.

קרדילוק ואלטרולט – האם אפשר לקחת את שניהם יחד ? - קרא עוד >
טראומה לאחר תאונה – פוסט טראומה
ז' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום, בעלי (בן 32)עבר תאונת דרכים לפני 4 חודשים הוא יצא ממנה בנס שכב בבית עם כאבי ראש ותוצאה של זעזוע מח (לדברי המיון) כ8 שבועות אבל מאז לא חזר לעצמו לגמרי יש לו צניחות של חולשה פיזית , חיוורון והזעה, בדיקות הדם שלו תקינות, נוירולוג טען שסובל מסוג של פוסט טראומה, מה יש לעשות בעניין?

טראומה לאחר תאונה – פוסט טראומה - קרא עוד >
התמכרות לאלכוהול – אבא שלי מכור לשתייה חריפה
ז' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום, ברצוני לשאול לגבי אבא שלי. הוא מכור לשתייה חריפה ברמה שמפריעה לו לתפקוד היומיומי ומפריעה גם לאמא שלי שלא מצליחה לעצור אותו. כיום אמא שלי אובדת עיצות עד כדי כך שמבחינתה לפרק את החבילה. היא נסתה כמה פעמים לשדל אותו ללכת למכוני גמילה והוא טוען שהוא בסדר ואין צורך. אשמח לדעת שיש מענה לכאלו מצבים אצליכם ? תודה רבה

התמכרות לאלכוהול – אבא שלי מכור לשתייה חריפה - קרא עוד >
בדיקת eng עם תרופות נגד דיכאון
ז' כסלו ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני צריכה לעבור בדיקת eng. אני מטופלת בלוסטרל 300 mg ליום וכן למיקטל 300 mg ליום שאלתי רופא אף אוזן גרון אם עלי להפסיק את התרופות לפני הבדיקה ואמר שעלי לשאול את הפסיכיאטר . שאלתי את הפסיכיאטר ואמר שאינו מכיר את הבדיקה . מה עלי לעשות, ואל מי עלי לפנות? אודה לכם מאד אם תוכלו לענות לי בהקדם כי מועד הבדיקה מתקרב יש לציין שאם אני לא נוטלת את התרופות יותר מ24 שעות אני מתחילה להרגיש כאבי ראש וסחרחורות כאילו אני בגמילה תודה רבה

בדיקת eng עם תרופות נגד דיכאון - קרא עוד >
תחליף טבעי לאלפר
ו' כסלו ה' אלפים תשע"ז

הרופא משפחה נתן לי מרשם לתרופה אלפר ליד לחודשיים האם לקחת את זה או שיש דרך טבעית לצאת מזה כגון פסיכולוג ? ומה יותר מומלץ?

תחליף טבעי לאלפר - קרא עוד >
האם יש הבדל בין אלפרליד או ציפרלקס ?
ג' כסלו ה' אלפים תשע"ז

ד"ר שלום, שאלתי היא האם ישנו הבדל משמעותי בין הכדורים האם יש הבדל בין אלפרליד או ציפרלקס ? ( cipralex ל alpralid )

האם יש הבדל בין אלפרליד או ציפרלקס ? - קרא עוד >
פרוזאק תופעות לוואי – דדקפטיל תופעות לוואי
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום וברכה, הבן שלי בן 27 מוגבל שכלית, נמצא במסגרת, רוצים לתת לו דקפפטיל או אן פרוזדיאק מקווה שכתבתי נכון, מה תופעות הלוואי של זה? ומה דעתכם? תודה

פרוזאק תופעות לוואי – דדקפטיל תופעות לוואי - קרא עוד >
ציפרלקס וכאבי ראש – האם יש קשר?
ח' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום וברכה, במשך 11 שנים לקחתי כדור ציפרלקס בעקבות התאבדותה של בתי הקטנה, והרגשתי פחות או יותר טוב. לפני 4 חודשים הפסקתי לקחת אותו על דעת עצמי וכן הפסקתי לעשן. ומאז יש לי כאבי ראש כל פעם לכמה שניות וכל פעם במקום אחר בראש. הרבה דברים הפסיקו לעניין אותי ולפעמים גם מחשבות אובדניות ובכלל מחשבות טורדניות. אני לוקחת כדור שינה 1-2 כדי להרדם. אודה לכם על תשובתכם.

ציפרלקס וכאבי ראש – האם יש קשר? - קרא עוד >
פיסורה וכאב בפי הטבעת
ט' כסלו ה' אלפים תשע"ח

שלום, יש לי כאבים מאוד חזקים בפי הטבעת ומידי פעם דימום אדום הייתי במרפאה צבאית והרופאה אמרה לי שהיא מזהה פיסורה ונתנה לי מאלחש מקומי זה הפסיק לכמה חודשים ועכשיו זה חזר הבעיה היא שכל פעם שאני מרגיש כאב בפי הטבעת אני מרגיש גם כאב חד באשך שמאל לתחושתי זה תלוי אחד בשני (כי זמן הכאב הוא דומה) השאלה היא אם יש לחשוש מהכאב באשך או שזה טבעי בפיסורה? וכן מה עושים כשזה ככה חוזר האם צריך טיפול אחר?

פיסורה וכאב בפי הטבעת - קרא עוד >
תסמונת חיץ הנקבים היורד
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בעלי אובחן בתסמונת חיץ הנקבים היורד, בנוסף לבעיית אניזמוס קלה. ניסה טיפולי ביופידבק ולאחר 3 טיפולים החליט שהטיפול לא עוזר. כרגע קשה לו עם היציאות, וסובל מכאבי בטן בעקבות זאת, וקשיי ריכוז. האם יש דרכי טיפול אחרות?

תסמונת חיץ הנקבים היורד - קרא עוד >
עצירות ממושכת – מה ניתן לעשות ?
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום וברכה, אני נתקלת פעמים לא מועטות בעצירות ממושכת, אפילו כמה ימים, משתדלת לשתות הרבה מים וללא פתרון... מה ניתן לעשות להקל ו/או למנוע בעיות כאלו? תודה

עצירות ממושכת – מה ניתן לעשות ? - קרא עוד >
עצירות כרונית – די מיואשת.. אשמח לתשובה במהרה
י"א חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, הנני סובלת מעצירות כרונית מזה כשנתיים כבר ניסתי הכול וכרגע אני מכורה למשלשלים בעיקר חוקנים עכשיו אני גם מחדירה דרך פי הטבעת מים כדי להקל על היציאות רציתי לשאול מה לעשות ? והאם לתהליך זה יש תופעות לוואי? כי התחילה לי נשירת שיער ורציתי לדעת האם זה בגלל זה . די מיואשת אשמח לתשובה במהרה

עצירות כרונית – די מיואשת.. אשמח לתשובה במהרה - קרא עוד >
ניקוז אבצס בפי הטבעת – אני ממש סובלת
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שאלה : שלום, לפני כשנה וחצי עברתי ניתוח לניקוז אבצס שגדל סמוך לפי הטבעת. הפצע עדיין לא החלים ואני ממש סובלת ממנו, הוא מדמם כמעט אחרי כל יציאה וניגוב, לפעמים מפריש מוגלה ויש לו ריח לא טוב. אבקש בכל לשון של בקשה שתמליצו לי על טיפול בפצע ללא בדיקה ע"י רופא. אם מדובר על משחה אנטיביוטית או כל טיפול אחר אוכל לבקש מהרופאה שלי מרשם. תודה !

ניקוז אבצס בפי הטבעת – אני ממש סובלת - קרא עוד >
כאבים בפי הטבעת – הבעיה מאוד מפריעה לי
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, בת 39 וחצי סובלת מזה מספר חודשים מכאבים בפי הטבעת וקשיי התרוקנות וכאבי בטן בטבור מקרין לגב פניתי כבר למספר רופאים בנושא פעם אומרים לי שזה פיסורה חלק אמרו לא פיסורה נתנו לי משחות למרוח אבל העניין שכל פעם זה מתרפא ואחר כך חוזר במקום אחר. פצע בפי הטבעת נפוח כואב צורב ללא טיפול ומריחה של משחה כמו שיש לי אז זה כאבי תופת וקושי בהתרוקנות. לפני מספר חודשים אף היו ימים שהיה לי עצירות כרונית קשה מאוד ששום משלשל לא עזר רק סוג מסויים שנותנים כהכנה לקולונוסקופיה. פניתי לרופא גסטרו ושוב יפנו אותי לפרוקטולוג עקב הפצע בפי הטבעת והכאבים הנילוים. בנוסף עלי לציין שלפני מספר שנים אובחנתי שיש לי תסמונת המעי הרגיז הכל התחיל מאז שכרתו לי חצי בלוטת תריס עקב גוש שבסוף היה שפיר לפני 14 שנה הבעיה מאוד מפריעה לי כואבת ואני פשוט לא יודעת מה לעשות אשמח לקבל חוות דעת

כאבים בפי הטבעת – הבעיה מאוד מפריעה לי - קרא עוד >
קרע בפי הטבעת – פיסורה – איך מטפלים בזה?
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

כשאני נכנס לשירותים לעשות צרכים גדולים, אני מרגיש כאב נורא חזק בישבן-בפי הטבעת. שמתי לב שיש לי שם מן פצע כזאת שצמח שם ואני משער שאולי זה מקור הכאבים. אלה פשוט כאבי תופת עד שאני לא יכול ללכת או לשבת על הישבן כמו שצריך. שאלתי היא מזה? ואיך אני מטפל בזה?

קרע בפי הטבעת – פיסורה – איך מטפלים בזה? - קרא עוד >
טחורים – כואב לי בישבן מה לעשות?
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני סובלת מטחורים, לא מזמן הייתי אצל פרוקטולוג והוא נתן לי משחה למרוח טיפה פנימה בפי הטבעת. מאוד קשה לי להכניס את האצבע לפי הטבעת כדי למרוח את המשחה, וכואב לי בישבן ובאזור פי הטבעת. מה לעשות?

טחורים – כואב לי בישבן מה לעשות? - קרא עוד >
חסימת מעיים – מה הפיתרון דיאטה, תזונה, ספורט?
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, לפני מספר שנים אבי עבר ניתוח מקל אשר בגללו נוצר חסימת מעיים, פתחו לו את הבטן לאחר שנה-שנתיים נוצר בקע עבר שוב ניתוח בקע ולאחר מספר שנים שוב חזר הבקע. במהלך החצי שנה ביקרנו מספר פעמיים בבתי חולים , פעם חובר לזונדה יום וכיום שוב אחרי כאבי בטן עזים חשש לדלקת בנעי. אבי בנאדם גבוה בעל כרס. מה הפיתרון? דיאטה? תזונה? ספורט? מה אפשר לעשות בכדי לא להגיע לעיתים לבית חולים?

חסימת מעיים – מה הפיתרון דיאטה, תזונה, ספורט? - קרא עוד >
תזונה דלת סיבים – דלקת בדיברטיקולים
ט' חשון ה' אלפים תשע"ז

שלום, אני מטופל כעת בטיפול אנטיביוטי בבית בעקבות diverticulitis לא מסובך. יש לי עצירות כתוצאה מהמעבר לתזונה דלת סיבים והיעדר פעילות גופנית. בדרך כלל אני אדם המרבה בהליכות. זו וודאי לוחצת על המעי. האם אפשר בעת הזו לקחת תכשיר מסוים בנוסף לשתייה מרובה?

תזונה דלת סיבים – דלקת בדיברטיקולים - קרא עוד >
עצירות וטחורים לאחר לידה
ו' חשון ה' אלפים תשע"ז

מאז שילדתי לפני כשלושה חודשים אני סובלת מעצירות קשה ומטחורים. הכאב בזמן התרוקנות הוא ממש בלתי נסבל. אשמח אם תייעצו לי כיצד אפשר לטפל בבעיה או שתפנו אותי לאיזה תחום ברפואה שמטפל בבעיה זו. תודה רבה !

עצירות וטחורים לאחר לידה - קרא עוד >

מאמרים רפואים

הרפואה שלך - מאמרים רפואיים >
אפילפסיה אצל ילדים – מה לעשות כשקורה התקף ?
ט"ו סיון ה' אלפים תשע"ח

האם צריך לרוץ לבית החולים בהתקף אפילפסיה? - התשובה במאמר שלפניכם

אפילפסיה אצל ילדים – מה לעשות כשקורה התקף ? - קרא עוד >
ריטלין במגזר הדתי חרדי
כ"א חשון ה' אלפים תשע"ז

"הן" ו"לאו" לריטלין תסמונת קיצור הקשב, הידועה בקיצור ADD (Attention Deficit Disorder) ותסמונת קיצור הקשב עם פעלתנות יתר –ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), הינה תסמונת ייחודית ומולדת של קיצור זמן הקשב, בשל מסלולי ...

ריטלין במגזר הדתי חרדי - קרא עוד >
הפרעות קשב וריכוז, ריטלין ואומגה 3
כ"א חשון ה' אלפים תשע"ז

כיצד מתמודדים עם שאלות נפוצות אלו במרפאה הנוירולוגית לכל הגילים במעיני הישועה ? קצת היסטוריה החל משנות ה-40 של המאה הקודמת, כאשר אוכלוסיית העולם החלה להתאושש מן הקטל ההמוני בשתי מלחמות העולם, החלו רשויות הרפואה השונות לעסוק ...

הפרעות קשב וריכוז, ריטלין ואומגה 3 - קרא עוד >