Skip to Content

מקימים טיפול נמרץ ילדים בבני ברק

תורם יקר, תרומתך תאפשר הצלת חיי ילדים בישראל

"לטיפול נמרץ יש השלכה מבורכת על בית החולים כולו. קודם כל זה מרחיב את יכולות האשפוז של בית החולים. כל מקרה קשה שעלול להידרדר בכל דקה נתונה, אסור לאשפז אותו במקום שאין טיפול נמרץ. אם מצבו של המאושפז הוא רגיש ויכול להגיע למצבים של הידרדרות רפואית בזמן קצר, חייבים לאפשר לו הגעה מהירה ליחידת טיפול נמרץ. בית חולים שחסר לו דבר כזה אין לי ספק שזה פוגע לו ביכולת האשפוז והאפקטיביות שלו. מחלקת האשפוז זקוקה לגב של מחלקת טיפול נמרץ" – ד"ר אשר פלוצניק, מומחה לרפואת ילדים בבני ברק – רוצים להיות שותפים ? הרימו תרומה >

קמפיין טיפול נמרץ ילדים
צורך קריטי ומחויב המציאות של הצלת נפשות

פינוי מידי לטיפול נמרץ

מה אומרים אנשי ההצלה ?

זה קרה פתאום. שמחת החתונה הושבתה לרגעים אחדים. האולם הבני-ברקי הטיפוסי שהכיל מאות משתתפים עצר לרגע. אפי פלדמן, ראש סניף בני ברק ב'איחוד הצלה', נקרא לעבר המחיצה בבהילות. עמדה שם קרובת משפחה שלו. היא הייתה נסערת. "הרגע התקשרה אלי הבייביסיטר שנשארה עם הילדים", היא אמרה. "היא אומרת שהתינוק נראה לא בסדר". פלדמן עזב את החתונה ורץ לכיוון הבית בו שהו הילדים באותה עת. "הגעתי למקום", הוא מתאר, "ומצאתי את התינוק הזה במצב של חוסר נשימה קשה. תוך דקה אמרתי שחייבים לפנות אותו בבהילות לבית חולים קרוב. השניות הללו הן הקריטיות ביותר. בניסיון להגיע למקום הקרוב ביותר, הבחירה הטבעית הייתה מעייני הישועה. התינוק הגיע לשם כדי לקבל את הטיפול הנדרש, אולם העדר קיומו של מחלקה לטיפול נמרץ ילדים במעיני הישועה, אילץ אותם להזמין ניידת טיפול נמרץ ולהעביר אותו לתל השומר".

הוא לא היחיד. מקרים רבים של ילדים הנזקקים לטיפול נמרץ מסתכנים בנסיעה ממושכת בפקקים של המרכז שעולה בחיי אדם. אם לשפוט על פי גורמי רפואה בכירים מהעיר, מדובר בצורך קריטי של הקמת טיפול נמרץ לילדים בתוך בני ברק. היעדר מחלקה במעייני הישועה לטיפול נמרץ ילדים, מסכימים כולם, מסכן חיים על בסיס יומיומי. "כארגון הצלה שנותן מענה תוך שתי דקות", אומר גם אושי שלומוביץ, יו"ר ארגון 'הצלה', "אין הרבה משמעות למהירות התגובה שלנו אם בסופו של דבר נשרף זמן יקר על נסיעה לבית חולים רחוק. או בית חולים שהופך להיות רחוק בגלל פקק ביציאה מבני ברק ובהמשך הדרכים. האמבולנסים רחוקים מלתת את המענה שנותנים רופאים ואחיות בחדרי טיפול נמרץ בבתי החולים, כך שקיים צורך בסיסי בטיפול נמרץ ילדים שישרת את תושבי העיר. האוכלוסייה גדלה באחוזים ניכרים, אנחנו מטפלים מדי יום במקרים של תינוקות שזקוקים בדחיפות למענה מקצועי של טיפול נמרץ, אבל כרגע לוקח זמן מיותר עד שמגיעים לבית החולים. להקמת טיפול נמרץ ילדים במעייני הישועה יש ערך אמיתי לציבור, ערך שמדבר על הצלת חיים".

הוא גם ממחיש את החשיבות של הקמת טיפול נמרץ לילדים עם הניסיון שצבר במהלך השנים. "כשיש חלילה מצב של פרכוס אצל תינוק זה לא מפסיק עד שהוא יקבל טיפול רפואי הולם. לעיתים זה עניין של דקות ספורות, או אפילו שניות ספורות, עד שהוא חייב לקבל את הטיפול בבית החולים. כל שניה יכולה להכריע את המצב לנזק מוחי בלתי הפיך, או לחילופין, לתינוק בריא ללא כל נזק. אסור שהעיכוב יהיה בגלל שאין טיפול נמרץ לילדים במעייני הישועה. חייבים לתת מענה, בדיוק כפי שיש במעיני הישועה טיפול נמרץ כללי וטיפול נמרץ לב – למבוגרים".

את המילים הקשות ביותר משמיע צבי חסיד, מנכ"ל זק"א תל אביב. "אנו נתקלים לא אחת במקרים דחופים שדורשים העברה מידית לטיפול נמרץ", הוא אומר. "אם לומר זאת בצורה הברורה ביותר, הקמה של מחלקה לטיפול נמרץ ילדים ברמה גבוהה שישרתו את הציבור בבני ברק, פירושו של דבר למנוע מאיתנו עבודה. זה שכרגע אין היום מענה ראוי לילדים שזקוקים לטיפול נמרץ, גורם לצערי שתהיה לזק"א יותר עבודה. זה מעלה את מקרי התמותה והפגיעות הקשות. לעיתים הדקות הבודדות של הנסיעה מבני ברק לתל השומר עולות בחיי אדם, או בנכות ופגיעה מוחית".

כששואלים אותו מה לדעתו הפתרון הטוב ביותר, הוא משיב בנחרצות שהקמת יחידה של טיפול נמרץ ילדים בתוך מעייני הישועה היא הפתרון ההולם ביותר. "במקרי חירום שאנו עדים להם מדי יום, פער של דקות בודדות הוא שקובע. טיפול נמרץ בתוך העיר משמעותו הצלת נפשות. כל אחד שעוסק בתחום הזה של רפואה דחופה יודע ומכיר את הקושי שבהחייאת תינוקות ומתן טיפול טראומתי. חייבים לקבל את המכלול בתוך העיר ולא להישאר בידיים של בתי חולים מרוחקים שגורמים לנזקים בלתי הפיכים. זה יכול להימנע".

גם אפי פלדמן מאיחוד הצלה מונה את היתרונות שבהקמת טיפול נמרץ ייעודי לילדים בתוך מעייני הישועה. "אני יכול להעיד על רשימה ארוכה של מקרים שבהם פשוט לא יכולנו לפנות ילדים למעייני הישועה, למרות שמאוד רצינו ושזה היה הכרחי. זה דבר נורא. מצד אחד יש בית חולים בתוך העיר שיכול לתת מענה למרבית הבעיות הרפואיות והניתוחים הנדרשים בקהילה באופן שוטף, אבל מצד שני הוא כרגע לא מסוגל להעניק את רפואת החרום הנדרשת בשל העדר טיפול נמרץ ילדים. לכן, אין דבר יותר חשוב מלפתוח טיפול נמרץ שיענה על הצורך הבסיסי הזה. בשנים האחרונות, מההיכרות שלי עם מעייני הישועה, אני יכול לומר שהמצב משתפר מאד וכל הזמן נפתחות מחלקות חדשות. עכשיו חייבים לשים את הדגש והמשאבים בעיקר על הקמת טיפול נמרץ ילדים".

לתרומה טלפונית חייגו 3780* / 03-308-7000

כולם מסכימים פה אחד שפתיחת טיפול נמרץ לילדים בתוך מעיני הישועה – בדומה למחלקה לטיפול מרץ הקיימת במבוגרים – עונה על הצורך הן של התושבים והן של המטפלים. מעבר לצורך של התושבים בשירותי רפואה דחופים יעילים, גם אנשי החירום ירוויחו מכך הרבה. הדבר חוסך בזמן יקר, מעלה את הסיכויים להצלחת הטיפול ותורם למהירות התגובה. "כאנשי הצלה", אומר צביקה חסיד, "אנחנו נקבל לרשותנו זמן יקר שהיה מתבזבז על נסיעות ממושכות יותר לבתי חולים אחרים. אחרי שיהיה טיפול נמרץ בתוך העיר, זמן התגובה שלנו יוכל להיות הרבה יותר מהיר. אני חושב שזה קריטי. הזמן של הנסיעה יהפוך לזמן של הצלת חיים במקרים אחרים נוספים. מעבר לכך, אנחנו מרוויחים שהטיפול יהיה יעיל במידה רבה ושזמן ההקדמה שלנו לזירות החירום אכן יביא תוצאות".

אושי שלומוביץ מ'הצלה' בוחר דוגמה נוספת שיכולה להעיד על הרווח המידי של כוחות החירום. "פעמים רבות אנחנו עוקבים אחרי המטופל גם בבית החולים. למרות שסיימנו את תפקידנו הרשמי מיד לאחר שהחולה פונה לבית החולים, אנחנו מגיעים לעיתים כדי לעקוב מקרוב אחר הטיפול המקצועי. כיום אנחנו צריכים לכתת את רגלנו עד לבתי החולים האחרים, אבל אין ספק שכשיהיה טיפול נמרץ בתוך העיר זה יקל עלינו מאד. כמובן שמעבר לזה שזה יקל עלינו ויאפשר ניידות גבוהה יותר, אנחנו מדברים קודם כל על הצלת נפשות. האמבולנסים נועדים כדי לאפשר מהירות שהיא הגורם הקריטי והחשוב ביותר, ארגוני החירום וההצלה עושים מאמצים כדי להגיע במהירות גבוהה לזירת ההתרחשויות, אבל חייבת להיות לזה משמעות בדמות יחידה לטיפול נמרץ ילדים שישלים את התמונה הכוללת.

כיצד תרומתך תסייע לנו ?

בית הרפואה מעייני הישועה מעניק שירותי רפואה במגוון תחומים לטובת תושבי בני ברק והאזורים הסמוכים. גדולי ישראל לדורותיהם נתנו אמון רב במייסד בית הרפואה, הרב ד"ר משה רוטשילד זצ"ל, לצד התמיכה הגורפת מהסגל הרפואי הבכיר בישראל. החלום של המייסד, שהוא גם המשך החזון של המנכ"ל הנוכחי הרב שלמה רוטשילד, הוא להביא את שירותי הרפואה האיכותיים והיעילים ביותר לציבור שומרי תורה ומצוות. ואכן, מעייני הישועה ניצב היום בחזית הבמה הרפואית בישראל עם שירותי רפואת לב מהמתקדמים בארץ, מחלקות טיפול נמרץ כללי, פנימית, כירורגיה, אורתופדיה, נשים, ילדים ויולדות מהמפוארות והמקצועיות בארץ ומגוון רחב של שירותי בריאות ורפואה.

בשנים האחרונות גוברות הקריאות מצד הציבור הרחב וארגוני ההצלה להקים יחידת טיפול נמרץ לילדים שתענה על הצורך המידי בעיר. כפי שניתן להתרשם מדברי בכירי ארגוני החירום וההצלה, המהלך זוכה לתמיכה חוצת מגזרים וקהילות. האפשרות של הצלת חיים ומתן מענה למקרי חירום בתוך העיר, חייבת להיות בראש סדר העדיפויות של בית החולים והתושבים. זהו צו השעה ולנו רק ניתן לקוות שהמהלך יושלם במהירות האפשרית כדי להרוויח חיים ולהציל נפשות.

עמותת ידידי מרכז הרפואי מעיני הישועה פונה אליכם תורמים יקרים, בבקשת סיוע אשר תאפשר הקמה של חדרי טיפול ורכישת ציוד רפואי מתקדם.

 


אפשרויות תרומה והנצחה :

 • אגף ילדים 3,000,000 $
 • מחלקת ילדים 2,000,000 $
 • יחידה לטיפול אקוטי 500,000 $
 • חדר טיפול טראומה-מיון 60,000 $
 • חדר אשפוז 50,000 $
 • תחנת אחיות 36,000 $
 • חדר רופא 18,000 $
 • חדר אחות ראשית 18,000 $

בפניכם האפשרויות הבאות:


 1. לייעד את תרומתכם למחלקה/ תחום/ מטרה ספציפיים.
 2. להקדיש את תרומתכם לכבוד או לזכר אדם אהוב.
 3. להשאיר בידינו את הכוונת תרומתכם, בהתאם לצרכי בית החולים.

עמותת ידידי מעיני הישועה תשמח לתת לך מידע מגוון נוסף על אפשרויות ויעדים לתרומה.


לתשומת לבך !

 • תרומתך מוכרת כהוצאה לפי סעיף 46 א' לפקודת מס הכנסה
 • קבלה ומכתב תודה יגיעו אליך באמצעות הדואר

המרכז הרפואי מעיני הישועה הינו גוף פרטי ציבורי ואינו מתוקצב על-ידי המדינה.
עמותת ידידי מעיני הישועה מכבדת את פרטיותם של התורמים ואינה מוסרת מידע אודותיהם !


תרומה למחלקת יולדות

מחלקת יולדות מורכבת משתי מחלקות הכוללות 80 מיטות טיפול לנשים לאחר לידה.

הצוות המיומן והמנוסה של המרכז הרפואי מעיני הישועה רגיש לצרכים הספציפיים של נשים רבות הבוחרות במחלקת היולדות שלנו, ומספק להן ולתינוקות טיפול רפואי ותשומת לב באיכות הגבוהה ביותר. תרומתך תאפשר בניית והרחבת מערך היולדות

קרא עוד אודות תרומה למחלקת יולדות >

תרומה לבית חולים לבריאות נפש

למרפא והשתלבות בחברה עומד רק תהליך טיפול תרופתי.

מחלת נפש היא אחת הבעיות הכאובות ביותר איתן מתמודדת משפחה. בניגוד למחלה פיזית, פגיעה נפשית נתפסת בטעות בציבור כדבר מסוכן בהרבה, חשוך מרפא, מבהיל ולא מוכר, היוצר מידית דחייה ובושה. במרכז בריאות הנפש יודעים שמחלת נפש היא מחלה לכל דבר. יש לה סיבות ותסמינים – אך גם תרופה ופתרון. תרומתך מחזירה אנשים לחיים נורמליים   

קרא עוד אודות תרומה לבית חולים לבריאות נפש >

תרומה למחלקת קרדיולוגיה

תורם יקר, תרומתך תאפשר הקמת מרכז הלב החדש

המחלקה הקרדיולוגית החדשה במרכז הרפואי מעיני הישועה מספקת מגוון רחב של שירותי אבחון והתערבות עבור חולים עם מחלת לב. המחלקה מכילה את כל הנחוץ למעקב אחר מטופל לא יציב. היחידה מכילה 5 מיטות בתפוסה מלאה. תרומתך מצילה חיים

קרא עוד אודות תרומה למחלקת קרדיולוגיה >

תרומה ליחידת טיפול נמרץ

תורם יקר, תרומתך תאפשר את הקמת יחידת טיפול נמרץ

יחידת טיפול נמרץ של המרכז הרפואי מעיני הישועה מעניקה טיפולים רפואיים בסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים בטיפול נמרץ. שימוש במוניטורים ומנשימים הטובים ביותר בעולם יחד עם תרופות בינלאומיות. המחלקה מכילה את כל הנחוץ למעקב אחר מטופל לא יציב. היחידה מכילה 5 מיטות בתפוסה מלאה. תרומתך מצילה חיים

תרומתך מוכרת כהוצאה לפי סעיף 46 א' לפקודת מס הכנסה

קרא עוד אודות תרומה ליחידת טיפול נמרץ >

תרומה לחדר ניתוח

הוספת שני חדרי ניתוח חדשים והרחבת יחידת אשפוז יום

לנוכח העומס הרב, מתכנן בימים אלו המרכז הרפואי הוספת שני חדרי ניתוח חדשים לאגף והרחבת יחידת אשפוז יום – לצד שיפוץ האגף הקיים ורכישת ציוד רפואי מתקדם וחדשני בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים. תרומתך מצילה חיים

הושט ובדיקת אקו במאמץ המבוצעות ע”י אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה תוך שימוש בציוד ...

קרא עוד אודות תרומה לחדר ניתוח >

יש לך שאלה ?

נשמח לעמוד לשירותך לכל שאלה

לבירורים ותרומות

מחלקת קשרי לקוחות מרכז רפואי מעיני הישועה

טלפון: 03-5771202

אימייל: keva@mhmc.co.il

תרומתך מוכרת כהוצאה לפי סעיף 46 א' לפקודת מס הכנסה

קבלה ומכתב תודה יגיעו אליך באמצעות הדואר. המרכז הרפואי מעיני הישועה הינו גוף פרטי ציבורי ואינו נתמך על-ידי המדינה. עמותת ידידי מעיני הישועה מכבדת את פרטיותם של התורמים ואינה מוסרת מידע אודותיהם.
תרומה מאובטחת התרומה מאובטחת באמצעי אבטחה מתקדמים, ניתן לתרום באמצעות כרטיס אשראי או PayPal.

 

תרומה באמצעות הדואר

המרכז הרפואי מעיני הישועה
הרב פוברסקי 71 בני ברק

תרומות בצ'קים

לפקודת – עמותת ידידי המרכז
הרפואי מעיני הישועה

חזור למעלה