Skip to Content

מעמד פתיחת 'ירחי כלה' של אגודת ישראל בארה"ב

במעמד נשמעו דברים נרגשים לאורחים הדגולים מארה"ב ע"י יו"ר ועד ההלכה של המרכז הרפואי ורבה של 'רמת אלחנן' מרן הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט"א: "כוח תפילתם של אמהות ישראל "האידישע מאמע" הוא גדול ועצום יותר מכוחם של הרופאים עד שרואים בעליל שינוי סדרי בראשית בפועל ממש".

במעמד הפתיחה הוקרא מכתבו המיוחד של מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א למשתתפי 'ירחי כלה'

yarchei-kallah-reception-mhmc-01

פתיחת 'ירחי כלה' של אגודת ישראל בארה"ב נחוגה ברוב פאר והדר במרכז הרפואי מעיני הישועה

מיד עם ירידתם מכבש המטוס הגיעו מאות אורחים רמי המעלה למרכז הרפואי מעיני הישועה בבני ברק למעמד פתיחת 'ירחי כלה' של אגודת ישראל בארה"ב. האורחים התכנסו באוהל ענק ומיוחד אשר נבנה והוכשר במיוחד למעמד המסורתי, בכניסה לבנין המרכז לבריאות הנפש – 'מרבה דעת'.

האורחים הדגולים חברי אגו"י בארה"ב, כוללים אנשי מעשה, רבנים, רופאים, עורכי דין, רופאים ואנשי עסקים העוזבים את ביתם ועסקיהם למספר ימים ועולים לארה"ק כדי ללמוד תורה ולשמוע דברות קודש מפי גדולי ישראל.

הנני בברכה לכל הנאספים לירחי כלה ללימוד התורה בא"י באכסניא של ידידינו ידיד ה' ד"ר הר' משה רוטשילד שליט"א אשר מוסר נפשו כל ימיו לחולי ישראל ובפרט לאחרונה לחולי נפש שהוא קשה הרבה מחולי הגוף ואין לשער ולתאר המצוה הגדולה לסייעו ולתומכו. נבצר מאיתי לבא כי אינני בקו הבריאות והנני בברכה לכל המשתתפים יתברכו בשפע ברכות
- מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליטא,

המעמד נפתח קודם לכן בקבלת פנים נכבדה בלובי הכניסה לבנין 'מרבה דעת', בו נפגשו האורחים זה עם זה ועם נציגי ורופאי המרכז הרפואי, בראשות המנכ"ל שלמה רוטשילד. כיבוד עשיר וחגיגי הוגש במעמד כיאה לאורחים החשובים.

המעמד נפתח בדבריו של נשיא ומייסד המרכז הרפואי הד"ר משה רוטשילד, שפתח בסקירה תמציתית על פעילות בית הרפואה, מימי החזון ועד להתגשמות החלום. הוא ציין את עמידתם של מרנן ורבנן גדולי ישראל זצוק"ל כעומדים מאחורי מיזם הקמת 'מעיני הישועה' ובראשם: מרן הסטייפלער זצוק"ל, מרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל ששימש כיו"ר ועד ההלכה של המרכז הרפואי מיום היווסדו ואת חברי ועד ההלכה של מעיני הישועה: מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א ומרן הגר"י זילברשטיין שליט"א, המשמש כיום בתפקיד יו"ר ועד ההלכה.

לזכרו של מרן הגאון רבי יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל

יריעה מיוחדת הקדיש לזכרו של מרן הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטינמן זצוק"ל, שנסתלק לבית עולמו לפני כחודש כאן במרכז הרפואי ואשר עודד ותמך רבות את מפעלות בית הרפואה. כן ציין כי את שם בית הרפואה החדש לבריאות הנפש "מרבה דעת" נתן מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א.

לאחר מכן נשא מרן הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט"א דברים נרגשים בפני האורחים אותם קרא "אחיי היקרים והנעימים מארצות הברית". הוא הביא בפניהם מדבריו של מרן הגראי"ל שטינמן זצוק"ל אודות חשיבות כוח התפילה של כל אחד מישראל, כל יחיד ויחיד המתפלל להקב"ה, עד שאין אנשים מסוגלים לתאר את גודל כוח התפילה.

מעמד פתיחת ירחי כלה אגודת ישראל ארה"ב

yarchei-kallah-reception-mhmc-07

והביא כמה דוגמאות של ניסים שאירעו במרכז הרפואי שחולים שנתרפאו ותינוקות שנולדו בריאים ושלמים לפליאת הרופאים שלא מצאו לכך שום הסבר מצד דרך הטבע. ועל כן קרא על מעיני הישועה כי "זהו אחד משערי השמים שעליו עולים מידי יום ביומו המוני תפילות של עמך בית ישראל, חולים ובני משפחותיהן, הזועקים לקב"ה והוא מושיע אותם בזכות התפילה באופן שלמעלה מגדר הטבע".

ואף הזכיר והדגיש כי כוח תפילתם של אמהות ישראל "האידישע מאמע" הוא גדול ועצום יותר מכוחם של הרופאים עד שרואים בעליל שינוי סדרי בראשית בפועל ממש.

בסיום דבריו הקריא את מכתבו של מרן הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א ששוגר במיוחד למעמד זה, לאחר שחפץ היה להגיע ואף נערכו לבואו, ואולם, לעת ערב נחלש ולאור מזג האוויר נבצר ממנו להגיע באופן אישי למעמד.

זהו אחד משערי השמים שעליו עולים מידי יום ביומו המוני תפילות של עמך בית ישראל, חולים ובני משפחותיהן, הזועקים לקב"ה והוא מושיע אותם בזכות התפילה באופן שלמעלה מגדר הטבע 
- הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליטא,

במכתבו מברך הגר"ח קנייבסקי שליט"א את הנאספים אשר בחרו לפתוח כינוס זה של מצווה ב'מעיני הישועה' וכתב: "הנני בברכה לכל הנאספים לירחי כלה ללימוד התורה בא"י באכסניא של ידידינו ידיד ה' ד"ר הר' משה רוטשילד שליט"א אשר מוסר נפשו כל ימיו לחולי ישראל ובפרט לאחרונה לחולי נפש שהוא קשה הרבה מחולי הגוף ואין לשער ולתאר המצוה הגדולה לסייעו ולתומכו. נבצר מאיתי לבא כי אינני בקו הבריאות והנני בברכה לכל המשתתפים יתברכו בשפע ברכות".

את הכנס הנחה מנהל המשרד של מעיני הישועה בארה"ב חבר אגו"י הרב שמואל לפקוביץ, יו"ר ארגון 'אריכות ימים' בנושאי רפואה והלכה. בדבריו הודה לגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט"א על מסירותו במשך ח"י שנים להרבצת תורה והלכה בתפוצות, במענה הניתן לרבים באמצעות ספרים המופצים בשפות השונות: עברית, אידיש ואנגלית. עוד נשא דברים חבר אגו"י וממארגני הכינוס הרב שלמה גוטסמן.

בתום המעמד עברו בסך מאות האורחים לקבל פריסת שלום ולהתברך ע"י הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט"א. האורחים קיבלו בתשורה את הספר 'תורת היולדת' שחוברו יחדיו הגר"י זילברשטיין והרב ד"ר משה רוטשילד וכן ספר העוסק בסוגיות ושאלות רפואיות והלכתיות מורכבות, כפי שחוברו מתוך שיעוריו של הגר"י זילברשטיין לרופאים ואשר תורגם לשפה האנגלית.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

yarchei-kallah-reception-mhmc-02

 

חדשות מרכז נוספות

העיר בני ברק מרכינה ראש בפני ד"ר משה רוטשילד זצ"ל שהיה הרופא שלה במשך שנות יובל

העיר בני ברק מרכינה ראש בפני מי שהיה הרופא שלה במשך שנות יובל עוד טרם פתיחת המרכז הרפואי. לד"ר רוטשילד 17 ילדים ומאות נכדים ונינים. את המרכז הרפואי יסד בקיץ תש"נ 1990. לפני כן שימש כרופא של בני ברק ובמיוחד רופא ילדים ורופאם של גדולי ישראל. בשבתות וחגים היה רואה כמאה מטופלים ביום ולעיתים היה הולך... קרא עוד >

נשיא המדינה וסגן שר הבריאות בביקור משותף במרכז הרפואי מעיני הישועה

ביקור ממלכתי לרגל פתיחת שנת הלימודים במחלקת הילדים ביקור ממלכתי ונרגש קיימו נשיא המדינה ראובן ריבלין וסגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן במרכז הרפואי מעיני הישועה בבני ברק. הביקור התקיים לרגל פתיחת שנת הלימודים בכיתות החיידר ובית הספר שע"י מחלקה הילדים בניהולו של ראש האגף פרופ' אלי סומך. ביקור... קרא עוד >

נחנכה מרפאה חדשה לטיפול בכף רגל סוכרתית בניהולו של ד"ר מתי נוף

  כף רגל סוכרתית הינה זיהום, כיב או הרס רקמות עמוקות בגפה התחתונה של חולה סוכרת. מדובר בבעיה נפוצה הפוגעת קשות באיכות החיים של חולי הסוכרת ומהווה מכשול משמעותי בטיפול במחלה. פצעי כף הרגל הסוכרתית גורמים לפגיעה בתפקוד היומיומי, נכות, תחלואה חמורה ובמקרים קשים אף קטיעת גפה ובמקרי קיצון היא... קרא עוד >

חזור למעלה