Skip to Content

מעמד פתיחת 'ירחי כלה' של אגודת ישראל בארה"ב

במעמד נשמעו דברים נרגשים לאורחים הדגולים מארה"ב ע"י יו"ר ועד ההלכה של המרכז הרפואי ורבה של 'רמת אלחנן' מרן הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט"א: "כוח תפילתם של אמהות ישראל "האידישע מאמע" הוא גדול ועצום יותר מכוחם של הרופאים עד שרואים בעליל שינוי סדרי בראשית בפועל ממש".

במעמד הפתיחה הוקרא מכתבו המיוחד של מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א למשתתפי 'ירחי כלה'

פתיחת 'ירחי כלה' של אגודת ישראל בארה"ב נחוגה ברוב פאר והדר במרכז הרפואי מעיני הישועה

מיד עם ירידתם מכבש המטוס הגיעו מאות אורחים רמי המעלה למרכז הרפואי מעיני הישועה בבני ברק למעמד פתיחת 'ירחי כלה' של אגודת ישראל בארה"ב. האורחים התכנסו באוהל ענק ומיוחד אשר נבנה והוכשר במיוחד למעמד המסורתי, בכניסה לבנין המרכז לבריאות הנפש – 'מרבה דעת'.

האורחים הדגולים חברי אגו"י בארה"ב, כוללים אנשי מעשה, רבנים, רופאים, עורכי דין, רופאים ואנשי עסקים העוזבים את ביתם ועסקיהם למספר ימים ועולים לארה"ק כדי ללמוד תורה ולשמוע דברות קודש מפי גדולי ישראל.

הנני בברכה לכל הנאספים לירחי כלה ללימוד התורה בא"י באכסניא של ידידינו ידיד ה' ד"ר הר' משה רוטשילד שליט"א אשר מוסר נפשו כל ימיו לחולי ישראל ובפרט לאחרונה לחולי נפש שהוא קשה הרבה מחולי הגוף ואין לשער ולתאר המצוה הגדולה לסייעו ולתומכו. נבצר מאיתי לבא כי אינני בקו הבריאות והנני בברכה לכל המשתתפים יתברכו בשפע ברכות
- מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליטא,

המעמד נפתח קודם לכן בקבלת פנים נכבדה בלובי הכניסה לבנין 'מרבה דעת', בו נפגשו האורחים זה עם זה ועם נציגי ורופאי המרכז הרפואי, בראשות המנכ"ל שלמה רוטשילד. כיבוד עשיר וחגיגי הוגש במעמד כיאה לאורחים החשובים.

המעמד נפתח בדבריו של נשיא ומייסד המרכז הרפואי הד"ר משה רוטשילד, שפתח בסקירה תמציתית על פעילות בית הרפואה, מימי החזון ועד להתגשמות החלום. הוא ציין את עמידתם של מרנן ורבנן גדולי ישראל זצוק"ל כעומדים מאחורי מיזם הקמת 'מעיני הישועה' ובראשם: מרן הסטייפלער זצוק"ל, מרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל ששימש כיו"ר ועד ההלכה של המרכז הרפואי מיום היווסדו ואת חברי ועד ההלכה של מעיני הישועה: מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א ומרן הגר"י זילברשטיין שליט"א, המשמש כיום בתפקיד יו"ר ועד ההלכה.

לזכרו של מרן הגאון רבי יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל

יריעה מיוחדת הקדיש לזכרו של מרן הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטינמן זצוק"ל, שנסתלק לבית עולמו לפני כחודש כאן במרכז הרפואי ואשר עודד ותמך רבות את מפעלות בית הרפואה. כן ציין כי את שם בית הרפואה החדש לבריאות הנפש "מרבה דעת" נתן מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א.

לאחר מכן נשא מרן הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט"א דברים נרגשים בפני האורחים אותם קרא "אחיי היקרים והנעימים מארצות הברית". הוא הביא בפניהם מדבריו של מרן הגראי"ל שטינמן זצוק"ל אודות חשיבות כוח התפילה של כל אחד מישראל, כל יחיד ויחיד המתפלל להקב"ה, עד שאין אנשים מסוגלים לתאר את גודל כוח התפילה.

מעמד פתיחת ירחי כלה אגודת ישראל ארה"ב

yarchei-kallah-reception-mhmc-07

והביא כמה דוגמאות של ניסים שאירעו במרכז הרפואי שחולים שנתרפאו ותינוקות שנולדו בריאים ושלמים לפליאת הרופאים שלא מצאו לכך שום הסבר מצד דרך הטבע. ועל כן קרא על מעיני הישועה כי "זהו אחד משערי השמים שעליו עולים מידי יום ביומו המוני תפילות של עמך בית ישראל, חולים ובני משפחותיהן, הזועקים לקב"ה והוא מושיע אותם בזכות התפילה באופן שלמעלה מגדר הטבע".

ואף הזכיר והדגיש כי כוח תפילתם של אמהות ישראל "האידישע מאמע" הוא גדול ועצום יותר מכוחם של הרופאים עד שרואים בעליל שינוי סדרי בראשית בפועל ממש.

בסיום דבריו הקריא את מכתבו של מרן הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א ששוגר במיוחד למעמד זה, לאחר שחפץ היה להגיע ואף נערכו לבואו, ואולם, לעת ערב נחלש ולאור מזג האוויר נבצר ממנו להגיע באופן אישי למעמד.

זהו אחד משערי השמים שעליו עולים מידי יום ביומו המוני תפילות של עמך בית ישראל, חולים ובני משפחותיהן, הזועקים לקב"ה והוא מושיע אותם בזכות התפילה באופן שלמעלה מגדר הטבע 
- הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליטא,

במכתבו מברך הגר"ח קנייבסקי שליט"א את הנאספים אשר בחרו לפתוח כינוס זה של מצווה ב'מעיני הישועה' וכתב: "הנני בברכה לכל הנאספים לירחי כלה ללימוד התורה בא"י באכסניא של ידידינו ידיד ה' ד"ר הר' משה רוטשילד שליט"א אשר מוסר נפשו כל ימיו לחולי ישראל ובפרט לאחרונה לחולי נפש שהוא קשה הרבה מחולי הגוף ואין לשער ולתאר המצוה הגדולה לסייעו ולתומכו. נבצר מאיתי לבא כי אינני בקו הבריאות והנני בברכה לכל המשתתפים יתברכו בשפע ברכות".

את הכנס הנחה מנהל המשרד של מעיני הישועה בארה"ב חבר אגו"י הרב שמואל לפקוביץ, יו"ר ארגון 'אריכות ימים' בנושאי רפואה והלכה. בדבריו הודה לגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט"א על מסירותו במשך ח"י שנים להרבצת תורה והלכה בתפוצות, במענה הניתן לרבים באמצעות ספרים המופצים בשפות השונות: עברית, אידיש ואנגלית. עוד נשא דברים חבר אגו"י וממארגני הכינוס הרב שלמה גוטסמן.

בתום המעמד עברו בסך מאות האורחים לקבל פריסת שלום ולהתברך ע"י הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט"א. האורחים קיבלו בתשורה את הספר 'תורת היולדת' שחוברו יחדיו הגר"י זילברשטיין והרב ד"ר משה רוטשילד וכן ספר העוסק בסוגיות ושאלות רפואיות והלכתיות מורכבות, כפי שחוברו מתוך שיעוריו של הגר"י זילברשטיין לרופאים ואשר תורגם לשפה האנגלית.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

yarchei-kallah-reception-mhmc-02

 

חדשות מרכז נוספות

8 כיתות בית הספר שבמעיני הישועה פתחו הבוקר את שנת הלימודים תש"פ!

במעיני הישועה פועל בית ספר של משרד החינוך, בהנהלת הגב' טובה אופנהיימר, בו 8 כיתות לימוד לכל הגילאים, 2 כיתות לנערות במחלקה להפרעות אכילה , 2 כיתות נוער (בנים ובנות) במחלקה הפסיכיאטרית, 2 כיתות במחלקת פסיכיאטריה מבוגרים לגילאי 18-21 | כיתה במחלקה לאשפוז יום בפסיכיאטריה, וכיתה במחלקת ילדים לגילאי... קרא עוד >

לראשונה בישראל: אחות מתאמת שירות קלינית במחלקה הפנימית במעיני הישועה

לראשונה במעיני הישועה ולראשונה בישראל בכלל, מונתה אחות מתאמת שירות קלינית במחלקה הפנימית. תפקיד מתאמת השרות לתאם בין המטופלים ובני משפחותיהם לצוות המטפל ולשם כך אישרה ההנהלה תקן חדש במחלקה. זוהי פריצה דרך משמעותית וחדשה המקדמת את חזון מתן שירות רפואה מקצועית עם נשמה. קרא עוד >

התינוק שניצל ממות לחיים ב'מעיני הישועה'

יוסף יצחק בינשטוק בן החודשיים משמיע קולות של התלהבות כשמבטו נתקל בתמונותיהם של שלשלת אדמו"רי חב"ד המונחים סביב ראשו בלול שבביתו. הוא תינוק עירני, מתלהב, סקרן, מעבר לגילו - אבל העובדה שהוא חי ונושם היא נס: יוסף יצחק נולד ללא רוח חיים. קרא עוד >

חזור למעלה