Skip to Content

ד”ר פרנסין פרטוש עונה על שאלותיכם

צינתור דו חדרי

דם באוזן אצל ילדים – האם זה קשור לעודף ניקוי ?

שלום וברכה. בנינו סובל מדלקת אוזניים מלווה בהפרשה מהאוזן, כשלושה חודשים ברצף. הוא קיבל טיפות סילוקסן 10 ימים ואזנל דרך הפה 5 ימים ולא הועיל... אנחנו מנקים לו מידי פעם עם מי חמצן. בימים האחרונים ניקינו לו, כי היתה לו הרבה הפרשה. היום היה לו דימום מהאוזן. יכול להיות שהוא נגרם מהמי חמצן? אם כן מדוע? האם צריך ללכת למיון/לקבוע תור לרופא אאג בעוד כמה ימים?

דם באוזן אצל ילדים – האם זה קשור לעודף ניקוי ? - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

ירידה בשמיעה עקב נוזלים באוזניים

שלום, בני עבר בגיל 2 ניתוח להסרת והקטנת שקדים ופוליפים במעייני הישועה בשל דום נשימה בלילה, עכשיו בגיל 3.5 הוא סובל בירידה בשמיעה בגלל נוזלים באוזניים, האם נוזלים באוזניים קשור לבעיית שקדים ולפוליפים? והאם יש מה לעשות חוץ מניתוח כפתורים?

ירידה בשמיעה עקב נוזלים באוזניים - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

צרידות

שלום ! יש לי מיתרים רפויים ורוב הזמן אני צרוד רציתי לדעת איך אפשר לטפל בבעיה ?טופלתי אצל קלינאית תקשורת על נשימות וצורת דיבור אך זה לא פתר את הבעיה. רציתי לדעת באיזה אופן אני יכול לטפל בבעיה (אם אפשר באופן עצמאי או שחייב להגיע לטפול אצל רופא) בתודה מראש.

צרידות - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

סינוסיטיס

בעלי יש בעיה קשה בסינוסים, נזלת ואף סתום לחלוטין כבר כמעט שנה. בילדות (גיל 8) הוא עבר ניתוח מחיצת אף. רצינו לברר אם יש במרפאת המומחים טיפול בבעיה מסוג זה, והאם זה במסגרת קופת חולים (כללית). תודה רבה!

סינוסיטיס - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

סיטי סינוסים

שלום רב! לפני כמה ימים עשיתי סיטי סינוסיטים . ותוצאות שקיבלתי: אשמח שתסביר לי.. "להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של הסינוסים: סיבת ההפניה: ריניטיס הודגמה סטייה לשמאל של מחיצת האף. היפרטרופיה של הקונכות התחתונות יותר מימין. קונכה מדיה בולוזה בימין. ה-OMC פתוחים. תפיחות רירית קלה במערת הלסת משמאל. איורור תקין מימין. תפיחות רירית קלה בתאים אתמואידלים דו צדדי. איורור תקין של הסינוסים הפרונטאליים. מבנה פוליפואידי בסינוס ספנואידלי לימין מהמחיצה בקוטר 8.1 ס"מ. דפנות הגרמיות שמורות. מלאות רקמת הנזופרינקס. היפרטרופיה של הקונכות כמפורט. ה-OMC פתוחים. ממצאים במערת הלסת משמאל ובסינוס הספנואידלי. "

סיטי סינוסים - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

ניתוח פוליפים באף – אני רוצה פיתרון אמיתי לבעיה

שלום, אני סובלת ממחיצה באף ופוליפים דום נשימה קשה , לא מסתדרת עם סיפ רוצה פיתרון אמיתי לבעייה, תמיד מאד עייפה . האם יש טיפול בנוסף לניתוח מחיצה בגרון" ענבל" שיכול להרחיב קנה נשימה ולהקל עליי , בנוסף הלשון שלי נפוחה מאד בתקופה האחרונה האם יכול ליהיות מחוסר חמצן?

ניתוח פוליפים באף – אני רוצה פיתרון אמיתי לבעיה - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

ניתוח סינוסים – ניתוח מחיצות סינוסים

שלום, לפני חמישה ימים עברתי ניתוח מחיצות סינוסים והתחלתי לעשות שטיפת אף מאז האוזניים שלי בעיקר השמאלי תפוס האם זה טבעי? והאם בליחות שיוצאות לי טבעי שיוצא ליחה עם מלא דם?? אודה על תשובה

ניתוח סינוסים – ניתוח מחיצות סינוסים - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

ניתוח אף ליישור מחיצת האף

אני בן 57 וסובל בשלוש שנים אחרונות מאף סתום. בבדיקה רפואית שעברתי לפני שנה באמצעות CT אף וסינוס גילו מחיצת האף נוטה ימינה הכונכות התחתונות גדולות מערות האף מאווררים. השתמשתי בתרסיסים למיניהם זה מעט עוזר באופן זמני ולכן הומלץ על ניתוח להקטנת הכונכות ויישור מחיצת האף אני חושש מהניתוח המצב החמיר והסתימה מלווה לעתים בכאבי ראש והאף אדום וכואב אבקש המלצתך בנדון.

ניתוח אף ליישור מחיצת האף - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

ניקוי האוזן עם מי חמצן – האם מומלץ ?

שלום, לפני כחודש לערך היה לי כאבים באוזן ימין ולחץ חזק, ניקיתי את האוזן שלי ממש הכנסתי את מקל האוזניים עמוק ויצאו גושים של שעווה. למרות שאני מנקה את האוזניים שלי כל יומיים שלוש, זה היה רק באוזן ימין, ולאחר שניקיתי את האוזניים ממש טוב שמתי מי חמצן לתוך האוזן וסגרתי עם צמר גפן לכ 10 דקות, והיה ממש כואב. עכשיו לאחר שבועיים אותו דבר הרגשתי בלחץ וכאבים באוזן - והפעם כשרציתי לשים מי חמצן כאב לי מאוד פי 10 מהפעם הקודמת כאילו עשו לי חור בתוך הראש. מה זה יכול להיות ? והאם יכול להיות שזו מחלה כי זה רק אוזן ימין ושמאל ממש תקינה? תודה

ניקוי האוזן עם מי חמצן – האם מומלץ ? - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

נחירות בשינה – אני מעירה אותו והוא שוב נרדם!

שלום רב! בעלי בן 38 (לא שמן אבל מעשן) התחיל לנחור לפני כשנתיים בשנתו רק כשהוא שכב על הגב. בחודשים האחרונים רעש הנחירות התחזק מאד והוא נוחר גם כשהוא שוכב על זה ממש מפריע לי. ואז אני מעירה אותו והוא נרדם שוב כשהנחירות חלשות יותר. (לפעמים מעוצמת הנחירות הוא מתעורר מעצמו ונרדם שוב). מה עושים? איך מפסיקים את הנחירות? האם זה מסוכן?

נחירות בשינה – אני מעירה אותו והוא שוב נרדם! - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

מזגן ושיעול בקיץ – השיעול אינו פוסק מה לעשות ?

בני בן תשעת החודשים משתעל כל הזמן, כבר מאז שנולד. בתחילה היינו אצל רופא ילדים, והוא טען שזה צינון הקשור לחורף, אחר כך נאמר לנו שזה בגלל המזגן של הקיץ. אבל אנחנו דואגים. מה באמת יכולה להיות הסיבה לשיעול שאינו פוסק? אציין שמכשיר אדים וטיפות מלח הועילו רק מעט ולא שינו את המצב.

מזגן ושיעול בקיץ – השיעול אינו פוסק מה לעשות ? - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

כאב גרון וקושי בבליעה – אני נמצא כרגע בחו"ל

שלום, שלום רב, אני נמצא כרגע בחו"ל (ויאטנם) ולפני כיומיים התחיל לי כאב גרון וקושי בבליעה, בליווי חום וחולשה. כמו כן, קיימים כתמים לבנים על השקדים. ללא גודש באף או שיעול קשה...עכשיו, למיטב ידיעתי אם מדובר בזיהום חיידקי שלא מטופל באנטיביוטיקה זה עלול להיות מסוכן. הבעיה היא שאיפה שאני נמצא כרגע אין לי ממש אפשרות לראות רופא. שאלתי היא כזאת: מה קורה אם אני נותן למחלה לעבור ללא אנטיביוטיקה? ניתן יהיה לטפל בסיבוך האפשרי גם בעתיד? מה הייתם ממליצים לעשות? תודה!

כאב גרון וקושי בבליעה – אני נמצא כרגע בחו"ל - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

אפטות – כיבים בפה – מה גורם לזה ?

אני סובלת מבעיה של אפטות בפה שחוזרות שוב ושוב. לפעמים הפצעים הינם רק מיטרד אבל לפעמים הם ממש כואבים. אני בת 30, עד היום לא סבלתי מהבעיה לזה התחיל רק בשנה האחרונה. רציתי לשאול מה ההגורם שפתאום התחלתי לסבול מאפטות ואיך טוב ביותר לטפל בהן ?

אפטות – כיבים בפה – מה גורם לזה ? - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

אוזניות פגיעה בשמיעה – האזנה לנגן פוגעת בשמיעה ?

שלום, שמעתי שיש מחקרים שבני נוער סובלים מירידה בשמיעה בגלל האזנה למוזיקה בנגנים בווליום גבוה. הבת שלי מרבה לשמוע מוזיקה בנגן באזניות אבל לבקשתי היא מפעילה אותו על ווליום בינוני ולא הכי גבוה. חשוב לי לדעת האם האזנה למוזיקה באוזניות יכלולה לגרום נזק, והאם גם שמיעה לא ב"פול ווליום" מזיקה האם הפגיעה בשמיעה בגלל האזנה למוזיקה חזקה, היא מיידית אל שמורגשת רק אחרי זמן?

אוזניות פגיעה בשמיעה – האזנה לנגן פוגעת בשמיעה ? - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

כאבי אוזניים חוזרים בילדים

שלום, בני בן השנתיים סובל מגיל שמונה חודשים מדלקות אזניים חוזרות. הדלקות מתבטאת בהפרשות מוגלתיות מהאוזן ללא חום או כאבים. לעיתים אין אפילו הפרשות אלא רק ריח רע מן האוזן. רופא א.א.ג אמר לנו כי החיידק שיש לו הוא חידק עמיד לאנטיביוטיקה ועל כן לא מועילים לו טיפות אוזניים שונות ואנטיביוטיקה דרך הפה. בשלב זה הומלץ לנו להתאשפז על מנת לקבל טיפול אנטיביוטי למשך שבוע ימים. רופא הילדים שלנו טוען כי רצוי ביותר לקבוע קודם תור לניתוח כפתורים ורק שבוע-שבועיים לפני הניתוח לעבור את הטיפול האנטיביוטי דרך הוריד מאחר והטיפול עוזר לטווח זמן קצר מאד. נשמח לשמוע את דעת המומחה בענין. האם אכן הטיפול דרך הוריד הוא קצר טווח או שהוא כן יכול לתת מענה לבעייתנו. תודה רבה מראש על התשובה.

כאבי אוזניים חוזרים בילדים - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

דלקות אוזניים חוזרות – מהי התופעה ?

שלום, לבני יש דלקות אוזניים חוזרות ונשנות (כמעט פעם בחודש בשנתיים האחרונה). מהי התופעה ואיזה טיפול כדאי לעשות ? בנוסף, לאחר בדיקת שמיעה שנעשתה לו נראתה ירידה קלה בשמיעה ואני חוששת מאוד.

דלקות אוזניים חוזרות – מהי התופעה ? - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

דיבור מצונן – מה יכולה להיות הסיבה?

בתי בת 4 וחצי מדברת כ"מצוננת" מחליפה את האותיות מ ב-ב' ו-נ ב-ד'. ללא הפרשה של נזלת מהאף . נושמת רוב הזמן מהפה ללא נחירות בלילה. לפני כשנתיים נותחה בניתוח כפתורים ולא נראה אדנואיד מוגדל. כיום היא ללא הכפתורים וללא נוזלים. מה יכולה להיות הסיבה לדיבור המצונן? ואילו בדיקות יכולים לעזור בפתרון הבעיה. תודה מראש

דיבור מצונן – מה יכולה להיות הסיבה? - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

תינוק עם אף עקום – מה אפשר לעשות?!

שלום, לפני שבוע נולדה לי בת עם אף עקום. הרופא בביה"ח אמר שזה מתנוחה ברחם. רופאת ילדים שראתה אותה אמרה שהמחיצה עקומה ושבגיל הזה עוד יש מה לעשות כדי לעצב את האף אחרת.. אשמח לדעת למי לפנות ומה אפשר לעשות?!

תינוק עם אף עקום – מה אפשר לעשות?! - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

אוזניים סתומות בטיסה – איך להימנע מהתופעה ?

שלום ותודה. חזרתי מטיסה לפני כחודשיים ולקח כשבועיים עד שהצלחתי להשתחרר מהרעש ששמעתי באוזן שבלעתי רוק,המצב השתפר מאד אך לא נעלם לגמרי.מאחר ואני אמורה לטוס שוב בקרוב אשמח לדעת מה אוכל לעשות כדי להמנע מהמצב אליו נקלעתי בטיסה האחרונה. בברכה ובתודה.

אוזניים סתומות בטיסה – איך להימנע מהתופעה ? - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>

אוזן סתומה – האם זה בגלל צינון ?

שלום, אני סובלת כבר 4 ימים מאוזן סתומה, יש לציין שאני מצוננת כבר שבועיים לפחות, פניתי לרופא משפחה ואמר שזה סתום בגלל הצינון, נתן תרופה לצינון, אך האוזן לא נפתחת למרות שיש גם זמנים ביום שהאף לא סתום, אשמח לעצה מה לעשות.

אוזן סתומה – האם זה בגלל צינון ? - ד”ר פרנסין פרטוש משיב>
חזור למעלה