Skip to Content

ד”ר איתי הולצר עונה על שאלותיכם

צינתור דו חדרי

קרע במיניסקוס – ד"ר סוזנה הורביץ מומחית לרפואת ספורט

שלום, לפני כשנה קרה לי קרע מסוג ידית דלי במיניסקוס המדיאלי עם היפוך של מקטע גדול מרקמת המניסקוס לאספקט האמצעי של הברך. יש לי כמה שאלות בנושא אשמח אם תוכלו לענות: 1. הייתי אצל שני מנתחים אשר עברו במהירות על בדיקות הMRI ובלי לחשוב יותר מדי ישר אמרו לי שכנראה שיורידו את החלק המפריע בזמן הניתוח. האם תוכלו בבקשה להמליץ על מנתח טוב אשר יוכל ממש לבחון את האפשרות של כן לנסות לתפור את החלק הקרוע ולא להוריד אותו. רצוי מנתח שעובד עם כללית. 2. האם ככל שאני יאמץ יותר את הרגל בדגש על הברך כך גדל הסיכוי לשחיקה של המיניסקוס שתקוע באספקט האמצעי של הברך? 3. אני מאוד מקווה שבמידה ואני יעשה ניתוח,יוכלו לתפור לי את המיניסקוס. האם ככל שאני דוחה את הניתוח כך גדל הסיכוי שהקטע הקרוע עובר יותר ויותר שחיקה ובכך מקטין את הסיכוי לתפור? תודה רבה !

קרע במיניסקוס – ד"ר סוזנה הורביץ מומחית לרפואת ספורט - ד”ר איתי הולצר משיב>

בלט דיסק – האם ישפיע על המצב בגב ?

שלום, אני לוחם המשרת בחטיבת כפיר כרגע לפני קורס מכי"ם. במשך כל ההכשרה התלוננתי על כאבי גב, בגב התחתון. רק בסוף ההכשרה נשלחתי לבדיקת CT, בתשובה של ה CT מצאו אצלי ב L3 -L4 בלט דיסק נושק לשק. ו L4-L5 בלט דיסק נושק לשק עם לחץ קל על השק. כרגע אני עדיין סובל מכאבים שלפעמים בריצות ומאמצים מקשים עליי נורא, עכשיו השאלה האם יציאתי לקורס מכי"ם וסיום שירותי כלוחם ישפיע ויחמיר את המצב בגב?

בלט דיסק – האם ישפיע על המצב בגב ? - ד”ר איתי הולצר משיב>

פציעה במשחק כדורגל – חבלת ולגוס בברך

שלום, אני זקוק לייעוץ והסברה בנושא פציעה שהתרחשה במהלך משחק כדורגל. ליפני כחודש וחצי נפצעתי במשחק כדורגל בתנועה שהיא סיבובית ,לאחר בדיקה MRI הגיעה בפענוח וכעת אני זקוק לעזרה בנושא. תוצאות הבדיקה: מצב לאחר חבלת ולגוס בברך עם קרע מדרגה שנייה בMCL הפרוקסימלי,קונטוזיות משיכה באפיקונדיל המדיאלי של הפמור וקונטוזיות עם דחיסה באפיקונדיל הלטרלי של הפמור. קונטוזיה גרמית ושבר עדין מאוד ללא תזוזה באספקט האחורי שאינו נושא משקל של הקונדיל הלטרלי של הפמור . קרע חלקי של הACL. בנוסף עדיין קיימת הגבלה ביישור הרגל עליה במדרגות והפעלת משקל על הרגל. ברצוני לדעת את הטיפול הדרוש לי בעקבות הפציעה אם אני חייב בניתוח ואת חומרת הקרעים והשבר והסבר כללי על הפציעה. תודה מראש.

פציעה במשחק כדורגל – חבלת ולגוס בברך - ד”ר איתי הולצר משיב>

מתיחת רצועה ברגל – פציעה בסקי

שלום, נפצעתי בברך בסקי. לאחר צילום רנטגן, האבחון היה מתיחת רצועה. שמו לי מקבע לברך כדי שלא תזוז ונאמר לי לנוח כשבועיים ולהרים את הרגל. אני נעזרת בקביים, כך שאיני דורכת על הרגל. עברו כיומיים וכף הרגל התנפחה. מה עליי לעשות? מודאגת

מתיחת רצועה ברגל – פציעה בסקי - ד”ר איתי הולצר משיב>

כאבים בשוקיים לאחר עליה על מדרגות

שלום, כבר זמן רב שאני סובלת כאבים בשוקיים, לאחר פעילות במשך פעילות ולפעמים ללא כל מאמץ,או מאמץ זעיר כמו לעלות מדרגה בלבד. בנוסף מלווים כאבי כתף שבאים והולכים וכאבי גב,אני הולכת עם מדרסים כבר שלוש שנים עקב קשת גבוהה אך ללא תועלת. בצילום שעשינו נקבע: התבהרות עם גבול סקלרוטי בקורטקס של טיביה דיסטלית ימנית,פרט לכך אין לראות נזק גרמי או תגובה פריאוסטלית. אני אשמח אם מישהו מהמומחים יעזור לי קצת להבין מה זה אומר והאם זה משהו חמור שיש לטפל בו ? תודה מראש.

כאבים בשוקיים לאחר עליה על מדרגות - ד”ר איתי הולצר משיב>

מחלת פרטס בילדים – האם הצליעה עצמה עלולה להישאר?

שלום, ביתי בת כמעט חמש, עם פרטס דו צידי מזה שנתים.  הרופאים מנחים להידרותרפיה ופיזיותרפיה בקביעות.  למעשה אנחנו - ההורים - משך שנתיים מרגישים שלא קיבלנו את ההדרכה, ההכנה, הצפי וכו'. האם יש דברים נוספים שביכולתנו לעשות למען הילדה? לאחרונה התגברה תופעת הצליעה. לא אמרו לנו מעולם שזה חלק מהמחלה - חשבנו שזה הדבר שמנסים למנוע בכל הטיפולים - אבל כששאלנו את הרופא הוא ענה: את דואגת לקוסמטיקה? ובכן, כן! אין ילד בעולם שרוצה להיות צולע! ואין הורה שלא היה רוצה למנוע את זה! אני אישית סבורה שמרבית האנשים מעדיפים כאבים - כשהם נסבלים - מאשר צליעה! האם הצליעה עצמה עלולה להישאר? ושאלה נוספת, לא ממש רפואית - הילדה לשמחתנו לא עומדת בקריטריונים היבשים של זכאות לקצבת ילד נכה, אולם אם היינו מקבלים מהרופא המטפל אישור לכך שהיא זקוקה להשגחה (בשל העובדה שחלק מרכזי בטיפול זו מניעת הילדה מפעילות מזיקה, דבר שדורש עירנות והשגחה באופן קבוע) - אז היינו זכאים לכך, והדבר כמובן לא מיותר, שכן ההוצאות הנלוות למחלה הן רבות ביותר!  

מחלת פרטס בילדים – האם הצליעה עצמה עלולה להישאר? - ד”ר איתי הולצר משיב>

יש תרגילים מיוחדים למניעת כאבי רגליים ?

אני בשנות השלושים לחיי. מדי פעם אחרי מאמץ יתר של הליכה ממושכת או פעילות אינטנסיבית, אני חשה בכאבים בברכיים. האם בעקבות כאבים אלו עלי להפחית בפעילות ובתנועה כדי למנוע את הכאבים, או להפך להגביר פעילות?" באותו הקשר, שאלה נוספת: האם ישנם תרגילים מיוחדים למניעת כאבי רגליים וברכיים?

יש תרגילים מיוחדים למניעת כאבי רגליים ? - ד”ר איתי הולצר משיב>

כאבי ברכיים – האם יש קשר בין כאבי ברכיים לחורף?

שלום, מזה כמה שנים שאני סובלת מכאבי ברכיים ודווקא בחורף כאשר מזג האוויר מתקרר. ביקרתי בעבר אצל רופא המשפחה והוא טען שהוא לא רואה שום דבר ו'כנראה זה הגיל'. האם באמת יש קשר בין כאבי ברכיים לחורף? המליצו לי על חימום הברכיים בחורף האם זה יכול לעזור?

כאבי ברכיים – האם יש קשר בין כאבי ברכיים לחורף? - ד”ר איתי הולצר משיב>

שטף דם ברגל לאחר נפילה, האם תופעה זו רגילה ?

לפני כשבועיים נפלתי בחוזקה על רגל שמאל מגובה 3 מדרגות ומתחתי את השריר בירך שמאל. לפי הוראת רופא נחתי כשבוע ואכן השריר החל להרפא, אך גיליתי שטף דם שירד לכיוון השוק. בימים האחרונים ראיתי אדמומית והשוק התחממה ושרפה. ביקרתי במר"מ ולדברי האורטופד שם יש דלקת בשוק וקיבלתי אנטיביוטיקה אוגמנטין שכבר אני נוטל 5 ימים. המצב לא השתפר וכל פעם שאני עומד אני מרגיש שריפה בשוק וכאבים, כאילו הדם יורד לשם בפתאומיות. האם תופעה זו רגילה כשיש דלקת שגורמת לי גם לצליעה ברגל שמאל כאשר אני הולך. תודה

שטף דם ברגל לאחר נפילה, האם תופעה זו רגילה ? - ד”ר איתי הולצר משיב>

שברים בצלעות בגלל תאונת אופניים ברכיבת שטח

שלום, אני רוכב אופניים שעבר תאונת רכיבה בשטח כנראה יש לי שברים בצלעות. בהזדמנות הראשונה שמתי פלטה סיליקון שאני מחזיק במקפיא . אני עובד בתור מעסה מה עלי לעשות כדאי לזרז את ההחלמה ?

שברים בצלעות בגלל תאונת אופניים ברכיבת שטח - ד”ר איתי הולצר משיב>

שבר בקרסול – איך לזרז את ההחלמה ?

שלום, אני בת 26, שבוע אחרי שבר בקרסול. לפי הוראת האורטופד שלי עלי לא להזיז את הרגל, ולעשות צילום עוד כמה ימים כדי לראות אם צריך התערבות. כרגע יש לי כאבים עצומים במקום השבר, ובכלל כל האזור לא מרגיש לי טוב. (לפני 3 שנים נפלתי ושברתי את 2 הרגליים ואני יודעת בדיוק מה זה כאבי שברים) איך אפשר לדעת מה מצב הרגל, אם אין לי אפשרות להגיע לרופא? וכן מה אני יכולה לעשות עכשיו (במידה ולא צריך ניתוח) כדי לזרז את ההחלמה ולמנוע מקרים כאלו בעתיד?

שבר בקרסול – איך לזרז את ההחלמה ? - ד”ר איתי הולצר משיב>

צליעה בילדים – מה יכולות להיות הסיבות?

שלום, בני בן השלוש התחיל לאחרונה לצלוע ללא כל סיבה (כמו כאבים או פציעה). ביקרנו אצל אורתופד והוא אמר שיש לחכות זה יעבור, אך אני דואגת כי כבר עברו מספר שבועות והצליעה נמשכת. מה יכולות להיות הסיבות לצליעה כזו?

צליעה בילדים – מה יכולות להיות הסיבות? - ד”ר איתי הולצר משיב>

קרע ברצועת הברך – האם יש טיפולים חלופיים ?

שלום, אני בן 26 ולפני כשנה וחצי עשיתי תנועה לא נכונה והיו לי כאבים ככרך. פניתי לייעוץ אצל אורותופד בכיר והוא איבחן שנקרעה לי הרצועה הצולבת הקדמית בברך, הרבר אומת גם בצילום MRI . האורתופד המליץ לי על ניתוח, אך כשפניתי למנתח לקבוע תור הוא טען שלדעתו עדיפה פיזיותרפיה ואין צורך בניתוח כיון שלא מדובר על מקרה חמור. עשיתי כעצתו והלכתי לפיזיותרפיה אך אז אמר לי הפיזיותיפיסט שבדרך כלל כאשר לא עושים ניתוח, יש אחרי כמה שנים שחיקה בסחוס של הברך ועוד סיבוכים. יצאתי מבולבל אודה אם תוכלו להרחיב בעניין מתי ולמי כדאי לעבור ניתוח או לא במקרה של קרע ברצועת הברך והאם יש טיפולים חלופיים ?

קרע ברצועת הברך – האם יש טיפולים חלופיים ? - ד”ר איתי הולצר משיב>

ברך חלופית בגלל משחיקה של שתי הברכיים

שלום, אני בת 67 ולפני כעשר שנים אובחנתי כסובלת משחיקה של שתי הברכיים. ניסיתי טיפולים פיזיותרפיים ועברתי הזרקה לברך שמאל שהקלה עלי למשך מספר חודשים. בחצי השנה האחרונה אני סובלת מכאבים עזים גם במנוחה ולא יודעת מה לעשות. ניתוח יכול לעזור לי? האם איני מבוגרת מידיי בשביל ניתוח כזה?

ברך חלופית בגלל משחיקה של שתי הברכיים - ד”ר איתי הולצר משיב>

מה ההבדל בין מפרק קרמי או מפרק פלסטיק ?

שלום, אני בת 60, מועמדת להחלפת מפרק ירך עקב אוסטאוארטריטיס. מציעים לי מפרק קרמי או לחלופין פלסטיק כלשהו מתקדם. מה ההבדל בין שני החומרים? בהתאם למה ניתן לבחור את סוג השתל, ומהם השיקולים שצריכים להנחות אותי?

מה ההבדל בין מפרק קרמי או מפרק פלסטיק ? - ד”ר איתי הולצר משיב>

טיסה כאבי גב – כאבי גב בטיסה

שלום, אני בת 34. לפני כחודש תקפו אותי כאבי גב חזקים מאוד בגב התחתון, עד כדי כך שלא הייתי מסוגלת לעמוד ואף לא לשבת, רק לשכב. בבדיקות לא עלה דבר, ואט אט הכאב נעלם. אני עומדת לטוס לחו״ל בעוד מספר שבועות ותוהה אם ישיבה במטוס למשך 12 שעות תהיה כדאית במצבי, או שהיא עלולה להחמיר אותו ?

טיסה כאבי גב – כאבי גב בטיסה - ד”ר איתי הולצר משיב>

שטף דם לאחר ניתוח לשחזור פיקת ברך

לפני שבוע עברתי ניתוח לשחזור פיקת ברך. אני משתדלת ללכת או להפעיל כף הרגל אבל יש לי שאף דם בירך ומאחורי הברך. בבית חולים קבלתי קלקסטן אבל לא נתנו מרשם להמשך בבית. קצת חוששת מקרישי דם. מה דעתך?

שטף דם לאחר ניתוח לשחזור פיקת ברך - ד”ר איתי הולצר משיב>

שטף דם בעקבות נפילה

היי, נפלתי לפני כ3 חודשים ונפצעתי בברך פציעה רצינית שכבת עור נורא גדולה יצאה לי. עד עכשיו יש לי סימן, מעין שטף דם כזה עם גובה קצת אפילו שנראה אדום סגול ובימים האחרונים קצת שחור. רציתי לדעת אם יכול להיות שזאת צלקת שתישאר לי או שמא הצבע יעלם ?

שטף דם בעקבות נפילה - ד”ר איתי הולצר משיב>

שחזור של רצועה צולבת

עברתי מספר ניתוחים לשיחזור רצועה צולבת קדמית באותה הברך. בניתוח הראשון השתילו לי רצועה מגיד של שריר הירך האחורי והוא נקרע לאחר שנה וחצי. בניתוח השני השתילו שתל חיצוני, גיד אכילס של תורם וגם הוא נקרע כשנתיים לאחר הניתוח. בניתוח השלישי השתילו שני גידים מלופפים, אך לאחר שנה וחצי הרגשתי פתאום חוסר יציבות בברך, הלכתי לצילום MRI ושם נמצא כי הגוף "אכל" את השתל. כיום אני לאחר ניתוח רביעי של שחזור רצועה, השתל נלקח מגיד הפיקה. שנה ושלושה חודשים לאחר הניתוח אני שוב חש חוסר יציבות בברך וכאבים בכיפוף ויישור. אין נפיחות ולא נעשתה תנועה מסובכת. יש לשער כי הרצועה שוב נאכלה ע"י המערכת החסונית. אני בחור צעיר, בריא ועוסק בספורט. השאלה היא האם יש לשקול בכלל לבצע ניתוח חמישי? האם קיים שתל שהגוף לא יכול "לאכול", משהו סינטטי? כחלק מהפציעה גם המניסקוסים ניזוקו, מהמדיאלי הוצאא 40% והלטרלי עבר תפירה.

שחזור של רצועה צולבת - ד”ר איתי הולצר משיב>

כאב מתחדש משבר ישן

לפני כעשר שנים נפלתי במדרגות. בדיקת מיפוי עצמות העידה על שבר או חבלה קשה בחוליה D9. כבר שנים ארוכות שאני בריאה לחלוטין. עוסקת בספורט וחברה בליגה לכדורשת. לפני כשבועיים עברתי תאונת דרכים. רכב פגע מאחור ברכבי בעוצמה וחטפתי מכה חזקה מאוד בצוואר ובגב. מאז אני סובלת כאבים עזים בצוואר, ובכתפיים אך במיוחד במרכז הגב. הצילום הראה שבר בחוליה D9 ודחיסה בחוליהD8. האם ייתכן ששבר ישן יהפוך להיות מחדש כואב בעקבות תאונה של למעלה מעשר שנים אחרי?!?!?

כאב מתחדש משבר ישן - ד”ר איתי הולצר משיב>

שבר ישן

שלום מה פירוש המימצא של צילום רנטגן: דפורמציה באספקט הלטרלי של טיביה פרוקסימלית-עדות לשבר בעבר. שינויים ארטרוטיים עם הצרות ניכרת של מרווח מפרקי לטרלי,וזאת כדי להבין מה מצב הברך. כיום שנה וחודשיים אחרי האירוע אני עושה פעילות מגוונת עם רגל ימין עם כאב שלא מניח לי אך אני מתמיד בכך, מה אתם ממליצים לי לעשות כדי לשכך את הכאב ואולי גם להעלימו ?

שבר ישן - ד”ר איתי הולצר משיב>

קרע של ה- ACL

במהלך משחק כדורגל עם חברים נחבלתי בברך שמאל, ב MRI אובחן שיש לי קרע של ה-ACL ו- קרע היקפי אנכי של המניסקוס. במהלך הצבא (לפני כ 8 שנים) נחבלתי בברך ימין ועברתי ניצוח לשחזור ACL. יש לי מספר שאלות: 1. האם אני חייב ניתוח בברך שמאל? 2. האם אני אוכל לחזור לשחק כדורגל לאחר הניתוח? 3. האם הניתוח הקרע של ה ACL בברך ימין, שעברתי לפני 8 שנים, הוא אחד הגורמים לקרע של ה ACL בברך שמאל? תודה רבה מראש!!

קרע של ה- ACL - ד”ר איתי הולצר משיב>

קרע במיניסקוס הפנימי

אני סובל מכאבים בברך ימין זה מס' שנים. טופלתי סימפטומטית מס' פעמים בניקוז נוזל ובהזרקת קורטיזון לברך.בבדיקת ה-MRI אובחן כאמור קרע במניסקוס הפנימי . מה ההמלצות שלכם בנדון ? האם ישנן פרוצדורות וטכנולוגיות שאינן פולשניות . אשמח לשמוע את חוות דעתכם. ת ו ד ה ר ב ה !!

קרע במיניסקוס הפנימי - ד”ר איתי הולצר משיב>

קליקים בברך בהליכה

שלום, אני סובלת מס חודשים מכאבים בברכיים ולאחרונה זה מתחזק. בד״כ זה מתחיל כשאני עומדת /הולכת וכשאני נחה לוקח לזה זמן להרגע . אני לא יודעת אם זה קשור אבל יש לי הרבה פעמים כאבים גם בחיבור בין הירך לאגן כל האזור הזה כואב לי ולפעמים משמיע ״קליקים״ כשאני הולכת. ממה הכאבים יכולים להיות? וכיצד מטפלים בזה?

קליקים בברך בהליכה - ד”ר איתי הולצר משיב>

מיניסקוס שחיקה – פגיעות במיניסקוס

שלום רב, בצילום שנעשה לי בעקבות חשש לקרע במיניסקוס מדיאלי, אובחנה פגיעה בפיקה CMP, ושחיקה בדרגה 2-3 בסחוסים MTP, MFC. האם יש קשר בין מצב הסחוסים בברך למצב המיניסקוס בברך? מהו הקשר והאם ניתן לתקן?  

מיניסקוס שחיקה – פגיעות במיניסקוס - ד”ר איתי הולצר משיב>

ספורט ושחיה לאחר מתיחה בקרסול

אני נחבלתי בקרסול ולאחר בדיקה וצילום התברר שיש לי מתיחה בקרסול והרופא המליץ לי לנוח למשך 6/8 שבועות. אני בדרך כלל במשך השבוע עוסק הרבה בספורט , ועכשיו שאני לא יכול אני מחפש תחלופה לזה.. אז רציתי לדעת האם זה טוב? או אסור ? או לא משנה כ״כ, לשחות , תודה רבה !!

ספורט ושחיה לאחר מתיחה בקרסול - ד”ר איתי הולצר משיב>

מתיחת רצועה בקרסול – האם אוכל לשוב להתאמן ?

שלום, לפני חודשיים מתחתי רצועה במשחק כדורגל ,מאז יש לי כאבים וקושי ביישור הרגל ,יש הטבה בחימום המקום . אני כבר לא עושה ספורט בכלל מאז. האורתופד שלח אותי למיפוי עצמות כדי לבדוק מה יש לי . האם אין חלופה? MRI למשל? האם אוכל לשוב להתאמן ? אפילו ההליכה שלי כבר לא מה שהיתה למרות שיש שיפור. אנא עזור לי , אני אובדת עצות !

מתיחת רצועה בקרסול – האם אוכל לשוב להתאמן ? - ד”ר איתי הולצר משיב>

מתיחה בברך – אני מרגישה שהברך שלי נמתחת!

שלום בזמן שאני שוכבת על הגב ומיישרת רגלים ברגילות אני מרגישה ברגל שמאל שהברך שלי נמתחת או משהו בסגנון.. זה מציק ולא נוח אך לא כואב. אני בכל זאת לא מצליחה לישון כך. מה נראה לך שזה? התכוצות בברך או משהו בסגנון? זה נמשך כבר כמה ימים.

מתיחה בברך – אני מרגישה שהברך שלי נמתחת! - ד”ר איתי הולצר משיב>

כאבים במפרק כף היד

שלום , לפני יומיים שיחקתי כדורגל ובעקבות היותי שוער , הדפתי כדור עם יד ימין כאשר היא במצב רפוי , כלומר , במקום להדוף עם אגרוף הדפתי עם יד פתוחה ומייד לאחר ההדיפה הרגשתי כאבים באיזור מפרק כף היד במיוחד בזמן התנועה : הורדה של כף היד כלפי מעטה. אשמח לדעת האם מדובר בדלקת או בדבר שיחלוף בעצמו עם הזמן.

כאבים במפרק כף היד - ד”ר איתי הולצר משיב>

כאבי גב בחורף – הרופאים אומרים שזה פריצת דיסק

שלום , אמי סובלת מכאבי גב שנים רבות הרופאים אומרים שזה פריצת דיסק. מקבל זריקות אפידורל ותרופות רבות אך הסבל נמשך בעיקר בתקופה הזו של החורף אין השפעה מהתרופות. מה ניתן לעשות במקרה הנ"ל ?

כאבי גב בחורף – הרופאים אומרים שזה פריצת דיסק - ד”ר איתי הולצר משיב>

כאבי גב תחתון – לאחר ישיבה אני לא מסוגלת ללכת

שלום לאחרונה, לאחר ישיבה , עם הקימה אני לא מסוגלת ללכת , כאבים חזקים ברגל שמאל למעלה או הבטן התחתונה, קשה לאתר מקום מדוייק. אחרי מספר צעדים לא מבוטל יכולה ללכת ללא כל מגבלה וללא כאבים. אני סובלת כבר שנים מכאבי גב תחתון, אולי זוהי הסיבה? אהיה אסירת תודה למענה.

כאבי גב תחתון – לאחר ישיבה אני לא מסוגלת ללכת - ד”ר איתי הולצר משיב>

כאבי גב לאחר לידה בניתוח קיסרי

שלום, יש לי כאבי גב עליון ותחתון  5 חודשים אחרי לידה ראשונה בניתוח קיסרי. השאלה שלי האם גב עליון מקרין לשרירי בית החזה כי אני מרגישה שכל הלמעלה שלי תפוס ולפעמים קשה לנשום עמוק אשמח לתשובה והאם צריך צילום?

כאבי גב לאחר לידה בניתוח קיסרי - ד”ר איתי הולצר משיב>

כאב בקרסול ללא אפשרות לדרוך באופן רגיל על כף הרגל

שלום, קמתי אתמול בבוקר עם כאב בקרסול. כרגע אני צולעת ללא אפשרות לדרוך באופן רגיל על כף הרגל מפאת הכאב. אציין כי בעבר הייתי באותה הסיטואציה והטיפול שקיבלתי הוא כדורי ארקוקסיה. מה ניתן לעשות על מנת לטפל בקרסול וכמו כן ממה זה נובע? אשמח למתן תשובה מהירה מאחר ואני רוצה להתחיל לטפל. תודה.

כאב בקרסול ללא אפשרות לדרוך באופן רגיל על כף הרגל - ד”ר איתי הולצר משיב>

נפילה על הברך – חבלה בברך ונפיחות

שלום רב, לפני כשבוע נפלתי על הברך וקיבלתי חבטה עזה. אין לי מגבלה בתנועה או כאבים מיוחדים, אלא אם כן אני לוחץ על הברך. הברך נפוחה מאוד וחמה מאוד. אני מרגיש לעיתים גירוד מתחת לעור... הזמן הרב שעבר, הנפיחות והחום נורא מדאיגים אותי. מה עליי לעשות? האם ישנה סכנה? תודה מראש!

נפילה על הברך – חבלה בברך ונפיחות - ד”ר איתי הולצר משיב>

דקירות ברגליים – התקפי דקירה בקרסול

שלום, מזה כחמישה ימים יש לי מידי כמה זמן התקף משתק של דקירות בקרסול ימין ההתקף נמשך כמה רגעים טובים עד שנרגע. במשך הימים המרווחים הין התקף להתקף קטנים. זה התחיל עם מספר התקפים ביום ועכשיו ל פרק זמן של גג שעה וחצי פתאום מגיע גל דקירות שכזה. ומאתמול ואני חושבת שכתוצאה מההתקפים כואבת לי הרגל וכרגע התחיל למשוך גם את יד ימין. אציין שלפני כשנה היו לי מידי פעם התקפי דקירות כאלו התחיל באצבעות הרגליים ועבר לקרסול אבל הייתי בהריון וסבלתי מורידים ברגליים וייחסתי את זה לכך. שאלותי הן; האם יתכן וזה סתם. ואין על קשר בין הרגל והיד להתקפי הדקירות? ממה יכולות לנבוע הדקירות? והכי חשוב, מה מידת הדחיפות לפנות לאורטופד?? האם כדאי לחכות לראות אם זה עובר לבד או שכל הנ''ל עלול להצביע על משהו שדורש אבחנה מידית? האמת שאני די בלחץ ואשמח לתשובה מהירה. תודה

דקירות ברגליים – התקפי דקירה בקרסול - ד”ר איתי הולצר משיב>

בורסיטיס בירך – דלקת במפרק הירך

שלום , בת 56, סובלת מבוריטיטיס בירך mri בוריטיטיס. פעילה ובולטת סובלת כשנה וחצי לאחר הזרקה ללא הטבה חולת סכרת סוג 2. עברתי ניתוח לדיסקטומי האם אאטרוסקופיה של הירך תועיל לי ואתם מבצעים זאת? תודה.

בורסיטיס בירך – דלקת במפרק הירך - ד”ר איתי הולצר משיב>

החלפת ראש הירך

שלום, לפני 9 שנים נפלתי ושברתי את עצם צוואר ירך ברגל ימין לכל אורכה. בנוסף יש לי בלט דיסק ב S1 L4 L5 . עברתי שלושה ניתוחים ופגעו לי ב5 עצבים ברגל. יש לי כאבים נוראים ברגל במיוחד בתנועות שאני עושה. יש לי טווח תנועות קצר ברגל. האם ניתן לעשות משהו לגבי כאבים? האם אפשר לדעת למה רופאים לא מוכנים להחליף לי ראש ירך ? בצילום ראו שאין נוזל באזור הראש ירך. המון תודות על העזרה !

החלפת ראש הירך - ד”ר איתי הולצר משיב>
חזור למעלה